Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
20. dec 2009

Ninka, ze domace medove rezy 😵 😵 mnaaaaaaaaaaam. To raz robil aj moj chlap. A podarili sa mu. Len si neviem akosi spomenut akym zazrakom som ho donutila 😀
Tak vcera Misko zaspal po hodine bojov a druhom krmeni 😝 Ale zas spal krasne a az do pol osmej!!!! No navsteva ho zdolala 😀 Za to teraz cez den dal 20 min. A to som si myslela ze za tu hodinku co pospi toho postiham. Zlozim predlo, umyjem vlasy (uz to hooooodne potrebovali). No stihla som tie vlasy a zaliat caj 😠 😠
Kde to dieta berie tolko energie!!!

bay
autor
20. dec 2009

Leni a neni Sonicka ako Alf? 9 zaludkov? 😀 🤐

ninockaskv
20. dec 2009

bay, ak je teraz vysptay do ruzova.. tak to mas smolu 😀 😉 to asi bude kuvikat cely den 😀

medove rezy chlap pecie kazdy rok, lebo babka to tak robila.. a aj vari, inak by sme nemali co jest.. ja si to zase vyzeriem inde.. napriklad sa mu tu otravujem s tym kohutom a freudom.. akoze keby ti chlapi sa starali o rodinu a zenu,nemali by cas vymyslat take hluposti.. vsetko sa to toci stale dokola o egu a superegu a vobec.. 😠

idem zobudit chlapa a ficim k mamke na obed 😀

tak pekny den, vela spanku, malo pokakanych plienok.. 😝

bay
autor
20. dec 2009

Ninka, cim viac pokakanych plienok, tym stastnejse babo 😀 😀
A ja ho uspim 😀 Teraz ked si zas zdriemne. Tak ho naobliakam a vyrazame k mame po psov. Len dufam, ze dostanem aj nieco pod zub. Bo co je MK prec som nevarila a zacinat s tym teraz fakt nemienim 😀 😀 😀
A u nas MK varieva cez vikendy. 😉 Ale za to ma kazdy vecer doma veceru. Aj ked uz nie kazdy den teplu 😔 Ale proste nestiham 😠 😝

halienka
20. dec 2009

Ahojte babky, tak naša malá strašila aj cez noc, dala tak jednu fázu medzi jedeniami oddych že spala a ostatné bola hore a vymýšlala. No teraz sa to už konečne zlepšilo, konečne spí tak ako sa patri a to preto že zas trochu ustú pilo grckanie 😝 hneď to na nej vidno že je spokojnejšia. Inak má aj zahlienený noštek, vraj to pri refluxe býva, Bay, ako si riešila soplík pri Miškovi? Odsávala si či kvápala kvapky? Mám doma ten Libenar čo bol v tom kufríku z pôrodnice, ten som v noci dala a zdalo sami že je jej lepšie. No a mňa zas bolí cecek, takže už som fakt nazlostená, dúfam že do ránana nebudem mať zase 39 stupňov teplotu. Už to asi fakt budem musieť ukončiť s tým kojením, aj keď som ešte v kútiku duše dúfala, koľké mi vraveli, že sa napríklad rozkojili až po 2-3 mesiacoch, no ale ja nemienim mať furt zvýšenú teplotu a každú chvíľu zápal. 😝
Ninka, tak ty budeš fakt múdra z takých traktátov čo píšeš tvojmu mužovi, len keby človek rozumel tým výrazom čo? 😀 Ale môžeš to použiť potom v nejakej debate a budeš pôsobiť bohovsky múdro, ako ten policajt čo povedal vodičovi aby nebol taký suterén 😀 No a medové rezy mi kľudne môžeš poslať aj z toho polámaného cesta, neodmietnem 😉 😀 Pozdravuj muža, že klobúk dole, ja tak má odvahu sa do takého niečoho púšťať. 😎 No nič, idem ja robiť obed, aj s bolavým ceckom 😝

bay
autor
20. dec 2009

Tak a my sme bez mlieka 😔 😢 Ale verim ze to zas rozbehneme. Len budem musiet nabehnut do lekarne a vykupit homeo na mliecko 😅 🙄 No nebolo to uplne necakane, kedze stvrtok a piatok skoro vobec nejedol po tom ockovani. A vcera tiez poslabsie. Tak dnes zaspaval tak polo najedeny 😔 ale zaspinkal 😵 😵
No ja Libenar nemam. Asi dvakrat som dala Nasivin. Ale naj sa mi osvedcilo dat Physiomer. Poriadne "pritopit" dieta 😀 chvilku nechat rozpustit a povysavat. Do tyzdna boli sople prec. Dovtedy sme sa trapili dva tyzdne a nic...
Leni, Sonicke vsetko naj k vymesaciu 😉

