Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ninockaskv
29. dec 2009

jej, take ste zlate, ze medzi plienkami, stresmi s kojenim a detmi mi mile slovo napisete 😔

uz som vymyslala, aku zmenu si naordinujem.. svadba bola plan A, ale uz je skoro vsetko vybavene.. vsetko sa nejak na prvy sup zadarilo...praca je v pohode, nenarobim sa aj seriozne ma do kariery nutia, teraz nemozem odtailto utekat, ked som konecne dostala zmluvu na dobu neurcitu.. a chlapa mam strasne zlateho a starostliveho, lubi ma ako kona, radsej s nim a adoptovanymi detmi ako s nejakym inym 😀 a adopciu mam este zakazanu riesit, ze tomu mame dat este cas 😀 mozno v septembri

peti a to maju take nemozne 600 nedelie na antolskej? 😠 😠 a ak sa mozem spytat, niznanskej ste kolko platili? ona si vypytala? no pokial mi porodnik 10 dni pred porodom nepovie, ze ide na dovolenku, tak mu uz asi zaplatim hocico.. 😒

ninockaskv
29. dec 2009

a pariskov a horvathova boli vraj na IVF 😀 takze celkom povzbudive, ze sa im zadarilo 😀

halienka
29. dec 2009

ninocka, tebe by možno stačila zmena typu predĺžený víkend v kúpeloch 😉 🙂 aj psychicky aj fyzicky by si sa trošku uvolnila a možno sa potom zadarí 😉 🙂 jasné že nemusíš rovno meniť prácu, to len ja už po 10 rokoch snaženia som musela urobiť niečo ozaj radikálne 😀 a muža by som nevymenila ani ja 😉 to by som radšej ostala bezdetná 😝 🙂

sisipetka
29. dec 2009

ahojky kocky,
tak my sme od 5tej hore do 10tej plakali a spali na striedacku.....pred chvilou sme skoncili aklimatizacii v kociku na balkone a dufam, ze cez vikend uz pojdeme kocikovat von 😉

Leni, ja si postupne nachadzam system v priprave mliecka a coskoro dojdem na princip fungovania i vonku - aspon mi cecky nezmrznu 😀

Ninka praveze sestricky na sestonedeli su velmi fajn, ja som tam bola ako inventar a boli ku mne mile, sem tam sme aj pokecali z dlhej chvile, hlavne ked som nemala maleho pri sebe. Skor bol problem ten, ze Jiska vs. novorodenecke a sestonedelie moc nekomunikuje a ja som si vlastne sama riesila to, aby som nemusela odist po 5tich dnoch zo sestonedelia domov - kedze zdravotne som bola na prepustenie, ale maly este nie. No a z Jisky nikdy nedavaju deti naspat na novorodenecke a ja som mala ist domov a kazdy den kazde 3 hodiny chodit prikrmovat maleho a ucit sa o neho starat na Jisku (uz nebol v inkubatore). Zdalo sa mi to na hlavu postavene, ale 6te poschodie, ktore fugnuje pre taketo pripady rekonstruovali a tym padom ja som sa nemohla presunut na oddelenie pre matky s detmi, kde by sme tych par dni spolocne si zvykali. Tak som im dala navrh (na podnet jednej milej lekarky), ze ci by som nemohla ostat na sestonedeli, zaplatim si nadstandard za 33 €/noc a oni mi daju maleho. Tento navrh presiel, ale museli s tym suhlasit vsetci primari oddeleni (jisky, novorodenecke a 600nedelie). Keby nebol volny nadstandard (uz asi tyzden tam nikto nebol), tak mam smolu a dochadzam z domu....NAstastie to dobre dopadlo a tych 200 € za nadstandard mozem okaslat... 😒
Ani detske sestry novorodeneckeho neboli zle, kazda bola sice ina, niektora lepsia niektora horsia, ale dalo sa to zvladnut. Pre mna bolo skor to narocne, ze kadzu chvilu otazky - mamicka kojite, kolko si maly vytiahol, vazite ho, kolko este potrebujete na dokrmenie? No a ked som chodila pre mliecko kazde 3 hodiny 6 dni, tak uz mi bolo z toho do placu, lebo som malemu nevedela dat dost mlieka od seba a tie otazky ma proste nicili. Doma je to lepsie, nikto ma nekontroluje, snazim sa kolko to da a tak.
A tvoja otazka, co je dnes s tym kojenim? Ono je to tak, ze sa velmi kladie doraz na kojenie oproti minulosti a to je niekedy velmi zvazujuce pre mamicky a stres, vacsia snaha ako to ide sposobuje opacny efekt a mliecko sa straca....
Co sa tyka dr.porodnicky, tak som si ju iba zazmluvnila a postupne ako som tam casto chodila, tak sme si nasli k sebe blizsi vztah - musela tam byt dovera, kedze som nebola lahky pripad. Tyzden pred nastupom na rizikove sme za nou boli s manzelom v sukromnej ambulancii, podakovali, dali kavu a bombonieru a poziadali o zazmluvnenie v zmysle dovery a pre moj pokoj duse....proste chcela som mat pri sekcii niekoho koho uz poznam...Pochopili sme sa spravne a naozaj som bola spkojna a rozhodujem sa, ze zacnem chodit ku nej do sukromnej ambulancie ako priprava na dalsie tehu (tak o 2 roky).
No a ked budes tehu, tak ak s nou budem v kontakte, tak sa za teba prihovorim 😉 Takze sup sup, pekne psychicky zacni regenerovat, nech mozem vybavovat porodnika 😵

