Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ninockaskv
18. jan 2010

aj ja som videla sa maminy borit s kocikmi xixixi 😖 akoze smiesne a smutne zaroven

kami, mozno je v pondelok rozruseny po vikende, bo aj manzel je doma, tak ma asi vzruso 😀

bay
autor
18. jan 2010

jj. Tiez to stale MK hovorim, ze nesmie chodit pondelky do prace, ze je Miseno smutny ze nie je s nami 😉
A to kocikovanie beriem ako posilovanie 😉

bay
autor
19. jan 2010

Dnes je tu akosi ticho!

ninockaskv
19. jan 2010

ja som bola rano na joge, prisla som 9,20.. 😀 😀 zapla som comp, cekla sukromne maily, potom sme sa s timom isli utuzovat na kavu.. tam sme stravili chvilu, teraz este kukam kona a bezim na akupunkturu.. 😝

a kami musim sa ti pochvalit, ako sme boli so psom v nedelu na cvicaku, taka bola z toho vzrusena, ze sa vykakala.. mimo naseho dvora.. ja viem, co je to oproti bolavym bruskam a grckaniu... ale taak som sa tesila.. 😀

bay
autor
19. jan 2010

A kam chodite?
Ved od toho cvicak je 😀 Naucit ju posluchat 😉 😀 😀

halienka
19. jan 2010

Ahojte babky 🙂 , tak my už dva dni sme celé doobedie hore 😝 takže sa nestíham k vám dostať, poobede som rada že malú dostanem na chvíľu von a konečne zaspí. Aj my sme chceli prejsť na jednu plienku v noci, ale keďže našu malú dosť budia ťažké prdíky a vtedy zaberá rozbalenie a cvičenie s holými nožičkami, tak stejne už pri tom môžme prebaliť. Ale inak v noci nekakáva, takže ak prejdú prdíky tak ani my nebudeme v noci prebalovať. Inak už je Sonka veľmi zlatá, už je taká čulejšia, viac reaguje, už sa vie aj sama prehrať v postielke chvílku 😵 No s tým ide ruka v ruke, že vie už byť aj zlostnešia 😀 a tie rôzne typy plaču už začínajú byť pestrejšie a pekne sa dá podľa nich väčšinou rozoznať čo ju trápi 😉
Ninka, ty žiješ normálne zdravý životný štýl 😅 ti to v dobrom závidím 😀 som tiež kedysi chodila na akupunktúru, a o joge si dávno hovorím, že by som sa mala na ňu dať...len tá moja slabá vôľa pri niečom dlhšie vydržať 😝 😀
Bay, jasné že môžte s Miškom prísť, len dajte dopredu vedieť aby som aspoň trochu upratala 😀 😀 bo niekedy to tu teraz je ako po výbuchu 😝 😀
No a dnes isto dofrčí svokra, keďže tu už dva dni nebola, tak tretí to isto nevydrží, už teraz ma berú z toho jedy 😠 Minule zaprala: Bóže Sonička aká si už veliká, keď ťa vidím len raz za týždeň tak sa zmeníš! No skoro mi sánka padla až na zem a teda vyletelomi z huby: Akože, veď chodíte každý druhý deň! 😀 😀 😀 Tak neviem či začína trpieť stratou pamäte alebo čo a preto tak často chodí, lebo si nepamätá kedy tu naposledy bola 😀 😀 😀

ninockaskv
19. jan 2010

no jo, neviem, ci to zvladneme ukazkovo, ako nam tam ukazovali, ale hadam jej nieco do hlavky natlcieme..chodime do vajnor, kynologicky klub stare ihrisko..

leni, ta tvoja svokra, to je normalne za vsetky drobne.. a nemaju take bolave bruska z tej um. stravy? keby ste to zmenili a vyskusali nieco ine?

bay
autor
19. jan 2010

Leni neboj, ohlasime sa dopredu a kvoli nam upratovat nemusis 😉 😀
A neskusala si jej davat na noc espumisan? Miskovi to zabralo a maval lepsie noci bez budenia sa...

Ninka, hlavne vela chvalit a uplacat jedlom. 😉 A to chodite na Obedience ci standardny vycvik?

ellise
19. jan 2010

ahoj holky, teď jsem dorazila z práce, mám hlad že bych jedla hřebíky, jdu se najíst a v 5 jdu na pilates

ninockaskv
19. jan 2010

ellise a pred pilatesom zvladas jest? nie je ti zle pri cviceni? 😀 ja by som to nerozchodila..