nada.hope
20. dec 2009

Ahojte zlaticka.......................
Takze citam, ze bojujete s refluxom, no nie je to vobec prijemne vieme presne o com to je,..............grckanie prudom a niekolkokrat denne prezliekanie,...........och nastastie my uz po refluxe ani chyru ani slychu........ chrcanie a sopliky skutocne mozu byt z refluxu, ja osobne som striekala tu morsku sol a potom odsala odsavackou, Ninka sa mi este vysavaca vobec nebala, ale teraz..............prisadnem jej aj rucicky nozky mam pod zadkom a aj tak si neda ten maly nostek vycistit,.....................
Inac ako sa tu mavate? Ziadny darcek v brusku pod stromcekom?
Mne dnes skoro zazkocilo, ked manzel zacal temu....Ninka sa tak pekne hra, vies ako by bola spokojnejsia, keby mala sestricku alebo bratceka? No ale este aspon pol roka si chcem od porodu a tehulkovania oddychnut a potom uz to moze kludne prist.🙂)))

ninockaskv
21. dec 2009

no vidite, tuto riesim freuda a spol a nenapadne mi, ze vykakane dieta = stastne dieta..hold chybaju skusenosti, my sme sa dopracovali len k tomu porodu..

chalp uz ma 3 druhy upecene, mam pocit, ze tak bojuje s vianocami a s depkou.. mna to teraz zacina nejak zmahat, vianoce budu asi tazka kriza.. 😔

bay, ja mam doma v supliku 3 balicky homeo na kojenie, ak bratislava skolabuje a bude nedostatok, posuniem ti 😅

ninockaskv
21. dec 2009

ja inak podozrievam wejku, s tym darcekom pod stromcek.. sa mi snivalo o vodnych priserach a to znamena v nasej rodine, ze niedko na okoli je tehu 😀

halienka
21. dec 2009

ahojte babky 🙂
nadenka, takže aj vy ste bojovali s refluxom? a ako dlho vám to trvalo? a čím ste si pomáhali?
ninka, že 3 druhy koláčov, no dobre si sa vydala 😉 😀 to ja som to čo sa tohto týka kapánek nedomyslela 😀 ale zas na druhej strane mm spí celu noc s malou a iba mi ju nosí na kojenie, a keď malá v noci vymýšla tak ja ani neviem 😝 😉 no ale teda nenapečie 😝
no veru wejka sa akosi neozýva, neviem neviem, či neskrýva nejakú horúcu novinku pokým nebude mať istotu 😉 weji, ozvi sa a okomentuj naše dohady 😉 😅

halienka
21. dec 2009

inak včera som telefonovala s peťkou, dnes by ich už mali pustiť domov, trošku sa tiež trápi s kojením, lebo malý christianko je veľký hladoško a maminka nemá toľko mliečka. ale snáď to nejako zrovnajú, poprípade pôjdu na UM, lebo christiánko potrebuje hlavne priberať aby nabral dosť síl do života 😉 🙂
takže my už to máme za sebou, teraz už čakáme len na wejku a ninku aby sme vás mohli pozorovať ako sa trápite s tehotenskými a potom mamičkovskými problémami 😉 😀

nada.hope
21. dec 2009

Ahojte Leni ano mali sme reflux..................nastastie mali, lebo keby to trvalo este doteraz tak si asi hodim maslu................ 😅
Ako sme bojovali? no v prvom rade sme prave kvoli refluxu museli prejst na ar-kove UM lebo mala chudla a nie a nie pribrat, samozrejme prebalovali pred kojenim, ci papanim, polohovali,...v polsku som kupila protirefluxny vankusik, ktory ma Ninocka do dnes...................velmi nam pomohlo to AR UM, sice aj po nom velmi grckala, ale neviem si predstavit ako velmi by to bolo po normalnom mliecku............
My sme sice na vysetreni sondou neboli, ale gastroenterologicka v Nitre podla priznakov usudila, ze mame reflux, ale to ma kazde dietatko, akurat niektore silnejsi a niektore neviditelny.............. A kedy nam to preslo? ja ani neviem naposledy sme na kontrolu boli v novembri,.uz nemusime, iba ak by sa to nejak zhorsilo, ale uz vtedy to bolo slabucke a dnes uz sme presli na 2 mliecko obycajne a ziadne priznaky ktore by preukazovali grckanie, takze ako prislo tak odislo.............len mi je luto tak trochu toho kojenia, ale co uz pri druhom to bude urcite ine.............to kojenie je predsalen pohodlnejsie,................co sa tyka toho ze ci je zdravsie mam uz svoj nazor ale urcite pohodlnejsie.................

