Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
25. aug 2009

Ahojte babky, tak ja som už aj na PN-ke 😝 nad ránom som dostala taký kŕč do brucha, alebo to bola kontrakcia, neviem, lebo mi pri tom aj strašne stvrdlo brucho, ale bolesť to bola taká, že som minútu videla všetkých svätých. Potom som už takú bolesť nedostala, ale každú chvíľu mi stvrdlo brucho a tak som sa zľakla a radšej som hneď ráno utekala k dr. Ten ma hneď do telefónu strašil, ke´d som mu volala, že prídem, že nech sa pripravím asi pôjdem do nemocky 😖 Ale našťastie nález bol v poriadku, krčok zavretý a Sonička v poriadku, takže sa zľutoval a nechal ma doma s tým že budem ležať poctivo ako v nemocnici, kázal mi užívať magnézium a keby sa nejaké pravidelné tvrdnutie vrátilo, tak mám ísť rovno do nemocnice. Teraz už mi je lepšie, už ma len trochu pobolieva podbruško a kríže, tak dúfam, že to bolo len z toho vyčerpania včerajšieho a všetko bude o.k. Ale ako som tak pochopila, asi ma nechá na PN už až do materskej. No uvidíme, v robote ich klepne 😝
Deniska mi včera písala, že o 11-tej jej dali vyvolávačku a vlastne až večer dostala také slabulinké kontrakcie, tak to predpokladal na dnes doobeda. Dnes som ešte nestihla napísať jej, zas nechcem nejako rušiť, ale už hádam teraz má potom tak jej pošlem sms. Dúfam, že jej dali ten epidurál.
Weji, tak ja teba chytajú také depky? Netráp sa preto, ono to treba všetko raz za čas zo seba dostať a poriadne sa vyrevať, mňa to tie vie chytávať okolo MS. Moja, tak moc ti prajem aby už si tiež tu hromžila na to ako ti je zle, poprípade ako ťa všetko tlačí a omína 😵 A ja verím, že to už nie je ďaleko 😉 🙂 Naši chlapi musia s nami kadečo vydržať, ale zas aký by mali ten život jednoduchý a nudný, keby sme im ho my sem-tam nespestrili, no nie? 😝 😀
Eliška, pekne si to napísala, ja si tiež myslím, že častokrát sú to také romantické báchorky, žena má čo robiť aby sa fyzicky a psychicky spamätala po pôrode a hneď je hodená do vody a plávaj a pritom sama ešte nemá dosť síl a všetko je pre ňu nové a ťažké, vôbec si nemyslím, že je to taká romantika ako to vedia vo filmoch a telenovelách prezentovať. Tiež si myslím, že to prichádza postupne, aj tá láska k dieťaťu, keď sa všetko trochu ukľudní a dostane do akých takých koľají. Inak ja teda nemám skúsenosti skoro zo žiadnymi deťmi, iba so synovcom, a to je výnimočne dobré decko od narodenia, takže pre mňa to tiež bude všetko skúška ohňom 😉

weja
25. aug 2009

Leni, no pekne... 😲 ešteže to takto dopadlo a nemocke si sa vyhla... ale pekne teraz nohy vylož a oddychuj 😉 veď do MD ti už aj tak zostáva len nejaké necelé 2 mesiace, nie? pokiaľ ťa dr. sám nepošle do práce, tak ty sa tam určite nehrab... radšej si to pekne doma užite, pochystajte výbavičku a vegeťte 😵 😉

sisipetka
25. aug 2009

No Leni, tak radsej PN a a pekne oddychovanie. Ja sem tam mam krc do brucha, ale je to ten podobny do nohy a vacsinou stihnem rozmasirovat a nic netvrdne. Ale tu tvoju bolest si neviem predstavit. A vobec sa netrap, ze ich v praci picne - robila si teraz aj za kolegu, predtym silou mocou vas dali na 4 hodky, tak nech teraz riesia vaznejsie veci. No a na tvojom mieste by som uz ani do prace nesla. Ved do MD je uz len 7 tyzdnov, a to by som na tvojom mieste pekne doma hniezdila 😉

halienka
25. aug 2009

Babky, no jasné že budem radšej doma ležať, len nech nič neriskujem, ako sa hrabať do roboty, aj keď ja som taký zodpovedný blbec, ale presne ako píšeš Peti, urobila som dosť pre nich, teraz nech sa trápia oni čo ďalej. Na materskú by som la ísť veru tak nejako začiatkom októbra, takže čo, to už nie je až tak moc. Teraz nemám ani vychádzky, ale keď mi bude dobre, na budúci týždeň mám kontrolu, tak by som si vypýtala aspoň na dve hodinky poobede, aby som mohla ísť aspoń niečo kúpiť - samozrejme na maličkú 😉 🙂 Inak už som si kúpila prvé veci, tuto s bazáru od jednej kočky, overalík na zimu, bundičku a vyteplené nohavky, a bola zlatá, pridala mi k tomu zadarmo ešte jedny vyteplené nohavky a capačky. A všetko je to vo výbornom stave a dohromady za 20 Eur. 🙂

