Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
29. apr 2010

Ahoj Lienka 🙂 Aj ja by som chcela malej kúpiť nejaký klobúčik, no tu v Považskej akosi neviem na nič dobré naraziť. Mám takú tenučkú čiapočku ešte, ale inak nič. A predsalen dievčatká v tých klobúčikoch v lete tak krásne vyzerajú 😎 😀 Prikrmovanie už zvládame celkom dobre, najhorší je začiatok, treba sa vyzbrojiť riadnou trpezlivosťou. A dobrými podbradníkmi 😀 ja teda malej dávam jeden hrubý látkový a na to jej ešte dávam v tescu kúpený taký igelitový aj s rukávmi a aj tak jej to niekedy pretečie popod krk na oblečenie 😝 😀 a veľmi rada si s plnou pusou kýchne takže to mám na tvári aj ja 😀 ale teraz už spapá celú tú 125g fľaštičku zeleniny a cca 100ml kaše večer. Horšie to je s pitím, nechce mi piť nič okrem mlieka, som z toho nešťastná, lebo ide leto a bude potrebovať tekutiny. No a malú mi naposledy vážili 8.4. na poradni a vtedy mala 7,6 kg, tak teraz už možno aj 8kg. Je teda riadny tučko 😀 😀

lienka321
2. máj 2010

Halienka, dakujem za radu ohladne tych podbradnikov 🙂 Ja malej davam cistu vodu zatial, tiez najprv moc nechcela, ale teraz uz v pohode vypije. Hlavne jej ju davam, aby si zapila zelezo co jej davam. Halienka a aj varis? Alebo davas len tie flastickove zeleninky s maskom? Asi aj tak aj tak. Neboj, ked mala zacne lozit tak kilecka pojdu dolu. No a moja mala tiez pekne pribera, ani by som nepovedala, ze vazila nieco cez dve kila. Naposledy mala u doktorky 5,870 kg to mala tak zaciatkom aprila. A ked som ju doma vazila tak uz mala 6.5 kg. Uz sa aj pretaca hviezda nasa. A strasne keca. Take hrkutance a take zvatlaniny. Aj Tvoja?
V Bratislave je inac krasne pocasie, sice od pondelka by malo uz zacat prsat, no uvidime. Chystate sa aj na dovolenku s malinkou? My by sme chceli ist do Tatier a do Talianska.

halienka
3. máj 2010

Ahoj Lienka 🙂 No ja kupujem aj tie fľaštičkové a niečo aj varím, zatiaľ sme ešte len na zeleninke bez mäska, ale koncom týždňa už chcem aj s mäskom skúsiť 🙂 Totiž tie fľaštičkové zeleninky neobsahujú tolko pesticídov ako keď kúpiš normálne v obchode zeleninu, takže aspoň začať som chcela s takými, no a zemiaky máme "domáce", tak tie si varím, špenát kupujem mrazený...ale postupne budem chcieť prejsť na kupovanú zeleninu, aj keď nie zrovna rada, no tie fľaštičky svinky sú dosť drahé a nedá sa to tak donekonečna byť len na nich. Jedna kámoška mi vravela že v roku jej syn už jedol to čo oni a ja by som rada dospela tiež k atkému výsledku 😀 teraz ide leto takže na trhu sa pokúsim kupovať domácu zeleninku, no a potom už normálne v obchode budem kupovať. No a mäso bohužiaľ nemám odkiaľ domáce, takže to len z obchodu 😖 Inak malá tú zeleninku veľmi ľúbi a zje akúkoľvek, včera mi spapala 170g 😅 trošku menej jej chutí karfiol a ten špenát, no keď pridám k tomu mrkvičku, tak nemá problém ani s tým 😀 Tvoja laurinka priberá tiež pekne, isto je tiež riadna gulička 😀 Naša Sonka mala také kecacie obdobie, teraz to tuším trochu ustúpilo a už sa zase viac venuje svojim ručičkám 😀 Ale prevracať sa stále nechce, zato keby mohla tak už sedí 😀 strašne sa snaží posadiť. Len píše sa že dieťa by malo najprv liezť až potom sedieť aby sa správne vyvinuli vnútorné orgány, no ale neviem ako to u mojej malej dosiahnem, keď ona sa na tom koňovi ani moc hýbať nechce 😝 😀 My tohto roku moc dovolenku nechystáme, stavali sme dom a ešte nejaké veci dorábame a sme dosť finančne švorc 😝 Chcela som ísť aspoň do Ružbách na ten predĺžený víkend na plávanie s malou, ale termínovo mi to nesedí, tak to vyzerá, že ani to nevýjde 😖 tak tohto roku asi len kúpalisko nám ostane a teraska za domom 😀

lienka321
4. máj 2010

no ved teraska je super 🙂 . Dnes sme boli na cviceni babyfit a vsetky deticky sa dali do stredu a cvicitelka s maminami na ne pustali taky pestrofarebny padak. Tak to bolo radosti. Ja som sa dohodla s mamou, ze vasadi mrkvicku, tak si budem chodit po mrkvu do Ruzomberka. Teraz v maji tam idem po dlhom case. Naposledy sme boli v auguste minuleho roka. Ale ked som ostala na rizikovom uz som sedela len doma a potom bola mala malinka. Dokonca v maji ideme 2krat do Ruzomberka lebo moje krsna ma prijimanie. Tesim sa
Budem si musiet zaobstarat ten igelitovy podbradnik. Cas prikrmovania sa blizi. 😝 😲

lola19
21. jún 2010

ahojteeeeeeeeeeee, som tu roky nebola, ake mate heslo aby som s k vam dostala. Plis poslite mi ho ho do IP, ak st e na mna este nezabudli

ellise
21. jún 2010

lolka, máme zamčenou tému, a do ní tě může dostat jen zakladatelka a to je Bay, a ta je zrovna na dovolené, ale mi ji d´áme vědět, jen nevím kdy se vrátí

bay
autor
2. júl 2010

Vybavene 😉