halienka
21. dec 2009

No moja Sonka zatiaľ priberá, ale vraj reflux vrcholí až tak v 2-3 mesiaci, takže sa to ešte môže zhoršiť. Niekedy má dobré dni, že moc negrcká, inokedy zas veľmi zlý deň, že grcká všetko a nič nepomáha. Tiež ju polohujem, chúďa až mi je jej ľúto, bo pomaly už ani polohu rovno na chrbte nepozná. No my zatiaľ dávame ten hypoalergénny nutrilon, ale už som kúpila aj nutrilon AR keď jej bude horšie skúsim jej dať ten a uvidíme. No a s tým kojením je to ešte horšie, lebo vtedy ju mám v polohe ležmo, aj keď sa ju snažím dať viac do uhla, ale to samoc pri takom malom bábatku nedá, no a keď dokojím, častokrát nestihnem ešte ani zdvihnúť od prsníka a dať odgrgnúť a všetko čo vypila je vonku ☹ Pri fľaške ju aspoň môžem priamo pri pití už dať do zvislejšej polohy a je väčšia šanca že to nevygrcká alebo aspoń nie toľko veľa. Aj preto si už častokrát hovorím že o čom to je to kojenie, dám jej napapať a vzápätí je to vonku, tak či tak ju musím dokŕmiť lebo potom vreští od hladu. 😝 Som zvedavá čo nám na to povie doktorka zajtra na poradni.

ninockaskv
21. dec 2009

fu baby, kam sa ja hrabem s traktami o freudovi a neofreudistoch!!! ved to kojenie je hotova veda 😀 inak ja ked som bola tehu, tak sa mi snivalo, ze neviem kojit a ze mi mimco umiera od hladu 😠

a preboha, co je to AR UM? 😅

leni, vsetko je v rovnovahe 😀 , ale ja dufam, ze aj ten moj bude v noci vstavat k malusovi, ktory na nas caka ☹ 😀 moj chlap zase vobec neupratuje 😖

no veru, ja pockam, nech si to skor weja vychutna a v tesnom zavese sa hadam pridam.. ak bozstva a konstelacie daju.. 😅

bay
autor
21. dec 2009

Ninka moj odhald je ze anti refluxne umele mlieko 😅
Wejku upodozrievam aj ja, ale na testik je u nej este skoro 😔 takze si este pockame 😉
Leni moj obcas zvladava vratit vsetko zjedene mlieko pocas jedenia
😝
Ale my zas mame tyzden nevracania. U nas je to len obcasne
😅

A ja som chora ☹ 😢 Dosiel MK a so mna je sopliak. Tak teraz uz len striedam homeo na mlieko verzus na sopliky 😝 😀

ninockaskv
22. dec 2009

ach taaaak... 😀 a moje kamosky nevraveli, ze by im mimca tako zvracali 😀 mozno su alergicke na nieco vo vasej strave, nie? 😅

homeopatika su fajn, tych sa drz..ja teraz do seba tlacim homeo na vajecnik, aby ma prestal boliet a aby sme boli pripraveni na tehu na rok 😅 na maternicu a tak.. est musim zacat cvicit 😅

weja mozno dava ten cajik s rumom, mozno tam maju kalamitu a nevychadza z domu 😀

bay
autor
22. dec 2009

Ninka, to nie je alergia. Reflux je uplne bezna zalezitost 😉 V zasade ho maju cca vsetky babetka. Len intenzita je rozna.

Petka s Christiankom su uz doma 😵 Vraj dnes nahodi fotecky...

