Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
30. aug 2009

Ahojte babky, no ja som veru tiež zmizla 😀 a teraz neviem čo sú to "kúpelné dámy" 😀 či to sú tie čo sa vyvaľujú v kúpeľni vo vani, alebo tie čo drhnú kúpeľne 😀 😀 Každopádne ja robím oboje aj keď nie zrovna dnes, ale inak teda asi tiež som kúpeľná dáma 😀 😀
Bay a z čoho má takú suchú pokožku na brušku? 😕 Neporadila ti niečo doktorka?
No ja idem už spať, keďže každé ráno vstávam pred šiestou, tak ma už tak skoro berie. Tak dobrú nôcku a krásne sníčky všetkým 😉 😵 Zajtra tu už bude asi rušnejšie, keďže z roboty sa lepšie koníkuje, že babky 😀 😀

halienka
31. aug 2009

Dobré ránko babky 🙂 no kdeže ste všetky? 😕 😅

weja
31. aug 2009

dobré ránko 🙂
Leni, si to odhadla s tým koníkovaním z práce 😀 a na tých kúpeľných dámach som sa pobavila 😀 no tie, čo tie kúpeľne drhnú, to isto nebudú 😀
Bay, tak vy sa už pekne kočikujete 😵 zdá sa, že Mišulko je stále také dobré dieťatko, tak nech mu to len vydrží 😉
Elis, Tomimu držíme palce, nech vykročí tou správnou nohou 😵 teší sa už do školy?
všetkým ostatným prajem pekný začiatok týždňa.... zajtra sme zasa domaaaa... 😵 😀

bay
autor
31. aug 2009

Dobre ranko 😉
Leni, neporadila nic, bo vtedy to nemal ☹ Ale vcera som mu dala po kupkani kremik a je to lepsie 😉 asi bude v tomto suchar po tatovi 😅
Ja som skusala si este s malym pospat ale just sa zobudil uz po hodinke a pol 😒

denne73
31. aug 2009

Ahojte bay. Weji tak ti prajem krásnu dovolenku s milým . ale čo ti prajem najviac?? aby si sa vrátila ako tehulka. Vieš zmena prostredia, pohodička to robí svoje. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

denne73
31. aug 2009

Bay a na tú suchú pokožku nie su dáke olejčeky??aspoň čo tak spätne lovím v pamäti, myslím ,že ja som deťom niečo natierala po kúpeliA ešte do vaničky-do kúpeľa som prilievala harmanček?? tuším áno.

bay
autor
31. aug 2009

su 😉 a celkom zaberaju. Uz Miseno nie je taky supak ako vcera 😀 😀 😀

nada.hope
31. aug 2009

Ahojte zlaticka..............
Kami mala mala tiez suche brusko, ale to bolo este asi trochu z plodovky, ako nam doktorka povedala, ale preslo to ja ju stale po kupani olejcekujem, alebo v poslednom caes davam aj kremik 😵
Inac ako sa tu mate?

bay
autor
31. aug 2009

My dobre, len neviem co na obed, bo tato domacnost je uuuuuuuuuuuuplne vyjedena 😝

bay
autor
31. aug 2009

Vsetky tusim pracujete 😒

evitkamalicka
31. aug 2009

ja nepracujem, akurat nam vodar robi vodu do buducej novej kupelne

weja
31. aug 2009

ja tu dnes asi budem nazerať trocha sporadicky, musím čo najviac dokončiť pred dovolenkou.... 😒
Bay, ja neviem, čo môžu papať kojace matky... to ti musia asi poradiť skúsenejšie z tejto témy... 🙂
Deni, ďakujem 😉
Evit, chlap sa už polepšil? 😉

bay
autor
31. aug 2009

Weji, ani ja netusim 😅

evitkamalicka
31. aug 2009

weji nestoji za rec

sisipetka
31. aug 2009

ahojky kocky,
ja dnes ordinujem z postele 😉 Nie som chora, ale mam home office a som uplne out. Do nedele sme mali na navsteve sestru a hafana, nastastie obaja posluchali, ale predsa, ked sme zvynuti len na 2 ks v byte, tak zrazu 4 je dost 😅 No, ale teraz mi chybaju...
A dnes v noci sme boli u svokrovcov na dome strazit babku, nech nie je sama a neviem ci vsetky psy na okoli mali ruju, ale vobec som sa nevyspala ako sa snazili sa navzajom "vykecat". 😖
Dnes rano som vybavila rizikovu poradnu a stredu ma objednali na prvu navstevu, tak som zvedava, co to bude zac....

