Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

adika89
14. mar 2010

Ahojte
baby nemá niekto radu, čo treba robiť ked mi zistili že mám zvýšené androgény t.j. mužské hormony, chcela by som otehotnieť ale bolo mi povedané že s takýmito testami je to viac ako nemožné
ako sa to lieči?

bay
autor
14. mar 2010

Ahojte 😉
Tak u nas sa to s jedenim obeda kvapku zlepsilo. Aspon chvilku spokojne papa. Nezje toho vela a po hodie mrnci ze je hladny (tak dostane zas len zeleninku 😝 ) ale aspon to zje. A zacali sme s olovrantmi 😵 Som naivne urobila jablcko s bananom pomixovala a ze budeme mat olovrant obaja. Ste ho mali vidiet. Som nestihala naberat na lyzicku a nechal mi asi 5 lyziciek. No ale aspon ze mu chuti 😀 😀 😀 Sladke mu ide. Ale ta zelenina je tvrdy boj. Ale ked ju dostane ako kremovu polievku tak je 😉
Noci som vzdala. Zas je hore kazde 2 hodky 😠 No ale raz musi prespat celu noc a ja si na to pockaaaaaaaaaam 😀 😵
Idem, zobudil sa.... Musime trenovat cikanie 😉

bay
autor
14. mar 2010

Tak to bol plany poplach 😵 tak mozem pokracovat...
Vcera sme boli vo Vertigu (lezecka stena). Bolo to supeeeeeeeer. Bola som so sebou spokojna. Vobec som nestresovala kvoli vyskam 😀 😀 Aj MK bol prekvapeny ze som sa spustila (vylezenie nebol problem ale spustenie sa 😀 ) bez placov a velkych presviedcani 😀 😀
No a aj hormony sa u mna zacinaju znormalizovavat a tak uhanam chudaka MK 🤐 😀 njn. Musim mu vynahradit ten celibat 😉 😀 😀 alebo sebe? 😅 😵 😀

halienka
14. mar 2010

No, okná umyté, podlaha tiež 😀 dokonca aj kúpelka awécko na poschodí 😎 😀 už som spokojnejšia 😀 Eliška, no chystám sa robiť rôzne pokusy s tým zaspávaním, lebo takto to nemôže byť donekonečna. A bude to asi tvrdý boj 😝 😀
Kami, máš krááásne foto 😵 😀 😀 A to si lozila aj s Miškom? 😅 No tam by ma nikto nedostal a presne, asi väčší problém by bol spustiť sa 😉
Adika, o tomto ti neviem poradiť 😔 Skús pozisťovať cez google 😉

sisipetka
14. mar 2010

ahojte kocky,

tak my sme mali mm prec a urobili sme si s cHriskom vylety po rodine 😉

Kocky my sme dnes spali do 5tej rana od 7mej vecera, boze, keby to takto fungovalo castejsie....ale presne ako Barbi a SOnka, mame cez den uz iba max hodinove spanky medzi papaniami a v case ked nespi a nepapa, tak vyzaduje mamu non stop v akcii. Tak sa cely den nezastavime....ale aspon sa maly tesi a stale usmieva.

....a uz som si vybrala novu fyzioterapeutku, tak potom dam vediet ako sme dopadli...

bay
autor
14. mar 2010

Leni, nie nie. Misko bol doma so svokrou 😉 A spolocne zaspavanie v posteli u nas zaberalo a stale zabera 😵
Peti, ved by to bola nudaaaaaaaa 😉
No a u nas je to dietko tiez kazdou minutou akcnejsie a ukecanejsie 😀 😀 😀 😀

sisipetka
14. mar 2010

uz som spat, Chrisko okupany, napapany a zaspal 😉

Jani, viem si predstavit ako Barbi vyvadzala, ked nebola vo svojom - my sme to zazili teraz 2 dni po sebe a poviem ti, bola som normalne na prasky a vecer som si lupla pivko, co inac nepijem 😅