nelinka79
25. aug 2009

ahojte babule 🙂 🙂 🙂 pozeram ze celkom pekne sa vam tu darí ... ja som si konecne nasla troska casu a spomenula som si na vas tak mrkam co noveho. nasa kajka rastie a robi nam radost. uz prisla nato ze sa vie aj postavit a tak nam uz asi skoncilo krasne obdobie ze je tam kde ju dam 😉

dajte mi niekto v skratke vediet co je tu noveho ...

sisipetka
25. aug 2009

Leni, tak to je super, ze uz zacinas aj nakupovat 😉 Ale podbradnicek pre sonicku bol prvy, ze 😀
Nelinka, no ze si si spomenula na nas 🙂 Prisla si o najvacsie napatie za posledne tyzdne, Kamilka ma synceka Miska uz na svete a v piatok sme vsetky sedeli za PC ako muchy na H... a cakali ako sa to cele vyvinie. 😵 No a ostatne bojujeme s bruskami, babatkami a neposlusnymi spermijkami, ktore nevedia ako sa spravat (ze wejka 😉 ).

halienka
25. aug 2009

Peti, no jasné, to bola prvučičká krásna vecička 😵 a stále má čestné miesto na komodke, nech všetci vidia kde bude Sonička kyckať papanie 😉 🙂 😀

halienka
25. aug 2009

Inak písala Deniska, že už to má za sebou, že sa teda dosť vytrápila a epidurál jej zabral len na chvílu 😔 ale hlavné, že už teraz oddychuje, no a teraz to ešte bude chcieť čas poliečiť dušičku. Veď to všetky poznáme 😔

sisipetka
25. aug 2009

Tak ju od nas este pozdrav a ked sa bude citit troska lepsie, tak nech pride ku nam...tu nam vzdy bolo dobre, aj ked sme si poplakali 😔

danka24
25. aug 2009

chuda moje .. neviem co preziva ale musi to byt najhroznejsie.. 😔
ja vas baby obdivujem ze ste to tak zvladli ze ste sa postavili opat na nohy.. 😵

lenka a ty dufam ze lezkas a nohy mas vylozene .. a nechaj sa obskakovat !!!!! opovazis nieco robit..

inac ahojteee 😵 😵

danka24
25. aug 2009

akurat dostavam poriadne kopance do boku zasa hraje futbal.. 😉

sisipetka
25. aug 2009

Dani ahojky 😉
no my sme pri MS v plavani absolovovali kratky bazen, pri MS v atletike vsetky bezecke i technicke discipliny a teraz ocakavam, ze budu vrcholove zapasy slovenskej reprezentacie vo futbale 😀 😀 😀

danka24
25. aug 2009

peti supeer my sa ale mame,že 😀 urcite sa oni navzajom rozpravaju a ze kde kto trafi .. urcite maju niejaky terc dobry 😀 😀

ellise
25. aug 2009

Ahoj holky,
No leni, pěkné pěkné, ale já se přiznám že jsem to trochu čekala s tvými problémy, nevadí, budeš v klidu, žádný stres že nestíhaš v práci psát na MK 😀 😀 , mám přijít na návštěvu?

když se mi narodil Tomík, tak jsem tajy byla bez něj dva dny a mlíko se mi pustilo později, ale pak jsem kojila 5 měsíců, takže Peti vyři´d Kamce, že bez stresů a když nic, tak bude UM, ať si nemyslí že bude horší máma, když nebude kojit. To jsou jen kecy a psychický tlak: " musíš kojit, musíš, to je pro dítě to nejlepší".... houby, nejlepší pro dítě je spokojená a š´tastná máme s flaškou, než vystresovaná a unavená, protože kojí každou hodinu.
To že ji vzkazuje zasloužilá matka, která zažila obě dvě varianty.

