Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
18. sep 2009

No len ja ten chleba nemusim kazdy den 😝

halienka
18. sep 2009

Ja mám tiež rada suché večere, ale obed musí byť teplý a aj ako kojaca žena isto potrebuje aspoň raz denne teplé jedlo, takže variť sa musí tak či tak. No uvidím ako to ešte zorganizujem 😝 😀 možno normálne hneď po raňajkách len na hodinku a potom variť, naobedovať a poobede na dlhšie alebo tak nejako 😀 😀 Ale myslím, že skôr než ja niečo zorganizujem tak malá zorganizuje mňa a budem vybavená 😀 😀

weja
18. sep 2009

ty musíš žiť z lásky 😀 😉

bay
autor
18. sep 2009

No kamarat nosil manzelke pocas MD domov obedy v obedari z ich zavodnej jedalne (proste si vzdy orazil 2 obedy). Co u nas moc nehrozi, kedze MK maju len cinsky bufet 😠 😝
No a mne sa neoplati ist von len na hodku, bo akonahle z prechadzky polozim maleho do postielky tak je do 10 min hore. Takze kym spi, je vyhodne byt vonku....
A kedze uz spal dlho, az 14 min, tak musim ist 😠 😠 😠 😠

weja
18. sep 2009

Leni, asi tak nejako 😀
dobrý nápad s tými obedármi, ale niekde sa to nedá - my sme napr. v starej práci mali nárok len na toľko lístkov, koľko bolo prac. dní, viac sme si nemohli kúpiť... 😖 a teraz tu - v hoteli - to zas funguje tak, že tí, čo sú v práci, majú automaticky nárok na obed/večeru, ale žiadne lístky nemáme, to by som ja musela byť hladná, keby som chcela doniesť obed MM 😒
ale suché večere sú fajn 😵 (keď je obed teplý, inak nič moc... 😀 )

bay
autor
18. sep 2009

Weji, treba odkupit listky od kolegov, ktori sa rozhodli stravovat inak/inde 😉

halienka
18. sep 2009

Bay, no vidím, že teba už Miško zorganizoval 😀 😀 a tak asi dopadneme všetky 😀 Inak s tým obedárom by sa to dalo raz za čas aj u nás urobiť, MM má stravné lístky, ale ako živnostník platí celú sumu a za rok môže dať do nákladov len počet prac dní. No ale sem-tam mi môže doniesť keď bude niečo dobré 😝 len nemá v práci chladničku, tak by to asi musel doniesť hneď. No uvidíme, veď nejako bolo nejako bude. 😉 🙂
No a teraz som už ozaj hladná tak idem pekne zjesť čo som si navarila 😀 😀

weja
18. sep 2009

ja som už po obede, bola som prííííšerne hladná a tak som sa napráskala, že ešte teraz mi je zle... ☹ a mali sme aj koláčik ako dezert 😵 a teraz mám taký ten "poobedný útlm" a nechce sa mi robiť... 🙄

bay
autor
18. sep 2009

Sme zaockovany ☹ a vyvenceny 😵 tiez uz poobede 😀 (kupodivu obaja)

sisipetka
18. sep 2009

ahojky kocky,
skor to opat neslo, dopoludnia som nic nestihala, potom som letela na tu endokrinologiu (vsetko je super super a mam sa ukazat az po ukonceni kojenia 😉 ) a doteraz som sa doma srajkala s PC, lebo trebalo spustit antivirak, potom restartovat, potom somar zamrzol 😝
No, ale uz som tu a idem pekne pri vas oddychovat - rano startujem o 6tej do Ruzomberka na seminar, eee vobec si neviem predstavit, ako sa rano vypacim z postele 😅

bay
autor
18. sep 2009

Peti, to zvladnes 😉
Tak Misko je taky placko po tom ockovani, chudacik moj 😔

nada.hope
18. sep 2009

Ahojte ................ Kami a nakoniec si dala ockovat hexavakcinou? a co ta zltacka?

bay
autor
18. sep 2009

Nadi TBC 😉 hexa najskor o 3 mesiace. Zltacka je v stadiu patrania nasej Dr. Postip dohodneme na najblizsej poradni.

