Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

nada.hope
4. sep 2009

tak uz sme aj z vychdzky doma, mam zmokla a mala sa smiala od ucha k uchu az na koniec vtedy musela na ruky, ale uz chrni v postielke aja si idem urobit moju oblubenu francuzsku polievku, mnam 😎

denne73
4. sep 2009

ahojte. No presne tak niežeby som nemohla spoať, ale ráno fičím okolo rotty heheh.Keby to boli dievčence tak si hádam aj pospím,no náš Samuel stále niečo ráno hladá 🙂 🙂 . ešte potrebuje kontrolu heheh

sisipetka
4. sep 2009

ahojky kocky,
tak uz som spat....mam asi dost blby tyzden, ale zacina na sa to vylepsovat priamoumerne so zhorsujucim pocasim 😀
Leni, tak Ty uz ostavas na stalo doma? Troska ti uz zavidim, ale po tomto tyzdni som sa rozhodla ist na MD o 8 tyzdnov skor + vycerpam 2 tt dovolenky...takze ako ratam, tak ratam...este tu pobudnem cca 5 tyzdnov a hura domov 😉
Jani, malicke slonicatko sa z Barborky vyklulo 😉 Ale hlavne, ze je zdrava....no a konecne si pre nu aj albumcek vytvorila...a pekne vecicky uz pre nu mas 😵
A v pondelok idem za tou Niznanskou, este som ju nedoriesila, bo v pondelok som isla do rizikovej a posuvali si ma az do stredy, lebo kazdy ma dovolenku a tak. Bola som z toho zufala, kedze som si to takto nepredstavovala a moja dovera klesla na minimum. Tak som z nemocky (aj ked sme boli po kontrole ok) soferovala so slzami v ociach a este aj v praci toho bolo na mna vela 😖 Ale v pondelok pojdem do jej dveri aj so znamou, co u nej 2 x rodila a dufam, ze sa dohodneme na starostlivosti a porode...a teda hned vybavim aj terminy, do kedy budem v praci.
Kamilka, buduci tyzden uz bude opat krajsie...no nejako to musis vydrzat. Si zober, ze by Misko prisiel na svet v zime, ked vonku je skaredo, skoro je tma a depresia ako vysita...Takto Ta caka este peknych par dni a buduci tyzden by som uz hadam aj obed zvladla - niekedy stvrtok, piatok - skor nestiham.
Eliska, chudacik Tomik, ja si ho viem zivo predstavit - ako Alenka v risi zazrakov, ze...
Nadi aspon ste mali peknu mokru prechadzku a malicka sa pobavila 😉
Deniska Ty si fakt ranne vtaca, to nam aj budicky mozes davat. Ja si este pamatam na obdobie kedy som kazde rano vstavala o 4.50, ale to som potom chodila spavat so sliepkami 😀 😀
...ak by sme sa nevideli, prajem pekny vikend...ja dnes zurujem - mame stretavku z VS, ale ako sa poznam, o 21 hod. zalomim 😅