Deniska má to lehčí za sebou, teď přijdě to horší, tá bolest byla krátká, ale to co bude te´d bude 100x horší. Ale zvládne to, jako každá tady. 😉

halienka
25. aug 2009

Eliška 😀 ak mi budeš vypekať tie tvoje skvelé dobroty, tak sa môžeš rovno nasťahovať 😀 akurát teda musíme počkať kedy sa odsťahuje švagriná, ale to by vraj už nemalo dlho trvať 😀 pretože si už s mojim MM lezú riadne na nervy 😀 a stým kojením to tiež tak beriem, samozrejme keby to šlo tak by som rada kojila, ale trápiť dieťa a seba nasilu nebudem, to fakt nestojí za to. Tak dúfam, že Bayka to zvládne s nadhľadom, ako sa vraví, to je najlepšie, nič netreba brať príliš vážne 😉
Dani, jasné že teraz do ničoho ani neťuknem, maximálne do klávesnice 😝 😀 A kppance ako od profesionálnej športovkyne dostávam aj ja každú chvíľu, a to ma ukľudňuje momentálne 😝 😀 No zdá sa že nám vyrastá generácia športovcov v bruškách 😀

bay
autor
25. aug 2009

Kuk 😵

bay
autor
25. aug 2009

Uz sme domaaaaa. Ako sa mi tu mate, moje gulate zlaticka? 😵

ellise
25. aug 2009

no ahoj kamka, vítejte doma a na MK, už je po žloutence?
a až budeš mít chvilku tak mapiš jak to probíhalo. jen doufám že to nebude za měsíc.

Leni ano upeču ti a Vladovi udělám plněnou papriku

bay
autor
25. aug 2009

Zltacku mame len slabucku, tak nas pustili uz domov a mame sa doma veeeeeela opalovat 😵
No a je uuuplne uzasny 😵 Len nemam zaidne fotky :( Teda v mobile mam aj mamca nieco fotila, len to nemam na pocitaci, tak zatial nemozem hodit. Ale vo stvrtok bude v pravde 😵

Vsetkym moooooct dakujeme za drzanie palcekov a gratulacie a dodavanie pozitivnej energie 😉

No moj optimizmus fakt dostal poriadnu priucku a pri Miskovi aj kazdy den dostava dalsiu 😅 furt si na mna vymysla nieco nove cim ma potrapi 😉

Idem co to napisat. Ak to useknem v strede tak dorazil MK a musim z kompu a predstierat uplneho maroda aby nas pekne obskakoval aj nadalej 😀 😀 😀

ellise
25. aug 2009

to se Miškovi hezky opaluje , když je to leto, co ale bude dělat Sonička?

bay, až tak? že by už ve 4 dnech přemýšlel jak naštvat toho tvora, co vydává takové divné zvuky ?

bay
autor
25. aug 2009

No takze vo stvrtok poobede zacali nepravidelne kontrakcie. Dost slabe. V noci sa mi podarilo popri nich aj zaspat. V piatok rano uz boli v 5min intervale ale uuuuuuplne slabulinke.
Na pol siedmu sme dorazili do nemocky a vybavili vsetky formalitky. O siedmej sme dostali od doktora tabletku na vyvolanie s tym ze sme stale len na 2cm otvoreni. A sli sme si lahnut na 20 min (z ktorych bolo 50min) na monitor. Mi tam bolo po polhodke uz dost zle, bo tehula tak dlho predsa nema lezat na chrbte 😠 Kontrakcie sa rozbehli a zacali ziskavat na intenzite. Ked nas odputali, tak sme dostali cipky a boli sme ponechany samy na seba, kedze moj Dr. mal rano este 2 operacie. Cipky zaucinkovali, ale asik trochu inak nez mali, bo som liletala na zachod 3 hodky a mala som z nich taku bolest brucha, ze som mala pocit ze kontrakcie mam nanstop max s 1-2 minutovou pauzou. To uz som tuzila po epi. Ked nakoniec cipky skoncili svoje posobenie, tak to uz bolo vyyyyrazne lepsejsie 😉 a prezitelne 😀 O 11tej som dostala prislub epi, ze hned ako mi stecie infuzka - cca pol hodka. Nedockala som sa, bo moj Dr. skoncil operacie a chcel ma vysetrit a rovno nam praskol plodovku. A to len zacala zabava. Lahnut zas na 30 min na monitor (tentokrat sa to pretiahlo na hodinku) s tymi milymi kontrakciami 😠 😠 😠 Potom som sa nakoniec epi dockala a teda v tej chvili som povazovala takto pouzite peniaze za naj investiciu v zivote 😀 😀 😀 No a potom to uz malo rychly spad, kedze mi epi nepredlzila intervaly kontrakcii tak sme do hodinky od podania porodili. A ze to bol porod 😝 😝 😝
Miska vytlacali dve sestricky, doktorka od epi nahradzala manzela a hovorila vsetky tie povzbudive slova ako este vydrz, uz to bude 😀 😎 Dr. nas nechal trochu potrapit, bo myslel, ze to zvladneme, ale ked to neslo, tak si do mna riadne strihol a potom to uz islo lahsie (fakt som sa potesila ked som zacula zvuk strihania - a jak som sa toho predtym bala 😅 🤐 ) Potom uz bol na par tlaceni vonku.

