Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
22. sep 2009

A zrovna to slniecko nevie co od dobroty so sebou 😀 😀

danka24
22. sep 2009

ty sa mas... 🙂

bay
autor
22. sep 2009

Leni, vsetko najlepsieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵

danka24
22. sep 2009

aj ja sa pridavam vsetko najlepsie 😵 😵 😵 aspon predpokladam ze mas narodky 😉 😵 😵 😵

skybaby
22. sep 2009

ahojte 🙂 lenka ma narodky ? tak potom vsetko naaaaaaaaj 😵
ja nejako nestiham stael niekade beham ... a uz mame prve novembrovciatko u nas v teme 😵
trochu som vas docitala a vidim ze misko poslucha tak dufam ze si barborka zoberie z neho priklad 😀

halienka
22. sep 2009

Ahojte babenky 🙂 Ďakujem moc za gratuláciu 😵 už som veru stará kefa 😀 ale nevadí, stará ale jará 😉 😀 vidím že si spomenuli zas všetci okrem mojej zábudlivej mamy 😀 tá my poobede zavolala, že asi sa divíš prečo ti volám (voláva velmi zriedka) tak som si vduchu povedala, že by si spomenula? A vravím, že no prečo? A ona že len chce vedieť či nám ide Nova, lebo jej už dva dni nejde 😀 😀 tak reku ani nám 😝 a bola som vybavená. 😀
Peti, ja sa tiež bojím toho že malá sa na mňa nafixuje, alebo lepšie povedané že ja si ju nafixujem na seba 😝 😀 túto schopnosť ja mám totiž v sebe aj ku iným ľuďom a nie to k vlastnému dieťaťu, tak som zvedavá ako to dopadne, tiež by som nerada bola na tom tak že sa nebudem môcť ísť ani vycikať 😀 Ale dúfam, že únava ma prinúti odovzdať malú sem-tam aj niekomu inému, a ako poznám svokru, tak to bude asi ona, lebo tá tu bude isto nastúpená každý deň 😀
Dani, kukla som to tvoje bruško a žasnem, tak ja mám fakt oproti tebe kotol, už teraz chvíľami pochybujem či čakám ozaj len jedno 😀 švagriná sa mi stále smeje, že stále chudé nohy a ruky, iba to brušisko obrovské 😀
Sky, ty máš nejaké nové pekné foto 😎 také umelecké, sa mi to páči 😉 tebe sa to už tiež veru poriadne kráti 😉 🙂
Babky, dnes mi spuchli nohy, znamená to niečo? Viem že sa ma kedysi dr. na to pýtal, či mi nepuchnú, ale vtedy mi nepuchli. No dnes vyzerajú ako také túčiky, dokonca ľavá je viac spuchnutá ako pravá. Mám si robiť stres? 🤐

nada.hope
22. sep 2009

Ahojte zlaticka moje................
Lenulienka vsetko najlepsie k narodeninam, vela zdravicka a malicka bublinka nech poriadne kopcuje 😉 😉 😉
Ty mas narodky a Ninke som dnes nasla v puse nieco o co mi cinkla lyzicka,......este krpec nie je vidiet, ale verim ze zajtra najneskor pozajtra bude na obzore 😉 😉 😉 😉 😉

ellise
22. sep 2009

Leni, vše nejlepší k narozeninám, největší štěstí máš na dosah, tak přeji už jen hodně zdraví,a šťastné a spokojené miminko.

je důležité aby miminko bylo v kontaktu s cizími lidmi. Nemusí ho ze začátku hned hlídat, ale je dobré když k vám někdo bude chodit na návštěvu, nejlépe ta stejná osoba, ale docela dobré i když je to někdo jiný.
Je fajn chodit mezi lidi s miminkem, do cizího prostředí, ale pořád musíte být s ním v očním kontaktu. Dítě si tak lépe zvykne na společnost a nebude bázlivé.
My jsme s Tomáškem hodně jezdívali, když mu bylo 8 měsíců byli jsme ve Slovinsku, na raftech, my sice nejezdili, ale Tomík tam byl neustále v obležení a šel z ruky do ruky, ale pořád na mně viděl. Když mu bylo 10 měsíců tak jsme byli pod stanem, tam kolem nás dalších 40 lidí z naší bandy.

