Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ellise
15. sep 2009

ahoj holky, no jo vy se máte, volno 😀 😀 😉

Denny, to je nepříjemné, ale evidentne to není nic vážné, když se cítí dobře, jen to chce hlídat. jak k tomu přišel, na to člověk běžně neonemocní ?

Leni, jo jo MM opět vyhrátl zájezd na jachtu, tak jsme sami doma, ´je klid, ráno se o Tomíka s marťou dělíme a odpoledne to zvládáme. Na pátek večer chystáme filmový klub, půjčime si 4 DVD, koupíme zmrzlinu, víno... přijde kolegyně s dcerou, a budem koukat na filmy.
A není ta tvoje švagrová trochu oprsklá? Celý den na tvém PC, není ji to blbé?

sonicka07
15. sep 2009

leni,si zlata,ze ma obdivujes. haha no,tu skoro vsetky zeny chodia na matersku mesiac pred porodom. aj ja som isla presne 4tt pred terminom,ale mala sa narodila o 11dni skor,takze to vlastne bolo vyse 2tt pred porodom. do toho boli vianoce,takze som si tu matersku pred porodom skoro ani neuzila. ha ledva som stihla oprat a ozehlit vecicky.
na sk by som aj ja bola doma na rizikovom,ale tu su ini lekari a ine moresy. oki,musim koncit,treba sa postarat o dceru. pa babulky.

weja
15. sep 2009

ahojteeee 😵 hlásim šťastný návrat z dovolenky 😎 mali sme sa fantasticky, užili sme si more, slnko, teplo.... 😵 aj keď začiatok bol viac než chaotický 😝 skrátka ten deň, keď sme odchádzali bol ozaj deň "blbec"... 😝 písala som vám vtedy, že ešte stále nemáme pokyny na odlet, pretože im neprišla platba na účet... to bolo 3.9. a odchádzať sme mali 4.9., vedela som iba dátum, čas nie... tak som okolo obeda volala do CK, že im odfaxujem príkaz na úhradu, že sme peniaze poslali, a nech nám pošlú pokyny, aby sme sa vedeli konečne nejako zariadiť na ten nasledujúci deň... a pani z CK, že ok, pošle, ale vraj: "vy odchádzate už dnes večer..." ja jej na to, že si to asi pletie, my máme odlet na 4.9.... a ona že "áno - 4.9., ale o 00,05 hod., takže na letisko musíte doraziť už dnes večer o 22,00 h...!" 😲 baby ja som ozaj myslela, že ma vystrie...!!!!! infarktové stavy... 😝 to už bol obed, ja stále v robote, MM detto, doma nezbalené ani len zubné kefky a najneskôr o 17,00 sme mali vyraziť z LM... 😝 no taký stres a panika ma chytila, že som ozaj myslela, že ma klepne ... 😲 tak sa mi aspoň podarilo zdrhnúť skôr z roboty a švihala domov baliť aj MM, lebo ten sa stíhal akurát len osprchovať a už sme museli frčať...
do toho sa nám pokazil doma pc 😠 (MM musel poslať ešte nejaké maily, ale skrátka smola...) a cestou do BA sme zistili, že nám nefungujú stierače na aute 😅 😅 😠 🙄 ešteže nepršalo... 😖
v BA sme auto mali nechať pred kamarátovou bytovkou a on nás mal hodiť na letisko... lenže - nestíhal prísť načas, vyčkávali sme ho do poslednej chvíle, ale nakoniec sme to vzdali a zobrali sme si taxík... síce na poslednú chvíľu dofrčal za nami na letisko a odovzdali sme mu aspoň kľúče, aby ho občas skontroloval... ale - ďalší problém nastal, že my sme sa vracali 15.9., ale on si medzi tým rezervoval last minute na 13.9., takže čo potom s kľúčmi... 😨 tak sme zase obtelefonovali polku zoznamu v telefónoch, kto zo známych v BA by si tie kľúče zobral... už to vyzeralo beznádejne, ale nakoniec som zavolala jednej babe, ktorú poznám odtiaľto z koňa a tá bola ochotná.... 😵 😵 za čo som jej velice vďačná... 😵
no poviem vám, že po takom dni som bola šťastná-prešťastná, že sme vôbec v pohode odleteli aj doleteli... 😅 😝 ale zvyšok dovolenky už bol bez komplikácií 🙂 😎 😎

zajtra už normálne zarezávam v práci, uvidím, či sa mi podarí nazrieť, potom vás hádam aj dočítam... ale musím vám povedať tehuľky, že tie tt za menami vyzerajú krásneee.... 😵 a maminy pozdravujem tiež, nech ich deťúrence poslúchajú... 😉

bay
autor
15. sep 2009

Ahoj cestovatelka!!!! Idem vas precitat...

