Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
21. okt 2009

tak to si ma ukludnila 😉 Ja to tvrdnutie mavam hlavne popoludni po praci a niekedy aj celu noc, ked som pretazena. Ale zatial nebolelo, iba tuto noc to podbrusko hnevalo a teraz troska do toho aj krize. ale pevne verim, ze je ok - ved v pondelok sme mali CS 0 - takze vsetko bolo v najlepsom poriadku.
U nas v praci maju poniektori dojem, ze parada - zvladam lavou zadnou. Ked som v pondelok povedala sefovi, ze dr. uz by nerada ma videla chodit do prace, tak on na to zahlasil, ze mam ju pozdravovat a nech sa pride pozriet kolko prace tu je 😠 Tak som hned zakontrovala, ze som rizikova a uz davno som v praci nemusela byt. Ale je to jeho problem, na moje miesto nikoho nezobral, vraj si to zatial preberie sam....no a zacina nestihat....- som zvedava, kolko telefonatov a emailov este do porodu na mna budu smerovat. Och, to je hrozny pocit byt v zivote nenahraditelna 😀 😀

sisipetka
21. okt 2009

Kocky, este jedna otazka - je mozne, aby bobik bubnoval na brusko v intenzite padajucich krupov? Som z toho mimo, aj ked stastna - ale moc to nepoznam, nakolko Petko bol velmi kludne babatko. Tento nas bobik, cim je vacsi a maminka je v klude, tak bubnuje o 106, az mam pocit, ze ked pride na svet, tak ho mozem hned zapisat do umeleckej skoly 😅 😀

bay
autor
21. okt 2009

Peti!!!! 😠 😠 😠 Ti prideme dat s Miskom na zadok!!!! Pekne ty lezkaj v postielke a na sefa sa z vysoka a poriadne vyprdni!!!! 😀 Odteraz do prace (ak uz musis vyliezt z postielky) na desiatu a najneskor o tretej domov, jasne?!? Vsak aj ty mas vela prace. To nie je len tak byt tehu!! Chlapi 😠 😠

Tak ja som dnes v noci skoro skoncila na pohotovosti 😔 Moja osmicka ma paradne trapi (nejak mam pocit ze ako sa tam nevojde, tak sa prerezava az do hornej celuste 😢 ) no ale zazracne zabral paralen, tak sa mi nakoniec ako tak podarilo zaspat 😔 Rano MK vyrazal do BB, tak som mu vzala auto a hura k zubarke rano na osmu. A co myslite ze bolo? Nic, bo zacinala az o deviatej 😠 😠 Tak som tam aspon volala, zajtra mam termin a ze mi spravia nejaky dren (bo vyrvat mi ju nemozu, teda mohli by ale bez narkozy - lokalnej a to by som milej pani Dr asi ukusla ruku 🤐 ) co by malo pomoct zubu sa prerezat a uz by nemal trapit. Dovtedy mozem vyplachvat tantum verde no a paralen. Paraaaaaaaaada 😠 😔 Dnes som akosi vynechala ranajky aj vsetky desiaty. Teraz som si dala obedik a je mi zle 😝 Nechapem ako mozu existovat ludia co rano nejedia a az obeduju (ako moj MK 😝 😝 😝 )

halienka
21. okt 2009

Peti 😀 😀 😀 s tou nenahraditelnosťou pozor, aj ja mávam tie záchvaty v práci, ono tí šéfovia to vedia tak dobre v človeku vyvolať keď chcú ten pocit nenahraditeľnosti, ale keď majú dať vyšší plat tak to už zrazu nie je problém zohnať na tvoje miesto ďalších 10 ľudí ktorý by to robili aj za menšie peniaze, veď je kríza, že áno 😝 😀 😀 takže nenechaj sa tým pocitom strhnúť. A možno je fakt najlepšie zostať doma zo dňa na deň, tak ako ja proste bolo mi špatne šla som k dr. a hneď ma hodil na PN a do práce som už len zavolala že mám problémy a musím zostať ležať. A basta! Ja som síce vtedy večer máličko aj zakrvácala, ale ráno u dr. už nebolo nič, krčok zavretý, mohlo to kľudne vyzerať že som si vymýšlala, ale to žiadny dr. nebude riskovať a hlavne keď si na rizikovom. Čiže ak máš pocit, že už máš toho dosť, aj keď nekrvácaš alebo nemáš že zrovna závažné problémy, tak choď k dr. nech ťa už nechá doma, že proste si vyčerpaná a mávaš vtedy silné tvrdnutie brucha. A do roboty im môžeš zavolať a povedať im to nejako prifarbenejšie, že si odpadla alebo tak 😝 😀 . Lebo keď sa snažíš vydržať tak si všetci myslia že to zvládaš ľavou zadnou a pritom nikto to neocení 😝