nada.hope
18. sep 2009

Vas nepichali v nemocnici? u nas sa to picha do 4 dni,.................. ☹ ☹ ☹ ☹

sisipetka
18. sep 2009

no akurat som zistila, ze zajtra vstavam o 4.45 😅 a navrat domov bude okolo 21.30 😅 - tak to bude riadny zatah....
Kami, Miska to do zajtra prejde, no proste sa mu to nepacilo, tak chce od maminky troska pomaznat.
Nadi posielam boztek aj tvojej kocke 😉

nada.hope
18. sep 2009

Petulienka, to mas aky trest ze musis rano tak skoro vstavat?!!
Hlavne si davajte pozor, Ninka posiela boztek na brusko 😉

sisipetka
18. sep 2009

juj - ten trest sa vola seminar z korculovania a zacina o 9tej v Ruzomberku.Nastastie nejdem sama, motivovala som MM a moju sestru, nech idu autom so mnou a oni si tam v okoli urobia celodenny vylet a ja sa budem vzdelavat...Aspon nemusim sama soferovat a byt cely den v strehu....
Dakujem za boztek na brusko, malinke kope ako na aerobiku, takze buduci sportovec uz je u nas isty 🙂

denne73
18. sep 2009

Ahojte dievčatá všetky vás pozdravujem 😉 😉

elenamarek
18. sep 2009

Ahoj babenky 🙂 Bay gratulujem k malickemu je nadherny 🙂 joj Halienka uz 30tt,Petka 24tt super,uz sa blizite k vytuzenemu koncu a k babetku v naruci.Ja ani nemam cas napisat,vcera sme sa vratili s dovolenky a malinka neposedi ani sekundu tak som v jednom kuse v strehu posielam par foteciek,budem sa snazit castejsie napisat tak sa mi majte papa

bay
autor
19. sep 2009

Nadi, no mali by ale nie vzdy to spravia 😠 😠 😠 Maly vcera spal hodku v kociku, hodku u mojej mamy na rukach a hodku na mne. A potom o polnoci odpadol 😀 😀 a ja som uplne odrovnana 😝

weja
19. sep 2009

ahojte 🙂
Peti, no vzdelávať sa ešte aj v sobotu - nezávidím 😝 aspoňže si nemusela taký kus cestovať sama... nabudúce, keď budeš mať cestu, už dojdi rovno aj k nám na kávu (alebo na čajík) 😉 veď RK je od LM len 20 min. cesty autom 🙂
Bay, ako Miško prežil očkovanie? a noc po? či TBC nie je až také hrozné ako hexa?

ja som sama doma skoro celý víkend - MM šiel na chatu, kde som mala ísť pôvodne aj ja, ale je to chata úplne kdesi v hore, kde si hádam už ani líšky nedávajú dobrú noc 😅 ale čo mi najviac vadí, že tam nie je voda (len studňa na dvore) a latrína cca 100 m od chaty v lese... 😖 vraj po zotmení sa neodporúča chatu opúšťať, pretože sa v okolí potulujú medvede... 🙄 no tak mi povedzte, ako by som asi tak vydržala neísť na wc zhruba od 19,00 (kedy je už skoro tma) až do rána... 😨 pre mňa nemysliteľné... 😖 proste aspoň to minimum ako je splachovacie wc a tečúca voda by som k svojej spokojnosti potrebovala, takže aby som tam "netrpela" od začiatku do konca, tak som dobrovoľne zostala doma... 🙂 aspoň mám ceeelý víkend pre seba, čo tiež nie je niekedy zlé... 😉
tak idem aspoň upiecť koláč, upratala som už včera, tak nech robím čosi zmysluplné... 🙂

bay
autor
19. sep 2009

Weji prezili sme ale bolo to tazke. Bol taky nepokojny a uplakany. Ale o polnoci zalomil a v noci spinkal uz ok.
No to s tym zachodom.... To je ako sme mali my na svadobnej ceste. Tiez sme dostali instrukcie ze v noci nevychadzat zo stanu. No a just som musela ist vzdy v noci cikat 😠 😠 Tak som vzdy zobudila MK aby ma strazil. A prezila som 😉 Co potom nejake medvede...

