Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
20. júl 2009

kocky nas hafan tu uz 15 minut pobehuje z miestnosti do miestnosti 😅 Dala som mu na chrbat vakcinu proti kliestom a on sa snazi si to cele zosuchat - tak pobehuje ako splaseny a sucha sa o vsetko, co je jeho vyske dostupne 😅
Eliska k tomu trencinu skus toto: http://www.trencin.sk/13133

halienka
20. júl 2009

Eliška, som dnes celý deň v robote a najbližšie 2 týždne tak budem, bo kolega má dovolenku 😝
No to ohľadom nejakej tej turistiky pri Trenčíne sa musím spýtať MM, on má o takýchto veciach lepší prehľad. A srpen je ktorý mesiac? 😀

ellise
20. júl 2009

to je prosím pekně august 😀

ellise
20. júl 2009

peti, super tip, to je ono, abychom jsme moc neunavili.

leni může se pak stavit na kafe?

halienka
20. júl 2009

No šak preto som chcela vedieť ktorý mesiac to je aby sme dali stretko nejaké, veď budeš tak blízko, to by som neprežila aby sme to nejako nedohodli 😀 😀 v auguste si chcem zobrať dovolenku nejako koncom augusta, tak by to možno bolo aj super, že by sme mohli byť aj dlhšie spolu 😉 ideálne by bolo keby bola už švagriná odsťahovaná, ale to neviem či bude 😖 , by ste aj prespať u nás mohli, takto by to bolo asi kapánek zložitejšie ,ale dalo by sa zariadiť 😉

ellise
20. júl 2009

Leni, no to přece jasné, že se sejdeme, proto jsem se pozvala na kafe 😀 😀 a buchtu k tomu. Bude to kolem 16.8. bo MM jede na vodu, a mně se nechce zůstat s dětmi doma.

halienka
20. júl 2009

no to sa isto bude dať, ja by som chcela tie posledné 2 augustové týždne a to už by spadalo na ten dátum 😉 🙂

sisipetka
20. júl 2009

Aj ja sa ku vam natlacim 😀

halienka
20. júl 2009

Peti, no samozrejme, ty si pozvaná tiež, o tom nemôže byť ani debata 😉 😀

sisipetka
20. júl 2009

jojo, pokusim sa dogulat 😀

ellise
20. júl 2009

peti, bez tebe by to nebylo ono, půjdem někam na koupaliště a konečně budu mít nejmenší břicho 😀 😀 ( z nás třech)

halienka
20. júl 2009

Elis, vidíš, to ma ani nenapadlo 😀 😀 a ja som zase pyšná, že už nie som úplne ako hajzlový pavúk ale teraz som ako nafúknutý hajzlový pavúk 😀 😀

weja
21. júl 2009

dobré ránko 🙂
jeeej, vy budete mať ďalšie stretko... 😵 a zase bezo mňa... 😒 no možno raz vás uvidím aj ja "naživo"... 😉

halienka
21. júl 2009

Ahojte babky 😉 🙂 tak ja už z práce píšem 😝
Weji, ty náhodou nemáš cestu toho 16.8 okolo Považskej, že by si dobehla? 😉 😀 To je na prdku, že bývaš tak ďaleko, raz musíme urobiť stretko v Demänovskej doline 😉 tam by bolo krásnych túr, pravda 😉

weja
21. júl 2009

Leni, cestu okolo budem mať cestou z Paríža - 3.8. 😀 ale mohli by ste sa niekedy dostaviť aj do Jasnej, keď už deťúrence budete môcť napratať do nejakej manducy na chrbát a ísť na špacírku 🙂

halienka
21. júl 2009

Weji, to asi nebude toho 3.8. ochotný šofér počkať zo hodinku s ostatnými cestujúcimi kým si dáš so mnou kávičku, čo? 😖 😀 Tak včera ma tu bol pozrieť bývalý kolega aj so ženou a trojmesačným chlapčekom, tak som si ho samozrejme "poťažkala" na rukách a zistila som že vôbec nie je ťažký, tak si myslím, že nebude problém založiť nejakú babyšatku a šup ho do Denänovej 😉 Juj, inak taký bol chutnučký 😵 Akurát že nikto v predošlej robote nevie ešte že som tehu, takže predpokladám, že dnes sa kapánek spustí lavína 😀 😀

