Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ninockaskv
9. feb 2010

no to je fakt, ale si zober si, aku bude mat dobru imunitu!!! 😀 😀 😝 toho uz nerozhadze potom nic 😀

halienka
9. feb 2010

Ahojte babky, som sa skôr ani nedostala, naša malá má dnes svoj deň 😝 nie a nie spať a samozrejme čím ďalej tým nervóznejšia. Aby nuda nebola mňa zas začalo preháňať a MM je nachladnutý 😝 No ale zima-nezima, hnačka-nehnačka 😝 naložila som malú do kočíka a konečne zaspala a teraz ešte furt spí chvalabohu 😀
Ja fakt neviem či to boli bociany, tiež mi to prišlo divné že v tejto dobe, ale najviac sa to podobalo na bocianov. A plameniaci žijú aj u nás? Žeby to boli oni? 😅 No nevadí, vták ako vták, hlavne aby splnil čo má 😉 😀
Bay. dúfam, že Miškovi už bude dobre a nebudeš musieť behať po doktoroch, aj ja radšej riešim cez telefón kým sa dá, bo v tých čakárňach človek ani nevie čo chytí, hlavne v tomto období blbom. Bóže už aby bola jar! 😵
Eliška, že ty si zase behala bez pančúch a teraz si maród?! 😅 Nasaď riadnu kúru, vitamíny, čaj a teplá postielka 😉 a snáď to nebude až také zlé. Bola si aj u doktora?
Babky ja som si včera uvedomil jednu zaujímavosť, a to že všetkým tým čo sme prišli o bábatká a už sme vedeli pohlavie sa potom narodilo dieťa s tým istým pohlavím (aspoň teda o tých oktorých viem). Ja som prišla o dievčatko a narodilo sa mi dievčatko, Janka prišla o dievčatká a tiež má dievčatko, Peťka o chlapčeka a má clapčeka, Zuzka tiež o chlapčeka a má chlapčeka...Nie je to záhada? 😅

ellise
9. feb 2010

Leni to není ani možný, já dnes uvažovala nad tím stejným 😀 😀 . Jak jsem četla ráno příspěvkytak mně to napadlo.

u doktora jsem byla , dostala jsem ATB a dělám přesně to co si řekla že mám dělat

bay
autor
9. feb 2010

No ved u Dr. sa s malym samozrejme predbieham 😉 Ved mam mimnko 😵
Tak mne to nedoslo. Este ze ste mi to takto po lopate napisali. By to stalo za studiu 😉

halienka
9. feb 2010

Eliška, fakt??? 😅 To je sranda, myslíme na to isté 😀 akurát ma napadlo, že neviem čo si čakala ty vtedy, či dievčatko či chlapčeka, a či sa to aj u teba potvrdilo.
Moje dieťa teraz spí ako zabité, to som zvedavá čo zas bude v noci 😝 😀

sisipetka
9. feb 2010

ahojte kocky,
tak ja mam za sebou dlhy den - malicky bol poslusny a mali sme navstevu, tak to rychlo ubehlo, ale nic ine som nestihla 😀 Chrisko teraz spinka, krasne vykakany a umyty - a my mame tiez taku divnu stolicu zelenu so zltymi hrudkami....vraj je to normalne 😅

Inac Leni mas pravdu, ze kazda mame doma babatko rovnakeho pohlavia ako v nebicku 😔 😵

Ninka, laktacna ochorela a mne sa potom nejako vsetko doma zmotalo tym refluxom a chrcanim...tak som uz nemala silu riesit prechod iba na kojenie a trapenie maleho, ked i tak ma toho teraz dost. Tak aspon takto sa snazime a uvidime dokedy.

Zuzka, ak bude Branko uplne fit, tak mozete dobehnut...je to na Tebe ...ale suhlasim s tym, ze ked sme mierne chori tak radsej byt opatrny, predsa sme este malicky 😉

ellise
9. feb 2010

Leni, já to nevím. tenkrát mi to nechtěli říct, prý je to lepší když to nebudu vědět a já se v tom psychedeliu raději neptala.

ellise
9. feb 2010

Holky v neděli jsem byla v šoku. Na ČT1 ukazovali jeden kurz pro maminky a děti: Létání miminek. něco šíleného
http://zpravy.idnes.cz/letani-miminek-ma-pomoci...