ninockaskv
29. dec 2009

jaj leni, snaha by bola, len sa financne nevieme pozbierat.. nejak nas ta kremacia polozila (a to maly este nie je ulozeny), mne neprisla materska za oktober (este som neurgovala 😀 ) zaplatila som si cvicenie, nech zhodim sunky, nech mozem v dalsom tehu pribrat.. a vianoce do toho 😀 😝 hadam sa v januari vyberieme do Pardubic ku kamoske, ale zorganizovat mojho chlapa.. 😠

peti, tak to znie celkom v poho, aspon ze bol ten nadstanard volny a boli flexi.. akoze ja uz nemam vysoke naroky, m ne staci zive a zdrave dieta 😀 ja ho porodim aj na poli, ak bude treba 😔

ja som sa rozhodovala medzi antolskou (konkretne Niznanskou, som o nej pocula) a ruzinovom,n akoniec vyhral ruzinov, lebo tam moze byt aj partner aj dula pri porode..mozno keby som nevymyslala s dulou a sikovala sa rovno na antolsku k niznanskej, ta mi nepovie 10 pred porodom, ze sorry idem na dovolenku.. mohlo byt vsetko inak

ale kus, zase keby.. nic, vysielam pozitivne myslienky do vesmiru

aj ten had v ruzinove bol strasne zlaty a starostlivy,az na to, ze isiel na tu dovcu a drabeka a draba, ktorych mi doporucoval, tak ti boli tiez na dovolenke.. 😖 😠 ako keby sa nam to fakt malo stat 😔

tak peti, pekne s nou udrziavaj kontakt, hadam ju v buducnosti budeme potrebovat 😝

a ako sa nam tak strasne nedari, tak chudakovi sa tento rok na vianoce podarila akurat rybacia polievka. a ryba..a rolada, vsetko ostatne uplna kriza, aj ten medovy rez.. 😅 takze leni, bay, tento rok by ste si nepochutili 😀

bay
autor
29. dec 2009

Leni no vies teraz ako zodpovedna matka nemozem klicit seba tak tyram psov 😅 Aaale isla som na korcule na hradzu a bez kocika 😠 😠 s kocikom a so psami je to lepsie a jednoduchsie... 😅