Lenka, u nas je to rovnako so zaspavanim pocas dna...ked uz zacne plakat a nic sa mu nepaci, tak musi ist spat. Sam ani za svet, tak ho zoberiem ku sebe na postel, chvilu pohojdam, pohladkam hlavicku, zaspeivam pesnicku a potom sa ukludni. Polozim ho kludneho na postel, obklopim vankusmi a on si tu hodku pospinka -a vsak dudlik v puse mu masti o 106 😀
Vecer nam to zatial funguje celkom ok, okupe sa, napapa a polozim ho priamo do postielky. MA nad nou taku zirafu a tu fascinovane sleduje 😀 Niekedy zaspi do 5 minut, niekedy mu to trva dlhsia, ale ani sa necudujem, ked vedie dlhy dialog so zirafou - teda monolog 😀 Dnes na to trvalo asi 30 sekund. Dala som do postielky, uprel zrak na zirafu a zavrel ocka v spanok 😵

Kami, jasne ze zabava nesmie chybat....len toho nasho 7 kg tucniacika nosit a prenasat po jeho zalubach, teda ziadna sranda. Normalne som zistila, ze chudacika este neposluchaju ruky a hrkalkou sa akurat tak obucha...ze sa zacne rozculovat a potom si riadne poplace. No co mam robit, ked on uz by sa chcel hrat s Miskom a Barborkou, tak trenuje a trenuje a zatial mu to nejde....Ale nebojte, ked prideme za Sonkou...tak uz bude aspon trosicka spolocenskejsi 😀

Eliska, poviem mm, ked pojde na coneco, nech ta pozdravi cez kolegyne 😀 😀

bay
autor
15. mar 2010

Dobre ranko 😵
Peti ale to buchanie sa hrackami je dobre 😉 Misko sa vtedy naucil ze ked zacne niecim metat tak musi zavriet oci 😀 😀 A poctivo to robi doteraz kedze sa vecne otrieska 😎 Ze 7kg. Aky drobcek 😀 ale takto nas zachvilu prevazite 😅 😀 A nech trenuje. Za chvilu je teplo a slniecko, tak nech ich mozme vonku vypustit 😀
Jani, Peti, vy ste teraz pracujuce, co? ☹ Takze tyran Misko ma teraz asi smolu, co? 😅
Cez den ani mne Misko nechce zaspavat v postielke sam. Iba ak sa k nemu tulim 😉 Tak som dost casto uspavala vo vanicke od kocika, ale ta uz mu je len tak tak, tak uz to dlho nebudem moct robit a potombude zle 😔 Ja Miska nemozem uspat na posteli a oblozit ho vankusmi. Nieco take nas uz nezastaviiiiii 😀

skybaby
15. mar 2010

🙂 ahojte
tu u nas sa prave niekto rozculuje v postielke 😀
kami ja sice pracujem ale uz sme sa v mm zhodli ze je to blbost, takze tieto veci podokoncujem co mam rozrobene a potom sa na to vykaslem

skybaby
15. mar 2010

no tak teraz uz naozaj spime 😵 dufam ze to bude viac ako 30 minut
baby ja by som mohla stretko buduci tyzden, v podstate asi hocikedy okrem utorka tak dajte vediet 😉

a idem sa vrhnut na tu prednasku, ja krava neviem preco som to brala, teraz si tam budem musiet hodinu a pol vymyslat 😀

ninockaskv
15. mar 2010

ahojte.. 😀

ja tu nejako zaspavam pri compe a to doma ani malusa nemam.. som bola v sobotu na sushi u kamosky, vypili sme asi 6 flias, v nedelu rano cvicak so posm, potom sme zalomili a vecer divadlo.. vravim si, ze si to musim uzivat, kym teraz mozem, mozno ze ochvilu uz nebudem moct.. ale nedari si mi, hned by som si to s vami vymenila .. 😀

adika, tiez vobec netusim

kami, rozkosna fotecka .. 😀

leni, sky, peti.. prajem pekny slnecny tyzden.. 😉

bay
autor
15. mar 2010

Ninka, no s tym uzivanim si to hovorim aj ja 😀 😀 Takze si idem uzivat posledne mesiace slobody, bo ked dojde aj druhy malus tak sa spolu s MK sami asi tak skoro uz nikam nedostaneme 😔 😉
Leni, som vcera skusala to tvoje zehlenie v sede pri telke a teda mne to vobec neslo 😀 😀 mi je lepsie na stojaka 😵 😀 Ale aspon mam na mesiac klud od kosiel 😵 😀
Jani, Peti, no my mame standardne plavanie ut a stv, inak mam zatial diar na ten tyzden prazdny 😉
A dnes dostane maly na obed uz aj spenatik tak uvidim ci bude po mne a bude spenat 7 dni v tyzdni 😀 😀 😀

ninockaskv
15. mar 2010

kami a ako to vtedy dopadlo s tou sparglou? podarilo sa uvarit?

