Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

danka24
3. sep 2009

ahoooj
peti ta co kto ta nardil? kto si dovoluje ku tehuli? 😠 😠 😠
len radsej chod pomaly nebez 😉

bay
autor
3. sep 2009

Weji no mas to teraz tazke 😔 ale o to viac si tu dovolenku uzijes 😉 😵
Tak my sme s malym spali do pol jedenastej (posledne jedlo o siedmej 😵 ) ale za to je odvtedy hore a ani za nic zaspat 😢 😢 a to sme sa uz stihli opalovat aj vyvencit stena ale co som si zacala varit obed tak vyvadza (place) este viac 😔 On fakt chce aby som schudla 😠

halienka
3. sep 2009

Ahojte babky, ja sa hlásim až teraz, ráno som bola na poradni a dnes som mala ten deň pitia sladkej vody 😝 tak ale nechcite ani vedieť čo sa so mnou robilo po vypití tej vody, som fakt hodinu nevedela či sa došablím alebo dose... alebo dakde odpadnem, bo mi srdce bilo až v končekoch vlasov ako mi bolo hrozne zle 😝 Minule mi takto zle vôbec nebolo, neviem či to bolo tým, že vtedy som bola v 23tt a teraz už v 28tt a veru už taký týždeň cítim ako by sa mi vracali stavy z prvého trimestra, trochu nevoľnosti a do toho tá voda, no blééé 😝 Tak som sa teraz dávala celé doobedie dokopy. No ale PN-ku už mám istú až do materskej, takže sa chystám na telefonát šéfovi, dúfam, že to predýcha bez blbých rečí 😀 😀
Kukám, že dnes ste akési stíchnuté všetky (ja som tuším zapadla 😀 ) Weji, ak už nebudeme spolu, tak prajem krásnu dovolenku a dúfam, že s tým letom všetko dobre dopadne a užiješ si to ako sa patrí 😉 🙂
Deni, ty si šikulka, sama si na to poprichádzala, ja kým som ti povedala kde je album, ty už si ho aj našla aj si si ho vytvorila 😀 😀 A si kočka, joj, či my budme takto dobre vyzerať po dvoch deťoch 😎
Bay, ve´d to poznáš, aj muži majú svoje dni a Miško má dnes asi ten svoj 😉 nezostáva ti nič iné ako vydržať. Ja som sa akurát včera pýtala svokry, že aký bol MM keď bol bábatko, či kľudný alebo uplakaný, lebo že ja viem o sebe, že som bola strašne urevaná, tak dúfam, že malá bude po ňom. No ona ma vôbec nepotešila, povedala, že MM bol urevaný pol roka v kuse, že aj u lekárky s ním bola čo si už nevedela rady dať a on furt reval aj keď nemal prečo. A po pol roku vraj akoby uťal a MM prestal revať 😀 😀 doteraz nevie prečo. Takže je jedno či bude malá po mne či po ňom, môžem sa pripraviť na riadne revanie 😀 😀 😀

bay
autor
3. sep 2009

Tak mne maly zaspal slavnostne o 13.30 😵 Odvtedy som zvladla pozehlit, konecne sa najest 😉 Dat sprchu, poliat kvetinky a skratit pazure a este mi toho tooooolko ostava 😔 A najviac ma stve, ze neviem najst recept na jedlo, co som mala vymyslene na veceru ☹ Tak neviem co budeme jest 😠 😠 grrrrr a k tomu vsetkemu ma dnes MK golf, takze pride neskoro 😔
Leni, mas sa na co tesit 😎 ale mozno ta Sonicka prekvapi 😉 a je len dobre, ze budes az do MD doma, aspon si oddychnes, nez pride mala. Potom to uz faaakt nehrozi 😒

ellise
3. sep 2009

ahoj holky,
tak dnešní dění ve škole, nám ukazuje jak se to bude vyvíjet,
🙂 nejdřív nějaký problém s teniskami do tělocviku, děti Toma dohúkali, že musí mít s bílou podrážkou tak on chudák cvičil venku v papučích.
A pak kompletně nechal ve škole češtinu, tj. slabikář, písanku a ještě něco. Nejhorší na tom je že neví, jestli to má v lavici, nebo si to vzala paní učitelka, jestli měl nějaký úkol. Já jsem zatím žádnou knížku nepodepsala, tak jsem zvědavá co z toho bude................ zítra ho vedu do školy já, MM je na školení.