sisipetka
21. okt 2009

Leni, ja uz v piatok oficialne koncim 😉 Zajtra idem iba na chvilu a v piatok sa rozlucit 😀
Kamilka, ty si nas pripad, pri ktorom vzdy napatie od zaciatku az do konca. No 8-ky su svine a hlavne, ked si myslia, ze ti pusu dodatocne roztiahnu 😅

halienka
21. okt 2009

Peti, ja neviem čo pod tým myslíš, padajúce krupy 😀 akože kopne na viacerých miestach naraz alebo veľmi tesne po sebe? No ja také cítim ale väčšinou je to akoby spojené s celkovým pohybom telíčka, myslím že vtedy vystrie všetky končatiny takmer naraz, nožičky aj ručičky a to máš hneď 4 buchnutia naraz alebo tesne po sebe na rôznych miestach. Aspoň ja si to tak vysvetľujem. Teda, ja osobne veľakrát cítim akoby mi maličká kopla naraz hore do rebier a aj dole do mechúra a to si myslím, že sa vtedy akoby na chvíľku vystrie a zaprie sa aj hore aj dole. 😝 😀

sisipetka
21. okt 2009

Presne tak to myslim - na viacerych miestach naraz a este to aj parkrat pre zabavu zopakuje 😀
A vcera vecer si menilo polohu a tak mi chrbatikom a zadockom tlacilo na brucho, ze som bola maximalne pokrivena a ubolena - aj z toho si myslim, ze mam tie bolesti bruska - lebo male ma dost vecer potrapilo....

halienka
21. okt 2009

Bay, chúďa moje, zuby sú strašná potvora, tie teda vedia narobiť problémov. Dúfam že ti s tou drenážou pomôžu. Ja nezabudnem nikdy ako som 2 týždne pred svadbou dostala zápal po vytrhnutí zuba, no teror, a tie drenáže mi vtedy veľmi pomohli, mi to pekne vyhojili aj stiahli tú príšernú bolesť, tuším 4 dni za sebou som tam musela na výmenu tých drenáží chodiť ale pomohlo. 😉

ninockaskv
21. okt 2009

sonicka, ked idete do rima na vikend, tak to asi len v centre.. vatikan vam zaberie cely den, v centre je toho relativne vela, pozriete fontanu, date kavu.. vsade mozte chodit pesi

peti, ja ta nechcem stresovat (ale po tej mojej skusenosti) .. mne doki vravel, ze aj ked sa dieta hybe ovela intenzivnejsie ako je jeho standard.. tak nech sa pridem ukazat.. 2 ci 3 x sa maly hybal extremnym sposobom par hodin v kuse..

ale mozno to nic nie je.. mozno sa babatko chysta na porod a precvicuje telicko.. uz ste otoceni hlavickou dole? mozno to je ono..

ale vyprdni sa na pracu, to mi pride ako keby si robila u nas vo firme 🙂

bay
autor
21. okt 2009

No trochen cukru v podobe ovocnych mentosiek na zaludok zabrali a tusim sa idem natiahnut k Miskovi 😀 (ten je tiez dnes nejaky uboleny 😔 len place ze ho brusko boli a nepapa 😢 ale aspon vela spinka 😵 )

sisipetka
21. okt 2009

Ninka, male sa hybe od zaciatku dost velkou intenzitou, som prekvapena, ze kazde tehu je v tomto uplne ine.
Uvidim ako bude brusko do vecera a keby stale nejako zvlastne bolelo, tak pojdem do nemocky - pevne verim, ze je vsetko ok....