Eliska, Tomik uz bude velky prvak, jaj to je krasne...a pockaj ako zacne pekne "mudrovat", ked sa nauci nove veci 😵
Weji, potichucky zavidim ten Egypt...ale na druhej strane beriem to ako vasu velku misiu "baby" 🙂
Kamilka, to je fajn, ze zacina byt lepsie a Miskovi troska potieraj brusko olejikom. Mne odporucili olivovy olej (kupeny samozrejme v lekarni) na taketo suchotinky.
Inac vcera, ked sme boli u svokrovcov, tak som triedila mimi vecicky, teda kozmetiku a tak...no a polovica uz musela do kosa, bo koncili letom 09. Ale nevadi, islo len o drobnosti ako rybacia mast, ci olejik. To doriesime v zime...
Leni, ty si sikulka "hotova dama kupelna" - keby si nebola tehu, tak ta pozvem aj do nasich kupelov 😀
Denny rozmyslala som nad tvojou bakalarkou, chapem, ze sa jej bojis...ale myslim si, ze teraz ju napises i 100 % lepsie, lebo do toho das kus svojho srdca a bolesti. Viem, budes pri tom hrozne moc plakat a spominat a zamocis minimalne polovicu klavesnice 😔 , ale verim, ze to zvladnes. No, ja osobne som taka, ze ked ma nieco velmi boli, tak vtedy to viem na papieri podat najlepsie...nasi by ti porozpravali, co vsetko som stihla popisat do PC, ked som trpela stratou mimi a blizkych za posledny rok 😔

sisipetka
31. aug 2009

Kamilka, ja idem varit francuzske zemiaky a namocit si fazulku na polievku (tu vsak ty nemozes)....
Evitka, setri slovami, niektori muzi za to nestoja...daj mu to pocitit cinmi a hadam mu to dojde....

bay
autor
31. aug 2009

Francuzaciky, mnam, to by som si dala, len my nemame uz ani zemiaky 😅 😀 😀
Kedy mas v stredu poradnu?

Ja som si vymyslela, ze musim ist kupit baby satku. Bo inak asi nebudem zvladat vencit stena 😅 Mame sice klokanku, ale ta sa mi zda na maleho este velka 😅 🤐

sisipetka
31. aug 2009

V nemocnici je dr. od 8mej do 12tej - tak si tam pojdem skoro rano sadnut a potom uvidime, ze ako to bude fungovat.
...zemiaky som bola vcera kupovat, bo mam na to hroznu chut, mnamky mnamky
Nemas nikoho, kto by ti satku pozical? Ze ci to s nou budes vediet, mne sa zda taka zvlastna .... ale to je len z videnia moj nazor.

halienka
31. aug 2009

Hojte babky, tak ja som tu ráno strašila ako prvá a potom som pekne krásne aj s kocúrom zaspala na gauči (myslím skutočného kocúra, nie MM 😀 ) Teraz som sa zobudila 😀
Peti, tak si predstav, že ja mám na krku švagrinú, jej frajera a kocúra už 5. mesiac a poviem ti, veru len vďaka bohu že som taká trpezlivá a prispôsobivá povaha, bo už by bol medzi nami kríž 😝 😀 fakt je to tak že keď je človek zvyknutý na to svoje, ako si fungujete vy dvaja, tak je to úplne iné ako keď ti do domu pribudnú ďalší ľudia. A ja častokrát nestíham sa ani čudovať ako veľa bordelu tí ďalší dvaja narobia, teda neviem či by aj iní, či to len moji švagrovci sú takí, ale skutočne môžem upratať kúpelku, celú ju pekne vydrhnem a už na druhý deň je ako po výbuchu 😝 tak si len vzdychnem a poviem si že no ja ju každý deň drhnúť nebudem, najbližšie až za týždeň, bo by som scvokla. A to nehovorím o ostatných miestnostiach 😝 😀 Takže ťa úplne chápem že si po návšteve out. Ja ešte žijem len preto, že na to kašlem 😀 😀
Bay, to je fajn že sa už bruško zlepšuje 😉 🙂
Inak Peti načo je rybacia masť? 😕 😅 Budem to potrebovať? 😅 Bože, ja by som si to už mala začať zapisovať, bo toho je tolko čo musím pokúpiť, že moja terajšia pamäťová kapacita na to vôbec nestačí 😀 😀
Deni ako? Čo dnes porábaš?

