Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ninockaskv
10. dec 2009

no, tak aj chlap prave zahlasil, ze to riesil s lekarmi pred operaciou..ze vybratie maternice nech robia len v uplne nevyhnutnom pripade.. ze mi to radsej ani hovorit nechcel.. 😕

tak neviem, ako to mam chapat.. ci ja tie deti nemam mat, alebo to je znamenie, ze tie deti predsa len mat budem.. ze preto sa to telo rozhodlo zabojovat o maternicu 😔

bay
autor
10. dec 2009

Ahoj, uz som tu a mam 3040g a 48 cm. Volam sa Christian a troska musim este nabrat sil.

bay
autor
10. dec 2009

Ninka, ber to z pozitivnej stranky 😉

evitkamalicka
10. dec 2009

krasne miery, taky malicky krasny chlapcek, Petke velka gratulacia.....a mala cisarsky?

bay
autor
10. dec 2009

Evitka viac neviem. Toto bola sms a nechcela som jej volat. Len som poslala sms. Vyspovedam ju az si trosku oddychne 😀 😀 😀

evitkamalicka
10. dec 2009

oki, budem sledovat 😀

ninockaskv
10. dec 2009

no naaaaadhera.. takze stastlivo to maju za sebou.. 😀 veru, taka bola pekna, ze to musel byt chlapec 😉

bay
autor
11. dec 2009

Dobre ranko 😉

weja
11. dec 2009

ahojtee 🙂
ja som sa dozvedela radostnú novinku od Bay už včera poobede, moc moc sa teším, že sú v poriadku.... 😵 😵 😵 ja som tiež tipovala chlapčeka... 🙂
tak Peti, GRATULUJEMEEEEEEE a želáme veľa veľa zdravia, veľa mliečka a pevných nervov... 🙂

Bay, keď budeš vedieť niečo nové, tak nás poinformuj, ale hlavne Peťku pozdravuj!!!! 😵

bay
autor
11. dec 2009

Nebojte, vsetky novinky budem pisat 😉 Aj cez vikend keby bolo nieco az vtedy 😅 🤐

bay
autor
11. dec 2009

Tak dalsie spravy....

Malicky je na Jiske lebo mal problemy s dychanim, dnes tam je este na pozorovani a ked budu vysledky ok, tak ho zajtra dostanem. Ja sa budem dnes ucit chodit po sekcii a ked sa podari tak ma mm zoberie na voziku za malym. Dakujem za pozdravy a tiez vsetky pozdravujem.

bay
autor
11. dec 2009

Inak, ked mi pipne sms tak si idem nohy dolamat jak bezim k telefonu ze co keby Petka... 😅 A viete si predstavit to sklamanie ked mi pise len banka 😠

ninockaskv
11. dec 2009

boze, a co sa im prihodilo? ci to je normalne mat taketo problemy po porode? 😠 no dufam, ze mili zlaty panboh vycerpal svoje hratky a ze sa o nich postara.. v kazdom pripade na nich myslim, silno a pozitivne 😀 nech su uz s malym zdravi doma 😀

mne prave volala teta z gynfivu (CAR, kde sme boli na umelom oplodneni), zer robi statistiku a ze som mala pozitivne HCG a ze ako mi to dopadlo.. v prom momente som bola v soku, ci som tehotna, kde som kedy bola na krvi.. a potom mi doslo, ze to este z minuleho roku.. akoze keby si panboh a sily vesmiru tieto hratky odpustili, tak by som nebola proti 😔

skybaby
11. dec 2009

jeeej co sa to tu nedocitam 😵
veeelka gratulacia petke, idem jej hned napisat sms 😉 a zelame im s barborkou veeeela zdravia, stastia a mliecka 😵