bay
autor
21. okt 2009

Peti, ved aj kazde dieta je ine 😉 Jedno kludas, jedno hyperaktiv. Tak teraz mas to aktivne 😀

sisipetka
21. okt 2009

a sme hlavou dole - no a momentalne spime a brusko je celkom v klude 😉
Ja mam aj pocit, ze mi troska tymi pohybmi asi rozdrazdil jazvu po cisarskom....ved uvidim, nejdem plasit - chce to cistu hlavu 😉

halienka
21. okt 2009

Peti, presne tak, ja už som si tiež prestala robiť stres, lebo to by som bola v strese každú chvílu, furt ma niečo bolí v tom bruchu, raz tak raz onak a keď sa malá k tomu pridá s tými svojimi kopančekami a hmýrením sa, tak to stojí za to. Ale vravím si, že keby bolo niečo naozaj zle, tak dr. by to už zbadal na sone. tak si vravím, že poväčšine to bude tým, že ja mám proste to brucho citlivé, aj to trávenie a musím to len proste vydržať, maličká sa zrejme vyvíja úplne normálne a je v poriadku. 😉

ninockaskv
21. okt 2009

ked sa tak hybu od zaciatku, tak hadam v poho..

a podla mna to mate aj z tej psychiky, viac sa pozorujete a viac sa bojite.. porovnavate.. to chce klud 😉

halienka
21. okt 2009

babky nekukali ste včera súdnu sieň ako po rokoch zistili, že im deti vymenili v pôrodnici, vlastne to zistila jedna s tých dcér už ako dospelá? To sú teda prípady 😝 MM iba povedal, že bože ako zabezpečíme aby sa to nestalo našej Soničke?! 😀

ninockaskv
21. okt 2009

no ked sa mala narodi, tak ti ju polozia na brusko... mlady vytiahne fixku a hned ju podpise.. 😀

ninockaskv
21. okt 2009

a my si ideme zajtra pozriet steniatko.. ako naplast na dusu.. tak sa konecne trosku na nieco tesim

halienka
21. okt 2009

Jéj, Ninka, super, to určite dobre spraví na dušičku 😉 😅

ninockaskv
21. okt 2009

no aj ja dufam, pridem na ine myslienky.. psychika sa da do poriadku a hadam nam nas malus posle dalsie mimi

nemeckeho ovciacika.. dufam, ze budu mat este nejakych chlapcov, neviem, ci priatela ukecam na slecnu..

sisipetka
21. okt 2009

Ninka, aj my sme 3 mesiace po anjelikovi kupili steniatko - maltezacika 😉 Dali sme ho sice ako darcek k narodkam mojej sestre, kedze chcela...ale i tak ho mame ako vlastneho, je u nas casto a strasne nas lubi a my jeho. Musim povedat, ze vdaka nemu som sa nezblaznila a milujem ho ako babatko.
Ak mate kde mat psika, tak velmi odporucam 😵

ellise
21. okt 2009

ahoj holky, já dnes byla v brně na veletrhu Wood-tec. bylo zajímavé, strašně se mi tam líbili kuchyně, ale spíš typy kování od hetticha

Peti, nic se nemá přehánět a už vůbec ne práce 😅

halienka
21. okt 2009

no babky, ja už som s kondičkou v zadku 😝 robila som poriadky s tými vecičkami čo som podostávala a zostala som tiež taká unavená ako pes, no Peti, tak vidíš, proste všetku energiu teraz spotrebujú naše fazulky na svoj rast, takže holt my sme až na druhej koľaji a musíme sa s tým zmieriť 😝 😀 a možno je to ak vekom, už som stará kefa 😀
Eliška a to si bola pracovne či súkromne? 😅

bay
autor
21. okt 2009

Leni, aj vy sa setrite, mali by ste este par tyzdnov vydrzat, aj ked chapem ze uz sa tesis na mensi obvod pasu 😀 😉

