Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
10. okt 2009

Leni, ja som si posledny trimester dopriavala coko vo velkom vediac, ze potom bude na dlho zakaz 😔 Ale neda sa povedat, ze by sa to teraz lepsie znasala ta abstinencia 😀 😀 Ale vtedy to bolo supeeeeeeeeeeeeeeeer 😉

halienka
10. okt 2009

Ahojte babky, to máme dnes "pekné" počasíčko, čo? 😀 No aspoň donútim MM aby porobil aj niečo doma, keď je takto. Ja som už čo-to požehlila a idem sa napapať a poobede neviem čo si vymyslím, asi by som mala v skriniach prehodiť zimné veci za letné, lebo teda krátky rukáv už asi ťažko budem potrebovať 😀

weja
10. okt 2009

ahojte, veru počasie je "skvelé" 😝 ale celkom mi to vyhovuje, dobre sa pri tom leňoší... 😀
ja som už poupratovala celý byt, vyvesila prádlo a tým mám na dnes odrobené 😀 MM je v BA, len dúfam, že na tom štadióne neprechladne v tomto počasí, lebo ak budem mať doma chorého chlapa, tak dovidenia... 😝 😀

Bay, pozývaš ma na víkend??? jeeeej, škoda, že som skôr nevedela 😀 😉 vy si pekne oddýchnite aj s Miškom, dobre sa vám bude spinkať pri daždi 😉 a kedy to idete na tú návštevu? bonboniera je fakt super riešenie, myslím, že ti nikto nebude zazlievať, že s malým mrňúsom nestíhaš piecť (nemusia vedieť, že je to preto, že neboli ingediencie 😀 )

Ninka, no aspoň že si sa vyrozprávala... dúfam, že ti to pomôže a rýchlejšie sa zo všetkého zotavíte... 😔

bambulky, počas kojenia by sa nemala jesť ani čoko, ani jahody, ani citrusové plody, ani strukoviny - to si veľmi dobre pamätám ešte od sesterky... prvé tri sú alergény, a strukoviny asi netreba zvlášť objasňovať... a takisto pozor na med - to je tiež alergén... 😒 takže všetko to najlepšie si človek musí odopierať... 😒

evitkamalicka
10. okt 2009

podla mna pri kojeni sa moze papat vsetko, len treba sledovat ci nieco babatku neuskodi a toho sa potom vyvarovat

sonicka07
10. okt 2009

ahojte babiny. dlho som tu nebola. mam konecne po sto rokoch volny vikend. chystame sa k sestre. budeme oslavovat prichod noveho cloviecika v jej brusku! uz sa nevieme dockat noveho babetka v rodine.
malinka teraz spi,manzel ide varit,tak ja mozem konikovat! potom musim pobalit,lebo budeme prespavat inde a mozme vyrazit. po ceste este stihame jednu navstevu a nakupy.
co sa tyka toho jedenia pri kojeni,ja jem vsetko okrem citrusov, ale viem ze by som nemala cokoladu a jahody,ale neodolam. a striktne nepijem alkohol. aj ako tehotna som zjedla dost cokolady. bez cokolady ja neprezijem ani jeden den 😉
leni,peti,uz len par tyzdnov... peti,vybrali ste krasne mena,take zvucne. a aj lenka vybrala pekne 😉 teda ja som ho ako decko neznasala. dlho som sa s tym zmierovala ze som sona 😎 a teraz uz v pohode.
nasa malinka nam rastie a mocnie. uz sa dava na styri. a huba sa jej nezastavi. ha
tak vam prajem vsetkym krasny vikend. ozvem sa hadam bud.tyzden. v uto nas caka dolezite vysetrenie s malickou, v 9 mes tu robia zrakove,sluchove,pohybove a co ja viem este ake vysetrenie. pa