halienka
29. dec 2009

Peti, asi máš pravdu s tým preháňaním všetkého okolo kojenia, veď aj kedysi ženy nemali mlieko a nosili k dojkám čo ho mali na rozdávanie a žiadne tragédia sa z toho nerobila. Teraz len musíš a musíš 😝 Ja som dnes konečne prvý krát po mesiaci mala v noci teplotu pod 37 stupňov 😝 a to pre blbé kojenie som mala každú noc teplotu 😖 ale tak aspoń si nemôžem vyčítať že som to neskúsila no 🤐
Bay 😀 😀 ja sa furt musím na tebe rehotať 😀 prosím ťa v tejto zime korčulovať na hrádzi??? 😅 😀 jedna moja známa by ti povedala: Čo si sa s koňom zrazela?! 😀 😀
No mne práve odišla svokra - chválabohu 😝 😀 bo to furt: daj ju do perinky, bolí ju chrbtica, polož ju, daj ju nižšie, nedávaj jej tolko jesť, daj jej čajík, neni jej zima? vyvetraj! 😝 chuderka moja Sonička sa z toho všetkého vždy akurát rozgrcká, lebo ona ju začne naťahovať a prehadzovať a nedá si povedať že s ňou treba manipulovať opatrne keď má reflux. Keď jej to poviem tak mi povie, že šak nech si zvyká 🙄 no to už mi je len za "múdrosť" 😠 akoby si reflux na niečo mohol zvyknúť 😝 ach tie svokry - babky najmúdrejšie 😝 😀

ellise
30. dec 2009

ahoj holky,

je pravda že dnes kdo nekojí je divný, jak říká Lenka, když maminka neměla mlíko, tak ho kojila ta co mlíko měla, na vesnicích byla pořád nějaká co kojila, a taky se dávalo ředěné kravské mléko,.......... nebylo tolik alergií, ........nikdo se s ničím nemazal, dnes do sebe neustále cpeme vitamíny a minerály a nevím jaké zhovadilosti, .......
nedovolíme tělu aby si imunitní systém s nemocí pomohl, když má teplotu 37, 2 tak cpeme do dětí léky a chceme po doktorech antibiotika a na druhou stranu mu dáváme probiotika, protože má poničenou střevní mikroflóru a sníženou imunitu. .........
žehlíme málem i ponožky aby nedejbože naše dítě nemělo ekzém, oblékáme děti, aby je náhodou neofoukl čerstvý vzduch a někde úplně vzadu zůstal stát zdravý rozum a logika.

tak jsem se správně nabudila že jdu nakoupit salám a šunku na zítřejší chlebíčky.. 🙂

bay
autor
30. dec 2009

Leni, ale ved bolo teplo!!! Bolo 5°C 😀 😀 😀 A mne robi korculovanie dobre na kolienka 😔 a dobre na vybehanie psov 😉
A ku kojeniu.... Ved aj ja som vyrastla na UM a aka som uzasna 😀 😀 A co vsetko dokazem prezit... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evitkamalicka
30. dec 2009

ahoj babule,

aj ja som vyrastla na Sunare a som zdrava ako repa, takze ziadne stresy a nas Adamko tiez na UM a este ani raz nebol chory

bay
autor
30. dec 2009

Ninka, k tej nevydarenej veceri. Nasa vyzerala uuuplne super. Akurat ze som sa neviem preco z majonezovo salatiku taaaaaaaaaak prebehla na zachod 😅 🤐 A just pocas kojenia 😀 🤐 Len som zakricala na MK nech vezme maleho... 🤐

ellise
30. dec 2009

já vyrůstala na kravském mlíku a (ťuk, ťuk musím zaklepat) nemám žádnou intoleranci ani alergii. nechci vás holky strašit, ale Marťa vyrostla na Sunaru a do třech let nebyla nemocná ale pak to začlo s příchodem do kolektivu a neukončila to ani puberta. Alergie, věčně nějaké virózy...atď.
Ale netvrdila bych že zato může UM, protože Tomáš byl kojen do 6 měsíců a je to samé v bleděmodrém.