ninockaskv
19. jan 2010

a zase som to poslala prilis skoro.. kami na standardny, zakladny... som mala pocit, ze ten obedience je pre pokrocilijsich, my sme uplni zaciatocnici.. 😀 hlavne asi aj my s chlapom sa budeme musiet cvicit.. je to pre nas nove

bay
autor
19. jan 2010

Tak podla mna je vycvik urceny na socializaciu psa a vycvik panicka 😉 😀

ninockaskv
19. jan 2010

no take nieco.. 😀 😀 😀 ale ona sa zo socializacie strasne tesi, my sa tesime a jedneho dna mozno zvladneme ovladat psa na dialku.. to pisu na internete, ze je naplnou kurzu 😉 😉

bay
autor
19. jan 2010

Cize kurz trva tak dlho az kym nemas dialkoovo riadeneho psa? To je dobreeee 😉 😀

ninockaskv
19. jan 2010

no to by bolo super.. je to 3 mesiace 2x tyzdenne, v zimnych mesiacoh len v nedelu rano a adekvatne je to predlzne... a toto ovladanie na dialku musime zvladnut dovtedy.. teda dufam, ze to nie je v pokrocilych 😉

sisipetka
19. jan 2010

ahojte kocky,
Lenka pridavam sa k Tebe - skor ako o 12tej zo spalne ani nevyleziem - niezeby sme spali 😅 , ale trapia nas od rana prdiky a brusko, tak cvicime, masirujeme, medzitym sme hladny a stale dokola. Az mi je ho niekedy luto....ale hadam ze po tych 3 mesiacoch sa to upravi.
Kami v noci som sice neprebalovala, ale mali sme plny nostek, tak MM zobral vysavac a koniec spanku. Esteze som mala sluzbu ja, tak sme si s Chrisom 2 hodky vykecavali, az som z toho bola na prasky a nechala ho lezat a kecat sameho. Teda prestalo ho to bavit po 5 minutach a zaspal. Dnes sa chystam vyspat 😎
Ninka, joj - ja by som na chvilu potrebovala pre istotu nejaku masaz a pripadne vybeh zo psom. Tam aspon nemusim soferovat s kocikom o 106 a snazit sa preskakovat vsetky kaluze a mlaky petrzalskeho sidliska.
Eliska pocvic si aj za nas 😉

ninockaskv
19. jan 2010

no vidis Peti, ja by som si to tiez vymenila... aj na dlho..

neboj, podla mna sa to spravi, brusko sa mu ukludni.. a neskusite inu to um. mliecko?

bay
autor
19. jan 2010

Peti zlepsi sa to, neboj 😉
A pokial kojis skus pit nejaky fenyklovy/rascovy cajik. Faaaaaaaaaaaaaaakt to velmi pomaha 😵

ellise
19. jan 2010

ninka, já jedla ve 4 a cvičení mí začíná v 6, a mezitím jdu dobrou půlhodinku pěškobusem, tak to vyjde akorát.

Jo Jo peti cvičila jsem i za tebe a zítra jdu na masáž tak taky za tebe? 😀

halienka
20. jan 2010

Ahojte babky 🙂 tak my sme včera prešli na Nutrilon Extra a sledujem čo to s malou urobí, zdá sa mi, že prdíky sa zlepšili, no zato s pusy jej ľahšie to mliečko vyteká, ale nie je to grckanie prúdom alebo vo veľkom množstve, takže ak to bude takto ďalej, tak možno pri tom zostaneme. Ešte uvidíme aké bude kakanie 😀 Zajtra ideme na poradňu, uvidíme ešte čo povie doktorka, no a ak by sme sa museli vrátiť k Nutrilonu HA, tak by som si ho dala predpisovať.
Peti, no nemajú to ľahké ani tie miminká nielen my. Keď si predstavím že by som mala grcať niekoľkokrát denne a do toho by ma bolelo brucho s prdíkov tiež niekoľkokrát denne 😝 tak ako tiež by som nebola z toho nadšaná 😝 Ale pomaly sa to zlepšuje aj u nás tak určite aj u teba 😉 🙂 chce to len pevné nervy 😀

bay
autor
20. jan 2010

Ahojte 😉
Tak mne Misko prestal spavat v kociku 😔 Teda pospi tak pol hodku a potom kukuckuje 😀 😀
A v piatok mi konci materska 😔 No hroza....
Leni a ten Nutrilon extra ti predpisovat Dr. nemoze?

halienka
20. jan 2010

Bay, neviem veru, zajtra sa popýtam 😉 Dnes je tu akosi rušno 😝 😀 😀 No ale keď Miško v kočíku nespí tak dúfam neplače? Ak neplače tak nech kukučkuje 😉 už ho začína zaujímať kade všelikade to tá maminka s ním chodí 😉 takže bacha aby ťa doma tatovi nebonzol 😀 😀

bay
autor
20. jan 2010

Leni neplace 😵 len je problem ze takto ked je hore si spomenie ze mu treba jest a takto v zime ho len tak vonku nenakojim bez toho aby som schytala nejaky zapal 😠 😢 😔 Ale uziva si to. Pekne mu napolohujem podlozku vo vanicke a len gula ocami 😀 😀 😀
Tak dnes ma moc nabonzovat nemohol, kedze bol s nami tatino na obede 😀 Ale inak to budem mat tazkeeee 😀
Elis aka bola masaz? Joj ako by som sa pridala 😵

ellise
20. jan 2010

Joj Kami, masáž byla skvěla, první byla shiatsu, ponatahovala mi co mohla a pak klasika masáž zad a krku, normálně jsem na konci usínala a dokonce se mi zdály sny