no veru s dvomi malusmi, to bude o drzku.. a to si predstavte dvojicky, ked niekto ma 😀 😉

bay
autor
15. mar 2010

Ninka, uvarit sa podarila, ale nechutila 😝 takze tym skoncili moje slavne pokusy so sparglou 😀 😀
Ninka, no dvojicky si neviem predstavit. Mne staci aj ten moj jeden milacik 😵
No zavisi ako si budu trufat babky 😀

ninockaskv
15. mar 2010

😉 😀 tak mozno tomu este pride na chut.. teraz je to pre neho nove, mozno este nevie, co je dobre.. som zvedava na ten spenat..

a teraz mi napadlo, peti, ja vobec neviem spievat ani ziadne pesnicky nepoznam, to potom ma nejka osvieti a budem to vediet? 😅 😕

bay
autor
15. mar 2010

Ninka, dietku je jedno ci vies alebo nevies spievat. To nie je superstar. Pesnicky sa naucis (aj basnicky) pripadne si ich dotvoris alebo cele vymyslis 😉 😀 Ja malemu spievavam aj z vecernickou - Pa a Pi, Macko Usko, ...
A teraz je uzasny. Hra sa s hrackou so zrkadielkom a studuje ju zo vsetky uhlov a vzdialenosti a je jak v tranze 😀 😀 😀
Spenat uspech nemal. Ani pomixovany. Ani tekuty vo flaske. Myslim ze viac skoncilo v oku nez v bruchu 😔 No zeleninkovy asi nebude 😠 😠 Ale zas co. Ked mu tych 40-60g staci na 3 hodky tak to riesit nebudem 😀 Uvidime ako na tom bude vahovo... Ale uz neviem aky trik by som na neho este skusila... 😅

ninockaskv
15. mar 2010

boze kami, ked ta tak citam, tak mam vzdy pocit, ze maly viac omaluje celu kuchynu ako da do bruska... ale on si zvykne.. alebo bude po mamine viac masovy 😀

no ja som prave absolvovala call s polovicou europy, bola tam nasa tehotna managerka, ktora odchadza v maji na matersku.. taka som z toho bola vyvedena z miery, ze som prvych 20 minut vobec neregistrovala.. a ked som sa ako tak zacala sustredit, uz bolo po calle.. boze, uz aby toto bolo za mnou, uz to nezvladam... ☹

bay
autor
15. mar 2010

Ze by som zajtra skusila poriadny kus steaku a iba nakrajat na velke kusy? 😀 😀 😀 😀
Tak tomu ver ze zeleniny je vsade viac nez v Miskovi 😀 😀

ninockaskv
15. mar 2010

no, kami, tak to sa ti maly podakuje xixixi

boze, dnes ja mam nejaky precitlively den.. som si aj porevala za compom.. hlavne ked nahodou zavadim pohladom na konikovi na fotkach s testami.. "cakame druhe dietatko" alebo tema, ze druhe mimi v prvom roku prveho 😠 😅 😅 😅 😅 😅

ninockaskv
15. mar 2010
halienka
15. mar 2010

Ahojte babky 🙂 No ja nie a nie sa odlepiť od tej mojej Sonky 😝 😀 až teraz keď prišiel MM som sa jej na chvílku "zbavila" 😀 😀 😀
Kami, no ja sa už teraz toho bojím ako mi budeme jesť tú zeleninku 😝 😀 a hlavne ako zvládne jesť s lyžičky, lebo teraz keď jej len dávam kvapky - veď myslím, že nemôžu byť také zlé keď sú pre deti - tvári sa akoby som jej dala nejaký horký blen a hneď sa preventívne tým akože dusí 😀 😀
Peti, no ten dudlík nán chýba, isto by Sonka zaspávala lepšie. Tento týždeň ju ešte nejdem týrať, ale od budúceho začíname trénovať zaspávanie v postielke a uvidíme 😝
Ninka, v téme Očkovanie - pre a proti je možné podporiť hromadnú pripomienku - musíš nájsť link a postupovať podľa inštrukcií - treba do 18.3. nazbierať min. 500 hlasov, tak ak chceš podpor 😉 Ide o to aby očko bolo len odporúčané a nie povinné a aby sa zrušila BCG vakcína. 😉 Ten link čo si teraz dala som už čítala 😉 Teraz mi jedna kočka písala do IP že je špac. pedagóg a majú prípad po očko - ťažký a dokázaný 😔