halienka
30. dec 2009

Ahojte babky 🙂 tak ja som vás prišla mrknúť,malá je dnes vcelku dobrá, tak sa mi dá. Ako sa chystáte na silvestra? Ja sa teším že nemusím nikam chodiť ani vymýšľať nejaké oslavy, mne to vždy liezlo na nervy že to ľudia tak oslavujú akoby sa dialo niečo úžasné, akosi mi to nikdy neprišlo, že toto by som mala oslavovať, chlastať a vykrikovať hurá ide nový rok 😝 😀 😀 veď ešte ani neviem čo ma v ňom čaká a pritom mám kričať hurá 😀 😀 som asi nejaká blbá alebo čo 😀 😀 ja sa teším, že sa môžem vyhovoriť na malú a že budem mať doma obyčajný bežný deň 😵
Inak ja s bráchom sme obaja boli kojení (sme dvojičky) a ja som bola chorľavá stále a brácho zdravý ako repa. A tak je to dodnes, takže asi to bude aj v niečom inom ako v kojení 😉

ellise
30. dec 2009

Leni, jak taky nikam nemusím a jsem taky ráda, budeme doma, oslavíme s martinkou narozeniny, uděláme chlebíčky, zahrajeme nějaké hry, a jestli se nám bude chtít půjdem na náměstí na ohňostroj. Když mět Tomáš 3 měsíce, tak jsme šli spát v 10 večer a připíjeli si až druhý den ráno.

sisipetka
30. dec 2009

pekny vecer kocky,
dnes sme mali perny den....v noci sa maly rozhodol, ze po kazdom papani sa bude chciet na nas pozerat a nezazmuril oci minimalne 2 hodiny. Paci sa mu u maminky a nejako si to zacina vydobijat. Potom sme rano vsetci traja prespali az do 10tej a zacal frmol varenie, pranie, nakup, vylet kocikom na balkom a opat papanie, kukanie po mamine a cele nejako dokola 😅 Ale nestazujem sa, som stastna ze ho mam, je to take nase slniecko, ktore miluje byt bez zavinovacky v maminom naruci. Akurat vecer som si povedala, ze ziadne rozmaznavanie a pekne sme ho ulozili do postielky a tam asi hodinu kukal do tmy a cakal ci ho mamina neprivynie 😀
Inac k tomu UM - poznam tolko maminiek, ktore kojili o 106 a akonahle prislo dietko do kolektivu, tak za 3 mesiace je 3 x doma a na ATB. Teda este nepoznam maminu, ktora by nemala problemy s detmi akonahle nabehnu do skolky a pod. MM bol tiez na UM a je to jeden zdravy chlap, ktory akurat sem tam smrka 😀 Uz sa nejako tym nezatazujem - dari sa nam tak 2 x do 24 hodin mat materske mliecko a zvysok davame UM. Len ten nas maly je taky papkac, ze uz prechadzame na 120 ml/jedna davka - a tu mame asi 5 x denne 😎 Takze sa o maleho nebojim, urcite to zvladneme a popasujeme sa s cim kolvek.

Eliska, tvoj prispevok bol akoby si mi z duse hovorila - presne tak to teraz vyzera, kazde dietko na ATB, imunita v haji, crevna mikroflora nefunkcna a to este nezacali chodit ani do skoly. Ono to nie je mliekom, ono je to zivotnym stylom, prostredim a prehnanou hygienou, starostlivostou a este neviem cim vsetkym. Nehovorim, ze maleho neumyvam, ked sa riadne pokaka, tak ho strcim do umyvadla pod tecucu vodu a ritku preplachnem....ale neriesim, ci mu dudlik padol z pusy do postielky a teraz ho rychlo idem sterilizovat ....sme na dudliku, ked velmi placeme a boli nas brusko...ale spinkame nastastie bez neho 😉

Kamilka, ked bude jarno a zvladnem aj s kocikom ist na korcule, tak zbehneme spolocne sa vyvetrat...nech zhodim tie sunky. ale asi si budem musiet urobit kurz prvej pomoci, aby som ta vedela zachranovat v pripade urazu 😀

Leni, my sa nechystame nijakym sposobom na silvestra. Budeme radi, ked nezaspime 😝 ....ale urobime si aspon oblozenu misu, nech mame pri telke do coho zobat, MM mi kupil detske sampanske a prskavky - takze mame postarane 😀