sisipetka
21. júl 2009

Ahojte kocky,
ja dnes v office, tak som troska pracovala 😀 Rano sme museli hafana natlacit spatne do bytu, bo nechcel ostat sam. To bolo stekotu, este aj na parkovisku sme ho poculi, chudacik 😅 Ale nevadi, poponahlam sa z prace za nim, vecer pride z Ekvadora moja sestra a uz budu opat komplet rodinka 😀 Pripravili sme si na letisko taky velky oznam v spanielcine "Vitaj doma Cica" "Apple uz na teba caka" 😀 😀 😀 ...a dame si na tvar rusky proti chripke 😉
Eliska, to je dobry napad, ze kupalisko v povazskej - kludne mozem robit najavacsi balon v okoli 😎 ...a teda, ak by vam nevadilo a budete rady a ja v poriadku, tak by som na otocku toho 16.8. aj prisla. Po dialnici autom trafim a v meste ma nejako navigujete..pripadne si poziciam navigator. Este dodnes si pamatam cestu do Svajcu s navigatorom "prepocitavam, strata signalu gps" - dufam, ze to nebude moj problem 😀 😀
Weji, aj do Jasnej sa mozeme presunut 😉 Prichylis nas troska, ze? 😎 ...a inac kludne by si mohla dobehnut cestou z pariza aj ku nam do Ba 😉

weja
21. júl 2009

tak ja som bola tiež teraz bez pc, prišiel IT aktualizovať software na 10 min. a bolo z toho 1,5 hod. 😠 😖
Leni, no neviem, skúsim sa šoféra spýtať, či by nepočkal? 😅 ale asi tuším, aká bude odpoveď... 😀
Peti, no sestra bude mať radosť... 🙂 a po akej dlhej dobe príde?
a jasné, že keď prídete, niekde vás prichýlim... však robím na hoteli, nie? 😀 😉

sisipetka
21. júl 2009

No ty si musela mat bez PC abstak 😀
Sestra dojde po 10-tich mesiacoch a hadam na trvalo 😅
...idem si nieco kupit hami, moji kolegovia spoluobednici na dovolenke, tak budem sama 🤐

sonicka07
21. júl 2009

caute kocky. tak mam konecne volno. malinka spi,tak mozem pisat. krasne vam ubiehaju tie tyzdne, radost pozerat. uz aj petka bude zachvilu citit kopanceky.
leni,ty uz mas pohyby,ze? ja sa teraz pokusam vybavit dovolenku na 2tt,chcela som v sept ale ten mi nepresiel,tak hadam koniec aug a zac sept. v robote zatial ok,som totalne unavena ale snazim sa na to nemysliet. vcera mi mala zaspala az o 11 tak som rada,ze mam dnes volno. manzel chce ist v piatok na koncert U2,tazke ma caka vecerna sichta vo stvrtok,v piatok ranna a potom byt s malou a v sob zas rano do roboty. ale nech ide,taka sanca sa uz tak lahko nenaskytne.

sisipetka
21. júl 2009

Ahoj Soni,
tak to budes mat teda riadnu zaberacku 😅 , ale nech si to MM uzije a potom bude opat dobrucky a obskakovat vas 😉
Kopanceky som citila zatial 1 x - ale take nahodne, az ma myklo...bobulka ma este cas par dni 🙂

halienka
21. júl 2009

Babky, tak ja som sa včera sťažovala, že 6 cenových ponúk za deň, dnes už ďalších 6 za doobedie, veď sa nemám kedy ísť s prepáčením ani vyčúrať 😝 neviem čo sa robí.
Soni, moja malá už kope ako divá, včera som sa dobre zasmiala, lebo keď som večerala, položila som si tanier na brucho a neviem, či jej to prekážalo, ale tak do toho taniera kopla, že mi úplne podskočil, až som sa zľakla 😀 😀
Peti, tak to je super, že sa sestra konečne vracia, asi aj budete v rodine spokojnejší, keď bude tu. 🙂 Inak nechcem vás strašiť, ale u nás v PB je kupko o ničom, to by sme šli radšej do Rajca na Veroniku, tam je nto krajšie a aj tobogány pre deti, viac bazénov...u nás je jeden bazén a tam hlava na hlave 😝

weja
21. júl 2009

Peti, si píš, že som mala... 😀 a čo dobré si obedovala? 🙂 ja mám chuť na niečo sladkééé... hádam dačo vykutrem...
Leni, vidíš to, stačí, že dojdeš do práce ty a zrazu sa objednávky hrnú 😀 počkaj, ešte za tebou budú plakať, keď odídeš na MD 😉