denne73
3. sep 2009

Ahojte. Jasné Leni ,že takto budeš vyzerať neaj obavy,vyzeráš výborne. 😉 😉 Ahoj Bay. tak čo si to mala vymyslené na večeru??

denne73
3. sep 2009

Ellise. To je milé. veď to patrí k prváčikovi. neboj pani učitelka bude určite toleranrná, veď sú to ešte malé deťúrence. to sa časom spraví heh. Len sa treba vyzbrojiť trpezlivosťou 😉 😉

ellise
3. sep 2009

ale denne, kdyby si ho viděla, on byl takovej zamtenej, až mi ho bylo chudáka líto, on strašně všechno prožívá.

bay
autor
3. sep 2009

Elis, chudacik maly 😔 ale ved on sa nauci a bude to krasne zvladat 😉 😵
Deni, no quiche z cukinou. Nakoniec som recept nasla, takze ked zjem, dam vediet ci sa oplati 😀 😵
Moj drobcek dospava doobedne vyvadzanie. Najprv spal skoro 4 hodiny, takze sme sa von dostali dost neskoro a po hodinovovm venceni este stale spinka (co uz je dalsia hodinka 😎 ) No predvadza sa pre tatinom 😝 😀

halienka
3. sep 2009

Bay, keby sa tak dalo naoddychovať si dopredu 😀 prúser je že príde záťaž a človek je za týždeň v kýbli 😀 😀 No ale uvidíme, budem dúfať, že sa Sonička v tomto podá na brata, ten bol kľuďas a aj ke´d ja som vedľa neho ryčala, on spal akokeby sa nič nedialo 😀 Bay, tak urob na večeru niečo rýchle, napr kolienka s vajcom a máš pokoj 😉 aj také jednoduché jedlo sem-tam dobre padne 😉 🙂
Eliška, no Tomík zahviezdil veru 😀 😀 asi to bude chvíľu veselé, kým vbehne do toho kolobehu a naučí sa čo treba a čo nie, na tie detičky je to predsa len naraz veľká zmena a veľa nového, ťažko sa to vstrebe za jeden deň. Ale neboj, on sa do toho dostane, je to šikovný chlapček 😉 🙂
Deni, no uvidíme, snáď sa mi to podarí, teraz akosi menej priberám, stále mám len nejakých 7-8 kg navyše, neviem či to je normálne, ale dr. zatiaľ k tomu nič nepovedal, tak hádam to nič zlé nebude. Aj keď ja by som nebola proti keby mi pár kíl aj zostalo, bo inak ja skôr trpím podváhou ako nadváhou 😀

denne73
4. sep 2009

Dobré ránko.je tu niekto?? spachtošky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bay
autor
4. sep 2009

Dobre ranko 😔 Tak ja som mrtva 🙄 moc som tuto noc nenaspala 😖
Tak nakoniec bol quiche podla planu, len sa akosi dlhsie piekol, bo plnka nie a nie stuhnut. Pricina bola odhalena po pol hodke. Zabudla som tam dat vajicka 😝 Proste tehu demencia sa mi po porode vyyyyyrazne zvyraznila 😅 🤐 Ked sme pridali vajicka, tak to bolo o par minutiek hotove 😀 😀 A bola to mnamka 😉
Leni, ved to je v poho vaha 😉 Ja som sla rodit 9 navyse, tak co chces ty? Pribrat 20kg? Ved by ta to zlomilo 🤐 A mne (teda hlavne mojim klbikom) dalo aj tych 9 riadne zabrat. Si neviem predstavit co by som robila pri viac 😔
Denne, nemozes spavat? 😨