halienka
11. dec 2009

Ahojte babulenky moje 🙂 tak aj ja som sa už dozvedela super správičku o Peťke a jej chlapčekovi Christiankovi, poslala som jej aj sms a som moc rada, že to má Peťka už za sebou, aj keď je maličký ešte na jiske, ale to isto len preto že rodili trošku skôr a cisárskym, tak sa asi trošku ťažšie rozdýchaval, ale verím, že budú v poriadku a za chvílku budú riešiť podobné problémy ako my 😉 😀
Ja už som lepšie, zápal ustupuje a ja zase zlepšujem kojenie, ale asi to už u nás zostane tiež tak ako u Janky s Barborkou, proste nakojíme a podľa potreby dokŕmime. Narodila sa mi totiž žrútka po tatovi 😀 Zajtra už teda načisto ideme konečne von, sa teším hádam viac ako Sonička, veď ja som nebola vonku už asi 5 týždňov 😲
No bežím ja dopostielky, malú som ododvzdala tatinovi a idem aspoň na 2 hoďky hodiť šlofíka 😝 😀 snáď sa mi už teraz podarí písať častejšie 😉 zatiaľ sa držkajte 🙂

ninockaskv
12. dec 2009

bay, ako? uz chodi, cika, kaka? 😀 😀 😝 maly je uz v poriadku s maminou? 😵

leni, neviem, ci zachytis, ale ten odvar zo salvie asi pomohol 😀 a super s tym kojenim!!! 😉 ste sikule

nada.hope
13. dec 2009

Petka nadherne miery maleho Christianka, konecne to mate aj vy za sebou a uz si iba budete jeden druheho uzivat, zelam vela zdravicka.

nada.hope
13. dec 2009

Inac musim Ninku pochvalit presne od 10 mesiaca uz beha sama potvorka mala a je vsade kde sa nieco deje🙂))))

bay
autor
14. dec 2009

Ahojte. Aky bol vikend? U nas striedavo oblacno 😝
Ale mam napecene, povysavane auto, ciastocne vytepovany koberec a Miseno sa uz zacina dvihat na rucickach (to je dnesna novinka) tak som zvedava ci zvladne do vianoc lozit 😀 😀
Sopliky pomaly ustupuju, rodicia kupodivu zdravi. No proste paradaaaaaaaaa 😀 😀

bay
autor
14. dec 2009

Od Petky: Ahoj mne uz je lepsie, ale maly je este stale bez maminy. Mal troska problemy s papanim tak dostal infuzie. Ale vcera uz pekne jedol tak cakam co povedia dnes. No aj ked mi ho daju, tak este aspon 3 dni musime ostat kvoli aklimatizacii. Tak ja cakam, podstivo rozbieham mlieko a liecim sa. Ale inac sme zdravucky.

😵 😵

ninockaskv
14. dec 2009

tak super.. chlapci su vzdy lenivsi ... nech sa mlady rozdycha a rozpapa, ze ho caka svet plny palaciniek 😵

bay
autor
14. dec 2009

Nadka, no Ninka je skovnica 😉
Ninka, tak myslim si ze o tych palacinkach uz vie, ved sme mu ich dopriali kym bol v brusku... 😀 😀

A ja som este zabudla, ze nam v nedelu padla policka s knihami u Miska. A som rada ze nas nezabila, bo bola nad mojim kresielkom na kojenie. Ale nastastie sa rozhodla padnut ked nebol nikto v izbe a zabilo to len jednu kvetinku 😅 😀

ninockaskv
14. dec 2009

bay, niekto tam hore vas ma rad 😅 a dal na vas pozor.. 😉
ja vypinam, dnes mame akoze vianocnu akciu na nas ucet a odchadzam z firmy, hadam prideme na ine myslienky..