bay
autor
25. aug 2009

Elis, podla mna ano. On to sice hra na detsku nevinnost, ale moc by som tomu neverila 😀 Vyzera moc ako anjelik 😉

bay
autor
25. aug 2009

Potom mi ho ukazli ked este vysel za nohy, na co zo mna vysla hlaska: "Ty svina velika" 🤐 (njn, vsak ma poznate aj s mojimi hlaskami 😀 a ze preco mi teraz to dietko robi zle) Na co sa zacal cely sal rehlit, hlavne moj Dr. a ja som sa chechtala az kym ma neacal zasivat. Potom som sa musela snazit spravat sa slusne, co keby ma zasil nakrivo???? 😒 😀 😀 😀
Stichov mam neskutocne vela. Radsej som ich ani neratala.
Dr. bol dost nestastny z tej jeho vahy, ze 600g rozdiel sa mu este nestal.
Potom Miska odniesli, cesou ukazali cez sklo hrdemu ocinkovi. A potom som Miska skoro tri dni nevidela, iba co som ho chodila kojit (teda zufalo sa o to pokusat) kazde tri hodiny. Zial Ruzinov je co sa porodov tyka beznadejne plny a po porode idu vsetci na jeden den na gyndu a na sestonedelie az od druheho dna. Ale u nas sa to posunulo VDAKA UZASNYM SESTRICKAM Z GYNDY. Nastastie to bude mat pre ne neprijemnu dohru 😎 Ale ze som teda trpela sobotu a nedelu tazkymi depkami ze s malym nie som a ani mlieka nieto. Ale v nedelu sa to vseeetko napravilo. Dostali sme sa s Misenom na nadstandard a aj prve gramy sme pribrali a mliecko sa zacalo tvorit. Teraz sa hram uz na mliecny gejzir a Pamela Anderson by pri mne vyzerala ako plocha pristavacia draha 😀 😀 😀

Peti, tak nakoniec vcera vecer som dostala uz aj tu uzasnu injekciu na stahovanie maternice. A dnes druhe kolo. Ale nastastie, to u mna nema az take ucinky ako u teba 😉

bay
autor
25. aug 2009

Tak tolko k 4 dnom co som tu nebola 😉

nellie_
25. aug 2009

bay sice sem do tejto temy nechodim ale hadam si ma pametas z grafov 😉
ani som nevedela ze mallinky je uz na svete.. gratulujeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 prajem Vam aby ste boli obidvaja hlavne zdravučky... 😵 😵 😵 😵
super si opisala ten pôrod a ta tvoja hlaska ze svina velika, sa tu rehocem na plne uste 😀 😀 😀 😀 😀
normalne si mi odobrala traumu z potencionalneho pôrodu ktory ma raz čaka 😀 😀

skybaby
25. aug 2009

bayyyyyy vitaaaaaaaj 🙂 super ze ste doma a ze vsetko ako ma byt 😉 podla tvojho opisu vyzera ten porod ako malina 😀 ale urcite to bolo drsne
uz sa s barborkou tesime na miskove fotky 😵

nada.hope
25. aug 2009

Ahojte zlaticka moje......................
Bay tak vitaj medzi nami mamickami, a Miskova fotka je kde? gratulujem obom a zelam veeeeeeeeeeeela zdravicka, krasne priberania a stastnych rodicov 😵

sisipetka
25. aug 2009

Kamilka - ty svina velika - ja sa tu rehnim uz asi 10 minut 😀 😀 😀 - boze mat tvoj mladicky optimizmus 😵
...takze nakoniec aj stahovanie maternice doslo...hej mna to bolelo viac hlavne preto, ze vlastne sa mi otvoril krcok na 7 cm pri kontrakciach a este bola aj rozrezana a nasledne zasita...no proste vsetko, aby nam nebolo luto...
Som rada, ze mliecko sa rozbehlo, aspon Misko nebude hladny. Potom prosime fotky a neskor aj obedik s Miskom 😉

sisipetka
25. aug 2009

A este k tym kopancekom - kocky my budeme raz tak bohate, ked nam tie deticky budu zarabat na svetovych sportovych podujatiach 😉

halienka
25. aug 2009

Bay, no vitáááj 😅 😵 😵 rada ťa vidím, a super, že po tolkých peripetijách vás aj tak pustili na 4-tý deň domov 😉 Peťka písala, že si mala nejaké problémy so zrážanlivosťou alebo niečo také, tak dúfam, že už je to v poriadku a strašne moc držím palčeky aby si sa čo najskôr zotavila a už chodila s kočíkom po Blave ako tá najkrajšia mamička 😎 ja som ale nepochopila na čo ti dali tie čípky, tie boli na to aby si sa vyprázdnila, či mali tiež mať účinok na otváranie? Šak tí doktori kadečo do človeka narvú a potom ani nevieš čo sa s tebou deje. No ale máte to už zdárne za seboua a tiež sa teším na fotočky nášho nastávajuceho zaťa 😀 😀