halienka
9. feb 2010

Eliška, ja som to už kdesi kedysi videla a je to fakt hrozné 😝 Má odvahu tá ženská ešte to aj učiť iné ženy, čo keby sa niektorý ten hmat niekomu nepodaril? Hrôza pomyslieť 😝

halienka
10. feb 2010

Dobré ránko babky 🙂 ja idem mať dnes výnimočnú návštevu 🙂 príde ku mne Bayka s Miškom 😵 😵 Už by mali každú chvíľu doraziť. Tak to som zvedavá či sa dostaneme na koňa dnes 😀

ninockaskv
10. feb 2010

ahojte.. ja mam dnes za sebou vyberanie posledneho znamienka, robil to na 2x zakazdym ma skasol 11,- ze vraj za kvalitnejsiu nit.. a ked som sa pytala, ci to nie je nejako vela, ze si platim poistenie, mam papier od obvodnej aj koznej, tak mi povedal, ze mozem byt rada, ze to robi ako lekarsky zakrok a nie ako esteticky, lebo ini lekari si za to pytaju 40-50 eur za znamienko!! no chapete to? 😠

leni, aj mojej mame prve umrelo dievcatko a potom mala mna.. to znamena, ze dalsieho budeme mat chlapceka? no e 😀 steze sme sa uz konecne dohodli s chlapom na mene ..
leni, plameniaky urcite nie.. a boli ze na komine alebo na streche? mozno to boli nejaki opozdilci, ale pravdu mas hlavne, ze to splni ucel 😀

preboha, to co ten kurz lietania? ale malus vyzeral byt zjavne v pohode.. ale vyzera to hrozne 😝

peti, tak asi nemate kojit... ved chrisi to zlvadne aj na krabickovom 😉

aj ked som sa zase nasrala, s prepacenim za vyraz.. tak belohorcova ledva porodi, posle fotky do novin a hned ako lezie z porodnice s malou, ktora mala zltacku, tak ide nie domov, ale na tlacovku.. a vraj nema problemy s kojenim, kde na tomto poondiatom svete je spravodlivost??? 😠 no kde?

sisipetka
10. feb 2010

tak nas vytahujem z 3 strany 😉

Ninka, kludne sa rozculuj, mas uplnu pravdu...proste na niekoho sa aj hovno nalepi a iny si zlizu dobru smotanu - napisala som asi volovinu, ale chapes, ze?

Leni, Kami a to ako ste sa dohodli bez nas 😠 😀

Tak ja idem odsavat, uz som out a Chrisko nejako moc placka...asi ho boli brusko...

ninockaskv
11. feb 2010

ake ticho.. 😀

peti ako maly? nepomaha mu ani, ked si davas fenyklovy caj?

ja mam ochvilu vyplach mozgu.. zase meeting o mojich planoch do buducnosti,uz teraz mi je tazko, dufam, ze tentokrat to zvladnem bez revania.. 😅

a tuto nieco na obveselenie, do dnesneho dna: 😀
http://www.snotr.com/video/3928

bay
autor
11. feb 2010

Ahojte, tak sa po dlllllllllllllllhej dobe hlasim 😀 😀
Vcera sme boli u Lenky, kedze MK mal ist na dva dni na sluzobku, ale kedze mu volala hystericka manzelka, ze uz v zivote na ziadnu sluzobku nepojde 😀 tak dosiel domov a v stredu isiel zas na otocku a kedze isiel cez Povazsku, tak sme sa zviezli.

No co vam budem hovorit. Ubehlo to neskutocne rychlo. Misko si to tam poriadne uzil a pekne utieral podlahu 😵 Sonicka je kraska. A taaaak krasne sa usmievala 😵 😵 A ako mi Lenka kazala, tak sa mam aj postazovat kvoli jedlu. Takze boli na man deeeesne zli a nutili ma zjest polievku aj druhe a taaaaake velke porcie 😀 😵 😵 A ze dobre varia 😉 (odporucam tuto restiku 😎 ) Aj sme trosku pokocikovali. Deturence vdacne odpadli no a po navrte sme my uz museli ist domov 😔 Ale k Lenke uz zas prisla tradicna navsteva - svokra. Ale musim povedat, ze to malo na Miska dobry vplyv. V Trencine (kym MK este pracovne nieco vybavoval) dostal Misko papat v aute (kedze my kojaci nemozeme kojit po ceste) a taaaaaaaaaaak krasne sa Misko prisal 😵 To bolo uplne uzasne a vyyyrazne prijemnejsie nez jeho standardne jedenie. (akosik sa mu nechce davat do pusy aj dvorec 😝 kedze on to jedlo berie ako trest 😔 ). Dosli sme domov, vyvencila som a hned sme isli na pizzu kde sme mali rande s architektom. A dostali sme rady k domu 😉 Domov sme dorazili pred desiatou.

