Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ellise
7. aug 2009

Ahoj holky, už jsem doma ale za chvíli jdu s tomem na koupaliště.

jste moje zlatíčka, co já bych bez vás dělala? na depresi je nejlepší se nas.at. Njedřív mně naštval můj starej protože přišel o půl 3, vožralej jak tágo a strašně chrápal a smrděl, že jsem si musela rozložit gauč v obýváků bo spát v ložnici, tak bych ráno nadejchala.

A pak mně nasral můj šéf, protože jsme se domluvili, že provedem interní školení kvality. Já jsem mezitím sbírala vzorky, ale není to jen tak bo dělalo se málo a nebyly všechny dřeviny nebo profily, nebo vady. Něco jsem měla nachystáno, ale on v pondělí na poradě slíbil že to příští týden uděláme a mně to jaksi zapomněl říct. To mi řekl až dnes. Takže já dnes celé dopoledne běhala po fabrice, hrabala se v kontejnerech , hledala na různých místech plných prachu, a odpoledne jsem popisovala 80 vzorků, z hledika vad a jejich přípustnosti a hlavně tak aby byly zastoupeny všechny vady a nejčastěji používané dřeviny a profily.

jsem jak prase, zaprášená, od pilin, ty mám napadaný i v podprdě. všechno oblečení musí do pračky.

Jinak Bay, já se jednou v pondělí 5 dní před termínem vzbudila a věděla že ten týden porodím. Taky že jo . Tomík je 2 dny před termínem.

halienka
7. aug 2009

Eliška, vidíš 😀 tak už si našla najlepší liek na depresiu 😀 to si musím zapamätať 😀 no síce musíš oprať všetky veci a seba poriadne vykúpať, ale depka je preč 😉 🙂

ellise
7. aug 2009

no jo Leni, jenže na to potřeuješ chlapa. Já nevím, věříte na minulé životy? Jestli jo tak já jsme musela být hrozná sviňa na chlapy, bo v současném životě, mně dělajjí jen trable.

Despotický otec, kvůli kterému jsem odešl astudovat nejdál jak to bylo možné a úplně něco jiného než jsem původně chtěla.

Egocentrický manžel, který se začal takhle projevovat po 12 letech manželství

Prolhaný šéf - hajzlík, ten se naštěstí projevil už po roce., ale toho můžu kdykoliv vyměnit.

jestli se někdy rozvedu, nechci chlapa už nikdy, bo to může být jen horší.

halienka
8. aug 2009

Dobré ránko babky 🙂
Eliška, no ja vcelku verím na minulé životy, bo niektoré veci sa fakt inak vysvetliť ani nedajú, iba tak že sme v minulom živote museli riadne niečo po...a teraz sa nám to vracia 😀 Napríklad mám jednu kámošku a ona mala otca ťažkého alkoholika, peklo im robil doma zo života. Ona si veľmi dlho hľadala frajera, strašne dôležité pre ňu bolo aby nepil. Nakoniec takého našla, starší, športový tréner, nezobral do úst ani kvapku alkoholu. Po 3 rokoch chodenia sa vzali. Neuveríš, po pol roku sa z neho vykľul ťažký alkoholik. Ukázalo sa, že to že nezobral do úst ani kvapku alkoholu bolo tým, že on trpel tým toxickým alkoholizmom, pri ktorom sa nesmie ani rumová pralinka, lebo to ihneď v mozgu spúšťa reakciu, ktorú nie je možné potom celé mesiace zastaviť a chlap pije pomaly do totálneho upitia sa. Ukázalo sa, že už pred viacerými rokmi bol preto na protialkoholickom liečení a preto si tak dával pozor na alkohol, len to jej akosi neprezradil. Inak to bol jeden dobráčisko chlap, doma robil všetko, bez problémov aj ženské práce. No ale k veci, prišlo mi to úplne neuveriteľné, že akoby tej žene bolo proste súdené žiť s alkoholikom a ten osud to tak zariadi, že proste aj napriek všetkým jej snahám a opatrnosti sa jej ten alkoholik ujde. Potom ešte pár rokov s tým bojovala, snažila sa mu aj pomôcť, ale nakoniec sa predsa len rozviedla. Teraz hľadá ďalej chlapa, ktorý nepije. Tak čím si toto človek vysvetlí? Fakt akoby bolo niekomu niečo súdené a nevyhne sa tomu ani keby robil neviem čo. Ktovie ako to ešte dopadne. A takých prípadov poznám kopu, že človek sa akoby stále stretáva s tým istým problémom akurát vždy trošku inak "oblečeným". Je to zas na riadnu filozofickú debatu toto 😀 Veď hádam keď sa stretneme a ostane nám čas, tak aj pofilozofujeme 😉
Inak vám všetkým prajem pekný víkendík 😉

ellise
8. aug 2009

ahoj holky, dnes jsem sama doma, zbytek odjel na chalupu, já mám s divadlem odpoledne nějakou akci a pak pojedu za nima.