weja
22. dec 2009

ahojteeee 🙂
jooooj, ste zlaté, že na mňa myslíte 😵 ale bohužiaľ, vaše dohady nemôžem potvrdiť (aspoň zatiaľ), mrcha by mala dôjsť až na budúci týždeň, takže buď bude krásny oneskorený vianočný darček 😵 alebo - sa aspoň pripijem na Silvestra 😝

nazrela som sem cez víkend, ale z tých bábätkovských tém som trošku mimo a okrem toho veľmi nestíham... 😝 začala zimná sezóna, v práci je to riadne rušné, doma zasa nejaké predvianočné prípravy a pod..... ale do práce už len zajtra a potom 4 dni voľna.... 😵 😵 😵

jeeej, teším sa, že Peťka je už doma 😵 pozdravte ju a prídem skontrolovať, či pribudli aj fotky 🙂

my sme boli min. stredu v Heliose - záver je, že všetky vyšetrenia máme na jednotku, tak sme to uzavreli zatiaľ tak, že do jari skúšame prirodzene a ak nič, tak skúsime niečo viac pre to spraviť... 🙂

tak sa tu držte, pozdravte si všetky deťúrence, väčšie aj menšie a špeciálne pre Ninku - rok 2010 bude nááááášššš, musí byť, tak hlavu hore 😉

sisipetka
22. dec 2009

Ahojky kocky,
my uz sme konecne doma a zaciname pekny kolotoc papkania a ako som len zbezne presla poslednu stranu, tak nie sme jediní 😒
Christianko je zlaty chlapcek a zatial celkom poslusny, akurat mi ho naucili v nemocnici na flasku, kedze bol 5 dni na JIRS-ke v inkubatore a dostala som ho az po 5-tich dnoch s takym vlcim hladom, ze moje prsia po sekcii bez laktacie nemali sancu stihat. Akurat ma dobre rozkusal (tah ma teda riadny), boli sem obaja nervozni a mne z toho bolo do placu. ALe povedala som si, hlavne ze ho mame, je zdravucky a ostatne nejako dobojujeme.
Teraz mi doma pomaha MM a snazime sa ho kojit - teda zatial aspon cez den, kedze mliecka nie je velmi vela a trva nam to dost dlho, kym sa aspon ciastocne nasyti. Ale este nevzdavam, uvidime tieto tyzdne - pripadne budeme kombinovat UM a MM pokial to pojde.
Co sa tyka porodu, tak tesne pred sekciou som si povedala, ze uz nikdy viac. Od 8.12. som bola hospitalizovana na rizikovom a niekolkokrat denne kontrolovana a konzultovana s primarom ako pripad s vaznou predchadzajucou anamnezou. Nakolko som bola podla ms v 39 tt, ale podla prvych ultrazvukov ktore su najdolezitejsie v 37tt, tak tu bola velka dilema, kedy tehotenstvo ukoncit tak, aby sme neublizili malemu a zaroven, aby sme sa vyhli minulosti. Nakoniec ma dali 10.12. na oxytocinovy test a vsetko konzultovali s primarom novorodeneckeho. Ten spolocne s mojou dr. rozhodli, ze vybrat ihned a radsej sa o neho postarat vonku akoby sa malo nieco stat v brusku. Tie nervy,co som prezivala pocas tohto dna nikomu neprajem a este aj rozbehute kontrakcie....no au.
Ale nastastie vsetko dopadlo ok, Christianko mal troska dychacie problemy hned po porode - mal plodovu vodu v plucach, ale po 10 hodinach sa krasne vzchopil, ale i tak ho preventivne nechali 5 dni v inkubatore. Teraz je z neho pekny 3 kg chlapec, ktory nam robi radost a dufam, ze sa nam ho podari pekne vykrmit 🙂

halienka
22. dec 2009

ahojte babky 🙂 tak mimáme za sebou poradňu aj kĺbiky, takže napriek refluxu priberáme nadmieru 😀 takže máme skúsiť to AR mliečko a uvidíme, no čo, naša Sonička totiž hladná nebude, ona keď sa vygrcká tak vzápätí pýta riadnym krikom jesť, takže dúfam, že prospievať bude aj tak, len teda tých "vygrckaných" peňazí za nutrilon 😝 😀 kĺbiky máme tiež v poriadku, síce nám kázali preventívne baliť naširoko, ale ja som ani doteraz nebalila (bo nikto mi to nepovedal) tak neviem či mám či nie, a vlastne ani neviem ako sa to balí 😀 😀
Wejuška, tak to neva že zatiaľ nič, ono to zas by bola nuda, keby sme všetky naraz porodili, treba to trošku rozložiť časovo, až tu máme každú chvíľu vzrúšo 😉 😅 😀 hlavne že ste obaja v poriadku a nič tomu neprekáža, takže je to už len otázka času, a ako ja vravím, keď sa to podarilo mne zo 4 diagnózami a mužovým biednym spermiogramom, tak to už výnde ozaj každej 😉 🙂
Eliška, Ďakujem za článok, snažíme sa robiť všetko preto aby sme to zmiernili, ono asi najväčší nápor je na naše nervy 😝 😀 malá sa dopapá kedy chce, ale to jej mrnčanie a nespanie a to ani nehovorím, že permanentné prezliekanie a pranie atď...no niekedy je veselo 😉
teším sa na christiankove fotečky 🙂 dúfam, že peťka bude stíhať ich sem aspoň pár dať 😉
bayka ako? miško poslúcha? 😅