halienka
10. okt 2009

No ja strukoviny nejem už dávno, aj mňa totižto z nich strašne nafukuje až preháňa, takže to nebudem mať problém, a citrusy len málo lebo tie mi zas nerobia dobre na žalúdok. Ale teda jahody a čokoláda, tie lúbim, takže asi uvidím ako bude malinká reagovať a podľa toho sa zariadim 😉 🙂
Ahoj Soni, no veru teba sme tu už dlho nevideli 🙂 To je fajn, že sa máte dobre a čakáte ďalšiu radosť do rodiny 😉 ako to oznámila sestra rodičom? Viem že ste to chvíľu tajili 😉 Držím palčeky, aby ti všetky vyšetrenia dopadli dobre, no podľa toho čo píšeš, tak isto dopadnú, keď je malinká taká čulá a silná 😉 🙂 Ja to síce už nemám ďaleko, ale aj tak sa mi to zdá ešte dosť dlho, najradšej by som bola už nejakých 38tt 😀 už by som sa pomaly chystala umývať okná 😀 😀
Weji, tak ty si dnes slamenná vdova? No dúfam, že si to užiješ, ja to mám rada keď niekedy MM takto vypadne z domu, si dám kúpeľ, hodím masku na ksicht, proste sa trošku skrášlim a dnes je také počasie, že najlepšie nejaký teplý čajík alebo kávička a knižka... 😵 no proste pohodka 🙂

ellise
10. okt 2009

ahoj holky, nabité dny mám za sebou.

Včera tady byla kolegyně, MM měl sraz z VŠ, my si naplánovali filmový klub, ale nakonec MM nejel, tak jsem sice koukali na film ale s kolegyní jsme kecali. vypili jsme l´áhev červenýho a já po dlouhé době spala aniž bych se probudila. Asi začnu chlastat. 😀 😀 😀

Dnes jsem s Martinkou dělalai velký úklid, odpoledne jsem šla s Tomem na šípky, jeřabiny a jiné přírodniny. Zvládla jsem i buchtu a koupila si růžový burčák. Zase se dobře vyspím. 😀 😀

halienka
10. okt 2009

Ahoj Eliška, no ja som už začala rozmýšľať, že kde si zmizla 😀 S tým chlastom opatrne, ale zas 1-2 pohárky vínka nemôžu byť na škodu, len aby sa to nejako nezvyšovalo časom 😉 😀
Mňa akosi zdulo, pichá ma až pod lopatkami, tak neviem či nebudem strašiť zas ja cez noc. Rozmýšľam že ujdem s obyvačky od MM lebo ten ťažko prežíva futbal a tie nadávky čo sa z neho podchvíľou rynú 😀 😀 ...no nemusím ich počúvať 😀 som teda zvedavá ako ten futbal dopadne, ale pozerať to radšej nechcem 😝 😀

denne73
11. okt 2009

Ahojki Leni a ostatné kočky. Tak ja som si futbal vychutnala spolu smojimi chlapmi . No poviem ti pekne sme sa rozčertili,ten rozhodca bol nanič. Výsledok nás tiež rozladil , ale čo už. Inak ako??Dostala si odo mna ten kontakt na Števku? dúfam , že ano. My teraz netrpezlivo čakáme na výsledky z genetiky.

sisipetka
11. okt 2009

ahojky kocky,
hlasim sa po narocnom vikende. Svadba za nami, ale poviem vam riadna streka. Od soboty obeda na nohach a to som potom uz pocitala kazdu minutu do odcepcovania nevesty, aby som rychlo nasadla do auta a hops ho do postielky. Boli sme 2 tehulky, tak sme to po polnoci zabalili a chlapov nechali sa vyjasit do 5tej rana.No a teraz som konecne uz doma v postielke, oddychujeme a rozoberame, co na vianoce ako darceky.
Ninka - vyzera to dost zaujimavo, ale asi Ti to pomoze - aspon to vyplakanie a vyrozpravanie. Moc ti prajem, nech sa to zlepsuje.
Eliska - mnamky, tym burciakom provokujes - aj ja by som si hrkla, ale teraz radsej setrim bobika - aj bez burciaku kope o dusu.
Sonicka, dakujem za pochvalu - dlho nam to trvalo, hlavne s tym chlapcenskym menom - ale nechala som vybrat MM, nech je aj on spokojny.
Leni, ved pockaj o par tyzdnov ako budeme rozoberat, co si navarime, aby sme malinke moc mlieckom neotravovali. Mne ale budu velmi chybat strukoviny - milujem fazulu a sosovicu v polievocke - taku smotankovu - mnamky. Tie citrusy nejako zvladnem, ale i tak si myslim, ze podvedome, ked nieco odopriem - tak to moje telo si to bude na just ziadat.
Ostatne koculky pekny zvysok vikendiku 😉