Ak by som sa zajtra nezjavila, tak prajem krasne prezitu silvestrovsku noc, uspesny vstup do noveho roka a hlavne nech vas dietky posluchaju a pre Wejku, Ninku, Denisku prajem minimalne jednu fazulku pod srdieckom s uspesnym koncom 😉 ...a pre maminky krasne zdrave, sikovne, inteligentne a stastne deticky 😉

bay
autor
30. dec 2009

No tak ja Silvestra nemusim. Ani tie delobuchy ani ozran party. S MK to standardne prespime iba co sa zobudime ze je rachot vonku, tak si dame pusu a otocka na druhy bok 😀 😀 😀 Ale tento rok ideme ku kamaratom na dom (vedlajsia ulica) tak uvidim ci nezdrhneme skor 😅 🤐

weja
31. dec 2009

ahojteee....
prajem vám všetkým príjemne stráveného Silvestra a šťastný nový rok 😵 😵 😵
v robote máme teraz dosť blázinec, taká chodím domov unavenááá.... 🙄 keby bolo na mne, najradšej by som celého Silvestra prespala... 😔 ale dohodli sme sa s kamarátmi, že pôjdeme k nim, tak dúfam, že MM sa veľmi nezasedí a po polnoci pôjdeme pekne spať 😅 ja tieto silvestrovské oslavy tiež neznášam, príde mi to ako ďalší blbý dôvod na to, aby sa ľudia ožrali... 😖
toho minulého Silvestra som si povedala, že urobím všetko pre to, aby ten ďalší sme už "oslavovali" traja, ale bohužiaľ prešiel rok a nie som ani len na bode nula... 😔 takže sú tieto dni pre mňa istým spôsobom dosť deprimujúce a akosi nemám náladu na nič... 🙄 tak tu radšej veľmi nechodím, aby som vám tu nešírila negatívnu náladu...

tak ešte raz všetko dobré vám prajem do Nového roku, nech vám deťúrence robia veľa radosti a snáď aj my snažilky budeme dúfať, že sa na nás čosi nalepí... 🙂

denne73
31. dec 2009

Ahoj Weja zdraví ťa Denne. Aj my sme si mysleli, že silvestra oslávile v trojke. Alex sa mal práve v týchto dňoch narodiť. no nemyslime na minulosť , ale tešme sa prítomnosti. Neboj sa som o tom presvedčená, že už onedlho budeme pod srdiečkom nosiť bábenko. Ty, ja a Ninočka. musíme sa , ale dať do pohody a pozitívne sa naladiť.
to ostatné už príde samo. Tak krásneho a veselého silvestra a ešte krajší a pohodový rok 2010.

halienka
31. dec 2009

Ahojte babky 🙂 aj ja vám všetkým prajem do Nového roku veľa zdravíčka, šťastíčka, lásky, pohody, samozrejme aj tých peniažkov nech je dostatok 😉 no a hlavne našim snažilkám prajem // čiaročky na testíku a potom za pár mesiacov krásne zdravé bábatko v náručí 😉 🙂 ja vôbec nepochybujem o tom, že tento rok bude patriť Wejke, Deniske a Ninočke a už sa veľmi teším ako budeme sledovať ako postupne rodíte 😵 😵

evitkamalicka
31. dec 2009

babulky aj my vam prajeme vsetko dobre do Noveho roku

ellise
1. jan 2010

já už to včera nestihla, tak aspoň dodatečně
vše nejlepší do nového roku celé vaší rodině, hlavně hodně zdraví, štěstí a trochu peněz bo když něco z toho chybí tak to není ono 😀

sonicka07
1. jan 2010

ahojte babulky. trocha som vas zanedbala posledne tyzdne,ale myslim na vas a prajem vam len to naj v novom roku. my tu mame teraz svokru na mesiac a este jej sestra dosla na 2 tyzdne,tak ked mam konecne volno,snazime sa chodit po vyletoch,aby nieco videli. ale mame tu velku zimu, mrzne kazdy den,aj dnes rano je trosku nasnezene a riadna kosa. ideme dnes na vylet do jedneho mestecka pri mori a potom k sestre. ozi,sestra bude mat zrejme chlapceka Adrianka. uz sa neviem dockat maja,ked sa narodi.
inak vcera mala nasa bambulka jeden rok. preletelo to teda riadne rychlo. zajtra mame party. poriadne to oslavime. potom sem hodim par fotiek. papapappapa