halienka
21. okt 2009

Bay, no ale musím s tými vecičkami porobiť poriadok, bo to mi jedna známa doniesla také že od 0 do 18 mesiacov, tak som to chcela trochu podeliť, bo čo mi budú zavadzať tie čo rok zo skrine nevytiahnem pri tých čo budem teraz hneď potrebovať, chápeš 😉 😀 Ale máš pravdu, musím si to nejako pomenej dávkovať tú robotu 😀 a teším sa hlavne na to, že sa už bez problémov budem môcť zohnúť, ľahko postaviť a hlavne bez problémov v posteli otočiť 😀 😀

sisipetka
21. okt 2009

tak my uz sme doma z nemocnice. Nedalo mi to a pre istotu som zbehla na centralny prijem a hned ma zobral dr. v rizikovej lozkovej casti pre tehotne. Bol fajn (robil mi aj piatok ultrazvuk) - vsetko pozrel, urobil ultrazvuk, natocil monitor - sme v poriadku, krcok drzi, teda nalez je na tento tehu tyzden ok. Dal mi kludovy rezim, naordinoval magnezium a zajtra ostavam pekne v posteli.
Brusko uz pobolieva menej, ale za to bobik sa riadne jasi. Ked mi sestricka natacala monitor, tak mi ho ani pripnut nemohla a cely cas drzala v rukach, bobik tak riadil, ze to proste bez jej asistencie neslo. Boli hrozne zlati a strasne moc mi to i do tej hlavy blbej pomohlo dostat pozitivnejsie myslienky. Aj MM uz je kludnejsi a stara sa o mna ako o malu.
Viete co mi pred chvilou vyviedol - vecer mavam hroznu chut na mlieko a on si mysli, ze bobik preto potom tak santi. Tak mi doniesol 1 dc mlieka s vetou, ze viacej nemusime, lebo bobik je ako male štence a po mliecku je moc divoky 😅 No neviem, ci mam plakat alebo sa smiat 😀

bay
autor
22. okt 2009

Peti, tak to je super, ze ste ok 😵 No zlaty je ten tvoj chlap 😵 😀 😀
Leni, upratuj ae len po malych davkach!
A ja dnes idem k zubarke 😵 😵 😵 Len ta cesta.... Na uplny koniec Petrzalky :(

halienka
22. okt 2009

Dobré ránko babky 🙂
Peti, no potešila si ma tými dobrými správičkami, dobre si spravila, že si išla, aj keď tam nebolo nič vážne, ale už len kvôli tomu kľudu na duši sa to oplatí. Ja presne poznám tie stavy, človeku sa do hlavy zavŕta červík pochybnosti a strachu a nie a nie ho z tej hlavy dostať 😝 😀 Peti, inak ja teda mlieko vôbec nepijem, bo ja ho nedokážem dobre stráviť, a moja malá sa tiež vrtieva ako divá hlavne večer 😀 ono to asi tým mliečkom nebude, ale tvoj muž je zlatý, že sa tak stará 😉 😵
bay, držím palce u zubárky, nech je to bezbolestné 😉
Ja som sa rozhodla dnes vyhrabať na obed do reštiky, sa mi nechce variť, tak MM pre mňa príde a pôjdeme spolu, a potom ešte skoknem do potravín a zajtra už hádam niečo navarím 😀
Babky, mám tie dve perinky od svokry, sú to ale také tie typické starosvetské perinky na uväzovanie, sú síce krásne ale asi nie až tak praktické ako rýchlozavinovačky. Myslíte, že si mám kúpiť aj jeednu rýchlozavinovačku ešte alebo sa na to vykašľať? Veď ono v podstate ide možno o nejaké prvé 3 mesiace, potom už asi moc v tej perinke nebude chcieť byť, no nie?

bay
autor
22. okt 2009

Leni, ja som maleho doma do perinky vobec nedavala a nijak to ani mne ani jemu nechybalo 😉

halienka
22. okt 2009

Takže nemáš ani zavinovačku? 😅