Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
21. júl 2009

Peti, no ja som si dala plynový, lebo som naň zvyknutá, a keď som kedysi na dovolenke musela variť na elektrickom, tak ma šlo poraziť, som si povedala, že elktrický by som nechcela ani za nč. Asi je to o zvyku, že som zvyknutá na plyn, zdá sa mi že sa to tam rýchlejšie uvarí, aj plyn rýchlejšie reaguje, ke´d chcem stíšiť var, tak stiahnem plyn a hneď je kľud na tej elektrike kým to schladlo trošku, tak mi polievka pokypela, skoro ma kleplo, potom keď som potrebovala zas pridať, tak to zas trvalo kým sa to rozohrialo. Ale to hovorím o elektrických platniach, neviem ako je to s tým sklokeramickým, s tým skúsenosť nemám, len som počula že je to podobné ako s elektrickým. takže ja som sa len preto rozhodla dať plyn, aj keď ten sporák nevyzerá tak krásne a moderne ako sklokeramický, ale ja sa nemienim pri tom varení nervačiť, nervačí ma už samotný fakt že musím vôbec variť 😀 😀 . No ale zas fakt je, že my máme aj kúrenie na plyn, takže nemuseli sme robiť prípojku len kvôli sporáku. Takže neviem či ti moja rada pomôže 😝 😀

sisipetka
21. júl 2009

Dakujem Leni, budem premyslat 😉
Ja som varievala na elektrickom sklokeramickom vo Svajci, je pravda, ze som si to musela strazit...ale pacil sa mi 🙂 Ved uvidime ako sa s MM rozhodneme. Ziadosti uz mame a zacali sme upravovat projekt a prepocitavat a prepocitavat 😅 Ale hrozne moc by som uz chcela zacat stavat, mozno aj hlava by ma prestala boliet - pripadne zacala viac z tych cien 😀
Papa kocky, idem domov vyvencit psa a vyzdvihnut sestru do viedne na letisko. Teraz uz pristali v Madride (sledujem drahy letu cez online) a do vecera uz by mala byt doma...normalne som zvedava na reakciu, ked ju hafan uvidi 😀

halienka
21. júl 2009

Papa Peťulka, a dávajte si pozor na cestách 😉

halienka
21. júl 2009

No babky, vy ste dnes poobede zaspali? 😀 Ja teda skoro o štvrtej v robote, sa mi tak zívalo, že hrúza 😀 ale potom to už nejako prešlo, no teraz to pomaličky na mňa zas ide 😝 😀 Tak dobrú nôcku všetkým 😉

ellise
21. júl 2009

ahoj holky teď jsem dorazila z piva, byli jsme s kolegy, bylo to fajn, jednou za čas vypadnout a nedělat si žádné starosti.

Peti, bolesti hlavy jsou spojené s intezivním krevním oběhem a rozšiřujícími se cévami, proto nemůžeš kyselinu acetylsalicilovou, což je vlastně aspirin nebo acypliryn, ale můžeš paracetamol což je paralen, ale jen paralen nic jako + nebo extra. Mně se osvědčila voda s citronem.
Já docela rozeznám kdy mně bolí hlava z krční páteře, kdy přichází migréna a kdy bolí hlava z nedostatku tekutin.

Lenka vybere koupaliště!

ellise
21. júl 2009

a něco ke sporáku. Je to na zvyku doma jsme měli elektrický a nějak mně to nepřišlo. Trochu déle to trvá než se plotýnka rozehřeje, ale pak to můžeš dřív vypnout a chvilku to ještě dojíždí bez spotřeby. Peti a co takhle indukční?

sisipetka
22. júl 2009

Ahojky kocky,
dakujem obom za rady....tu platnu este preriesime...ale urcite si necham poradit 😉
Tak sestra uz je doma, a akurat nas na letisku dobre vystresovali, ked lietadlo uz bolo hodinu pristate a ona nikde. Hmm bola nahlasovat stratu batoziny a nemohla vyjst sa nam ukazat 😖 Takze bobulka dostala zabrat a vecer ma dost bolelo brucho. Ale teraz je uz ok a hadam bude uz lepsie 😉
S tym paralenom pockam este zajtra na dr. a ked povie, ze mozem, tak sem tam supnem....