ellise
11. okt 2009

Denne, co teprve, nás, rozladil Váš výsledek 😖 , vždyť jste nám zabránili zůčastnit se MS ve fotbale 😀 😀 Joj vy jste nám dali. Ráno jsem prohlížela diskusi a to byste neveřili kam se to zvrhlo, povzmonínali kde co, slovenský stát, Rakousko uhersko, jestli nám vládli čeští králové čo přivandrovalci, beneše, SNP, .....

Holky, nedám dopustit na růžový burčák. Na dnešek jsem spala 8 hodin, to jsem naposledy spala po narkóze 😀 😀 😀

Tak teď jdu žehlit 🙂

denne73
11. okt 2009

Ellise tak vidím, že aj ty si fanušik futbalu heh. No máš pravdu pokašlali sme to a riadne .Počuj nechceš prísť aj k nám požehliť ?? ja tento šport z duše nenávidímhm 😝 😝 😝 Lenka kde si zmizla??Peti tak tu svadbu ti teda závidím, aj ja by som sa potrebovala trošku odreagovať. patrí ti môj velikánsky obdiv čo všetko ty holka zvládaš ,to je až neuveritelné, ja síce mám energie za dvoch , ale toto a tehu? fakt si jednička. Tie mená teda super výber.Bojová uloha zvládnutá na jedničku 😉 😉 Bay ako sa darí tebe??No 😉 😉 😉 a čo ti Weja?ja už zajtra nastupujem do práce. dievčatá tááááák sa mi nechce ,ale ason mi čas rýchlejšie poletí a prídem aj na iné myšlienky.Ninočka tebe prajem , aby si čím skôr nosila pod srdiečlom bábenko 😉 Ak som na niekoho zabudla takprepáčte, pozdravujem vás všetky.

denne73
11. okt 2009

Inak na tej fotke na hádajte kde som xixixix.Som zvedavá , ktorá to uhádnete 😀 😀 😀 😀

halienka
12. okt 2009

Ahojte babenky 🙂 No včera som vás trochu odflákla, bolo mi zas akosi horšie, neviem či aj tlak nebol zlý, bo ma skoro vykotilo na chodbe, som potom hodinu ležala s vyloženými nohami a otvoreným oknom dokorán. A aby nuda nebola, aj trávenie zas trochu pošantilo. A keď už sa mi začalo zlepšovať tak sa dovalila svokra, tú nezastaví ani dážď ani zima 😝 a tak milujem tie jej historky keď mi začne rozprávať ako ona okopávala aj záhradu keď bola tehotná 😝 no hrdinka proste 😖 jediné šťastie, že to zachránila tým, že mi ušila dve perinky pre malú a že má ešte pre mňa aj odložený fusak, aby som nekupovala, len teda veľmi som zvedavá v akom stave je, lebo je ešte po MM (MM má 42 rokov) a po ňom ho obhospodarovali ešte ďalšie asi 4 deti v rodine 😀 ako nebránim sa nosiť po druhých, veď aj tak nakupujem kopec vecí od báb po jednom dieťati, ale zas po 5 deťoch a 42 rokoch... 😀 no uvidíme 😀
Eliška, tak je to jasné, treba vyhodiť tabletky na spanie a nakúpiť ružový burčák, určite je v ňom menej chémie ako v tabletkách 😉 😀
Peti, no fakt ty si neuveriteľná, mňa by už nikto do jednej v noci pri zmysloch neudržal, vidno že máš dobrú kondičku 😎 Aj ja rozmýšľam už nad darčekami, minule už ma chytili myšlienky na medovníčky, no neviem či ich tohto roku zmáknem, ale aspoň pár by som mala. Tuším ich teraz už upečiem začiatkom novembra, veď oni vydržia dlho a aspoň nebudem mať stres či stihnú zmäknúť.
Deni, tá fotka na pase je dosť malá, ja ťa tam teda vôbec neviem rozoznať 😀 Tak ty dnes začínaš v práci? Tak to ti moc držím palce aby ten začiatok bol dobrý, a je pravda, že človeku začne ten čas aspoň rýchlejšie utekať a nemyslí toľko na tie zlé veci ako keď je doma. Ten futbal sme teda fakt riadne dototo, no ale presne som mala takého tušáka, že keď sa robí dopredu okolo toho taká šou, tak to tých našich vždy rozhodí a potom na ihrisku nevedia vôbec hrať. No ale futbal je aj o psychike a bohužial, asi na to stále nemáme psychiku, keď nás prvý dôležitý zápas položí na kolená, tak čo by sa dialo na majstrovstvách? Poprehrávali by sme čo by sa dalo a s hambou by sme sa vrátili domov. 😝 😀