bay
autor
15. sep 2009

Weji, tak to bol teda odchod ako s filmu!!!
No Miseno dnes cekom spi. Doobedie spal so mnou v posteli, bo v postielke reval ako tur. A teraz uz spi vyse hodky na mne a do postielky ho nemozem preniest, bo by hned zacal plakat... takze tak 😔
MK si tu teraz spravil romantiku. 3 sviecky, vinecko (co sme dostali za Misa) a ja mam z toho ... . Tutu mutu nemoze byt, vino tiez nic 😝 to je zivot... 😀

ellise
15. sep 2009

no Weji, vítej doma, opravdu filmová story, takovej biják by nenatočil ani Quentin Tarantino. 😀 Ale jako začátek dobrý, tak potom to další muselo být skvělý 🙂

třeba Kami, ten včerejšek, byl výjimka, a zase bude řádně spinkat. Já tohle neznám, mně děti spávali v tomto věku poměrně dost, teda více spali než byli vzhůru

sonicka07
15. sep 2009

wejka,tak to musela byt docela dobra panika. pre mna teda urcite,lebo ja mam rada vsetko zorganizovane,balim sa v predstihu aj na jednodnovy vylet. nuz,klobuk dolu,ze ste to nakoniec zvladli. mne konecne zaspala mala,dopozerala som film,idem este vyvesit pradlo a umyt riady a spat. papa

bay
autor
16. sep 2009

DObre rano, ja dnes vynimocne opat prvaaaaaaaaaaaa 😀 😀 a to len vdaka Miskovi. Este ze ho mam 😵

bay
autor
16. sep 2009

Dnes tu nikto nebude? ☹ Ach jaj...

halienka
16. sep 2009

Ahojte babenky 🙂
No Weji, už som na teba myslela, že hádam by si sa už mala vrátiť, iba ak sa ti pod pyramídami tak zapáčilo, že by si tam chcela zostať 😀 No moja, ten začiatok ste mali teda riadne na nervy, neviem neviem či by som na tvojom mieste nedostala hysák 😀 😀 ale ono vraj keď je niečo na začiatku komplikované, tak potom je to super, takže verím, že si si poriadne dovolenku užila 😉 a ak budeš mať čas tak nám potom popíš, aký dojem na teba urobil Egypt, čo všetko ste boli popozerať a hoď aj nejakú fotečku, nech ti trošku pozávidíme opálenie 😉 😎 😀 😀
Bay, tak Miško to má asi na striedačku, jeden deň pospí, druhý nie 😝 skús si to tak nejako zariadiť s niekým, kto by sa o neho staral zrovna v ten deň čo nechce spať 😉 😀 😀 pomsti sa tak nejakej "dobrej" kamarátke 😀 alebo svokre 😀 😀
Soni, no ja si vravím, že už by som pomaly mala začať s výbavičkou, lebo fakt asi nikdy nevieš kedy to príde, takže už som začala objednávať cez internet 😝 😀 Dúfam, že to postíham poprať a požehliť včas. Inak kúpili sme dve komody, už ich aj vetrám, to budú na vecičky pre maličkú, joj už sa teším 😵
Eliška, ja už sa ani nad mojou švagrinou nepozastavujem, ona proste berie ohľad iba na seba, na nikoho iného. No ale už by sa mali za nejaký ten týždeň sťahovať, takže kašlať na to, jediný koho ľutujem je kocúr, lebo ten s ňou musí žiť. A to som zvedavá ako mu ide oklieštiť pohyb v jej vynovenom byte, chudák, asi sa bude musieť naučiť lietať 😖
Babky, otázka do informačného okienka 😀 : papier na materskú mi dá doktor alebo musím ísť pre najký na sociálku alebo ako to vlastne je celý ten postup pri vybavovaní materskej? Možno ste to tu už písali, ale moja demencia účinkuje a nech sa hrabem v pamäti ako sa hrabem, spomenúť si neviem 😝 😀 Ďakujem za radúúú 😀