No a dnes sme boli zas plavat. Vynimocne som sla s kocikom a nie satkou a uz spi skoro 3 hodky. Zvladli sme navstevu Dr. (maminkinej), kadernictvo a potraviny 😵

bay
autor
11. feb 2010

To sa so mnou nikto nebavite? 😢 😝 😀

halienka
11. feb 2010

No ahojte babky 🙂 ja som od včera poobedia bola bez netu, MM išiel pre ten NB a hneď vzalaj starý PC nech sa to všetko preinštaluje, akurát nastal problém, že modem ktorý fachčil na starom PC, na NB odmieta. Tak to MM dnes celý deň riešil, teraz som zase na starom PC, lebo na NB ani fachčiť nebude lebo tam máme nový Windows a ten nie je kompatibilný s naším modemo 😖 tak vlastne ani neviem ako to ešte vyriešime, lebo bez netu a hlavne bez koníka som chorá 😀 😀
No aj ja musím pochváliť našu Kamilku s Miškom, joj ako nám bolo spolu dobre, hodím aj fotečky 😉 Miško je taký zlatučký usmievavý chlapček 😵 , sám sa pekne vyhral a ešte nám aj vyleštil popritom podlahu 😀 dúfam, že mu toto do dospelosti zostane, akože mu bude práca hrou 😀 a bude aj vysávať tak rád 😉 Inak našej malej to tiež zrejme veľmi prospelo, lebo prvý krát nám prespala normálne 8 hodín vkuse v noci, zaspala okolo deviatej a až do piatej rána ťahala. A ja trúbka nieže by som si to užila ale od polnoci som každú chvílku chodila na ňu kukať, čo mi to nešlo do hlavy že stále spí 😝 😀 Tak ale dnes si to vynahrádza a mrnčí každú chvíľu 😝 Inak Kamilka, ja stále rozmýšľam, či som tomu tvojmu MK dala to mlieko do kávy, veď som ho naliala do takého džbánku ale či som mu ten džbánok doniesla... 😝 🤐 😀 fakt neviem 😀 to som ale za hostiteľku 😀 Inak moja svokra nemala problém rozkázať hneď aj Kamilke, aby malého nedala na zem 😀 to je prípad tá moja svokra 😀 ja neviem kde sa jej deti učili plaziť a štvornožkovať, či po stole alebo kde 😀 😀 to si zas užijem, keď naša začne štvornožkovať 😝

halienka
11. feb 2010
ellise
11. feb 2010

bohovské sú tie vaše deti 😀 😀

Leni jinak tvohe tchýně, ta by mohla dělat u bezdomovců, ti by z ní měli takový strach že by si raději i bydlení našli. Ta by je postavila do latě. A zajímalo by mně co ji na to řekla Kamka.

ninockaskv
11. feb 2010

ahojte.. ja este v praci 😠

nadherni su.. obidvaja vyzeraju ako keby boli taki ryskavi, myslim vlasky a tie bodicka a dupacky to je rozkosne 😀

halienka
11. feb 2010

Eliška, Kamilka ju samozrejme odignorovala 😎 😀 aj ja to tak robím 😀 ona povie: prikry ju! A ja ju neprikryjem 😀 To sa s ňou ani inak nedá 😝 😀 Ona to tak asi nemyslí, ale mňa hrozne vytáča ten rozkazovací spôsob akým to podáva 😝 kebyže to povie inak, napr. a nevadí mu že je zemi? alebo niečo také, ale nie ona rovno príkaz: nedávajte ho na zem! 😀 😀 no ale to je jej spôsob, ona by rada komandovala, len už akosi nemá moc komu 😀

bay
autor
11. feb 2010

Leni, to mliecko som videla na stoliku, takze si ho doniesla... Ale ci ho mal v kave si uz ani on pamatat nebude 😉
No mala som co robit aby som nic nepovedala na tu jej hlasku ze ho nemam davat na zem, ale MK to vie vzdy tak pekne diplomaticky, tak som to nechala na nom, takze sa o to postaral on. A nanho si netrufla. Asi sa boji chlapov.