weja
19. sep 2009

Bay, to čo ste mali za svadobnú cestu??? 😲 v stane...??? fúúha, to si mala odvahu... 😅 ja viem, že to už vyznie, že som veľmi zhýčkaná, ale stanovačky taktiež - nič pre mňa... 😔 ja sa s hmyzom nekamarátim a tiež už mám jeden zážitok spod stanu taký, že nikdy viac... 🙄
najistejšie sú pre mňa skrátka stabilné štyri múry a wc s vodou 😀 všetky ostatné pokusy končia fiaskom... 😝

bay
autor
19. sep 2009

Weji v Keni a o stane som sa dozvedela az tam. Takze 8 dni v stane a bez cistej vody na umytie a max latrina (ak vobec nejaky iny zachod nez vysoka trava). 4 mury a cistu vodu sme mali len 1 den. Ale bola to ta naj naj naj dovca 😉

weja
19. sep 2009

preboha... 🤐 to by ma asi zabilo... 😝 klobúk dolu...

bay
autor
20. sep 2009

Tak pre mna to bola ta naj dovolenka. Aj ked svadobna bez tutu mutu (okrem prvej noci co sme spali v holiday inn a potom som utrpela sok - stan) ale hned by som sla zas 😵 😵

halienka
20. sep 2009

Ahojte babenky, som sa k vám akosi dlho nedostala, som mala včera návštevu, tak doobeda upratovanie, poobede chystanie pohostenia... a v piatok večer nás debil kurenár čo prišiel opraviť čerpadlo vytopil, no keby ste ho videli, on rýchlo vyskočil na ten múrik čo sa ide do sprchy aby si nezamočil ponožtičky 😠 a ja ako trúba s tým velkým bruchom som chytro všetku tú vody stierala zo zeme, len aby to neprešlo na plávačku do chodby. Našťastie potom dobehol MM a dorobil to za mňa. Potom ma dve hodiny bolelo brucho. Tak čo je to za debila, že si nejde zavrieť vodu, vraj on si myslel že my vieme že ju máme zavrieť 😖 No MM to nevydržal a vyhuboval mu 😀
Weji, aj ja som už asi taký rozmaznanec, radšej sa stanu vyhnem ak môžem 😀 Kedysi to nebol až taký problém keď som bola mladšia, ale teraz už akosi mám rada určité pohodlie a tiež musím mať na zreteli moje "milé" hnačky a dostať takú fajnú počas pobytu v stane 😝 no nič moc 😀
Bay, ako sa dnes držíte? Miška už prešiel ten nepokoj? Dúfam, že ste už pospali trošku viac 😉
Elenka, no konečne si sa ozvala 🙂 som rada, že ste v poriadku, maličká je zrejme také živé striebro ako aj Alex, čo? 😀 Ale radšej takto akoby mali byť nejaké problémy. Tiež mi to príde neuveriteľné, že už má 9 mesiacov, to už je velká slečna 😎 🙂 No idem kuknúť tie fotečky, nech sa poteším pohľadom na ňu 😉 🙂

sonicka07
20. sep 2009

elenka,malinka je nadherna. ani sa mi nechce verit,aka je z nej slecna. si pamatam ako si pisala,ze tvoj tatko plakal,ked sa narodila,ze bola strasne malinka. zda sa,ze to vsetko dohonila. ma uz nejake zubceky? nasa uz ma 5 vonku a dalsie sa deru.
dnes som sa akurat dozvedela,ze kamoska bude mat chlapca Maximka v zime. tak sa tesim. aj ked chceli viac dievcatko. uz sa neviem dockat,ked moja sestra vyzradi tajomstvo,ze je tehu,lebo uz mam tale nutkanie to niekomu povedat,aspon manzelovi alebo mame. ale chce este pockat. chapem to po mojej skusenosti,aj starsia sestra potratila v 3mes. oki,majte sa krasne,prajem peknu nedelu. to moje male spi a zrazu neviem,co s volnym casom. hihi

bay
autor
20. sep 2009

Leni, dnes pohodaaaaaaaaaa. Misko spal az 3 hodky. Aj prechadzku preplakal...
Peti, prijmes zajtra pozvanie na kafe? Ideme zas k ocnej, len este neviem na kolku. 😉

ellise
20. sep 2009

Ahoj holky, měla jsem veget víkend a ani jsem si na PC nevzpomněla, sobotu jsem vegetila celý den a pozdě odpoledne jsme jeli dio Brna za pokupkami, a pak jsme vyzvedla MM na cestě z Chorvatska. A skončilo mi bezva období.

Dnes jsme byli na dlouhé procházce - 12 km, bylo nádherně, nasbíralií jsme houby, udělali smaženici a te´d čekám jaké příznaky otravy dostanu 🙂