halienka
4. sep 2009

Bay, no šéf to zobral celkom dobre, samozrejme už o tom vedel, lebo v našej firme sa všetko šíri rýchlosťou svetla, a stačilo že som to povedala kolegovi a už to išlo. Kým som sa dostala k telefonátu k riaditeľovi tak už to vedel 😀 😀 no ale aspoń som nemusela zdĺhavo niečo vysvetľovať. Tak som kľudnejšia akurát tiež musím riešiť dovolenku, lebo mám tam ešte 17 dní a keďže je kríza, neviem či mi ju budú ochotní preplatiť alebo si ukončím maródku skôr a do materskej by som si vybrala tú dovolenku. Doprčíc aj s komplikáciami. No ale nejako to už zariadim. 😝
Peti, ja som na jednej strane rada že som doma, bo ma fakt už furt niečo bolí alebo omína a tie noci sú teda väčšinou pestré 😝 😀 no zas na druhej strane sa bojím, že mi tie 3 mesiace pôjdu strašne pomaly a človek keď je doma tak sa ešte viac pozoruje a to nie je moc dobre. No ale nejako to už zmáknem 😝 S tými doktormi to máš prašť jak uhoď, včera som tiež sa z jednou rozprávala pred mojím gyn., že ona ide od neho preč, lebo sa jej nepáči, aký je málo komunikatívny a jej to príde že ju odflákne, lebo čo sa ho nespýta to jej nepovie. No a pritom ja som zas od iného odišla k nemu, totiž ten čo som predtým k nemu chodila bol veľmi milý, rozprával rád ale prúser bol že vlastne nič so mnou nerobil, vždy len rozprával. Tak som si povedala že radšej takýto menej komunikatívny, ale niečo s človekom robí, ako ten predtým. Každý má asi svoje muchy a ťažko nájsť perfektného po všetkých stránkach. Tak snáď sa to napraví, ono totiž tí najlepší majú väčšinou toho aj veľa a potom nemajú na človeka toľko času koľko by chcel. 😉
Jani tak vidíš, už som zas o čosi múdrejšia, ja som si pod látkovými plienkami vždy predstavovala len tie čo ešte naše mamy používali 😀 že teraz robia aj takéto novinky, to som ani nevedela. A je to super, náhodou mne sa to páči že je aj takáto možnosť pre ženy, ktoré chcú používať látkové. Ja som ešte nad tým ani nejako moc neuvažovala čo bude lepšie, zatiaľ som to brala práve z tej stránky mojej vlastnej lenivosti, že papierové budú šikovnejšie ako prať a žehliť látkové, ale pri týchto to ani asi nemusí byť až toľko roboty ako s tými klasickými. A je pravda, že človek takto šetrí aj životné prostredie 😉 čo ja vcelku uznávam. Ale ono si možno naše detičky samé povedia, čo im robí najlepšie a podľa toho sa zariadime 😉 🙂

ellise
4. sep 2009

Ahoj holky,

sky, máš pravdu doktoři se často mýlí v těch odhadech , mně na UZV řekli odhad 3,8, doktor mi řekl 4 kg, já si přidala na 4,5 kg a ankonec z toho bylo 5, 2 kg. Jinak za poslední dva měsíce dítě vyroste zhruba 250 g za týden, tobě chybí 8 týdnů, tak si přidej 2 kg nahoru

Denne, ty bydlíš přímo v Prešově? Já mám sestru ve Vranově nad Topľou.

denne73
4. sep 2009

Áno Ellise ja bývam priamo v Prešove. Som ako sa povie pravá vychodňarka xixixixixxixiixi.

bay
autor
4. sep 2009

Tak Misko dnes prebdel celu prechadzku. Sa mu v polke podarila taka naloz do plienky ze uz zaspat nevedel. V tomto je teda po tatovi a musi mat cistucko 😅 😀 😀 A prebalovat ho vonku v dazdi bolo beznadejne, tak sme si aspon spolu pokecali 😀 😀
Leni ale ved dovcu ti musia preplatit ked ti skonci pomer. A tebe bude koncit pocas MD. Ci sa nieco zmenilo? Ja som si tak tiez nechala dovcu a nemienim ju cerpat ani medzi MD a RD a chcem aby mi ju preplatili o rok ked mi skonci zmluva....

bay
autor
4. sep 2009

A ja si idem dat kinderko 😵 😵 😀 Ja len tak provokativne 😉

halienka
4. sep 2009

Joj babky, mne zas tak hrozne tvrdlo brucho, mne tuším toto posedávanie robí horšie ako ke´d sa hýbem 😖 Ja nemôžem furt posedávať a polihovať ako doktor nakázal, to je o ničom, aj chrbtica už ma začala riadne bolieť, čo by ma až tak netrápilo, ale z toho tvrdnutia mám strach. ☹
Bay, no lepšie by mi padlo keby mi to preplatili, ale vo firme je teraz taká debilná situácia, že fakt neviem, všetkým znižujú platy a neviem či ma nebudú nútiť aby som si to radšej vybrala. Ale v podstate im by to malo byť jedno, no nie? Veď zaplatia to tak či tak, či nie? A PN-ku platí sociálka, takže... 😅

bay
autor
4. sep 2009

Leni, malo by im to byt uplne jedno. Tak ci tak ti zaplatia rovaku sumu. Len v iny cas 😉
Ked stvrdne len obcas, tak to neva 😉

ellise
4. sep 2009

denny, nebudeš tomu věřit ale já jsem taky východniarka

denne73
4. sep 2009

No to je teda super. kde si sa narodila??