weja
12. okt 2009

ahojte 🙂 toto počasie je čistý "úžas", čo? 🙄 tu fúka ako besné a v jednom kuse mrholí také čosi drobučké, čo len čakám, kedy sa to zmení na sneh... 😝
no futbal ani nespomínajte, MM bol riadne vytočený, keď sa vrátil včera domov... vraj zabitý celý víkend a bolo to o ničom... aj tak sa mu čudujem, mne by sa nechcelo kvôli jednému zápasu cestovať až do BA a 3 dni zabité...
Elis, no vidíš, ten burčiak musím poradiť aj mojej mame, tá má so spánkom stále problém... takže môžeš odporučiť, hej? 😉
Deni, aspoň ti to rýchlejšie ubehne v robote... a fotka je ozaj taká maličká, že dokopy nič nevidno 😅 predpokladám, že ty si tá v strede, ale inak netuším...
Peti, no kondičku máš fakt skvelú... to by hocikto nezvládol...
Leni, no svokry vždy všetko lepšie vedia... 😖 inak mám recept na super medovníčky, ktoré sú mäkké hneď po upečení, ale tebe bude asi lepšie, keď si napečieš skôr ako sa Sonička narodí, čo? 😉

halienka
12. okt 2009

Ahoj Weji 🙂 tiež ľutujem všetkých chlapov, ktorí sa trepali do BA kvôli futbalu a takto to dopadlo, aj môj švagor bol 😀 no ale čo už 😝 Weji, kľudne mi ten recept napíš, ono teraz ich budem robiť skôr, ale nikdy nevieš, či niekedy nevyužijem práve ten tvoj, ktovie ako bude napríklad už na tie ďalšie vianoce keď už sa mi bude Sonička motať popod nohy 😀 možno budem potom piecť na poslednú chvíľu 😉 😀

weja
12. okt 2009

ok, doma ho pohľadám a napíšem 🙂 no jasné, budúci rok už budete všetky vypekať už aj s vašimi drobcami 😵 a budete mať cesto aj vo vlasoch 😀 😉

bay
autor
12. okt 2009

Ahojte!
Tak Misko sobotu prespal, asi dospaval piatkovy zur. Aj ked si chudacik v noci odtrpel maminu nenazranost (som akosi neodolala gastankom 😅 ) A tym aj prespal svoju prvu navstevu u prababky 😅
V nedelu bolo lepsejsie pocasie, tak sme boli trenovat odpaly (golf) a ze nam to s Miskom (ten bol v satke) celkom islo 😵 😀 No a poobede uz len leharo. Skoda ze spanok mi opat nebol dopriany 😔 Maly vstaval o stvrtej rano a cez den spal akurat tak v tej satke 😎 Akurat co som sa na MK nastvala. Od 4 do 7 som sa venovala Misenovi ja. Ked som o siemej dorazila do spaln, ze vymena, ze teraz spim ja a on ma Misa, tak o par minut som uz zas musela byt pri Misovi bo zufalo plakal. MK sice isiel k nemu do izby, ale len lezal v posteli s argumentom, ze on si myslel ze chce este Misko spat (a preto tak vrestal ked lezkal v postielke 😠 😠 )