halienka
16. sep 2009

Jaj a ešte pikoška, dnes sa mi snívalo o hovn.., dokonca som si ho dala do úst 😲 😀 😀 dúfam, že to znamená véééľké šťastie 😀 😀 😀

bay
autor
16. sep 2009

Leni, no teda delikateska 😝 A teba tie hovienka trapia takto uz aj v noci??? 😠 😝
Papier na matersku dostanes od Dr. On tam da peciatku a napise datum nastupu a to odnesies na personalne u vas vo firme. V socialke si musis (ak chces) vybavit len to aby ti aj pocas MD posielali peniazky do DSS bo inak ti budu sporit len v tom uzasnom statnom dochodkovom 😠

halienka
16. sep 2009

Bay, to asi preto, že som už zase 3 dni nebola na velkej 😀 tak sa mi o tom už aj sníva 😀 😀
Díky Bay, za radu, som si nebola istá, či nejaký papier nemám doniesť už k dr., idem na poradňu 29.9. a myslím že mi nejako začiatkom októbra už dá termín, asi tých 8 týždňov pred. Ty to máš ešte všetko v čerstvej pamäti, tak ťa budem asi teraz dosť otravovať takýmito vecami 😝 😀
Inak, Patrick Swayze umrel 😢 som ho mala rada...

bay
autor
16. sep 2009

Leni, kludne 😉 Ja prave bojujem s pasmi 😠 Stoji to neskutocne prachy ☹

halienka
16. sep 2009

A niekam sa chystáte?

bay
autor
16. sep 2009

Leni ved mamca uz chce vyrazit na preteky 😀 😀 😀

bay
autor
16. sep 2009

A ak by sme sli pozriet pozemok, uz musi mat maly pas. Alebo byt zapisany v pase u tatina (kedze ja taku vec uz nemam platnu 😅 )

weja
16. sep 2009

ahojte 🙂
Leni, no ty ideš mať teda toooľko šťastia, keď máš také "fajn" sny 😀
čo sa Egypta týka - všetko super - hotel, pláž piesková, pozvoľný vstup do mora (koraly začínali až neskôr), veľa malých detičiek tam bolo, bola to taká pokojná zátoka, takže vlny neboli, aj keď fúkalo (a to teda občas poriadne 😝 )... Náš hotel bol cca hodinu cesty od centra Hurghady, ale veľmi nám ten "ruch" nechýbal, jedno poobedie sme tam boli pozrieť, ale nič pre nás - obchodníci postávajú pred obchodmi a silou-mocou ťa chcú presvedčiť, aby si si niečo kúpila... dá sa celkom dobre zjednávať, ale my sme na to nemali moc nervy 😀 ale my sme v podstate nič kupovať nechceli, akurát sme kúpili magnetku na chladničku v tvare sfingy a karty (lebo tie sme zabudli doma) 😀
inak počasie na jednotku (v Hurghade vraj nepršalo už 20 rokov 😝 ), more riadne slané, ale fantastické na kúpanie 🙂 strava bola tiež ok, bolo z čoho vyberať, ale nutnosťou v Egypte je min. 4* hotel, ale najistejší je aj tak 5*- v takom sme boli aj my, ale to hodnotenie hotelov je tam posunuté, čiže 5* zodpovedá našim 3*+ alebo možno 4*... no a samozrejme all inclusive - bez toho sa tam neoplatí ani chodiť, lebo len na vodu by človek minul majland 😝
jediným, ale pre mňa dosť veľkým mínusom Egyptu je tá "faraónova" choroba, po našom riadna sr...čka 😝 😝 😝 nedostane to každý (MM to nemal ani raz, ja obidva razy, čo sme tam boli) a je to dosť otras - nepríjemné kŕče v žalúdku aj v črevách a držať sa v blízkosti wc je nevyhnutnosť... 😝 tentokrát ma to držalo 4 dni (inak Leni som myslela na teba, že aké ťažké to musíš mať, keď to teba hocikedy takto chytí... ☹ ), ale jedla som tie ich lieky, tak potom už to bolo lepšie... 🙂
tak to je tak v skratke asi všetko 🙂