halienka
4. sep 2009

No ja neviem či je to občas, keď mi je schopné stvrdnúť za hodinu niekedy aj 4x 😖 , hlavne keď sedím, keď chodím tak netvrdne aspoň sa mi zdá a keď ležím tak stvrdne tak raz za hodinu. No som teraz z toho strašne nervózna a neviem čo mám robiť ☹ či to prejde alebo čo. Najhoršie je že ma bolia aj kríže a bolesť vyráža až do nôh a neviem či to tvrdnutie nie je aj z toho. Kurnik, takáto vystrašená som nebola už dávno 😠

nada.hope
4. sep 2009

Lenka a neskocis radsej na pohotovost aby ti povedala, ze si vystrasena zbytocne 😵 ............. mne tiez dost casto tvrdlo brusko, aj ked neviem ci to bolo take tvrdnutie, jednoducho som si stlacila brucho na jednej strane a bolo fakt tvrde, ako keby tam bola hlavicka a niekedy to dost bolelo,................ nakoniec na sone sa stalo nieco podobne a tam kde mi stvrdlo brusko mala malicka zadocek,...............mozno to mas podobne, ale pre istotu skoc na pohotovost, nech ta na chvilu napoja na monitor a uvidite, ved su tam od toho 😨 🤐
Dufam, ze som nepisala ako tatar............

ellise
4. sep 2009

denne, narodila jsem v Sečovciach, na gymnázium jsem chodila do Trebišova

Leni, já se v tom nevyznám, já si vůbec zpětně neuvědomuji, jestli mi břicho tvrdlo, ale záda bolí, to je z toho že máš posunuté težiště a máš prohnutá záda, jinak by si přepadla dopředu.
Třeba taky jak si doma tak se víc pozoruješ 😉

ellise
4. sep 2009

Holky, loučím se s váma na víkend jedem na sraz z VŠ od mého MM, někam k Ostravě, tak se uvidíme až v neděli večer.

Přeji hezký víkend

sisipetka
5. sep 2009

Pekne rano kocky,
tak ja posledne dni ani spavat neviem. Dnes bol rekord - do 7mej, ale inokedy o 5tej a uz sa spat neda, bo bobulka kope akoby bola hladna 😅
Leni, je mi jasne, ze 3 mesiace doma je dlho, ale ja to uz tiez potrebujem a proste radsej budem citat v posteli a priberat na vahe ako sa zbytocne vytacat v praci. Potom mam aj ja pocit brucha ako kamen a este k tomu ma zacne boliet zaludok. MYslim, ze to nepotrebujem...
A ti lekari, no je tazko - moj je fajn, rada k nemu chodim, mam u neho dobry pocit...ale kedze nerodi, tak ma musel odoslat na rizikove...a proste tam to maju ako na beziacom pase a beru to ako pracu - co chapem, ale kedze mam pravo vyberu, tak si vyberiem podla odporucania. Ved v pondelok to hadam uz doriesime a budem kludna.
Kamilka, tak aspon Misko pekne kaka 😎
A pozdravujem vsetky ostatne kocky, u nas prsi a je zamrazene....zatial neviem, co budem cez den robit....a nehovorim, ze co varit 😖 Ale jedno ma caka urcite, zacat sa ucit anglinu - v pondelok mi po prazdninach pokracuje kurz...to bude, bobulka bude mudra 🙂

denne73
5. sep 2009

ahojte. Lenka tak ako?? Bola si u lekára??alebo to prešlo?? Berieš magnezium?? Neboj všetko bude dobré.Pet tak už vieš čo čakáte?? Bude to slečna?? blahoželám.Ellise tak veru si vychodnarka 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

