Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
28. sep 2009

Tak potom uz ostava len hroznovy cukor

evitkamalicka
28. sep 2009

bay treba skusat, nieco sladke urcite sadne

bay
autor
28. sep 2009

jj. Len musim pockat kym sa odvyrazkuje, inak to nespoznam 😀

evitkamalicka
28. sep 2009

a kedy pridas nejaku aktualnu fotecku Miska?

bay
autor
28. sep 2009

No mala by som.... 😅

evitkamalicka
28. sep 2009

kocky prosime o hlas, hlasovat mozte raz do dna do 13.10....dakujeme
http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=9646

sisipetka
28. sep 2009

Ahojky kocky,
tak uz som v praci. Vikend ubehol ako voda, ani oddychnut som si nestihla a dnes mam za sebou konecne poradnu u dr. Troska to neslo podla mojich predstav - nejake tam boli nervozne a vrcali po mne a MM, no potom im asi doslo, ze mi to nie je vsetko jedno a dr. uz bola mila a snazila sa ma upokojit .... ale myslim si, ze raz na stare kolena napisem knihu u lekaroch a tam si to vsetci ods...ru 😀
Zajtra idem na glukozu, objednat sa na utz a postupne chodit do nemocky sa ukazovat.
Eliska cislo som poslala, o tej 16tej by som mohla - nie je problem odist z prace - skor bude problem s autom, ale pevne verim, ze mi ostane a MM si to zariadi nejako inac s odvozom na chatu 😉 A ked nie, tak hodim bus stop a pridem troska neskor....
Este k tej ceste od Brna smer Zilina, tak ako pisala Kamilka - zides na Avion - avsak v piatok od 15tej su na danej ceste riadne zapchy, takze sa obal nervami 😉
Leni, uz som pochopila, co si minule pisala s tymi spolubyvajucimi, ze i najlepsieho sa prejes. Sestra je u nas s priatelom zatial necely tyzden, ale uz by som si rada aj oddychla 😀 Neni s nimi problem, ale ked uz mame nieco doma zauzivane a svoj klud, tak zrazu nas je v tom malom byte vela a zavadziame si. Esteze to bude iba na kratko, hladaju si ubytko do decembra (december uz maju na cely rok podnajom zabezpeceny). Takze Ti budem teraz tisko zavidiet, ze uz ste sami iba s kocurikom 😉
Jani, Kami - streda obed u mna stale plati....
Ostatne kocky pozdravujem, idem dalej zarezavat 😅

bay
autor
28. sep 2009

Peti, s obedikom ratame 😉
Ja mam s autickom tiez trosku problem, bo MK mi sice oznamil ze ma tu firemnu akciu ale zabudol spomenut ze na Taloch 😀 😀 Takze som ho poverila ze si ma zohnat odvoz u kolegov (z 50% je to vabavene), tak ked mi dnes/zajtra potvrdi, ze mi ostava auticko, tak by som ta Peti mohla vziat. Ak sa nebojis so mnou sadnut do auta 😀 😀

ellise
28. sep 2009

peti s tou zácpou je mi to jasné, já jsem trpělivá, ale občas ti ostatná strácejí trpělivost. občas když přejíždím z pruhu do pruhu, tak jim to nějak vadí, ale vidí že nejsem místní, tak snad trochu slušnosti by nevadilo.

Tam se sjíždí někde za mostem že, mám se držet vpravo nebo vlevo.

Leni, ty mi prosím pošli aspoň jednoduchej popis jak k vám trefím ( na druhé světelné křižovatce vlevo....), jinak my jsme slavili svatého Václava, zakladatele českého státu, který byl zavrežděn 28.9. ve Staré Boleslavi

bay
autor
29. sep 2009

Dobre ranko.
Eliska, na moste je jeden zjazd. Potom je este jeden a ten dalsi je uz Avion zjazd 😉 A drz sa vpravo, bo hned za zjazdom odbacas doprava (pred nadjazdom) a to sa uz ocitnes na parkovisku Avionu.
Tehulky, keby vas este trapili crevka a zapcha tak poznam dokonaly recept. Teda aspon u mna a Misa zabral priam dokonale.... 😝 😀
Peti, ja auto mat budem. MK uz nejak vymyslel svoj prevoz na Tale s kolegami ale teda vlakom by to mal jednoduchsie 😀 😀 😀