Co mate v plane dnes? Teda okrem prace 😅 My by sme chceli konecne k vode, tak dufam, ze nam to vyjde a pojdeme na vecer troska na vzduch a ked zozeniem este aj tampony na kupanie, tak sa mozno okupem 😵

halienka
22. júl 2009

Dobré ránko babky 🙂
Tak ja sa už hlásim z práce, dnes som zas od piatej hore, v žalúdku mi už riadne škvŕkalo, takže bolo nutno sa nejaesť a samozrejme potom som už nemohla zabrať, až tak pol hodinu pred vstávaním, človeka by porazilo z toho. Dnes ma bráško vytiahol do kina, že Termínátor 4 či čo, tak som mu sľúbila že s ním pôjdem alen dúfam, že sa tam bude dosť strieľať aby to prehlušilo moje chrápanie 😀 😀
Peti, aj ja by som šla k vode veru, ale mne je to už o pol šiestej neskoro. Tak som sa tešila že pôjdeme cez víken a ako na just víkend zas hlásia škaredý. tak neviem. no ty si to poriadne uži, aj za mňa 😉 🙂
Eliška, nad indukčným sporákom som aj ja rozmýšľala, ale odradila ma cena a to že sa tam musia používať špeciálne hrnce, ktoré sú teda tiež dosť mastné. No keby to nebolo také drahé, tak by som to brala 😝 😀

sisipetka
22. júl 2009

Leni Terminator 4 - ups videla som ukazky a myslim, ze aj Sonicka dostane z toho hluku zabrat.
My k vode pojdeme najskor o 17tej - ja skor to teplo a slnko nezvladam, ale pokusim sa vytesovat aj za teba 😉
...a s tym budenim, ta plne chapem ....ja som dnes hore od 1.29 a potom som sa 2 hodky prehadzovala v posteli...a ked si dobre spominam predchadzajuce tehu, tak som sa budievala 3.33 😅 😀

weja
22. júl 2009

ahojte 🙂
Peti, super, že sestra v poriadku doletela... 🙂 a čo hafan? tešil sa?
btw. čo sú tampóny na kúpanie...??? 😕 to som ešte nepočula... keď už, ja som si dávala klasické menštruačné... 😅 😕
Leni, tak na Terminátora by mňa nikto nedostal 😅 aspoň si nakúp niečo dobré pod zub, nech ti to rýchlo ujde 😀 (aj keď ja osobne neznášam ľudí, ktorí si ešte len sadnú a už vyberajú chipsy, šuštia obalmi cukríkov, otvárajú fľaše a pod. 😠 😝 )

čo sa týka sporáka, doma u našich sme mali plynový a na ten som bola aj zvyknutá podobne ako Lenka, teraz mám elektrický sklokeramický a dá sa... ale tiež som si ešte úplne nezvykla 😅 niekedy neviem odhadnúť - na jednom stupni mi už čosi prihára, keď teplotu znížim, zase prestane vrieť úplne... no skrátka je to o zvyku... 😉

sisipetka
22. júl 2009

No tak nebudem varit 😀 a je vybavene...
Weji hafan bol zlaty, dosli sme k mame - vybehol z dveri a prva bola moja sestra, tak si to chudak najprv neuvedomil, vyskocil jej na nohy a potom hned cuval, lebo si ju nepamatal - bolo to komicke 😵 Potom vybozkaval mna a MM a asi tak po 5 minutach zacal troska reagovat a o chvilu uz bozkaval aj sestru. Bolo to hrozne zlate, on je tak rozkosny...ja ho mam niekedy ako babo, no nastastie ho neprebalujem a nekojim 😀
...vraj su take tampony napustene nepriepustnou vazelinou a tym padom sa tampon ani pocas kupania nenapije vody z jazera. S tymi klasickymi si moc nepamatam ako to bolo, ked som sa kupala, ale zdalo sa mi, ze hned ked som vysla z vody a menila ho, tak bol napity vodou 😕 - neviem, ved skusim este tie extra pohladat - maju vraj iba v lekarni, ale aj tam zatial na mna divne pozeraju 😖 - a ked nie, tak skusim klasicke na to troska namocenie, pripadne budem mocit iba nohy 😢

halienka
22. júl 2009

Peti, myslíš, že to bude až taká strielačka ten Terminátor? Som sa zas dala nahovoriť tuším na somarinu 😀 No ale keď mi je ľúto brácha, že nemá s kým ísť teraz. Ja ako až tak moc na akčné nie som, nuž ale...uvidíme.
Peti, to je dobré, že 3,33 😀 😀 ja našťastie väčšinou až po štvrtej, takže aspoń tých 6 hodín spím vkuse.
Weji, čauko 😉 veru aj ja som na tie tampóny zvedavá 😀

sisipetka
22. júl 2009

Kocky tampony pre zvedavost:
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1349258-dh-...