sisipetka
21. júl 2009

Hadajte co mam nove? - boli ma hlava 😠
...weji iba mekac, nerada sedim sama v restike, tak som si zobral fast food do roboty 😖
...leni, mne je jedno kam pojdeme, hlavne aby sme boli 😉

weja
21. júl 2009

Peti, to je fakt des... ☹ skús sa spýtať dr., či sa to nedá nejako riešiť, napr. nejakými homeopatikami, veď toto je fakt ako za trest... sama som mala riadne migrény, že som sa často kvôli tomu narevala a objímala popri tom wc misu 😝 neprajem ani najhoršiemu nepriateľovi... 😔 dúfam, že ti to prejde..., ale určite to tomu dr. povedz!!! 😉

halienka
21. júl 2009

Peti, panebože, už zas? Možno ti chýba nejaký vitamín alebo niečo také, ja som si naordinovala napr. železo, bo aj sestrička vravela, že mám anémiu a že mi ho dr. asi dá, ale ten sa tak ponáhľal, že si výsledky z krvi ani nestihol pozrieť, tak som si ho radšej kúpila sama a potom som aj na internete čítala, že príznaky, únava, ospalosť, ťažkosti z dýchaním a hlavne spomalenie rastu plodu - to ma skoro dorazilo. Tak iba dobre že som si ho kúpila. Možno aj tebe niečo chýba a prejavuje sa to tými bolesťami hlavy.
Weji, no bodaj by si mala pravdu, že je to mnou, že sa hrnú zákazníci, len to ešte nie sú zákazky, to sú zatiaľ len cenové ponuky a na základe toho sa ľudia rozhodujú či si dajú tie okná urobiť u nás alebo inde, čiže niekedy je to taká márna robota trochu, urobíš 6 ponuk a nechytí sa ti ani jeden 😝

sisipetka
21. júl 2009

Dr. to jasne ze poviem. A tie homeopatika pochybujem, pytala som sa na to v lekarni a homeopatika, ktore sa bezne pouzivaju na bolest hlavy obsahuju tiez kyselinu acetyl...neviem aku a to v tehu tiez nemozem. Aj kamoska lekarnicka mi nevedela nic odporucit. Mozno paralen, ale v najkrajnejsom pripade...ale to neviem aky je, kedze u mna to byva aj 3 x tyzdenne 😖 😅

halienka
21. júl 2009

Peti, no ja keď ma bolí hlava, tak si dám ten Panadol ultra, to je vlastne tiež paralen - čiže obsahuje paracetamol, a keďže je Ultra, tak ho obsahuje pomerne asi dosť, ale čo, mne tak raz za mesiac treba. lenže ke´d teba to chytá pomaly každý druhý deň, to je fakt ťažko. ešte ma napadlo, či to nemôže byť s krčnej chrbtice. 😒

weja
21. júl 2009

Leni, skús im dať ultimátum - ty im vypracuješ ponuku za podmienky, že si potom tie okná aj objednajú 😀 😉
Peti a ja som bola v tom, že homeopatiká sú bezpečné.... 😕 😖 a prečo paralen až v najnutnejšom prípade? veď ten je v tehu bezpečný, nie? 😕

sisipetka
21. júl 2009

No mne povedali, ze paralen len v najkrajnejsom pripade...a ja neviem preco 😅
Leni chrbticu som zatial mala vzdy ok, zeby sa mi od 13 tt nejako zmenila? Proste to vo stvrtok na dr. vsetko vysypem a mozno ma posle do starobinca 😀 A zelezo som mala naposledy z krvi ok....ale popytam sa a uvidime, co na to povie. CHudak, este sa ho chcem popytat na veci okolo rodenia po cisarskom, ale to asi necham az na morfologicky ultravzuk, ked zoberiem aj MM.
Leni, to asi fakt bola silna vichrica u vas, ked kazdy chce nove okna. Alebo sa vsetci chystaju na plynovu krizu, aby doma potom nezmrzli 😨
Kocky chcem sa opytat, v byte mame plynovy sporka a elektricku trubu. Do domu chceme urcite preniest elektricku trubu, kedze je fakt dobra a vlastne skoro nova, avsak uvazujeme, ci vobec plynovy sporak. Dom je zatial rieseny tak, ze vsetko pojde na elektrinu alebo ine zdroje v zmysle usetrenia a ja neviem co este MM vymysla. Tak sme mysleli, ze sporak dame tiez elektricky. Vyvod na plyn budeme mat pripraveny, ale nemusime ho na nic pouzivat. Co si myslite o elektrickom sporaku...dali by ste si ho?