bay
autor
29. sep 2009

Baby, zajtra je MK prec, co tak nejaku babsku jazdu? Ani v piatok nie je doma 😉 Tak to treba vyuziiiiiiiiiit 😀

halienka
29. sep 2009

Ahojte babky, tak ja idem priamo z poradne a všetko je úúúplne super 😎 joj, tak sa teším 😵 😵 😵 Maličká má už skoro 2 kg, všetko popremeriaval a sedí to ako riť na šerbel, hlavičkou sme už otočení pekne dole a krčok drží, takže 😉 Dr. povedal: Ty tuším budeš rodiť spontánne! 😀 😀 On totižto od začiatku čosi melie o cisárskom kvôli mojim črevám, ale teraz keď vidí že to ide pekne ako má, črevá síce sem-tam blbnú ale zatiaľ sa to dá zvládnuť, tak už aj on uvažuje inak 😀 Ja som mu len na to povedala: No nad inou možnosťou ani nerozmýšľaj! 😀 😀 Iba ak by sa samozrejme vyskytli vážne komplikácie... 😝
Inak, zčal ma včera riadne bolieť ľavý cecok 😀 Bay, tuším aj teba boleli, že? Aj my málilinko čosi z neho vyteká. Len my je čudné že zatiaľ len jeden ma bolí 😝 😀 ale tak že sa ho sotva dotknúť môžem 😝
Eliška, pošlem ti mailom nákres ako sa k nám dostaneš, teraz je to trošku inak ako na mapách, pretože nám z jednej križovatky urobili kruhový objazd a ešte ani to nie je poriadne dorobené, tak aby si náhodou nepoblúdila. A ideš s deťmi či bez detí? Len aby som vedela koľko miest na spanie zariadiť 😉 😀 a koľko krajcov chleba kúpiť 😀 😀 😀
Peti, dúfam, že to s tvojim švagrom nebude moc zlé 😀 on to asi z vďačnosti bude teraz preháňať s tou starostlivosťou 😀 a to vie tiež pekne liezť na nervy 😀 Tak držím palce aby to ubytko našli čo najrýchlejšie 😉

sisipetka
29. sep 2009

ahojky kocky,
tak som v praci, dnes som bola na krvi, objednat na ultrazvuk a na tom glukozovom teste. Zajtra budu vysledky- verim, ze ok. A inac celkom sa to dalo vypit, dostali sme to v takych peknych coffe poharikoch, uzavrete a so slamkou 😀 Vyzerali sme ako tehule rano o 8mej na kavicke 😀 akurat ta dia ambulancia mala riadny natresk (asi tak 30 ludi pred tehulami) a sestricka povedala, ze ona nas zoberie len vtedy prednostne, ked sa dohodneme s ostatnymi cakajucimi 😅 Verili by ste, ze kvoli jednemu 15 sekundovemu napichnutiu robi drahoty. Tak jedna tehula zariadila celu cakaren 😀 a za 4 minuty sme boli vsetky vybavene a isli na to spominane kafco 😀 Dve hodky som potom stravila v aute citajuc knihu a sledujuc auta po parkovisku ako hladaju parking. Druhy napich za sebou a rychlo na obed - som hladna ako tiger.
Leni, tak to su krasne spravicky, uz vsetko musi vyjst tak ako ma a verim, ze buduci rok v lete sa pekne zideme s tymi nasimi drobcami a budeme si ich obzerat ako krasne rastu a spominat na dlhu cestu za stastim 😉 A so svagrom je to zatial ok - my s MM chodime vecer az domov, to potom nabehneme do chladnicky, do sprchy a zavrieme sa do spalne, kde mame klud - pokecame, prebalime veci do prace a cumime do Tv. Im sme nechali detsku a obyvacku, kedze detska pozostava iba z pohlahy, matraca na spanie a posilovacieho stroja 😀
Kamilka aj ja budem mat nakoniec auto. MM tiez zariadil odvoz niekym milym, kto ma usetril cesty busom do avionu 😉 Len akurat, ked si predstavim o 15.30 tu zapchu v BA smerom von, tak to bude ina sranda kym tam dojdeme 😖 Ale zvladneme to 😵
Eliska ono ked budes uz na pristavnom moste - zacina pri petrzalke po pravej strane (to hadam poznas), tak prvy zjazd na pravej strane bude do Ruzinova a ten druhy zjazd je Avion ako pise Kami. Je to pravotociva zakruta dole pod most a nepojdes potom dalej rovno po ceste, ale vlastne hned vojdes do prvej pravej odbocky pri nakupnom centre. A potom uz trafis - bude maly kruhovy objazd, cez ktory prejdes rovno a potom pri prvom parkovisku dolava a si uz tam 🙂 Myslim, ze sme Ti to dve docela slusne opisali. Este by bolo fajn, keby sa pridala aj Janka, pripadne uz nase maminy z Ba....ale tie sa tu davno neukazali...
No to je zatial vsetko, idem nieco popracovat, napapat sa a vecer si upeciem mafiny s nutelou a mandarinkovym kompotom. Mozno posledna sladka bomba po vysledkoch z glukozy 😀 😀