bay
autor
31. aug 2009

Ja som vcera nad nimi tiez uvazovala, ale nepritomnost zemiakov ma donutila zmenit plany a uvarit na veceru wafle 😵 😀
Nemam 😔 No ved este urobim nejaky ten hokus pokus s klokankou. Ved 5 minut vydrzi snad aj vo vacsej klokanke 😅

bay
autor
31. aug 2009

No idem si skusit pospat, maly spi uz 20 min v kuse, tak snad potiahne aspon 2 hodky. Bo ked nie je MK doma, tak vyvadza 😔 a MK uz zacal chodit do prace 😢
Pripajam sa k Lenkynej otazke. Co je a na co je rybacia mast??? 😒

sisipetka
31. aug 2009

Ono sa to vola, ze pasta s rybacim olejom a bolo to na zapareniny, odreniny a pod. Nasla som to niekde ako vybavicku pre mimi. Avsak ako som zistila, tak ked odchadzas z porodnice, tak dostanes kopu roznych vzoriek i na taketo zapareniny...takze teraz to kupovat nebudem, pockam, co daruju nemocnicne v case vianoc .... no a pripadne potom vyslem MM do lekarne nech kupi. To ja som vtedy nabehla do lekarne so zoznamom az po zem a nechala tam 2 tis.sk - teraz uz taka blba nebudem 😅 😀
Leni, to ti verim, ze je toho doma vela...nastastie ste teraz v rodinnom dome. My v byte nemame inu postel ako manzelsku a sedacka v obyvacke je kozena na ktorej sa neda spat. Tak sme sestre nafukli nafukovaciu postel v obyvacke....v detskej sa prezliekala a mala veci rozlozene po posilovacom stroji a pes behal medzi nami .... ostatne bolo ok, len proste petrzalske byty su mini a my nemame zbytocne zariadenie, kedze i tak podjeme raz do rodinneho domu a tam sa budu potom riesit hostovske a pod.
Kamilka, pekne sa vyspinkaj aj za mna 😉

halienka
31. aug 2009

Bay, jedni známy si chválili akúsi manducu, ale neviem od akého veku bábatka to je. Vraj sa báli, že by šatku nevedeli dosť dobre a pevne uviazať, tak radšej zvolili tú manducu.
Ja mám zas dilemu čo sa týka toho kde rodiť. Myslela som že pôjdem tu v Považskej, ale môj gyn. je zároveň aj pôrodník a povedal mi že ak by som chcela aby bol on pri pôrode, tak by bol radšej aby som rodila v Handlovej, kde má vynikajúce vzťahy a môže najviac zasahovať aj pred aj po pôrode. Je to dosť ďaleko, pri Prievidzi a neviem či to mám riskovať, zas na druhej strane mať pri sebe známeho doktora ktorý isto urobí viac ako neznámy (môj gyn. je vlastne kamarát) je tiež výhoda. Tak neviem 😝

halienka
31. aug 2009

Peti, no hej na niečo je to dobré že sme v dome, môžme sa našťastie zavrieť v jednej izbe my a v druhej oni ke´d už si chceme od seba oddýchnuť 😀 ovšem čím viac miestností a kúpeliek a záchodov, tým viac upratovania. 😀 ále vraj by už sa toť za nejaké dva týždne mali sťahovať tak to už vydržíme. Akurát za kocúrom budem plakať 😢 tak som si ho obľúbila, miláčika môjho 😀

denne73
31. aug 2009

Ahoj Leni. Tak ja som si bola kúpiť moje vysnívané dvd ,,Pýcha a predsudok. odporúčam. No moja radosť trvala asi 5.sek,kým som nezistila ,že som kúpila nesprávne , pretože to čo som kúpila bolo na pokračovanie a bolo potrebné dokúpiť ešte ďalších 5.dielov. Takže som ho pekne vrátila. ☹ Počkám si kym dostanú to čo chcem. inak si vychutnávam ticho, pretože zajtra nabehne domov rychla rota-deti 😲 😲 😲 😲 😀 .Idem obaliť karfiol a potom ani neviem čo budem robiť. Už ma nič nebaví ani varenie ani nič.A to som doma ešte len týžden. 😝 😝
Sisipetka , viem bude to ťažké ,ale musím to zvládnuť.Tie pocity a bolesť môžem spomenúť v úvode.Práca je o komunikácii týchto detí.neviem ako ju napíšem ,nemám šajnu ako tieto deti rozprávajú, lenže to nikoho na katedre nezaujíma, keďže študujem odbor špecialny pedagog.