Leni v ukazke boli same bojujuce roboty a nahanacky a strielacky, proste maximalne nadcasove z pohladu robotiky. Uz 3 bola dost a toto sa mi vobec nepacilo 😖 Ale neboj pre brata zvladnes vsetko, len si naozaj zober nieco pod zub 😀
3.33 bolo super, ale teraz som uz 2 noci strajkovala o 1.29 - som divna 😀 ...a to si nevymyslam 😅

weja
22. júl 2009

no zase som o čosi múdrejšia... ďakujem Peti 😀
inak - budiť sa každú noc presne 3:33 - to je ako z hororu 😅 🤐

halienka
22. júl 2009

No toto, to som ani nevedela, že takéto tampóny existujú 🙂 a veru už som si veľakrát vravela, že prečo niečo také nevymyslia, veď keď vedia vymysliež vložku ktorá nepretečie, tak by mali nejaký systém použiť aj na tampón aby sa voda s bazéna nedostala dnu 😀 som teda zvedavá ak ich zoženieš Peti, že čo na ne povieš 😉

sisipetka
22. júl 2009

oki, len ich musim najst a potom podam spravy z prvej ruky 😉
...a o mojich budickovych casoch vas tiez budem informovat 😀 😀 😀 - nastastie to nebyva kazdu noc, ale ked ano, tak ten cas je naozaj ako z hororu 😅 - mozno vtedy ku nam chodia na navstevu duchovia mojich predkov, aby si pokecali a ja za svet neviem dojst na to ako s nimi komunikovat 😀

halienka
22. júl 2009

Peti, to mi pripomína, sem-tam sledujem v telke Súdnu sieň a raz tam bol taký prípad, že manželia potrebovali rozdeliť bezpodielové vlastníctvo a počúvaj ten dôvod: Toto bol už druhý muž tej ženy, prvý sa obesil niekde v byte, v ktorom aj teraz bývali títo manželia, no a tento druhý muž tvrdil, že ten prvý ho chodí strašiť, že mu privádza problémy a choroby v živote a on celé noci nemôže proste spávať a len chradne a zhoršuje sa mu psychický a fyzický stav. No a rozdeliť majetok potreboval preto, aby si kúpil malý jednoizbáčik, kde bude môcť chodiť v noci prespávať. Inak tvrdil, že manželku miluje a celé dni bude s ňou, len teda aby si uchránil zdravie nemôže v tom byte naďalej spávať. Dobré čo? A to sú vraj v tej súsdnej sieni prípady podľa skutočných prípadov. 😝 😀

skybaby
22. júl 2009

ahojte 🙂 hlasime sa z PN-ky na ktorej nic nestihame 😉 ale mame da dobre a zbezne som vas pocitala a vidim ze aj vy sa mate vsetky dobre 😉 absolvovali sme test na cukrovku a ziadnu nemame, tak sa dalej napchavame, uz mam + 10 kg 😝
peti my budeme mat na dome plynovu dosku
inak peti nedame buduci tyzden nejaky obed na obchodnej ?

weja
22. júl 2009

Peti, no ja keď sa v noci náhle zobudím - nie tak, že sa na chíľu preberiem, keď sa prevaľujem, ale tak, že ma náhle čosi zobudí a ja potom so srdcom kdesi v krku rozmýšľam a načúvam, čo za zvuk ma zobudil... 😅 🤐 🤐 vtedy sa len pchám bližšie k MM a dúfam, že rýchlo zaspím... spánok = sladká nevedomosť 😀 😀

Sky, super, že ste ok a všetky testy dopadli dobre 🙂 inak si tu nebola ani nepamätám... 😉

sisipetka
22. júl 2009

Leni, tak to bol teda zaujimavy dovod, ze by som zacala aj ja, pricom mi staci jeden rodinny dom 😀 😀
Jani, no konecne si sa ozvala, nehambis sa 😠 😉 Uz sme mali aj stretavku a si nam chybala 😔
Oki obed mozem, som tu do stredy, potom ideme troska do tatier oddychovat.