bay
autor
4. sep 2009

Tak my sme mali ist dnes na plaz, ale pri tomto super pocasi z toho asi nic nebude 😢 😢 😢 Ach jaj, zas ziadny ludsky kontakt 😢

nada.hope
4. sep 2009

Ahojte zlaticka........................konecne krasne pocasie, uz sa to nedalo vydrzat stale len to slnko, aj mala je spokojnejsia................
Bay ale ved na tu plaz kludne chode, maly sa aj tak kupat nebude a ty mozes aj zmoknut, Miskovi sa bude vonku velmi dobre buvat, aspon moja mala vonku ked prsi spi ako dudok 😵 😵

bay
autor
4. sep 2009

No len ked takto prsi, tak tam ziadna firemna akcia nebude a teda ani vecera pre mna. Tak na co by som tam chodila??? A jasne, ze na prechadzku pojdeme, ved psov vyvencit treba 😉

nada.hope
4. sep 2009

Bay a tebe nestaci, ze si na prechadzke s Miskom bez nejakeho vedlajsie uzitku pre teba? ved muzik navari, nie?

skybaby
4. sep 2009

ahojte 🙂 elis tom to urcte vsetko zvladne, len to chce trochu casu 😉 mm neter isla prvykrat do skolky a zvlada to super, ani sa jej nechce chodit odtial domov 🙂
leni gratulujem k sladkej vode, ja som vtedy hrdinsky vypila prvu polovicu ze ved to nic nie a potom tu druhu nie a nie dostat do seba fuuuuuj
bay co misko v noci vyvadzal ked si nespala?
mi sme boli vcera na poradni a dozvedela som sa ze necakam dieta ale slonica ... deti totiz maju v tomto tt okolo 1.800 g a slonicata maju 2.200 😀 kto to vytlaci ????? 😀
nadka ako sa mate?

halienka
4. sep 2009

Ahojte babky 🙂
Sky, nestraš, ja sa tiež niekedy cítim že čakám sloníča 😀 dr. sľúbil že nabudúce mi malú pomeria, teraz nestíhal, ale chcem to tiež vedieť, bo niekedy sa mi zdá že už som taká ako by som mala ísť rodiť 😀 a to sú predomnou ešte 3 mesiace 😕 😀 😀
Bay, no moja možno budete dneska obaja s Miškom podriemovať, je také počasie, že na nič iné človek ani nemyslí len na spánok 😀 tak držím palčeky aby poslúchal dnes a čo najviac spinkal aby sa aj maminka vyspala 😉 🙂 Inak dnes v noci som si na teba Bay spomenula, lebo som tiež skákala s kŕčom v nohe po spálni. Bola to sranda, bo som cítila, že na mňa lezie kŕč na pravú nohu, tak som rýchlo potiahla prsty dopredu a zachránila som to, no v tom momente som zacítila, že mi lezie kŕč na ľavú nohu, tak som začala ťahať prsty na ľavej nohe a nakoniec som dostala ten kŕč spredu akoby na nárt, to som teda ešte nezažila, no a ten som už nezachránila, tak som si ho pekne odskákala 😝 😀
Deni, ty si isto ráno chystala chlapcov do školy, keď si tak zavčasu hore 😉 🙂

bay
autor
4. sep 2009

Leni, to poznam, to som mala kazdy vecer istu dobu. Par som ich zachranila a potom dorazil niekde necakane a kde sa to ani zachranit nedalo 😝 😠
Nadi, ty kde zijes??? Manzelik ma zranenu pravu ruku, takze nerobi nic, max chvilku cicika maleho, ale aj to nie poriadne 😠
Jani, no neviem, ak to bude fakt slonica, tak tehu nebudes len 40tt ale dva roky 😉 A to teda fakt neviem kto ho bude potom z teba dostavat 😀 😀 😀