halienka
31. aug 2009

Deni, to je ako najust s tým dvdčkom 😖 Dúfam, že sa ti podarí zohnať to správne 😉 Ja dnes dojem francuzáky zo včera a zajtra idem robiť rybu, aj tú vraj treba raz začas, aj keď ja nie som zrovna rybací typ 😝 😀 A ohľadom tej diplomovky vám nerobia nejaké také ako pobyty medzi týmito deťmi? To sa potom fakt ťažko píše...inak tu sú aj mamičky čo majú detičky s Dawn syndrómom, možno by si sa mohla na ne nakontaktovať a možno by ti pomohli 😉 🙂

sisipetka
31. aug 2009

Leni, verim, ze za kocurikom bude smutno. Mne staci, ked odide hafan domov k nasim a vecer ho hladam pod postelou, ci uz spi 😉
A porodnica, no neviem ti poradit....ale asi by som bola tiez radsej so svojim dr., ktory ta uz pozna a vie byt celkom dobrou psychickou oporou.
inac rybky treba tiez papat. Ja som mala posledny tyzden az 3 x rybu 😉 - ja ich mozem viac ako maso.
Denny, to mas pravdu, ze pisat o detoch s ktorymi nemas skusenosti je tazke. Ja som raz absolvovala pobyt medzi takymito detickami + inac postihnutymi a dalo mi to strasne vela. Aj, ked samozrejme bolo tazke im porozumiet, co chcu a potrebuju....Ale ako pise Lenka, mozno by bolo fajn sa niekde nakontaktovat a stravit s nimi par dni aspon pozorovanim....

denne73
31. aug 2009

Ste zlaté holky. že mi chcete pomôcť.No verte , že momentálne o Down.syndr. nechcem ani len počuť. ja už mám literaturu, ale tu som šmarila preč z očí, ked som sa dozvedela vysledok. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
medzi takýmito deťmi som ešte nebola. No mali sme prax pri postihnutých v mš, zž, internátnej škole . ale s Down.nie. Inak ja som Leni rybová mnam. Milujem pstruha.Lenka jednoznačne Handlová tam kde to ten tvoj gyn. pozná.ja som si na nete našla čislo na doktora v KE-šaca zavolala mu dohodla potrebné a bolo. Vynikajuci prístup, lekárov, sestier, pekné izby správali sa ku mne ako k ministrovej dcére 😀 . naozaj supeeeer. Čiže ja radím. nie do neznáme a ku hocikomu to nie

bay
autor
31. aug 2009

Tak som toho moc nepospala 😢 😢
Asi pojdem maleho skusit udrncat von 🤐
Leni, no mas to tazke, ale asi by som brala za dolezitejsie mat mojho Dr. pri porode, aj ked vyrazne dalej. Pre mna to bolo psychicky uzasne ze tam bol a vedela som, ze sa o nas dobre postara a mohla som sa sustredit na bolest a nemysliet na to co vsetko sa moze pokazit... 😅

halienka
31. aug 2009

No práve som pozerala tuto do témy pôrodnica Handlová čo baby píšu svoje skúsenosti a sú tam len samé chvály, oproti tomu čo som počula o Považskej tak to tam vyzerá byť super, dve nadštandard izby kde môže byť aj manžel za 400,- Sk, potom dokonca bez príplatku dve izby kde si sama na izbe, návštevy od nevidím do nevidím, žiadne obmedzenia, nikto nenúti klystír alebo holenie, jesť piť sa môže a Epi podávajú bez problémov, personál včetne sestričiek vraj perfektný a dokonca aj na novorodeneckom, kdežto tuto v považskej som o novorodeneckom počula len negatíva. Takže už asi nie je o čom, pôjdem ja pekne do tej Handlovej. Ak aj pôrod bude spontánny -čo by som rada- tak snáď za hodinku tam prídeme a ja neporodím, po mojej "super" skúsenosti s vyvolávaného pôrodu budem rada ak porodím do 24 hodín 😝