bay
autor
22. sep 2009

Leni, neboj, ked je to len raz za cas a nepretrvava (prip. to nie je spojene s vysokym tlakom) tak je to ok 😉

nada.hope
22. sep 2009

Leni k tomu spuchnutiu,...............mne opuchla a strpla prava ruka okolo 20tt a nohy zacali evidentne puchnut asi okolo 33tt,.......................pokial mas tlak v poriadku tak si nerob stres, ja som mala ale tlak ako 200 kilovy chlap 😅

weja
23. sep 2009

ahojte 🙂
jeeej Leni, tak zase posledná, ale predsa - všetko najlepšie 😵 na tej tvojej mame som sa pobavila 😅 len neviem, či to nie je skôr smutné, veď ona by si mala v prvom rade spomenúť, veď je to aj jej výročie pôrodu, nie? 😉 ale veď každý sme nejaký a niekto nie je na dátumy... 😉
Sky, ty si tu dlho-dlho nebola, ale je fajn, že ste ok... a fotka je super 😉
ja som takto presne pred rokom rodila 😔 smutné výročie... 😒 ale tak som si ráno povedala, že týmto sa to všetko zlé určite uzavrelo a ďalší rok už bude isto lepší... 🙂

bay
autor
23. sep 2009

Leni, neda mi si nerypnut... A na narodeniny tvojho brata si spomenie? 😅 🤐

skybaby
23. sep 2009

dobre ranko, weji tak nech je ten den co najskor za tebou a tomu ver ze dalsi rok bude lepsi 😉
mna to tiez caka o tri tyzdne a par dni a sice som strasne stastna ze mam barborku ale na dvojicky tiez nikdy nezabudnem a urcite mi bude smutno, aj ked ten smutok prichadza hocikedy nielen v ten den
no ale ziadne depky, vsetko bude ok weji 😉

halienka
23. sep 2009

Ahojte babky, dodatočne ďakujem, ste zlaté 😵 fakticky nič viac nepotrebujem len to zdravie a zdravú šťastnú bambulku v poriadku priviesť na svet a už mi nič v živote chýbať nebude 😉 😀 Moja mama je proste prípad, ja už som si na to zvykla. Bay, no nespomenula si ani na bratove narodky a to ju jediné ospravedlňuje 😀 😀 Ale dnes už mi volala, že si spomenula a ospravedlňovala sa strašne 😀 😀 že brat aj zrovna včera u nej bol a že tiež jej nič nepovedal 😀 tak aspoň máme v rodine veselo 😀
Tak noha krásne do rána odpuchla, asi som to včera fakt trošku prehnala a do toho to teplo 😝 no ale tlak mám myslím v poriadku, veď by som sa asi cítila aj inak zle keby bol tlak vysoký, ale to našťastie nie. Veď budúci týždeň mám poradňu tak uvidíme. Tentokrát keď sa ma dr. spýta: A nohy? tak už mu asi neodpoviem že: Oholené 😀
Weji, tvoje smutné výročíčko ma mrzí ☹ verím že ťa pichá pri srdiečku, to sa nedá zabudnúť. Ale tiež verím, že pomaličky už sa to rozbehne tým správnym smerom a už sa neviem dočkať ako budem sledovať ako ti nabiehajú týždne pri mene 😉 🙂
Nadi, opuchnutá ruka? 😕 To som ešte ani nepočula 😝 ale čo sa divím, miminko môže tlačiť ozaj hocikde a môže sa to asi aj takto prejaviť. Dnes v noci keď mi stvrdlo brucho, krásne som cítila ako je maličká uložená a mám ju veru riadne vysoko a pokiaľ som to cítila dobre, tak je tak naležato, ešte nie je obrátená hlavičkou dole. Ale na to má dúfam ešte čas. 🙂

weja
23. sep 2009

a tu nikoho celý deň??? 😕
ste zlaté, ani nemám nejakú veľkú depku, už som si asi zvykla 🙂 na dovolenke som čítala celý čas knihy o pozitívnom myslení, tak ma to ešte asi stále drží 😀 zatiaľ... no minulosť už nezmeníme, ale budúcnosť svojím prístupom áno 🙂 (dovolila som si otvoriť malé filozofické okienko na dnešný deň 😀 😉 )
tak ja sa pomaly chystám domov, pekný zvyšok dňa 😉

sisipetka
23. sep 2009

ahojky kocky,
tak som posledna ja - Leni vsetko naj naj k narodeninam a hlavne, aby to malinke stastie pod srdieckom sa stalo sucastou celeho nasledujuceho zivota 😉
Jani, no konecne si sa ozvala...pekne fotky.
Kocky, kedy dame obed, lebo Janke sa to krati a ja tiez v praci uz dlho nepobudnem.
Eliska, vdaka za rady - takto nejako si to predstavujem a pevne verim, ze to zvladnem - ved na zimaku sa male nielen okuka, ale aj otuzi 😎
Weji, ja som skoncila na VS filozofiu - vela kniziek som citala pocas skoly a bolo to fajn, ale niekedy je realita taka svina....No s odstupom casu sa clovek na to pozera inac a snazi sa najst v tom pointu...niekedy sa zadari a to nas posuva dalej.