bay
autor
11. feb 2010

Foto su pekne 😉 (ukradnem a pridam do svojho albumu 😉 )

ellise
11. feb 2010

Leni, zkus se zeptat Vlada, jestli umí se plazit, a lézt po čtyrech? třeba to ani neumí. 😀 😀

sisipetka
11. feb 2010

ahojte kocky,
Leni, Kami fotky su super a ten komentar k tomu, parada 😀
...inac hambim sa, este som nevytiahla fotky z fotaka ked sme boli u Janky. Urobim tak ihned zajtra a tiez hodim link spolocnych foto 😉
Zajtra mame kontrolu u primara novorodeneckeho, tak dufam, ze nas pochvali - vcera sme sa vazili 5250 gr. 😵

Ninka, Chrisko uz ma celkom dobre to brusko, pijem aj harmancekovy caj - tak pekne kaka (sice kazdy druhy den), ale ide mu to statocne a Kamilka ho minule pocula cez telefon, ako sa namakal 😎 Prdky nam uz tiez celkom idu a ten skryty reflux zvladame....tie place su hlavne z toho refluxu, lebo ho to tam troska v tom hltane pali....ale inac uz je to lepsie ako na zaciatku a dufam, ze sa bude zlepsovat.

Lenka, tak Sonicka krasne prespala...nam sa tiez dari spat 8 hodin, ale zatial Chrisko zalamuje o 18tej a vstava cca o 3tej rano...a to ho uz nemozem nechat bez papania, aj ked moc nepyta, ale vrti sa o 106. Dnes zalomil az o 20tej, tak zajtra zreferujem, ci sa posunul i cas budenia alebo sa mu ta 3tia hodina ranna paci viac 😉

Kami, pekne si si naplanovala navstevu spolocne so sluzobkou 😉 Myslim, ze si to pekne s tvojim drahym zariadujes 😀

bay
autor
11. feb 2010

Provokaterky!!!! Podla mna spat v kuse dlhsie ako 2h je pre matky skodliveeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀
Peti, tak tomu ver 😉

skybaby
11. feb 2010

no my chodime spat medzi osmou a deviatou a ked ma barbor dobru noc tak papa okolo piatej rano a potom potiahne este tak do pol osmej 😵 lenze ja sa dostanem do postele okolo polnoci takze to este nie je idealne 😀

peti posli adresu aby sme v pondelok trafili 😉

idem pozriet fotky miska a sonicky

bay
autor
11. feb 2010

Jani ze do polnoci hore. Raz do roka mi to staci 😀

halienka
12. feb 2010

Ahojte babky 🙂 nečudujte sa môjmu písmu, ja som sa včera rozhodla pocvičiť si a niečo som si pri tom spravila s pravou rukou, mám spuchnutú dlan a palec a hrozne to bolí ☹ ide ma poraziť, lebo si s prepáčením ani riť utrieť nedokážem 😖 tak píšem len ľavou rukou. ani neviem či s tým ísť k doktorke, sa bojím že tam zabijem pol dna a aj tak ma odbijú len s nejakou masťou. 😝 nemám šancu sa ani o malú postarať ☹ do zadku aj s cvičením, ja to stále hovorím že športom k trvalej invalidite. a aby nuda nebola ešte som aj mrchu dostala, tak aspon mám viac dôvodov na ibuprofén 😀
Eliška, ja fakt niekedy žasnem že MM vie chodiť, rozprávať atd. 😀 minule mi pri odgrgávaní malej povedala: preboha nedávaj ju tak, chrbát ju bolí 😀 reku a vy ste ako dávali odgrgávať, dole hlavou či ako? 😀 že nie, v perinke sme postavili do rohu postele. no šak to je to isté aj ta je dieťa zvislo aj ja ked ju držím je zvislo 🙄 ona si to už asi nepamätá a traba jej to pripomínať 😀
Kamilka, no hlavne že mu tá káva chutila 😀 Inak ja ťa obdivujem, že dokážeš byť tak fit aj ked tak málo spávaš, ja by som bola asi totál grogy 😝 😀 inak aj my sme takí šťastní ked malá večer zaspí že ihned líhame aj my, aj ked je trebars len pol deviatej 😀

ninockaskv
12. feb 2010

baby a cez den spat nestihate? jedna moja kamoska vravela, ze vzdy ked jej maly (teraz uz ma druhe, uz to nestiha) cez den zalomil, zalomila aj ona.. 😀

leni, akoze v perinke postavili do rohu postielky? to akoze fakt, ci vtip? 😒

ninockaskv
12. feb 2010

este k tej statistike, asi to nefunguje, jedna babula v cechach prisla o chlapceka a narodilo sa jej dievcatko, dalsia prisla o dievcatko a ma dvoch chlapcov 😉