bay
autor
12. okt 2009

Peti, nviem ci zajtra stiham obed, este ti vcer dam vediet. Mame totiz u ocnej termin zajtra 😵 Len musim este dnes nabehnut k detskej po vymenny listok, tak to som zvedava ako sa na mna zaksichti, ze chcem ist k inej 😅 😵
Weji, aj ja si prosim receptik 😵 Pre istotu do buducnosti 😉

halienka
12. okt 2009

Bay, čauko 🙂 no chlapi, to je neuveriteľné, že dokážu byť v kľude aj keď im decko reve za ušami 😀
Weji, díky, no to máš pravdu, to už bude trochu komplikovanejšie pečenie 😀

weja
12. okt 2009

Bay, no chlapi...!!! 😠 😖 tie ich výhovorky a argumenty sú niekedy ozaj viac než vtipné...
a kde vy teraz s Miškom spávate - v detskej?

dnes sa mi nič nechceee... 🙄

sisipetka
12. okt 2009

ahojky kocky,
Deniska, tak hlavne pohodovy navrat do prace s velkou davkou optimizmu do dalsich dnickov, aby to hlavne pomohlo tvojej dusicke. No na fotke ta nerozoznam, ale tipnem stred. 🙂
Leni, to mi je luto, ze opat to u teba vystraja -ale tiez si hovorim, ze pohodove tehu je asi o nicom, treba si uzit co nosime v brusku. A ta svokra - no dobra s fusakom. Mne tak moja pred 2 rokmi triedila veci po jej detoch (riflove nohavice, suknicky, bundicky - pamatate si ake sa nosili - take ako 10 x vyprate a potom prezehlene na roznych miestach) - tak som sa tvarila, ze mozno raz....a mam pocit, ze som ich jeden pekny slnecny upratovaci den vysmarila do kosa 😎
Weji, uz je v praci ok? Vyplaty rozdane - aj mne uz prisla, cca o 50 € viac ako minule - to si poslala ty ? 😀 😀 😀
Kamilka, ok daj vediet...ved ked bude takto liat, tak sa prosim netrep do mesta - este nam ochoriete.
Eliska - s tym futbalom ziadna sranda, chlapi pozerali futbal na svadbe a normalne po prehre klesla nalada o 50 % a ani pit im nechutilo 😖 Akurat neviem, co potom robili do 5tej rana 😅
Inac slovenski sportovci vo vseobecnosti su znami velmi zlou psychologickou pripravou a vobec im neprospieva medializacia pred dolezitymi zapasmi/pretekmi. Ono proste neunesu ten tlak a pocit zodpovednosti voci ocakavaniam a treneri akosi pozabudaju na kvalitnu psychologicku pripravu. Zbytocne maju v nohach, ked potom v hlave na 90 minut nic 😖 Ale myslim si, ze za to nemozu samotni sportovci, ale vsetci okolo, ktori s nimi pracuju a pod.
A k tej mojej vydrzi - no uz vcera vecer som citila, ze mam dost. Aj ma riadne bolelo brucho - tak mi ho sestrin nastavajuci prezrel, popocuval srdiecko a vysvetlil mi vsetko okolo toho. Hrozne mi zacina tvrdnut brucho - ale nie tak, ze na par minut...ale proste po tazkom a dlhom dni na nohach...pridem domov a brucho uplne tvrde. Ked si lahnem, to povoli, ale po postaveni opat ako kamen. Vraj to nie je zle, ale musim uz vela oddychovat, aby nezacalo tvrdnut v kratsich intervaloch a uhnala som si nemocnicu, pripadne predcasny porod.
Takze mam stanoveny kludovy rezim (v praci budem max 5-6 hodin denne tento tyzden), buduci uz asi viac home office a potom uz mam dovolenku a MD.
Koncim so svojou kondickou, i snahou byt druhou Xenou 😅 a idem sa venovat bobikovi.
A len tak pre vtip - vcera som si obzerala stehna (su riadne naliate vodou - tam mam tie kila) a MM na to zahlasil, ze vyzeram ako kulturistka pred vylisovanim 😀