Leni, my by sme filozofovat věděli. A těch témat 😵 🙂 No ale napadla mně myšlenka, oůvodně jsme měla jet na slovensko příští víkend, ale bohužel finanace nedovolí. Tak mně napadlo, že 28. záři máme svátek to je v ponděli, že bych ten víken udělala okružní jízdu po MK. Nevím jestli bych dojela do Jasnej a Topoľčian, ale taková Bratislava ( tam bych sfoukla 3 najednou) a považská by se dala zvládnout. Co vy na to?

halienka
8. aug 2009

Eliška, furt neviem čo je to září 😀 august? ja plánujem koncom augusta dovolenku, takže by mi to vcelku vyhovovalo 😉

bay
autor
8. aug 2009

Leni, zari je september 😉
Elis, my sa len a len potesime 😀 😵

weja
8. aug 2009

ahojte 😵
tu sa zas črtá dáke stretko a ja som zas mimo... 😒 prečo ja musím bývať tak ďaleko...??? 😖 ☹

Peti, Staloral som užívala 3 roky, tiež tak kadejako, lebo som zabúdala a tak... ale mne sa alergia už začala trocha zlepšovať a okrem toho, keď som bola na prerušení tehu, dr. som povedala, že už nechcem užívať ŽIADNE lieky ani kvapky, že chcem obmedziť všetko, čo to mohlo spôsobiť a ona sama s tým súhlasila... a môžem povedať, že sa cítim dobre, tohto roku som nekýchala ani neslzila ani raz, takže alergia mi dala asi zbohom... 😵

mne vyšlo v nejakom prihlúplom teste, že som v minulom živote veľmi trpela a neprávom, takže v tomto živote sa mi všetko zlé vynahradí... 😵 takže čakám... 😀 nemôžem sa síce sťažovať, so svojím životom som spokojná, chýba tomu už len ten jeden malý "detail"...

Bay, ty si ako na tom? žiadne zmeny? 🙂

tú rozlúčku so slobodou máme dnes, celkom sa teším na takú dámsku jazdu, tak pekný večer všetkým... 😉

halienka
8. aug 2009

Weji, nebuď smutná, veď Eliška píše že by zašla aj do Jasnej 😉 a keď sa naštvem aj ja pôjdem 😀 a vidím že si hodila nové foto 🙂
Mne kdesi zas vyšlo, že som bola v minulom živote žena ľahkých mravov 😀 😀 ale teda neviem aký trest pre mňa v tomto živote vyplýva 😀 😀
Bay, a ty čo? Ako sa cítiš? Nebude nedeľa ten slávnostný deň D 😅 ?
Mne dnes akosi tvrdne brucho...alebo sú to vetry? 😀 Dúfam, že to nie je nejaký problém, inak sa cítim dobre.
Weji, ozaj, tak si uži dnes tú dámsku jazdu 😉

halienka
9. aug 2009

Dobré ránko babky 🙂 Tak čo, aké máte plány na dnes? My ideme na kupko asi, takže sa sem dostanem asi až večer 😉 Peknú nedeľu vám všetkým prajem 😉 🙂