ellise
23. sep 2009

ahoj holky,

Weji, hlavně nemůžeš změnit věci které prostě neovlivníš, sou věci s kterými nic neuděláš, a nad tím se nemá význam trápit, jediné co můžeše ovlivnit si ty sama. Smatanová v jedné písničce zpívá, " to čo neovplyvním, na to si musím zvykať"

skybaby
23. sep 2009

peti ja by som buduci tyzden mohla zatial hocikedy okrem utorka 🙂 tak sa s kami dohodnite a dajte mi vediet
inak bola som dnes v jednom salone skusat saty na svadbu a 0 bodov 😠 este si skusim dohodnut termin v tom fany co si peti odporucala
elis ahoj 😉

ellise
23. sep 2009

no holky, je mi líto ale v pátek nedorazím, musím s autem do servisu, potřebuji vyměnit ložiska a obávám se že do pátku to nestihne. Mohla bych o týden později, jak na tom budete vy?

halienka
23. sep 2009

Ahojte babky 🙂 Eliška ty si ma priam predbehla, akurát si vravím že ti idem písať, či teda vyrážaš na Slovensko 😀 a ty takto. ja som si akurát vravela, že by mi to možno viac vyhovovalo o týždeň, aj keď ani toto by nebolo zlé, ale predsa...kvôli tej oslave čo na ňu máme ísť, začína vlastne až o štvrtej, tak už to ma naštvalo, že aj ke´d pobudnem len dve hodinky tak to bude do šiestej a kedy ti poviem, že máš prísť až o siedmej alebo ako? 😖 No proste ak pôjdeš o týždeň tak to bude isto lepšie 😉 dúfam, že to ma žiadna oslava obmedzovať nebude 😝 😀 A inak švagrovci sa konečne od nás majú už tento piatok odsťahovať, tak už bude konečne aj kľud 😅 😀 Ešte mi nechajú kocúra cez víkend, bo aby si v kľude doupratovali a potom mi vezmú aj jeho 😢 môjho miláčika 😵

sonicka07
23. sep 2009

ahojte babule. lenka,aj ja sa pripajam a zelam vsetko naj,nech sa uz coskoro tesis zo sonicky. krasne ti ubiehaju tie tyzdniky. to moje zive striebro uz spi,idem sa pridat,len som bola zvedava,co nove na koniku. v piatok mam volno,tak sa pripojim hadam aj pocas dna,ked ma muz pusti k pocitacu. zajtra ma caka znovu pracovny den.
pa a dobru noc vam vsetkym.

bay
autor
24. sep 2009

Ahojte, tak ja som sem vcera ani nestihla ☹ Sme boli 4 hodky na prechadzke a doma maly len plakal ako vyzadoval pozornost.
Misko ma zas svoje dni ked nespi, takze asi budeme fungovat ako v brusku. Par dni vyvadzat, ze mama nevie co skor a potom par dni spat. Takze ked sa nehlasim tak mame ten akcny den 😀 😀
Elis, no ja moc toho programu nemam, takze kludne prid aj o tyzden. My mozeme 😀 Len si musime zahovorit auto, bo MK ide na nejaku firemnu akciu (jasan ze bez nas) tak nech si tam ide busom 😀
Peti, ja mozem kedykolvek, kludne aj kazdy den 😉
Vcera ma tak desne vecer bolela hlava, ze som si musela dat paralen. A vysledok? Zas tak skoro to nespravim 😠 😠 Po troch hodinach spanku slavnostne zabral a cca 3 hodky ma nebolela hlava. Tak na takyto ucinok do seba taketo chemie vobec nemusim pchat 😠 😠
A tuto noc sme prvykrat spali 3 hodky v kuse. Dvakrat po sebe. Akurat ze potom sme si to vynahradili a boli sme hore kazdu hodku 😉 njn. Misko sa stara aby si ho mamca poriadne uzila 😀 😀
No a este mame aj tichu domacnost. Teda s MK. S Miskom je dost hlucna 😀 😀