bay
autor
14. dec 2009

Veru tak 😉 ale ze to tej policke trvalo viac nez 4 mesiace 😀 😀 😀

halienka
14. dec 2009

Ahojte babky, tak ja zas len rýchlo, s kojením to vyzerá zle nedobre, ide to len s kvapkami od dr. no tie sú riadny sajrajt a nemôžem ich užívať stále, inak po novom sa mi malá už ani moc prisávať nechce, možno jej to mliečko po tom zápale už ani nechutí, ja už som si odrevala svoje ☹ ale asi to už nemá zmysel sa trápiť. Človek by neveril, že kojenie bude taká lopota. Inak našťastie maličká priberá a rastie do krásy, takže aspoň to ma ukľudňuje, aj keď máme trochu problém s refluxom, ale zatiaľ to zvládame, keď dodržíme všetko čo treba tak grcká minimálne.
Peťku pozdravujem, maličký sa isto raz-dva dá do poriadku a budú sa spolu tešiť celá rodinka.
Bayka, tak šťastíčko stálo pri tebe čo sa týka tej poličky, preto ja nerada dávam poličky nad akúkoľvek plochu kde sedí alebo leží niekto 😝 😀
Ninka, dobre sa zabav, aj to ti pomôže trochu zrelaxovať sa, ale neprežeň to s pitím 😉 🙂
Nadenka, ďakujem za gratuláciu 😉 🙂

bay
autor
14. dec 2009

Leni, no to je skoda ze ked uz sa to tak pekne rozbehlo ze sa to zase pototo. Ale najdolezitejsie je spokojna mamina a spokojne vysmiate babo. Takze sa zbytocne netrap 😉

weja
15. dec 2009

ahojte 🙂
som rada, že sa držíte aj s deťúrencami.... 🙂 ja keď čítam o všetkých tých problémoch s vašimi krpcami - s kojením, s refluxom, so zaspávaním, s chorobami.... tak si stále hovorím, či by som to ja vôbec zvládla... 😅 ale keď sa bábo narodí, viem si predstaviť, že to všetko príde akosi samo, teda aspoň dúfam... 😅

tak pekný deň všetkým vám aj deťúrencom... Ninka, dúfam, že si sa včera moc neopila... 😝 😀 😉

my ideme zajtra do Heliosu - výsledky už máme všetky, tak len na konzultáciu a nejaký pohovor, že čo ďalej... ale vo všeobecnosti sme rozhodnutí naďalej to skúšať prirodzene, nejaká asisotovaná pomoc má ešte čas...

bay
autor
15. dec 2009

Weji, neboj zvladnes vsetko, ved co by mamina pre dobro svojho drobceka nespravila??? Take nieco nepoznam! 😉

halienka
15. dec 2009

ahojte babky 🙂 no som to zakríkla s tým refluxom, dnes vygrckávame všetko čo sa dá, už mám ruky ako orangutan.píšem len jednou rukou, tak sa nezľaknite ak to vyzerá strašne 😝 😀
weji, veď ono existuje kopa iných možností ešte, určite ti v heliose ponúknu napr. aj stimulovanú folikulometriu, to vlastne nie je umelé ale len taká pomoc pri prirodzenom otehotnení, to by ti mohlo tiež pomôcť. Inak ja som v heliose chodila k dr. krajkovičovi, vynikajúci prístup,moc sa mi páčil, veľmi ochotný, napr. dal nám aj svoje číslo na mobil a povedal že hocikedy aj v noci môžme volať. mne sa v heliose veľmi páčilo, všetci sú tam skvelí. 😉 tak držkám palce. 😵

ninockaskv
15. dec 2009

jaj.. no trosku som sa opila.. som objavila na vianonych taky stanok nejaky, ze modra hviezda, ci vlocka a tam maju taky punc, ze dovi dopo a po mojej 9mesacnej pauze, ked som nepila, mi netreba vela.. no trosku si uzijem, ved ked nahodou budeme na rok zase tehu.. aby mi nebolo luto

weji, hlavne, ze su vysledky dobre. .. kamoske chodile ku dokimu a ten jej sledoval folikuli a "doporucoval" im cas na sex 😀 no a vyslo im to.. 2x .. (prvy krat potratili a teraz v januari idu rodit)

leni, tak sa na to kojenie vykaslite.. ked to nejde, tak to nejde...hlavne neplakat a nestresovat, ved to najhorsie mate za sebou, doma mate "ugrckany uzlicek", toto su uz len ceresne na torte 😝 😉 este par tyzdnov uz budete zabehane 😀 a budes to zvladat lavou zadnou, jednou rukou nakrmis malu, druhou popismenkujes 😀 😀

bay, my nemame ziadne policky, ja z toho mam maximalny stres, ze as to na niekoho zvozi.. 😝

a petkovci ako? maly sa ma k svetu? aj pocasie mu praje, krasne je.. konecne