sisipetka
9. aug 2009

Ahojky kocky,
tak ja sa dnes chystam oddychovat. Vcera sme boli pozriet starkych, takze opat na cestach necestach a na vecer sme po ceste spat zbehli sa okupat. Chceli sme vyskusat, ci nas hafan vie plavat 😉 Dobre sme sa nasmiali, MM ho chytil ako male babo a namacal ho sposobom - Epik aaaaaaaa hop, aaaaaaaaaaa hop, aaaaaaaaa hop.....a zakazdym ked ho vytiahol z vody, tak on zo zotrvacnosti plaval labkami aj vo vzduchu 😀 Potom sme mu dali pokoj, ale ako nas videl, ze plavame vo vode, teda MM bol najdalej, tak mu to nedalo a zacal po nom stekat s utokom na vodu, aby ho zachranil. Tak sme videli ako nas hafan vie plavat....to bolo radosti, ako ked sa vam male dieta prvykrat vykaka do nocnika 😀 Super zazitok.
V piatok sme mali troska smutny s MM, nejako sa stale brani pocitu dotykat sa mi bruska a citit kopanceky. NAkoniec z neho so slzami v ociach vyslo, ze na Petka sa velmi tesil a hrozne ho to vsetko boli a ma o nas strach. Bol proste uzasny, a riadne sme si poplakali.... 😔
Eliska ja ani neviem, ci mimule zivoty ano alebo nie. Ale to som musela byt asi neskutocne stastna a nevazila som si ani masny flak na koseli 😖 Bo teraz vzdy, ked sa chcem z niecoho tesit, tak to prekryje nieco uplne ze zle 😅 Tak som vo vsetkom riadne striedma a opatrne sa tesim zo vsetkeho, co mi zivot prinesie (ved viete ako to bolo u nas minuly rok ☹ ). A s tymi muzmi, s casti si mi pripomenula moju maminu, uz chlapa nechce do svojej blizkosti ani za svet ....
Leni, uzi si kupalisko, ty filozofka jedna 😉
Kami, ja Ti davam este taky tyzden...ale neboj Misko pride na cas....a ten utorok este stihnes s nami obed.
Weji, ja som asi 4 roky nic nebrala (predtym tie injekcie), ale potom ma zacala alergia riadne trapit, injekcie som odmietla a dostala som tieto kvapky. Celkom ujdu, aj ked alergiu mam stale riadnu. Aj som myslela, ze ich teraz vysadim, ale viac som kychala a smrkala ako obycajne. No a zase kvapky do nosa a oci si moc davat nechcem...tak som zvolila tento postup.
ELiska, ak by Ti nevysla obchadzka cez BA, ale az od PB...tak by sme sa mozno s kockami dohodli nejakym jednym povozom, ze sa stretneme. Ale vsetko zavisi od Miska, ci bude chciet cestovat 😉

Kocky idem varit, to je asi najdolezitejsia uloha dnesneho dna...inac som po vcerajsku out...papa a vidime sa zajtra 😵

ellise
9. aug 2009

Ahoj holky,
Leni, zdá se že máme společného více než se zdá. Já v minulém životě byla prostitutkou ve Švýcarsku. jen jestli my sme nemakali v jednom bordelu? 😀 😀

Můj plán je takový, v sobotu ráno pofrčím směr Bratislava, návšívím Kamku, Peťku a sky. Někde přespím. I v autě. V neděli ráno frčím směr Považská bystrica, návštívím Lenku, večer bude hodinka filozofie nad minulými životy. Přespím u Lenky. V pondělí ráno nebo spíš dopoledne odjezd domů.

Leni já nevím jestli si vzpomínáš, když jsme tady začínali, že jsem ti říkala že až budeš dělat kolaudaci, tak se u tebe všechny sejdeme na grilování a ty budeš houpat kočárek. Vidím to na duben 2010. 🙂

weja
10. aug 2009

dobré ránko 🙂
no rozlúčka dopadla super, domov sme išli až o 4tej ráno 😅 MM sa už prevracal na druhý bok 😀

Bay, haló, haló, teraz sa musíš povinne každé ráno hlásiť, aby sme vedeli, v akom štádiu sa nachádzaš... 😉
Leni, aké bolo kupko? inak sesterkina malá chytila na kupku nejakú hnusnú infekciu do očí, už 2.týždeň sa jej nemôže zbaviť 😖 tak pozor potom na to...
Peti, tak ste si s hafanom užili... 🙂 a čo sa týka toho strachu, určite nezmizne len tak, možno sa to zlomí, až keď bude vaša malá nádhera na svete... 😕 🙂

pekný deň 🙂

bay
autor
10. aug 2009

Dobre ranko 😵
Ja som stale v podobe kinderka ☹ a teda nedela vobec nevysla ako den D ale mam novy tip 😀 😀 ale podme postupne
Weji, pekna foto 😉
Peti, Misko bude musiet byt velky cestovatel, ved ma bude sprevadzat na preteky. To by bolo keby nevydrzal v aute 😀 😀 😀
Elis, ak ti staci gauc, tak mozes prespat aj u nas a mozes si vybrat z dvoch gaucov 😀 😀
Leni, citim sa uplne naprd ☹ 😠 😠 Vcera mi zas zacalo tiect desne z nosa a dnes to pokracuje 😝 Inak mi je fajn.