ninockaskv
22. dec 2009

este som rychlo pozrela, ze ci uz.. je nadhernyyyy 😀 😀 tak sa drzte, nech sa vam kojenie rozbhene, ale pravda je, hlavne ze ho mate doma zdraveho 😵

ninockaskv
22. dec 2009

weji, to je super, ze ste zdravi.. tak mozte v klude skusat.. a poistku mate v CAre.. a presne viem, aj na mna tieto maminkovske debaty neposobia najlepsie a cim viac sa blizia vianoce tym je to horise 😅

ale leni, ty si ma potesila, ked so 4 diagnozami tvojimi aj manzelovymi sa dalo prirodzne, tak nam by sa mohlo zadarit s nasimi tiez.. nejakym sposobom.. som ochotna si zase pichat hocico do brucha 😅

evitkamalicka
22. dec 2009

ahoj krásavičky,

Peťka, Christianko je krásny chlapček 😵

halienka
22. dec 2009

Ahoj Peti 🙂 Christianko je krááásny a vôbec nevyzerá že by bol nejaký malinký 😎 ojój, ja už to vidím tak, že nás nakoniec všetkých predbehne so svojím velkým apetítom 😉 🙂
Ninočka, presne to som chcela, povzbudiť vás, vážne nevidím dôvod prečo by vám to nemalo výnsť,ide len o to byť trošku trpezlivý a ono to určite príde 😉 🙂 aj keď poznám ten pocit, že po tom tomnešťastí chce každá čo najskôr znovu otehotnieť a ono to potom človeka nervuje keď to nejde hneď. Ale ver mi, všetky sme postupne otehotneli, takže mne je úplne jasné, že určite za nejaký čas aj ty aj Wejka budete tehu 😉 😵 vôbec o tom nepochybujem 😉

halienka
22. dec 2009

Evitka ako sa cítiš? Nevoľnosti žiadne? 😅

bay
autor
22. dec 2009

Peti, este raz. Je fakt uuuuzasny 😵 A rozhodne cely ty 😉 😵
Hlavne ziadne stresy a pekne si to uz len uzivat 😉 Stresy si uzijeme v puberte 😀 😀 😀

Misko poslucha 😉 len neviem koho 😀 😀 Asi sam seba 😉

weja
23. dec 2009

ahojte,
Peti, je krááááááááásny, úúúúúúžasnýýýýýýý..... 😵 😵 😵 držte sa, veľa zdravíčka vám prajem a ako písala Bayka, hlavne bez stresu - ste už doma, ste zdraví - zvyšok sa nejako spraví... 😉

Leni, pamätám si, ako si takto pred rokom riešila adpociu a viem, že sme sa bavili o tom, že ďalšie Vianoce by ste už hádam aj mohli mať nejaké dietko doma... a vidíš, ako sa to všetko vyriešilo - dietko pod stromčekom bude a dokonca vaše vlastnééé... 😵 to je na tom to najúžasnejšie... 🙂

tak pekný upršaný deň vám prajem... v Jasnej sa tiež roztopil všetok sneh, zostala z neho už len vodová masa, ktorá drží pokope len silou vôle... 😖 katastrofa.... aspoň tu to mohlo vydržať... 🙄

ninockaskv
23. dec 2009

weji, takze ziadna kalamita? tak uz len ten caj s rumom pri popoluske to isti 😀 hadam takto do roka a do dna aj my budeme fotky ukazovat..

prajem vam krasne prve vianoce s vasimi drobcami, vela stastia a zdravia.. bezrpoblemoveho kojenia.. ja si asi trosku potrebujem oddychnut od kona..

vcera bola ordinacia a akoby nas natacali, bola tam zena, ktora prisla do nemocky, ze neciti pohyby a rodila mrtve babatko..t ak som to cele orevala, od vycerpania som zaspala a dnes som sa zobudila uplne najviac chora 😅 mozno prasacia 😀 😀 😠

evitkamalicka
23. dec 2009

ahoj kocky,

prajeme vam vsetkym krasne a pokojne Vianoce

Leni obcas mi byva tazko, ale zatial som este negrcala