sisipetka
15. mar 2010

ahojte kocky,

Jani, Kami okrem pondelka mozem - to ideme na rehabilitaciu k odporucanej fyzioterapeutke.(pracujem iba po veceroch)
Takze navrhujem stredu - to by mohlo vyhovovat kazdej 😉 Inac otazka, myslite, ze je este skoro ist navstivit Sonicku 😎 Ak nebude snehu...tak ja by som sla ... a ma sa aj oteplit. ALe pockam na vase vyjadrenia.

Kami, to vase papanie je super...ja sa na to hrozne tesim, kedze my problem s lyzickou nemame...maly by si ju vrazil najradsej celu do pusy, ked mu davam kvapky 😀

Ja o tom ockovani som zatial nestihla citat..., ked bude mozno cas, tak sa do toho pustim....ale maly dava riadne zabrat.

Leni, ja asi tiez o chvilu budem riesit zaspavanie v postielke, lebo presne ako Kami pise...o chvilu ani mne nebudu stacit vankuse.
Inac dnes nam maly zaspal priamo pri flaske, z ktorej vypil asi 1/3....prechadzame na normalny rezim a kupeme ho vecer medzi 18.30 - 19.00 a to je pre neho uz cas nocneho spanku....a potom mu davame este papat...takze to mame zaujimave, ale vydrzi spat do 4tej rana a potom certik buntosi. Viete, co nam dnes vyparatil:
- rano o 5tej uz sa metal v postielke, tak sme ho dali medzi nas a metal sa az kym sme z nej obaja nevyliezli. Potom roztiahol ruky a nohy a zaspal na 1,5 hodinu...certik nezbednik 😀 😵

Ninka aj Tebe pekny tyzden 😎

bay
autor
16. mar 2010

Ahojte, ja len rychlo bo o chvilu bezime na plavanie.
Peti, Jani, pre mna je streda ok 😉 😵 Za Sonickou sme ochotni vyrazit kedykolvek 😉
No kvapky z lyzicky papal nadsene. Aj olovrant (ovocie) aj veceru (kasu) papa nadherne. Otvara pusku a sam si pyta (a ked nestihas,jeho tempu tak to su ine staznosti!!!) len ta zelenina nam nesmakuje. Ale pokial ju dostane v pomere 1:2 s MM (2 je samo MM 😀 ) tak je ochotny trochu zjest. 😀
Ja si radsej tie veci okolo ockovania necitam, bo by som potom moooooooooooc stresovala, takze zastavam nazor sladkej nevedomosti kedze sa tomu zatial neda vyhnut 😢 😢 😢 Ale kludne podporim ze to ma byt dobrovolne, takze Leni ak hodis instrukcie 😉
No a my sme dnes zas slameni vdovci s Miskom. MK na sluzobke 😝

A prave Misko nasadol do vajicka sam. Akurat ze bruchom nadol a nejak sa zasprajcol a len nozickami metal ako taky chrobacik 😀 😀 😀 Inak on sa dnes za noc straaaaaaaaasne zmenil. Mi pride dnes taky velkacky ze by aj do skolky mohol ist 😔 . No a vcera mne Misko tiez vecer odkvacol pred pol siedmou. Ani kasu nedojedol, na mlieko ani nekukol a nez som ho dala do postielky tak bol uz tuhy 😅 To ma z toho ze nepocuva mamu a odmieta poob spanok 😀 😀 😀

halienka
16. mar 2010

Ahojte babky 🙂 tak naša Sonka zas včera večer úplne naopak, zaspať sa jej podarilo až niečo pred desiatou, to som ja už v polospánku ju kolísala a spievala...no ani boh nevie čo som to spievala 😀 tiež si pri spievaní vymýšľam slová, lebo uspávanky moc nepoznám 😝 No my máme akési trochu horšie noci teraz, hore bola už o druhej, potom o piatej a potom o pol siedmej 😝 A Sonička sa ná vás všetkých teší, takže kedykolvek sa rozhodnete (len nie tento týždeň lebo to mám teraz pred tým uvítaním kapánek pernejšie) môžte prísť 😉 🙂 síce my tu máme ešte kopu snehu, ale ja myslím, že do budúceho týždňa to zlezie. Jáj, no a budúci štvrtok tiež nie, lebo to ideme na poradňu - očkovanie - bojim, bojim 😔 asi by som to ani ja nemala čítať, bo potom mám len strach 😝