halienka
16. sep 2009

Bay, tak už to chápem že potrebuješ súrne pas 😀 😀 no snáď sa ti to podarí čo najskôr vybaviť, a je pravda, že si za to riadne pýtajú, mrchy mrchaté 😝
Weji, nejako podobne sme to mali s tými hotelmi v Tunise, je to pravda, že tam treba brať viac hviezdičiek, my sme boli v 4* a aj tak nám po izbe behali mravce 😀 😀 no u mňa je sr..čka zaručená hádam v každom novom prostredí, takže ja už som na to pripravená a vláčim so sebou lieky, aj keď ono to vždy trvá deň-dva kým zaberú a dovtedy si to riadne ods...m 😀 ale to aspoň viem aká je príčina a viem si pomôcť, ale keď ma chytí to moje crohnovské črevo, tak naň nezaberá proste nič a mne nezostáva len čakať a dúfať aby to prešlo čo najskôr. 😝 A na pyramídach alebo nejakých iných pamätihodnostiach ste neboli?

weja
16. sep 2009

Bay, a kde chcete pozerať pozemok? chcete domček? 🙂 akosi mi to uniklo... tak si vybav nový pas ty, keď ho máš už aj tak neplatný a rovno doň zapíš aj Mišula 🙂 ani nevieš, kedy sa ti to môže zísť 😉
Leni, no výlety sa nekonali žiadne - hlavne kvôli mojej sr...čkovej indispozícii 😖 MM síce chcel ísť na loď na taký šnorchlovací výlet, ale ja som sa s mojím žalúdkom na to necítila a samému sa mu nakoniec nechcelo ísť... takže to bola čisto relaxačná dovolenka 😎

bay
autor
16. sep 2009

Weji, my mame pozemok v Rakusku 😉 No a domcek by sme postavit chceli, bo nemame taky stan ako v Harry Potterovi 😀 😀 😀
No to som mala povodne v plane, ale takto moze dieta cestovat len do 5r. a kedze chceme stavat, tak cestovanie mimo EU nehrozi 😔 najblizsie roky. A moj pas by nas vysiel na 33 eur a na dva roky pre Misa (jeho vlastny) na 8 eur. Co vyjde na tych 5 rokov lacnejsie a potom aj tak musi mat vlastny 😠 😠 tak to musim este vecer prebrat s MK. Ale ak by siel s nami na vsetky zahranicne preteky, tak ho staci zapisat jemu do pasu za 3 euraciky 😀
No proste drahy spas 😔

nada.hope
16. sep 2009

Ahojte zlaticka, Bay vitaj v realite 😵

Wejinka ahoj 😉 😉
Tehulky moje zlate za chvilu sa tu rodi, je to mozne, takto rychlo to ide........A Janka ako neviete, dlho tu nebola 😕

nada.hope
16. sep 2009

Tak toto je fakt sila, ja opat napisem a vy ste opat niekde.............. 😠

bay
autor
16. sep 2009

njn ☹ este aj na klbiky musime ist do sukromneho centra a platit za to ☹ bo to co by nam platila poistovna, maju termin az v polke oktobra ☹ 😠 😠 😠 takze zajtra musim zavolat Dr. a objednat sa niekam. Ma to normalne nastvalo 😠 😠

nada.hope
16. sep 2009

a preco musite ist do sukromneho centra, nerobi to u vas nejaka nemocnica?

bay
autor
16. sep 2009

ano. v nemocke mu spravia sono na pockanie. A Dr. co ma zhodnotit klbiky ci je vsetko ok - az v polke oktobra. Cize mesiac po urobeni sona. Co ma podla mna vyznam asi taky ako keby som to hodnotila ja 😠

nada.hope
16. sep 2009

CO to co je za hlupost,.u nas robi sono doktor a hned to hodnoti, o com to teda je? ved skus aj ine nemocnice. Podla mna je zatial za to hlupost platit, nedajboze by si tam musela chodit viackrat a co to budes stale platit??

nada.hope
16. sep 2009

Tak pridi k nam tuto to robia kazdy pondelok aiba si pockas v rade s ostatnymi detickami, ale budes vybavena v ten isty den 😅

bay
autor
16. sep 2009

No zajtra zavolam Dr a opytam sa na ine moznosti, dnes som ju uz nestihla. A ked tak skusim zneuzit svoje kontakty v jednom sukromnom centre a ukecat to 😅 🤐
Ideme sa vencit. Papa

nada.hope
16. sep 2009

papa