bay
autor
12. okt 2009

No vonku je teda krasne pocko a to som mala ist k detskej po ten vymenny listok, ale nastastie sa MK podarilo si vybavit v praci volno a ide on. (mal mat stretko s najvyssim 😀 ) a ten listok musime vyzdvihnut do 11.30 😔 bo zajtra mame ocnu rano a detska robi az poob. A bola uplne zlata ked som jej povedala, ze chcem ist k inej, ze hentej postup sa mi nepaci, tak hned sama, ze mi da listocek a nech idem kludne na kramare 😵 😵 😵
No teraz je to s nasim spavanim dost vtipne 😀 Kedze uz ubehlo 6 tyzdov a uz neplatia iste krute zakazy, tak spavam tak rozne. Ak idem spat s MK sucasne, tak idem spat do spalne k nemu ( a po prvom placi=kojeni uz ostavam spat u maleho), ked idem skor (co sa dost casto stava) tak idem rovno k malemu.
Weji, mne sa chce, ale len jedno. Spaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat 🤐
Leni na buduce vianoce uz bude treba nakupit min dvojnasobok surovin, kedze uz budu aj pomocnici a nie len muka bude vsade 😀 😀 😀

evitkamalicka
12. okt 2009

ahoj kocky....aky ste mali vikendik?

bay
autor
12. okt 2009

A este som zabudla pochvalit nase sikovnicky 🙄 😠 V noci vliezli do kosa a teda pojedli vtipne veci. A podozrive su vsetky okrem Bay. Stena prezradili papieriky podelene na milimetrove kusky a zjedena (skoro cela) servitka s kremom na topanky. Plus vyjedli zeleninku z polievocky (vsetku - aj cibulku aj kalerabik aj cierne korenie, len bobkove listy nechali 😀 😀 😀) a teda dopad na cernochove creva ojojoooj (kedze hlavnym vinnikom je ona, bo len ona si vie otvorit kos) No paradicka 😀 😀 zivot s nimi je proste zabava 😎 😀

sisipetka
12. okt 2009

Kami 😀 😀 😀

halienka
12. okt 2009

Peti, no veru moja, šetri sa, to nestojí za to mať potom problémy, nám nie je treba hrať sa na hrdinky, už sme si prežili svoje a na ostatných názor sa môžme vykašlať, no nie? Tak len pomaly 😉 Inak tie svokry, holt oni žili v inej dobe a stále si myslia že je taká istá, a ešte keď sa k tomu pripojí žgrlošstvo mojej svokry tak to stojí za to. Ja si o sebe myslím, že som vcelku skromný človek, ale to čo vie predvádzať ona, to sa niekedy rozum zastavuje. 😀
Bay, tí tvoji psíci akoby nevedeli, že máš teraz aj tak zábavy dosť 😀 Jediné mi nejde do hlavy, ako sa ti dostali do hrnca s polievkou, žeby ti vedeli vyskočiť aj na sporák? 😅
Ahoj Evitka, no víkend sme mali taký usmoklený, ako aj teraz, ale dalo sa. A ty ako? Čo máš nového?
U nás teraz leje ako z krhly a tu v Považskej predpovedajú na stredu 3°C a možné sneženie 😕

evitkamalicka
12. okt 2009

Leni ja vikend taky nijaky ako vzdy, pranie, varenie, jazda

halienka
12. okt 2009

Evitka, tak to si mala nápodobne ako ja, teda okrem tej jazdy 😝 už ste trénovali kužele?

bay
autor
12. okt 2009

Tak Misko je dnes uplakany 😔 Pomaha jedine nosit nosit a nosit 😔 Este ze mam tu satku 😀 😀
Leni, poctivo bola zeleninka v kosi. Teda taka co nepapame (a my, teda ja s Miskom papame v slepacej polievocke len mrkvicku) Ostatne skonci bud v zaludkoch psov alebo v kosi. A kedze mali nedavno tie traviace problemiky, tak tentokrat skoncila v kosi. Ale len na chvilku 😀 😀 😀