bay
autor
16. mar 2010

Leni tento mesiac utorky a stvrtky nehrozia, to my plaveme 😀 😀 a teno tyzden to asi nestihame takze pohodaaaaaaaaaaaa 😉

halienka
16. mar 2010

Tu je postup na podporu hromadnej pripomienky, ak by teda niekto chcel podporiť: 😉

1. V prehliadači otvorte túto adresu, na ktorej môžete prezrieť pripomienku: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...
2. Na ľavej strane kliknite na voľbu Registrácia.
3. Registrujte sa (treba vybrať meno a heslo a zadať e-mail adresu).
4. Prihláste sa prostredníctvom polí na zadanie mena a hesla umiestnených tiež na ľavej strane.
5. Kliknite na voľbu Môj profil a nastavenia (tiež na ľavej strane). Zadajte požadované osobné údaje, aby Vám systém dovolil podporiť pripomienku (rok narodenia, profesia a dosiahnuté vzdelanie nie sú povinné; legislatívne oblasti nemusíte vyznačovať).
6. Znovu aktivujte adresu z bodu 1.
7. Kliknite na tlačidlo Podporiť, ktoré nájdete na stránke dole.

sisipetka
16. mar 2010

ahojky kocky,
no normalne, ze zapinam PC pred obedom 😀 Christianko sa rozhodol, ze bude mamu posluchat a po papani pekne lezal v obyvacke na deke a ozieral si pasticky. Vydrzal tak skoro hodinu, potom sme troska bruskovali, hrazdickovali, prechadzali a teraz sa vypytal na svoj 45 minutovy dudlovaci spanok 😉
Leni, nam Chrisko vecer nevydrzi dlhsie ako do 19tej byt hore a to je uz tak nevrli, ze kupeme ryhchlostou 200 - 500 😀 Ale za to vstava rano o 4tej na papanie a potom sa mu uz velmi spinkat nechce. Nastastie dnes bol MM zlaty a cele rano az do 8mej sa mu venoval - to viete, vcerajsi sex po dlhej dobe robi divy 😀 😀 😀

Kami, strasne sa mi paci ako Misko napreduje - hlavne do toho vajicka si to riadne hodil 😉

Uvidime ako povie Janka a ja by som buducu stredu vyrazila....ale urcite sa dohodneme tak, aby nam to vsetkym vyhovovalo a pokusime sa aj nejako kociky potlacit na poobednajsiu prechadzuku 😵 vTesim, tesim....

Inac zajtra ideme do Viedne nasmu chrobacikovi urobit nakup oblecenia - som zvedava, co nam padne do oka a ako to Christianko s nami zvladne....

bay
autor
16. mar 2010

Peti ked budes v tom rakusku nepozries mi co tam stoja mliecne kase od Nestle (prip. Sunarku ale to neviem ci maju aj tam 😅 🤐 )? Bo tu su drahe, tak ci sa mi to tam oplati vyrazit 😵 Dik poklad 😵
Cize by sme uz buducu stredu vyrazili do Povazskej? 😨 Juchu 😵
No a k sexu. Kedze sa to u mna vratilo do "starych" dobrych kolaji, tak furt uhanam chlapa a vcera bol nadseny ze sa Misko zobudil ked sme sli spat a nic nebolo (bo zaspal kym som uspala maleho 😔 )

sisipetka
16. mar 2010

Kami pozriem....ale neviem, kde mam hladat - ideme do SCS a tam mozno v Bille a Bipe - tieto obchody urcite navstivim. Kolko to stoji u nas?

Jasne, ze do Povazskej buducu stredu, ale len po dohode vsetkych zucastnenych 😀

No idem si dat rychly obed, bo Chriskovi o 5 minut konci rychly spanok 😅

bay
autor
16. mar 2010

Peti u nas je za 2,99€ 😉 Ved to len ked stretnes 😉 😵
No a ja idem uspavat.... 😅 Som zvedava, kto vyhra 😀 😀 😀