bay
autor
1. jan 2010

Ahojte zlaticka 😵 Vsetko najsamlepsie do noveho roka a nech nas tam caka uz iba radost 😵 Hlavne vela zdravia a lasky a nech kazdej vyjde to co si zela 😵

sisipetka
2. jan 2010

Ahojky kocky,
tak a uz ho mame za nami a teda najradsej by som ho prespala. NA Silvestra sme boli do 1nej hore a Christianko sa rozhodol, ze od 2hej bude buntosit 😖 Tak sme vcera boli ako matohy a dohanali spanie kedy sa dalo. On je cez den tak uzasny chlapcek, papka, kaka, cika a spinka....no a uderom polnoci mame po oddychu a makame ako fredky, len aby bol spokojny 😎 Tak menime rezim s MM a snazime sa co to pospat cez den. On uz sa zacina tesit do prace, vraj sa tam bude chodit vyspat 😀 A podrastli sme, predvcerom sme mali uz 3340 gr. 😵 Dnes budeme kupat a opat vazit, tak som zvedava...lebo papka za 3 novorodeniatka 😉

Wejka, to je ok, ze nemas svoje dni. Myslim, ze to pozname kazda, hlavne ked sme si mysleli, ze uz by to mohlo byt lepsie. A vobec nie si na bode 0 - si zdrava, mas dobreho muza a to je zaklad pre rodinku 😵

Tamarke prajeme vsetko naj k narodeninam...a naozaj neskutocne rychlo to ide 😎

skybaby
2. jan 2010

ahojte babulky, aj my sa pridavame a zelame vam vsetko naj naj naj do noveho roka 😵 stastie zdravie lasku a snazilkam testiky s dvomi ciarkami a zdrave babatka 😵
ja vobec nestiham konikovat ... tyzden pred vianocami sme sa prestahovali a stale je tu co robit 😀 a do toho navstevy a pestovanie malej slecny ktorej sa velmi nepaci ked sa jej maminka nevenuje ...
petke a lenke odkazujem ze my sme uz uplne na nutrilone .... skusala som sice pred par dnami este rozbehnut kojenie pomocou odsavacky ale to by som musela odsavat kazde dve hodiny a to pri barborke ani zdaleka nejde

silvestra sme prezili v sestici (my traja a jeden parik kamarati, pricom kamoska je tehu), barborka chvilkami spala, chvilkami sa zabavala s nami, pozrela si ohnostroj a potom isla spat a spinkala s prestavkami na jedenie az do 9.15, takze uuuplne zlaticko 😀

kami, peti mozme dat niekedy nejake stretko 😉

no uz zasa utekam a dufam ze sa mi podari konikovat castejsie

majte sa krasne 😵

halienka
2. jan 2010

Ahojte babky 🙂 no ja tiež stíham malo kuknúť na koníka, každý boží deň návštevy, už aby bolo po sviatkoch 😝 😀
Peti, aj my sme to tak zo začiatku mali s tým spaním, malá pravidelne po polnoci začala strašiť a končila o piatej ráno 😝 ale teraz už druhý týždeň ťahá celkom pekne (klop klop nechcem zakríknuť 😀 ) cez noc má 3-4 hodinové intervaly a tie prespí. Tak verím že aj vám sa to zachvíľu upraví 😵 No ale zas cez deň už viacej straší, už začína mať dni kedy je dosť veľa času hore. Niekedy jej nevadí že je sama, niekedy ale mrnčí a vyžaduje si nosenie na ručičkách a to ma ide poraziť. MM ju kapánek rozmaznáva lebo ju hneď na tie ruky berie, ja ju nechám sem-tam aj pomrnčať, aby si moc nezvykala, lebo keď priberie ďalšie kilo, tak to sa už nebude tak ľahko nosiť 😉 😀 No a teraz sme začali riešiť aj prdíky, bo síce prdíme ale akosi strašne moc a pučíme sa pritom akoby sme mali vybuchnúť 😝
Jani, aj ja som už len na Nutrilone zatiaľ máme ten HA,ale rozmýšľam keď budeme mať 2 mesiace že skúsim ten Extra, to je ten sýtiaci, lebo naša malá stiahne najčastejšie 100 ml a to jej vydrží tak 2 - 2,5 hodiny a už je zas hladná. Iba v noci vydrží dlhšie.
my sme silvestrovali tak, že sme o desiatej zaľahli 😀 o polnoci ma zobudili delobuchy, ktoré neďaleko nášho domu búchali nejaký pubertiaci hodinu vkuse, už som zúrila, no malá a MM spali akoby nič 😀 tak som potom zase aj ja zaľahla a až ráno sme si s MM pogratulovali 😎 😀
Sonička, malej Tamarke gratulujem k prvým narodeninkám a želám len samé zdravíčko, šťastíčko, lásku a rodičov s pevnými nervami 😀 veru to uletelo, ja si teraz vravím, že keby naša mala už rok a ako je to ešte ďaleko, ale viem že za ten rok si poviem tiež, že to uletelo 😀
No aj ja frčím, bo malá sa zas pučí, ani boh nevie prečo 😝 😀

