Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
5. feb 2010

Joj babky,krásne fotečky a krááásne detičky, jedno krajšie ako druhé 😵 😵 😵 až vám závidím, že som tam s vami nebola 😀 Snáď sa raz všetky stretneme aj s guľatou Ninkou a Wejkou 😉 🙂
Bay, no kvôli tomu počítaču sme sa rafli, ja chcem NB a on PC 😝 akurát že to mal byť darček pre mňa za pôrod, tak som si nejako myslela, že bude to čo si ja prajem a nie to čo si praje on 😖 Ale už ma tak znechutil, že nech si kúpi čo chce a strčí si to vieš kam 😝 😀

halienka
5. feb 2010

Ozaj, a pikoška z dnešného skvelého dňa: dnes sa mi zas dovalila svokra a teraz sa podržte - odomkla si sama kľúčmi, ktoré sme dali svokrovi pre prípad keby niečo 😠 že vraj aby ma nerušila kebyže náhodou kŕmim, tak si odomkla sama 😕 😠 tak ako už som povedala MM nech to s ňou rieši, lebo aj ja mám niekde hranice a keď ja na ňu vybuchnem tak to nedopadne dobre 😝

ellise
6. feb 2010

leni, tvoje tchýně nemá chybu 😀. Počkej vám začne gazdovať v kuchyni a bude to jako v tom mém snu. co na to řekl Vlado?

Jo a jak to nakonec dopadlo s PC ? Ani značná úspora energie ho nepřesvědčila?

halienka
6. feb 2010

Ahojte babky 🙂 tak som vychystala na prechádzku malú aj s MM a teraz rýchlo varím a mám chvíľočku čas na vás kuknúť 😉
Eliška, prča bola, že Vlado prišiel domov ešte predtým než svokra odišla a ona keď odchádzala tak drzo Vladovi povedala, že či nemá ešte jeden kľúč že by jej ho dal aby ona mala svoj a svokor svoj 😀 Bez toho že by sa spýtala jeho alebo mňa či s tým súhlasíme aby k nám takto chodila už pomaly ako na verejné hajzle 😀 Vladovi skoro zabehlo v prvom momente nevedel čo len povedal že nevie, lebo my dvaja sme si nestihli ešte nič o tom povedať. No len čo svokra zavrela dvere zvonka, tak nám hneď bolo jasné, že toto je už kapánek moc. No teraz reku ako jej to povedať aby sa neofučala, ale Vlado povedal, že on jej to povie rovno a keď chce nech sa ofučí. Tak som sama zvedavá ako to celé dopadne. 😝 😀 Už jej len chýba doniesť si sem zubnú kefku 😀 veď papuče si už svoje doniesla 😀
No a s PC to dopadlo tak, že bude NB 😀 😀 😀 som zrobila scénu a pochopil, že niekedy nemusí mať všetko tristo superpraktických výhod, niekedy je tá najväčšia výhoda po tom všetkom čím som prešla potešiť svoju ženu 😎 😀 😀

ellise
6. feb 2010

Leni, tal vidíš, účel svědčí prostředky. Poslední věta je super, to je jak z knížky : "Chlapci na slovíčko" To budu vtloukat našemu mlaďochovi do hlavy.

já jsme dnes jen s Tomášem. Lyžaři jeli do Rakouska lyžovat. Tak si užívám.

halienka
6. feb 2010

Eliška, to vieš, Vlado mi na to že jemu išlo len o to aby sme vybrali to lepšie 😉 no hej, cesta do pekla je dláždená...šak to poznáš 😀 Aj svokra si ju tak dláždi 😀 asi to má po nej 😀 😀 A tú knižku si musím prečítať, možno tam nájdem ešte nejaké dobré hlášky na presviedčanie 😉 😀
A čo porábkaš, keď máš trošku volno? Ja som práve dovarila a už sa mi valia moji dvaja domov 😝 🙂

bay
autor
6. feb 2010

Ahojte 😉
Leni, super ze bude NB a to co malo byt ze darcek za porod a bude po jeho??? 😠 No furt lepsie ako ja ☹ Mne bolo oznamene ze moj darcek za porod som si predsa priniesla z porodnice. A to som mala slubene auto k porodu dietata. No ale ver chlapom 😠 😠 (ale slubil ze do Rakuska uz isto budem mat auto, tak som zvedava aku vyhovorku najde potom).
No svokra ma tiez kluc od nas a ma dovolene odomykat iba ked som doma a nemozem a zakricim jej 😀 a teda ona poctivo zavola nez dojde. Ale ona k nam chodi kvoli planom domu.