nada.hope
4. sep 2009

Jani mame sa super, akurat papame a ideme von, nadychat sa cerstveho vzduchu 😀

halienka
4. sep 2009

Sky, kukám že chystáš výbavičku pre malú a máš tam akési "kapsovky", to sú niečo ako poštolky? Sorry že sa tak debilne pýtam 😀 ale fakt neviem 😀

nada.hope
4. sep 2009

Inac janka ja si myslim, ze sa lekari co sa tyka hmotnosti zvyknu dost mylit, tak to neber tak tragicky, hlavne ze ste obe v poriadku 😉
Lenicka ahoj 😉

bay
autor
4. sep 2009

No v noci sme sli spat o jednej (co som ja typ cloveka ze o deviatej do postielky 😒 ale ked chcem byt aj trosku s MK...), o tretej bolo rychlokrmenie a rychle zaspanie 😵 , o siestej zas hore a uspat sa mi ho podarilo az o osmej. Potom sa mi zaspat nepodarilo, bo niekto volal (tak som aspon vymrazila mrazak, aby sme mali kam narvat kura) a o hodku mame ohlasenu navstevu.
Takze radim tomu pocasiu aby sa umudrilo, bo na veceru chcem nieco (poriadny kus masa) poriadne prepecene (grilovane) a mojitooooooooooo 😠 Ak nie tak bude mat MK veeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi tazky vecer 😀 😀 😀 😀 😀

bay
autor
4. sep 2009

Jani, suhlas, vid moje trojkilove babo co som isla rodit a vyslo trosicku tazsie 😀 Takze tvoj slonik ma uz mozno 3 kilecka 😀 😀 🤐 😀 😀 a budes robit konkurenciu Eliske v jej rekorde 😉

halienka
4. sep 2009

Ahoj Nadenka, tak nabal sa dnes do riadneho pršiplášťa na prechádzku bo u nás teda leje riadne, neviem ako u vás, ale je jasné že maličká potrebuje vzduch, takže treba ísť aspoń na chvílku 😉 🙂
Bay, tí chlapi si velmi rýchlo vedia niečo vymyslieť ke´d treba pomáhať 😠 no ale ty mu povedz že ani ty nie si ešte oukej a musíš fungovať akoby nič, tak nech sa pekne krásne aj on posnaží premôcť trošku 😉

bay
autor
4. sep 2009

Leni tie vakovky (ci ako sa to vola) nie su postolky ale nohavicky, ked mamina nechce pouzivat jednorazove plienky (myslim, ale ber ohlad na odumieranie mozgovych buniek v dosledku tehu a MD 😀 😀 )

bay
autor
4. sep 2009

A ako dopadol vcera telefonat sefovi, ze uz sa do prace nevratis? 😕

bay
autor
4. sep 2009

Inak dnes som deeeeesne sikovna (zas raz). Som umyvala riad a stihla som sa dvakrat popalit na jednom hrnci a raz porezat. Vyzera to dnes na dobry den 😀 😀 😀 Budem musiet davat sakra bacha na Misena 😔 aby mu mamina neublizila (staci ze likviduje seba 😀 )

skybaby
4. sep 2009

leni to nie su postolky ale latkove plienky vacsina z nich je taka vsetko v jednom ze proste zapnes tu plienku a uz na to nic nedavas 😉 chceme to skusit aj ked mm na mna pozera ako na debila ze co som s to vymyslela 😀

ja viem ze tie merania su orientacne ale aj tak ma to zaskocilo ale nadka mas pravdu hlavne ze je vsetko v poriadku
bay elis ma aky rekord? aby som vedela ze co je moja meta 😀

bay
autor
4. sep 2009

Jani, no pokial si spravne pamatam, tak 5,2 kg. Ale mozes to skusit na svetove max. To bolo doteraz nieco cez 10kg. Ale to uz by bola Barborka uznana fakt za slonica 😅 🤐