My sme boli v sobotu obzerat pozemok a teda sme sa poprechadzali po nasej zahradke a dome 😀 (konecne je to vykolikovane tak vieme ktora cast buriny je nasa 😀 😀 Holcickam sa tiez pacilo, bo sme stretli krdel prepelic a Amber vyhrabavala vo svojej izbicke mys 😀 😀 😀 Potom sme sa cestou stavili v Rusovciach vykupat seba a hlavne psov. Teda hlavne psov, bo tie plavali (Bay zas mrzla. ta vlezie do vody a odmieta vyjst a potom jej zacne byt zima, ale nevylezie ani za nic 😎 ) a my s MK po kolienka 😵 No ale pocvachtala som sa a bolo mi dobre. Vecer sme vyrazili na hyper nakup, kedze doma uz nebolo NIC!!! A ja fakt necahpem preco ked behame takto po obchode mi vzdy ale vzdy pride tak strasne zle a musim nuuuutne na zachod 😠 😠 Mate nejaky napad v com to je? To uz chodime do obchodov s tym ze mi zas bude zle a platit budeme so slzami v mojich ociach (teda tie slzy nie su len kvoli cene 😀 😎 ) a ked sadnem do auta, tak uz som ok a nic ma netrapi 😒 Proste divnost 😝
V nedelu som nebola vobec z domu 😀 😀 MK sa cely den staral o holcicky a ja som si to riadne uzila 😵

No a teraz k datumu porodu. Nas domaci tip je utorok. Kedze MK vcera priznal, ze v utorok ide na sluzobku do BB. A ked on je takto na sluzobke tak sa vzdy nieco zomelie (akoze pes nutne potrebuje odviest k veterinarovi, nemenovana osoba padne so schodov, ...) tak verim ze tentokrat sa zomelie iba porod 😀 😀 😀

sisipetka
10. aug 2009

Ahojky kocky,
Eliska, Kami sa ponukla s gaucom....ja sa ponukam s nafukovacou postelou v obyvacke...u nas potom uz len manzelska 😀
Kami je to jasne, Misko bude neznasat nakupovanie, preto ti je vtedy zle 😉 A moj tip je az buduci tyzden 😵
Weji, u mna to nie je len s mimi, cely zivot mam taky divny, vzdy ked sa citim stastna a konecne si poviem, ze takto sa mi paci, tak do toho nieco "nemile" pride....proste nie som "dieta stasteny", ale naucila som sa s tym uz zit.

bay
autor
10. aug 2009

Peti, dik, ty mi doprajes 😉

weja
10. aug 2009

Bay, no som zvedavá, kedy to naozaj bude - ja tipujem zasa víkend 😵 😀

bay
autor
10. aug 2009

A na oktober to nikto netipuje?? 😝 😎 😀 😀

halienka
10. aug 2009

Ahojte babulky moje 🙂
Tak my sme včera nakoniec vôbec nešli na to kupko, pretože bolo viac zamračené ako svietilo slnko. Tak sme sa vybrali na záhradku ku svokrovcom, kde sme do nejakej šiestej len tak vegetovali. Ale mala som naprd noc, do druhej v noci som nemohla zaspať, takže teraz vyzerám akoby ma prešiel parný válec a mám problém dopísať aj túto vetu. Tak sa musím dať nejako teraz doobeda do poriadku, lebo poobede idem predsa do roboty 😀
Bay, tak to je naprdku, že to s tým víkendom nevyšlo. Ale neboj, ono to príde v správny čas. No to vieš, vraví sa že prvorodičky skôr prenášajú a chlapcom sa teda von moc nechce, takže je dosť možné že to ešte nejaký týždeň potrvá 😝
Peti,tak ste sa krásne vybláznili s havkom 🙂 A neboj, teraz sa už šťastie obráti aj k tebe a bude všetko v poriadku 😉 🙂
Eliška, no však vieš, že u mńa budeš spať na gauči v najlepšej izbe - obývačke s krbom a telkou 😀 😀 Tak sa pomaly ale isto môžeš začať tešiť 😉 😀
Inak včera som sa dozvedela, že bráško nahovoril mamu, aby si zobrala pôžičku Lukinovi na notebook. No ak mňa neporazí teraz tak už neviem 😖 A mne to radšej nepovedali, lebo vedeli, že by som sa hnevala. Ja toho bráška asi kopnem niekde. Asi mu nestačí, že ho teraz mama finančne podporuje, potrebuje s nej vycivať ešte aj zbytok peňazí. Akoby nemohli počkať na rok, keď bude mať robotu a keď sa mu všetci naň poskladáme ako sme boli dohodnutí. 😖

evitkamalicka
10. aug 2009

ahoj kocky,25
bay nehnevaj sa, ale ja tipujem 25.8.