sisipetka
20. jan 2010

Ahojky kocky,
Eliska vdaka za cvicenie i masaz....pomohlo mi 😀
No my sme s mlieckom zo zaciatku problem nemali, aj v nemocnici mu davali Bebu a aj doma som na nej ostala. Skor to vidim v tom, ze sa musi popasovat s mojim mlieckom + umelym - a aj fenyklovy caj pijem. Zacala som mu davat do mliecka espumisan a sem tam vypit kusok fenikloveho detskeho caju. Uvidime ako zaberie. A v utorok mame poradnu, tak sa popytam.
Leni chcem sa Ta opytat ako casto kaka Sonicka? MY kakame tak 1x za den, ale teda musim ho nechat rozbaleneho a cakat 20 minut kym zo seba vsetko vylozi. Tvari sa akoby vzdy dostal klistir a vsetko vykaka. Je to normalne? Aj to budem musiet prebrat s dr.

Inac dnes sme skusili novy sposob kupania - ocino vliezol do velkej vane, maly isiel potom ku nemu a fakt si to uzili - lezal ako pen, oci vyvalene, cumel v puse a nechal sa namacat, umyvat a ani potom neplakal. Takze uz viete ake ritualy budu u nas kazdy druhy den 😎 Konecne mam pocit, ze som ho poriadne umyla a natrela 😵

Ninka, jasne ze by som nemenila...a coskoro ani ty nebudes mysliet na masaz, ale na to, kedy bude drobec papi a kaki 😉

ellise
20. jan 2010

no jo holky, sedím tady nad dotačním programeme Jihomorvaského kraje a vyplňuji žádost o dotaci na divadlo.

halienka
20. jan 2010

Eliška jej tebe ale je 😀 akurát včera som myslela na to ako ma bolia kríže a ako by sa mi zišla masáž 😵 no ale kedy sa jej dožijem neviem, nahováram MM ale on to bohvieako nevie, takže poriadna masáž je zatiaľ v nedohľadne 😝
Bay, no to aj moja malá, stačí že ju niečo rozruší alebo trápi a prvé ju napadne jesť lebo to ju ukľudňuje. Sa niekedy smejem že mám doma bulimičku 😀 furt by jedla a potom to vyšablí 😀 😀
Peti, moja už dlhšie kakáva len raz denne, vraj je to normálne, kým som kojila tak omnoho častejšie kakala, ale ako som prešla na UM tak len raz za deň a tiež veru veľakrát práve pri prebalovaní. No zrovna dnes mi po dlhšom čase kakala 2x a aj to bolo redšie, a asi to bude zmenou toho mlieka z Nutrilonu HA na Nutrilon Extra, dokonca sa jej tuším aj ľahšie prdká. Začala som ho dávať včera pdovečer takže ešte uvidíme aké budú nasledujúce dni, ale zatiaľ to vyzerá dobre. Možno by ja vám prospela zmena mlieka. Ja som dávala aj kvapky Sab Simplex do mlieka proti kolike, aj čajík ak som ho horko ťažko do nej dostala, ale moc to nepomáhalo, tuším ten čaj ešte aspoň trošku zmiernil, ale tie kvapky vôbec. 😝
Ninka, ja som taký blbec, často tu píšeš o šatách na svadbu, ale ja som nejako nezaregistrovala 😎 😝 , to na vlsatnú svadbu alebo niekomu ideš na svadbu? 😅

ninockaskv
21. jan 2010

hej leni, na vlastnu .. to som sa potrebovala zamestnat do jari, aby som nemyslela len na malusa.. a uz mam vsetko vybavene 😔 vcera som bola opacit kadernika, som si ho rezervovala, ucese aj namaluje ma

elise, tak masaz zavidim.. ja sa chystam uz dva mesiace, ale stale to financne nevychadza.. takze buduci mesiac to isti 😝

peti, ja viem, ze sa stale opakujem, ale na to kojenie nechces vysksuat laktacnu poradkynu? mozno sa ti este rozbene.. viem, ze su aj v petrezke nejake, da sa s nimi konzultovat cez telefon, pripadne osobna navsteva.. a super, ze maluskovi sa pacilo kupanie s tatinom.. 😀

ked raz budeme mat doma male baby, tak sa mi tieto vsetky vase vychytavky hodia.. 😉

som kvoli konovi skoro zmeskala meeting, clovek pride do prace namiesto mailu otvori kona.. moj vlastny meeting a len len co som dobehla.. 😀 😀

bay
autor
21. jan 2010

Peti, prip. tu na konikovi pise jedna laktacna 😉 Teda je dobra na rady ohladne kojenie. Myslim ze Annaq sa vola.

bay
autor
21. jan 2010

A dnes som zas vyskusala ze gravitacia stale funguje 😔 Fakt milujem sneh na lade (proste BA chodniky 😠 😠 ) Ale nastastie som padla len na kolena a Miska v satke som este chranila rukami 😅