halienka
5. sep 2009

Ahojte babky 🙂 tak tvrdnutie trošchu povolilo, v noci som to prespala, tak myslím, že vtedy moc netvrdlo, lebo to by ma určite zobudilo. No a teraz od rána zatiaľ asi len 4x, ale väčšinou to mám aj tak najhoršie večer okolo piatej, tak uvidíme. MM mi vymasíroval chrbát, tak aj kríže trošku menej bolia, no snáď sa to ucelé zlepší. Eliška máš pravdu, presne toto je pre mňa na prd, že ja sa potom pozorujem a z každej kraviny som hneď vystresovaná. To musím nejako vyriešiť, lebo takýmto systémom za 3 mesiace scvoknem 😝 😀 a MM pri mne tiež 😀 a to nemôžem Soničke urobiť aby mala za rodičov dvoch cvokov 😀
Nadenka, aj som chvíľu rozmýšlala či neísť na tú pohotovosť, len keď viem ako by som dopadla, rovno by ma šupli do nemocky a už by som sa odtiaľ nedostala, no a ja si vravím, že kým mám krčok zavretý a v poriadku, tak snáď je to dobré a nemusím ísť ležať. Možno je to len nejaké obdobie tvrdnutia teraz preto, lebo mi tak prudko vyskočilo to brucho dopredu. No uvidíme ako sa to bude vyvýjať ďalej.
Peti, samozrejme, máš sa stresovať v robote, tak to fakt nestojí za to a ono to fakt bude pre teba každým týždňom už ťažšie, takže ak to tak sama cítiš, tak to treba tak urobiť 😉 No a kilá sú naozaj to posledné čo by ťa malo trápiť, veď po pôrode sa pri starostlivosti o maličké raz-dva dostaneš do formy. 😉 🙂 A neprerušíš to teraz s tou angličtinou? Dokedy ti bude trvať kurz?
Inak všetkým babenkám prajem pekný víkendík 😉 🙂

bay
autor
5. sep 2009

Leni, tak sa na poradni na to opytaj Dr. A neni to tak ze ti mala len niekde tlaci (hlavicka, zadok, chrbatik)? Lebo co mne Dr. hovoril, tak tvrdnutie bruska je typicke ked to prezenies s pohybom a tym ti dava telo najavo ze mas oddychovat 😉 tak mi to u teba nejak nesedi... Ale mozno je Sonicka moc akcna a nepaci sa jej to polihovanie 😉 😀 😀 😀

sisipetka
5. sep 2009

tak a som dnes vecer sama, MM isiel na futbal...a ja budem teda surfovat 😉
Deniska, neviem este co cakame...ja to male v brusku volam od zaciatku bobulka alebo bobik...to aby sa mi male neurazilo, ze stale iba v jednej osobe 😵
Leni, Kamilka hovori tiez pravdu, ono ked to prezenies s pohybom, tak brusko potom tvrdne....ale ja som zistila, ze to nase male sa niekedy tak vtlaci na stenu brucha (akoby sa cele otacalo), ze vtedy mam pocit akoby tvrdlo....ale pesne ako pises, ked sme doma, tak sa moc pozorujeme a ja uz som tiez niekedy, ze na prasky 😅
Anglictinu nechcem prerusit, mam to 2 x do tyzdna rano a bavi ma to. Tento semester trva nejako do 21.12., jasne mi je, ze koniec uz nestihnem, ale budem chodit dokedy sa da....a potom od februara by som tiez chcela, ale nechcem predbiehat...vsetko zavisi od situacie a tak.
...dobru nocku vsetkym 😵

halienka
5. sep 2009

Ahojte babky, tak dnes mi je celkovo omnoho lepšie ako včera, dovolila som si aj krátku polhodinovú prechádzku a v pohode, tuším je to lepšie ako keď len sedím ako kvaka. Samozrejme že prehnať to s pohybom tiež nechcem, ale zostať úplne bez pohybu mi nerobí isto dobre. No ťažko povedať či je to skutočné tvrdnutie, ale to mi ide normálne aj s takou miernou bolesťou najskôr odspodu od vaječníkov, potom to prejde vyššie a tiež pociťujem pri tom ten tlak a sťah až to dych vyráža, a brucho akoby oboplo kompet to bábatko, krásne vtedy vidieť ako je uložené, proste vzniknú mi na ňom také hrby podľa uloženia bábatka, čiže nie je to brucho pekné guľaté ale riadne hrbaté a tvrdé ako skala. Asi po minúte to prejde. Tak neviem 😝ale príjemné to nie je 😝 😀
Deni, magnézium beriem, ale tuším to nejaký vplyv moc nemá 😝 ale hlavne že je mi už lepšie 😉 A ako víkenduješ? Čo robia chlapci keď takto vonku prší?
Bay, nestraš že bude Sonička akčná 😀my sme s MM obaja takí pokojní ľudia, tak neviem ako by sme s ňou zvládali držať krok 😀
Peti, tak to je potom fajn, že ťa to baví a kým to zvládaš, tak je to v pohode 😉
Dobrú nôcku babky všetkým 😉aj bobulkám 😉

wwaanesska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wwaanesska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halienka
6. sep 2009