halienka
10. aug 2009

Bay, no šak ak to má byť v októbri, tak to už počkaj na mňa do decembra 😀 😀 až nekočíkujem sama 😀

bay
autor
10. aug 2009

😀 😀 😀 ja sa na vas nehnevam 😉
Ale ono to zajtra proste musi byt, bo mam krem na brucho uz len tak na 1, max 2 dni 😀 😀 😀 😀 A co potom?? 😝 😎
Inak neda sa sledovanim teploty odhadnut kedy bude porod? Ci sa mi len nieco mari? Bo pri tehu psovi sa to da 😅 (a fakt to funguje. Vyskusane na cernochovi - a ta mala tiez prenasat, bo mala len 2 stenata a vtedy zvyknu prenasat a ona rodila o 5 dni skor 😎 😉 ) Ze by som zacala merat teplotky 😉 😀

weja
10. aug 2009

Bay, no veď ja som nenapísala, že ktorý víkend, keď veľmi chceš, môžem tipnúť aj októbrový... 😀
Leni, tak si ešte zdriemni doobedu, kým nejdeš do roboty 🙂
pôžičky sú na figu... 😝 my sme s MM takí starí konzervatívci, že my si radšej vždy počkáme, kým našetríme, lebo ja tým "výhodným" úrokom a splátkam moc neverím... 😖

halienka
10. aug 2009

Weji s mojim dospatím to nie je také jednoduché, ja neviem cez deň spať. A ak tak len 5-10 minút a to je málo. Jedna kámoška sa ma pýtala či sa bojím pôrodu, a ja sa ti pôrodu vôbec nebojím, ja sa skôr bojím toho čo príde potom, nevyspaté noci, ako budem schopná fungovať a starať sa o maličkú keď budem takáto nevyspatá 😝 To bude pohľad na mňa za všetky prachy 😀
S tými pôžičkami, my s MM sme takí istí, radšej našporíme až potom kupujeme. 🙂 načo preplácať pokiaľ to nie je nutné.

sisipetka
10. aug 2009

jooj kocky, aj my vacsinou sporime....mate nejaky osvedceny tip ako nasporit na rodinny dom 😀 , lebo este na tuto alternativu som neprisla 😅
Kami, neplac...ja ti nejaky kremik poziciam, i tak sa mazem len raz za cas...ked sa mi chce hladkat privelmi brusko 😉 Ani predtym som sa nemazala, jedine, ze namazala 😀 ...a ja mam taky tusak, ze ked pojde Eliska "tour de MK", tak Ty budes rovno v porodnici 😉
...tak idem zasa "srobovat" - hold skoncili zlate casy 😖

bay
autor
10. aug 2009

Tak ja som zvladla "prechadzku" do Baumaxu a kupila si nadhernu CERVENU vodovahu. No ale brusko boli boli ☹ Staci sa zohnut a au au. 😠
Peti, tak ty mi tiez pekne davas 😠 Ale tak verim, ze ma nenechaju prenasat mesia dva.
Tak ja nemozem nemazat, bo ked nie som namazana tak je zle 😀 😀 😀

weja
10. aug 2009

Bay, o odhadnutí pôrodu meraním BT som ešte nepočula... dokonca ani tu na koňovi som na čosi také nenarazila a to tu sa nájdu ozaj kadejaké témy... 😅
Leni, ja mám pocit, že toho, čo príde po pôrode sa vedome či podvedome obáva každá tehulka... predsa len je to úúúplne nabúraný životný biorytmus... ale vidíš - zvládli to doteraz (takmer) všetky, tak zvládneš aj ty... 😉 to, ako budeš pri tom vyzerať je už druhá vec 😀 😀 😉
Peti, mne sa tu toho tiež akosi nakopilo... 😖 a akosi sa mi ani nechce... ale to nie je žiadna novinka 😀

weja
10. aug 2009

a z čoho bolí bruško...??? 😕 z nákupu alebo žeby...??? 😵

bay
autor
10. aug 2009

No tak to bude asi psia vymozenost 😀 😀 😀 😔 😀 😀 😀
Ja som mala na dnes zas velke upratovacie plany a zas ich poctivo odkladam. Som deeesne unavena a este aj to pocasie - pod mrakom dusno, no akurat na spinkanie 😉

weja
10. aug 2009

Bay, tak zdriemni, kým máš ešte možnosť 😉