bay
autor
3. jan 2010

No my sme na silvestra zurovali na dome u kamaratov. Misko nadseny, ved nove prostredie, podlahove kurenie, tak bol skoro stale na zemi a utieral im dlazku a teda poctivo. 😀 😀 😀 Zlaticko. O deviatej zalomil az na hodinku a potom zuroval do jednej a odpadol. No a rano sme svorne spinkali do desiatej. Samozrejme s 2h prestavkami na papkanie.
Na Novy Rok obed u mojej mamy, takze zas cele poobedie hore (no dobre, 15min zadriemal, ale to len OMYLOM 😀 😀 😀 😀 ). A vcera zas navsteva u nas. A uz je chudak z toho nevrly a umrncany ☹ No ale ved uz koncia sviatky a dospime to 😀 😀
No a tuto noc potiahol len raz 2h, inak po hodine az 1,5 stale hore a len papanie ho zas uspalo ☹ Auuuuu. Moja uboha mliekaren 😝
A zajtra rano poklusom k Dr. po potvrdenie na plavanie a odovzdat moc (ak ho nejakym zazrakom zvladneme odobrat 😠 )

ellise
3. jan 2010

ahoj holky, včera mně skolila nějaká viróza, tak jsem celý den proležela, a dnes dopoledne taky, až teď jsem vylezla, zítra začíná pro všechny pracovní týden, tak nás musím nachystat,

Leni, včera a dnes dávali Malé ženy, nahrála jsem si to, stojí to za to?

sisipetka
3. jan 2010

ahojte kocky,
tak dnesna noc bola super - klop klop, ale myslim, ze len omylom, kedze maly teraz opat taha spankovy maraton a potom v noci bude strasit 😀
Leni, nam Chris stiahne uz 120 ml a ked mu dam 120 ml mojho odsateho mliecka, tak este pyta jest, lebo to je menej syte ako to umele. Proste su to papkaci 😉

Jani, ja este odsavam - sem tam sa podari na 1x odsat 50 ml a niekedy ledva 30 ml. Tak to postupne zbieram a ked mam, tak dam...uvidime dokedy pojdeme ....ale som odhodlana vydrzat aspon 2 mesiace....ved prvy uz mame skoro za sebou.
Inac osvedcilo sa mi to kresielko, co vydava zvuky a vibruje. Chris, ked je hore, tak ho tam polozim a on pekne lezka, vyvaluje okale a dudluje dudel vacsi ako jeho tvaricka 😀

Kamilka, dones Miska ku nam, nasa podlaha je tiez v celku tepla a taka ziva metlicka by sa nam hodila 😉
Inac to stretko mozeme dat, ale az niekedy na konci januara. Vonku je kosa ako v ruskom filme a my sme zatial privykali iba na balkon. Chystame sa uz par dni von, ale chcem pockat nech je aspon nad 0°. Potom uz to bude jedno, len tie prve dni nech su teplejsie.

Eliska hned na novy rok chora, juj tak nech to rychlo prejde a si cim skor fit.

sonicka07
3. jan 2010

petka,christianko je riadny pohodak. ja idem pridat par fotiek z party. dopadla vyborne,aj ked polovica ludi neprisla pre chorobu,ale aj tak nas bolo v nasom mini-bytiku az az.