halienka
24. sep 2009

Dobré ránko babky 🙂 Bay, a čože ste sa posekali s MK? Žeby poslúchal ešte menej ako Miško? 😅 Ach tí chlapi...Ja som tiež dnes od rána podráždená, alebo lepšie povedané od noci, ako niekedy musím jesť v noci alebo idem na vécko a ten môj zas furt musí: Kam ideš? Čo sa deje? A si papala? A furt nejaké reči, no ja som asi blbá, ale mne to tak lezie na nervy, sama som rozospatá a nervózna z toho, rozprávať sa mi teda vôbec nechce. A už som mu to niekolkokrát vytkla, že veď vie že sa deje stále len to isté, buď idem jesť alebo čúrať, ale on sa musí stále dookola pýtať to isté každú noc. No nekleplo by vás z toho? A ešte sa potom začne tulkať a vyhladkávať ma 😝 no a ja už by som vraždila 😀 som ja ale nevďačná ženská, čo? 😀 😀 tak som dnes celé ráno na neho vrčala.
Soni, tak v piatok si to volno riadne uži 😉 🙂
Dnes idem do mesta zháňať darček na tú oslavu, to je tak ťažko vymyslieť niečo 70 ročnej žene, a samozrejme, švagrovci to vyriešili jednoducho, že oni nám dajú peniaze a my už nech niečo kúpime, no MM isto nič nevymyslí, tak to ako vždy zostalo na mne. 😝

bay
autor
24. sep 2009

Aaaale mal vcera blbe reci ako si musime pomahat (s Miskom, domacnostou) 😠 😠 a kedze maly vrestal uz 3 hodky plus ta moja hlava. Za ten mesiac mal kopu peknych reci a skutek utek. 😠 😠

bay
autor
24. sep 2009

A do toho robi maly problemy s jedenim 😔

weja
24. sep 2009

dobré ránko 🙂
Leni, no hormóny sú svine... 😀 to robil aj môj MM, že keď som sa zdvihla z postele, hneď bystril pozornosť, čo sa deje... no musíme byť radi, že sú takí pozorní a starostliví, čo by iné za to dali... 😉
s darčekom asi neporadím... ja mám 77 ročnú starkú, tej väčšinou kupujeme knihy (ona má rada také ženské romány) alebo teraz mali v Lidli taký nejaký "ohrievač" na chrbát (niečo ako vesta), tak sme rozmýšľali, či jej to nekúpime, lebo tiež bude mať narodky...

Bay, no aby si si náhodou nezvykla, že je Miško ukážkové dieťa, tak musí troška aj povyvádzať... 😉

sisipetka
24. sep 2009

ahojky kocky,
Jani, Kami - v stredu mozete o 12tej pri Pande? Ja zatial ano a dufam, ze sa konecne opat uvidime 😉
Eliska, mne to vyhovuje buduci tyzden piatok i sobotu - sobotu ide MM na chatu - rozlucka so slobodou a dalsi vikend ficime na svadbu. Som zvedava, ci sa vpracem do tych spolocenskych siat 😀
Jani skus to fany - boli tam jedny velmi sikovne strihane, ze aj s trojickami by si sa do nich zmestila 😎
Leni, no s darcekom moc neporadim, napadli mi same voloviny - radsej nebudem ani pisat 😀 (napr.poharik na protezu).
No a my uz od vcera mame porodnika pod strechou 😎 Ale neviem, ci je to vyhra - bo hned mi povedal, ze si nemam farbit vlasy (ked videl ten cerveny odlesk 😅 ) a kontroloval ake vitaminy beriem - hold ziadne, jem ovocie a zeleninu - to myslim zatial stacilo. Takze bude este sranda, ked si napr.zacnem pred svadbou lakovat nechty a depilovat nohy 😀

bay
autor
24. sep 2009

Peti ok, len mi potom pls pripomente ze je streda. Nejak nemam prehlad co je za den ☹

bay
autor
24. sep 2009

Ja mam chvilku cas, je tu niekto?

ellise
24. sep 2009

ahoj holky, auto mám v servisu, je to vykvedlaná hlava ( naštěstí ne moja) na nápravě. V pondělí bude hotovo.
Takže pokud se zase něco nestane, tak dorazím příští pátek, mohli by sme se sejí s Blaváčkami na našom starom známom, už kolem 5 hodiny.

Leni, k vám bych mohla dorazit v sobotu kolem 7 večer. Můžu přespat do neděle? Uděláš mi ráno čaj? a krajíc chleba?