Ahojte babky 🙂 dnes ste sa ešte nezobudili? 😀 😀 ja už straším od pol šiestej, už mám aj čosi požehlené 😝 😀 a cítim sa ako v lazarete, bo MM chytil chrípku od švagriny a teraz nepočúvam nič iné len kašel, smrkanie, kýchanie a odŕhanie zo všetkých strán. No ak už ja toto nechytím tak som superžena 😀 😀
Ako nedeľujete? 😅

bay
autor
6. sep 2009

Leni my sme spali do 8.30, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵
Len skoda ze ma v noci chytila migrena 😔 a isla mi hlava explodovat aj pri Misovom dudlani dudlika 😔 😢
Leni, tak to ako si to opisala teda fakt netusim co je 😅 Mne ked tvrdlo brucho tak prave malo dokonale gulaty tvar a maly bol nenahmatatelny a nikdy sa mi nestalo ze by maly tak vykukal ze by som vedela kde co ma 😅 🤐

halienka
6. sep 2009

Ahoj Bay, tak to som rada že ste sa trošku vyspinkali, a s tou hlavou to máme podobné, mňa zas od rána akosi pobolieva, fakt neviem či to je tým počasím alebo čo. To tvrdnutie, tak úplne presne neviem kde čo má 😀 , ale myslím si že je to trebars chrbátik a hlavička, také dva hrby, jeden väčší druhý menší a vtedy sa určite nehýbu. No ja som už z toho jeleň a asi sa nejdem nad tým zamýšlať, lebo aj tak k ničomu nedospejem 😝 . Kým sa nič iné nedeje, nekrvácam a malá kope, tak to snáď bude v poriadku. Inak teraz je to už o dosť miernejšie, takže som kľudnejšia. 🙂

sisipetka
6. sep 2009

Ahojky kocky,
tak ja som dnes prelezala v posteli pri Tv do 13.30 😀 ...pozorovali sme bobulku, ktora vytvarala nejake akrobaticke kusky, pretoze jednu hodinu som mala vsetko vytlacene na lavej strane brucha, potom urobila zopar kotrmelcov a vytrcila zadocek a chrbatik na pravej strane brucha 😵 ...tak mal MM divadlo.
Teraz som sa pustila do anglictiny, ale predtym som upiekla bublaninu, kedze MM zobronil o nieco sladke 😅
Juj kocky, tie hlavy vam nezavidim...teraz sa ako tak drzime, ale dokonale to poznam. Najhorsie, ze nic na to nepomaha....tak sa drzkajte a hadam to uz preslo 😉
...dnes je taky poho den, uvidime ako nastartujeme pracovny tyzden 😅 ...ale ved to tych par tyzdnov este vydrzim...no nie? 😎

ellise
6. sep 2009

ahoj holky, tak jsme se vrátili z výletu, bylo to super. Nakonec jsme jeli až v sobotu ráno, nechtěli jsme vyjíždět v pátek do děště a noci. na místě už na nás čekali a protože počasí nic moc, tak jsme šli na hrad Hukvaldy, tam jsme měli bojovku, prohlídku hradu a pak mazali na oběd, pak jsme hráli baseball, (tak jsme konečně pochopila princip), kriket, a různé míčové hry.

V novi jsme spali v domě kamaráda,(stan se nekonal) a spalo nás tam 19. Další 4 ve stanu a v zahradním domku 5 děcek. bylo tam 13 dospělých a 15 dětí. Dnes opět byly soutěže, pak oběd a jeli jsme domů. Už jsem stihla vyprat dvě pračky, teď nachystám Tomáše do školy a večer při Superstar vyžehlím.

bay
autor
7. sep 2009

Som vam chcela nieco napisat, ale Misko zacal straaaaaaaaaasne plakat. Asi ma zas prazdny zaludok. Ach jaj, chlap 😀 😵 😵 😵