halienka
6. feb 2010

Bay, tak dúfam, že aj tebe to výnde s tým autom 😉 a už teraz vyberaj značku 😝 😀 😀 Nieže si tvoj MK kúpi takú ako sa jemu páči 😀 S tou svokrou ste sa ale najprv asi dohodli na pravidlách, ale moja svokra nemá ani tú štipku slušnosti že by spýtala či súhlasíme, jednoducho vzala kľúč a ako vždy neohlásená prišla. Mňa skoro kleplo, že kto sa to dobíja, malá na rukách, no veď si to vieš predstaviť. Keby aspoň dopredu zavolala 😝 No veď dám vedieť ako táto story dopadne 😉

sisipetka
6. feb 2010

Ahojky kocky,
tak mne sa podarilo az teraz 😅
Stretko bolo super a dalsie je u nas....KAmi, Jani - dajte vediet, ktory den vam vyhovuje a viete sa sem dopravit. Ak to nevyjde tento tyzden, tak buduci dufam urcite a skocime na tie palacinky 😉

Leni, mliecko zatial ine nekupujem...troska sme sa ustalili a grckame sem tam s mierou a teda vsetky tie veci dodrziavame. LEn sa mi ho nechce dlho drzat rovno, tak ho davam do sedacky a tam si pekne este vyfici 🙂

ELiska - stridor je vrodene piskanie v hrtane tym, ze je maksi. On casom vytvrdne a potom to ma zmiznut, avsak dietatko nesmie ochoriet, lebo sa mu este viac zuzi ten dychaci otvor a zhorsi sa dychanie. My to potvrdene nemame, iba trosinku malicko to tam ma.
Akurat, ze ma tazkosti s dychanim, tak odmieta sat materske mliecko, tak sme na odsavacke a uvidime dokedy to takto vydrzime.

Kami nie je zac, som rada ze sa hracka paci aj MK 😀

A k tomu hadaniu s muzmi, tak aj my sme sa dnes riadne pochytili a az teraz vecer som trocha polavila....ale inac som sa chcela zbalit a nechat ho tu sameho 😖 Proste rypu vtedy, ked to najmenej treba 😠

sisipetka
6. feb 2010

Kami fotky su super.

Dala som si do albumu nejake foto, co sme boli fotit v atelieri 😉

maso
6. feb 2010

Ahojky, prijmete ma spat medzi seba? ☹
🙂))

ellise
6. feb 2010

Zuzi, vítej zpátky, to víš že můžeš k nám. Ale podmínkou je že nám musíš všechno povykládat co se za ten rok událo.

Leni, tá knižka není napsaná( zatím) jen by někdo ( nejlépe žena) měla takovou knížku napsat. O tom že ustoupit není ostuda, pomáhat ženě není ponižující, a že je důležité ženy potěšit i když tomu chlap nerozumí.
Dnešek jsem proflákala, byli jsme s Tomem na nákupech, koukala jsem na film, a stavili se tady dvě kámošky ( jedna po druhé)a pak si na zítřek uvařila polívku.

Peti děkuji za vysvětlení, fakt jsem to slyšela poprvé.

Jinak vaše dětičky vypadají skvěle. Miškovi koukají lumpárny z očí, Barborka vypadá na flegmoša, a malý Chris je nad věcí. Skvělá trojka. 😀

bay
autor
7. feb 2010

Elis, skvele vystihnutie drobcov 😀 😀 😀
Zuzi, ahooooj 😵 Ako sa mate?
Leni no ono takto tie pravidla nejak vyvstali same, bo kym bol MK sam, tak chodila tak ze si odomykala a ked zacal so mnou chodit a takto dorazila v istej nie najvhodnejsej chvili 🤐 😀 tak s tym okamzite prestala 😀 😀

bay
autor
7. feb 2010

Peti, Chrisko je nadherny 😵 Najviac sa mi paci ako ten anjelik 😵 😵 😵 Je bombovy 😵

bay
autor
7. feb 2010

Peti, Jani, mne je naj pondelok, streda, piatok. Ale mozme aj ine dni... 😉

halienka
7. feb 2010

Ahojte babky 🙂 No Zuzi vitáááj 😵 😵 😵 tolkokrát som na teba myslela ako sa mávate 🙂 super že si prišla 😉 ako sa držkáte? Branko už musí byť riadny fešáčik 😉 Hoď aj nejaké fotečky nech si oko potešíme 😅
Peti, som rada že sa vám to ustálilo, ja si myslím že ono je to väčšinou prechodné, len sa človek toho zľakne keď sa tak dieťatku začne všetko vylievať s pusy 😝 Fotočky s ateliéru sú krásne, nahováram MM aby sme aj my nejaké dali urobiť 🙂
Bay, tak vidíš, teraz si mi vnukla myšlienku, musím to raz naaranžovať tak, že svokra príde nevhod a pri niečom nás prichytí 😀 😀 možno ako vybehneme nahí s kúpeľne by stačilo 😀 je dosť možné že potom by už kľúče nepýtala 😀

halienka
7. feb 2010

Som aj ja hodila nejaké nové foto 🙂 keby ste chceli vidieť našu "michellinku" 😀

bay
autor
7. feb 2010

Leni paradna baba 😵 Ani by clovek nepovedal ze ma reflux 😉

evitkamalicka
7. feb 2010

ahoj kocky

Leni mala je krasna baculka 😵

sisipetka
7. feb 2010

ahojte kocky,
Zuzka vitaj, ale teraz musis pisat aspon 10 x denne 😀

Leni mala je super a vidim, ze uz aj koniky idu 😉 Ja som dnes nacvicovala drzanie hlavicky a krasne ju sam podrzal zopar sekund az kym som ho nepolozila lezat - hold mama nezaprie trenerku 😀 😉

Kami my sme sice tento tyzden dost plny, ale mohli by sme pripadne buduci pondelok 15.2. - urobime si valentina na palacinkach - pozyvam 😵

Eliska super popis nasich detureniec - Chrisko zatial len pozoroval, o taky mesiac im ukaze ako vie krasne lezat a tvarit sa zabavne....