bay
autor
29. sep 2009

Leni, tak to su super spravicky 😉 Mna prso nebolelo. Ale mala som tam vyrazku ktora riaaaaaaaaaadne svrbela asi dva mesiace 😠 😠 😠 Ale to sa ti uz asi chysta mliecko 😉 Len aby si neskoncila ako ja. Lavy je vacne preplneny a pravy to flaka 😠 A nie a nie ich zrovnat 😒 Tak vyzeram ako debilek. Obcas rozdiel medzi prsiami aj dve cisla 😝 Ale spravnym oblecenim to viem zamaskovat 😀 😀
Peti mna ta zapcha az tak netrapi, kedze ja nabehnem na dialnicu jeden zjazd (najazd?) pred tym zjazdom co mam zist 😀 😀 😀 Plus pojdem skorej, bo vyuzijem, ze tam idem a zastavim sa v Ikei 😉

halienka
29. sep 2009

No ktovie, možno aj ja tak dopadnem, že z ľavého budem dojiť ako besná a z pravého bieda 😀
Babky, neviete len tak pre zaujímavosť, ako to je keď nechceme cirkevný krst ale iba to uvítanie do života na úrade, či aj tam sa určujú krstní rodičia? 😅

sisipetka
29. sep 2009

Leni, ja som po narodeni mala iba klasicke uvitanie na urade a aj tak som mala "krstnych" rodicov pri sebe.
...ale myslim si, ze tam nikoho netreba...
Kami Ti zavidim, budes sa flakat po obchodoch, co 😀
A k tym prsiam, mna este neprestali boliet od zaciatku tehu 😅 - na konci budem ako dojnica 😀

skybaby
29. sep 2009

caute caute, ja som vas v poslednej dobe ani nestihala citat, ani teraz velmi nestiham, ale zahliadla som ze v stredu obed, tak sa teda hlasim 😵 o 12.00 pri pande?
peti aj ja som bola dnes na antolskej na tom predporodnom cviceni
leni gratulujem k super poradni 😵
a tesim sa ze uvidim miska 😵

ellise
29. sep 2009

ahoj holky,

tak snad to zvládnu, budu se řídit cedulkami a v koloně budu mít čas to odsledovat. 😀

Leni, mapku jsem dostal, jedno jsem v práci nemohla otevřít, tak to zkusím te´d doma.

přijedu sama a jestli můžu poprosit, večer jeden krajíc chleba, kdyby šlo namazat máslem a aspoň jedno kolečko salámu, tak by to bylo bezva, a hrnek čaje. na snídani mi bude stačit chleba s máslem, med si koupím v pátek v Avionu a kdybych mohla dopoledne dostat ještě šálek kávy, byla bych moc spokojená.
🙂

bay
autor
29. sep 2009

Tak dnes o 16.45 som sla po dialnici az 50tkou 😀 😀 😀 njn. Ked nam ju uz zaviedli, tak ju treba dodrziavat 😀 😀
Leni neviem, ale my by sme mali za chvilu mat vitanie na urade, tak ti potom poviem 😉 Peti, ale pri tych terajsich vykupnych cenach za mlieko sa ti moc neoplati velkoprodukcia 😀
Elis, to zvladnes 😉 Ved my sme taka mala dedina 😉

halienka
29. sep 2009

Eliška, neboj, pripravím ti takú večeru a také kráľovské raňajky aj obedík, že také ti ani v hoteli neponúknu 😀 😀
Bay, no a beriete tam niekoho kto bude akože krstná? Či také nič ste nikomu nevraveli, len rodina príde a oslávite a nikoho nebudeš stanovovať oficiálne za krstnú?