Inac tie tampony ma seru, teraz som obehala 3 lekarne a 1 zdravotnicke potreby - som uplne mokra a vsade na mna pozerali akoby som spadla z Marsu 😝 Akurat jedna kocka dala tip, ze dat normalny tampon potrety cistym lubrikacnym gelom - vraj to ma rovnaky ucinok. No to budu na mna pozerat v lekarni, ked si pridem s bruskom kupovat lubrikacny gel 😀 😀

skybaby
22. júl 2009

ja sa strasitansky ospravedlnujem za absenciu uz sa na mna nehnevajteeee
ja som tie tampony zhanala uz minuly rok a nezohnala, tiez na mna pozerali akoby som spadla z marsu ... a z tej stranky sa tusim dali objednat ale doricit iba kurierom a to stalo viac ako tie tampony ... tento rok som to ani neskusala ... ja som sa teraz nedavno pytala v jednej lekarni na tester plodovej vody a tiez nula bodov
tak dajme obed v utorok peti
wejka ja ked uz zaspim tak ma nic nezobudi, dokonca ani cikat nechodim az nad ranom okolo siestej 😉

sisipetka
22. júl 2009

Weji, ja ked som sama doma a mam pri tom spat, tak tiez pocuvam vsetky zvuky a analyzujem, ze ktory poznam a ktory nie 😝
Jani, si ma potesila s tamponmi 😖 ...nejako to vyriesim, pripadne sa budem kupat iba vo vlastnom pote 😀
Oki utorok o 12tej pisem...ak bude pekne mozeme aj Hyde park?

halienka
22. júl 2009

Sky, no vitaj, ty naša stratená duša 😀 😀 som rada že si v poriadku a pekne rastiete obe do krásy 😉 🙂
Weji, ja mám tiež také stavy niekedy v noci náhle zobudenie a potom strach, čo sa deje, kto nás vykráda, ufóni sú isto niekde na streche, alebo duchovia robia bordel v špajzke a isto ma chcú všetci zabiť!? 😅 😀 😀
Peti, to je dobre blbé, že sa to nedá zohnať, ešte sme aj tak dobre za opicami 😀 😀

weja
22. júl 2009

Leni, minule sme s MM dumali, že prečo sme si rozdelili strany postele takto (ja spím bližšie pri dverách a MM viac k oknu), viac by nám to teraz vyhovovalo naopak... a MM zahlásil, že predsa preto, že ak nám niekto v noci vojde do bytu, aby som prvá na rane bola ja 😀 😀 😠 ešteže to myslel len zo srandy (dúfam 😅 )

Sky, a máš aj vychádzky, keď si PN? či si väčšinou len doma? 🙂

Peti, tak máčaj len nôžky... to na ochladenie niekedy aj stačí... 🙂

sisipetka
22. júl 2009

Ak budu v spravach hlasit, ze na brehu bratislavskeho jazera objavili velku mociacu sa zabu, tak to budem ja 😀

skybaby
22. júl 2009

ok peti 12.00 moze byt, aj hyde park vyhovuje 😉
weji mam vychadzky od 12.00 do 14.00 to som tak chcela aby som mohla chodit von na obedy a potom este od 16.00 do 18.00, doobeda by som sa aj tak nikdy nevymotala z domu 😉 a tak aspon vtedy poctivo lezim
my sme boli minule len tak vecer na zlatych pieskoch a kupala som sa iba po kolena 😀
babyyyy asi budem mat steniatko na tyzden 😵

sisipetka
22. júl 2009

jee steniatko, to bude super 😉 Mozem sa prist pohrat 🙂 😎
Pisem si Ta teda do mojho tehu debilnicka 😵

skybaby
22. júl 2009

ja uz som si tiez napisala do telefonu 🙂 ak sa bude dat tak stena zoberiem aj na obed, ved uvidime 🙂

sisipetka
22. júl 2009

ano, ano zober 🙂

halienka
22. júl 2009

Weji, tak sa musím na tom smiať 😀 😀 😀 pretože ja takto musím spať všade, aj doma, aj na dovolenke si vždy vyberám posteľ ďalej od dverí a tiež MM hovorím že preto, aby on bol prvý na rane, poprípade ak by to dokázal, že by ma ochránil 😀 😀
Sky, iba na týždeň budete mať to šteniatko? Ti potom bude za ním smutno, to si ho už nechaj 😉 🙂