Inac teraz mi dieta kaka, keby ste poculi tie zvuky ako pri tlaceni vydava - hotovy chlap. Ale tesi ma, ze po vcerajsku dnes opat z neho nieco lezie. To asi to moje materske mliecko - dnes uz mal 2 flasky 😉

No idem ho prebalit, len musim pockat kym MM dokameruje nas zazrak 😀

skybaby
7. feb 2010

ahojte babulky 🙂
leni sonicka je faaakt uzasna 😵
kami peti tak to dajme na toho 15.2.
my sme vcera uspesne absolvovali krstiny 😉

maso
7. feb 2010

Tak sa tesim, ze som zase tu, pravda je, ze som totalne zaneprazdnena, muz ma styri roboty, maka, aby sme sa mohli do Vianoc prestahovat (dufam, ze sa to podari).
Branko je uz velky chalan 🙂 oproti tym babatkam, co som tu pozerala fotky 🙂 (Leni, Sonicka je uplny ocino 😉)
Je veeeeeeelmi aktivny, hadze mi do akvarka hocijake veci, vysypava z kvetinacov zeminu, rad otvara vselijake sprchace a telove mlieka, potom je od nich umazany a to sa mu naramne paci a aj mu to chuti. Nevydrzi sediet ani minutu, krmim ho tak, ze ho nahanam, pri prebalovani by ste si mysleli, ze sa mi vcera narodil a ja som uplne nemozna, lebo mi uteka a vymysla. Je velmi bystry, ale lenivy na chodenie (ale uz zacina, tak sa velmi tesime). Chodime na plavanie, co mu pomaha, aby sme znova necvicili Vojtovku.
Ja som sa vobec nezmenila, dokonca som ani neschudla 😀 😀
Hodim sem aj nejake fotky 🙂
Baby, gratulujem k babatkam - bolo to pre mna obrovske prekvapenie, lebo som sa sem isla pozriet s malou dusickou a citam, ze vsetky ste maminy (akurat tusim Weja nie) a Evitka bude dvojnasobna 🙂
Postupne pokukam fotky, aj som ich uz pozerala a zapamatala som si akurat Sonicku, lebo je uplny tato 😉 🙂
Peti, pozdravuje Brano a tiez gratuluje 🙂

maso
7. feb 2010

Videla som Barborku - krasne tmave dievcatko 😵 a musim povedat, ze ma uzasny kos na spinkanie aj navliecky 🙂

maso
7. feb 2010

Chris je taky maly zlatusik, ktory sa mi najviac paci v ponoztickach tesne po narodeni a v lehatku ako maharadza 😀

Videla som tiez vase fotky, ked ste sa stretli ako tehulky 😀 vymakane ...

maso
7. feb 2010

Adamko je v podstate Brankov rovesnik, je tiez taky sibal? Ma krasne hnede ocka 😉 bude balit baby na svoje kukadla 🙂

maso
7. feb 2010

Kami, pozeram tvoj vycerpavajuci vyklad pred fotkami 🙂 odpadavam z toho, ze si sa vybrala ako neskora tehulka na Tomasovsky vyhlad (alebo skor zavidim kondicku) a mate krasnu spolocnu fotku, kde vidiet, aka si stastna 😵 😵

maso
7. feb 2010

Leni, aj z tvojich fotiek vidiet, aki ste stastni, Sonicka je vytuzena 😵 a pekne teda pribera 😉 a je cely tatinko, ako som uz pisala 🙂

maso
7. feb 2010

Elis, pozeram, ze Mata je uz kocka, to kam isla taka nahodena? A myslim, ze aj Tom bude bez problemov balit baby 😀 byt v jeho veku, tak ho beriem 😀

maso
7. feb 2010

Ninka, pozrela som si aj tvoje fotky a zostala som smutna, vsetko, co som prezila, sa mi pripomenulo a chapem, ako ti je, ked este stale sa niekomu dalsiemu a dalsiemu stane nieco take strasne 😔
Tehotenstvo je potom zvlastne, pretoze sa tehulka tesi velmi potichucku, aby nieco nezakrikla a pritom mysli aj na svojho anjelika. Ja som este na zaciatku druheho tehotenstva plakala za Samkom, ktoreho sme stratili 😔
Ale dokazes to, verim, ze raz budes drzat svoje dietatko v naruci a budes stastna. Musis tomu verit aj ty, da sa to, budes zase stastna, aj ked anjelik bude mat v tvojom srdiecku vzdy miesto.
Velmi ti drzim palce.

maso
7. feb 2010

Takze deviaty prispevok, staci Peti? 😀