ellise
29. sep 2009

Leni, opovaž se vyvařovat kvůli mně, normální jídlo, já vím že si šikovná a dobře vaříš, ale raději odpočívej. Pije tvůj muž víno? A má raději červené nebo bílé?
Dovezla bych burčák, ale spíš by vyburčil než by k vám dorazil.

My sme i na vítání občanků na městském úřadě měli kmotru

bay
autor
29. sep 2009

To neviem. MK neuznava krstnu atd. a ja som to slubila kamaratke, ale kedze studuje v Brne, tak prist nebude moct. A ako poznam MK, tak tam budem zas jedina sama bez mangela 😝

halienka
29. sep 2009

Eliška, tak dobre, pokúsim sa nejako krotiť 😀 😀 MM má radšej myslím červené, ale burčiak mu isto nenos, mal raz z neho tak zlý zážitok, že odvtedy ho do úst nevezme 😀 😀 ale nerob si žiadne starosti, my máme doma vínko 😉 hlavne aby si v poriadku prišla 🙂
Ohľadom tej krstnej, ja viem že jedna kamarátka na to čaká že ju spravím krstnou, kedysi dávno sme sa o tom bavili. No a tiež švagriná čo u nás bývala si myslím, že na to čaká, že bude krstná. Tak je to teraz kapánek komplikované, že ako to vôbec máme urobiť. Či sa vyhovoriť, že pri uvítaní do života sa krstní nestanovujú, alebo dať dve krstné 😀 😀 No ešte uvidím, čo vymyslíme.
Sky, tebe sa to už pekne blíži 😉 🙂

bay
autor
30. sep 2009

Leni, no podla mna je lepsie ked krstna nie je tak blizka rodina ako je napr svagrova. 😉

bay
autor
30. sep 2009

A my sme vcera brali Miskovi otlacky dlane a nozky. A teda ze to bol boj poriadny a od farby bolo vseeeeeeeeeetko 😀 😀 Ale nakoniec sme to zvladli. Ale teda ak mu budu brat otlacky na pas tak to si neviem predstavit 😀 😀 😀

halienka
30. sep 2009

Bay, no ja by som tiež radšej dala tú kámošku, bo švagriná sa sotva dokáže postarať o kocúra, nie to ešte o dieťa 😀 a kámoška je v tomto v pohode, dokáže dieťa zobrať aj na celý deň na výlet alebo tak, je dokonca detská sestra. A kam ste otláčali Miškove nôžky a rúčky? Na výkres a dáte zarámovať?

bay
autor
30. sep 2009

Na papier a to mu vlepim do takej pamatnej knizky co ma 😉

skybaby
30. sep 2009

kami, peti plati ten dnesny obed?

bay
autor
30. sep 2009

Jani, palti. Ja vyrazam, bo maly uz zaspava a aspon cosi vybavim v meste este pred obedikom 😉 Vidime sa o dvanastej.

weja
30. sep 2009

ahojte 🙂 nejako vás nestíham...
v prvom rade - Miškovi k včerajším meninkám všetko naj, naj, naj od života 😵 😵 😵 nech je stále taký dobručký ako doteraz... 🙂
Leni, Peti - veľmi sa teším z vašich dobrých správ 😵 je skvelé, že deťúrence sa majú dobre a všetko je v najlepšom poriadku... 😉
Sky, tebe tie tt pribúdajú rýchlosťou svetla 😉 jedno ráno sem prídem a budem už len čítať, že Barborka je už na svete 😵
tak pekný deň všetkým, idem zasa pracovať... 😉