Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

mery.maja
7. feb 2009

Dobre ranko,

Nadka sa nakoniec rozhodla ze to zabali skor ako ja a tak mi vcera vecer prisla takato sms:

"Uz som na svete,aj ked v maminom brusku bolo lepsie,ale co uz.Volam sa Ninka a mam 46 cm a 2800 g.Maminka je unavena,neviem preco,ved najviac som sa tu narobila ja.No a ti ludia v bielom,co tu pobehuju,tvrdia,ze sme aj s mamou ok." 😵 😵

bay
autor
7. feb 2009

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Supeeeeeeeeeeeeeeeeeer! Moc moc garatulujem, pozdravuj ju a vysvetli aj svojmu drobcekovi ze je uz cas 😀

halienka
7. feb 2009

Dobré ránko 🙂 Jéj, Maji, tak to nadenke odkáž, že všetky strašne moc gratulujeme 😵 Som rada, že sú v poriadku, asi to doktori nechceli riskovať a radšej zvolili cisarák alebo čo.
Bay, pavúk v dome znamená šťastie, pekne ste ho mali prikrmovať na tom lustri 😀 😀 😀

m311293
7. feb 2009

maji, vyřiď Naďke mé blahopřání, i když jsem se s pohlavím netrefila, tak ji přeji hodně radosti a spavé miminko a malej Ninke hodně zdraví a trpělivé rodiče

Bay taková velká a malého pavouka se bojí, chudák co musel zažít on když vás uviděl 😀

halienka
7. feb 2009

Ahoj Eliška 🙂 To je dobré 😀 že čo musel zažiť on 😀 😀 A čo máš na pláne cez víkend?
Ja idem trochu upratať, poobede príde na návštevu kolega s manželkou - musíme predsa udržiavať dobré vzťahy 😀 No a zajtra budem mať veget, iba poobede ideme k bráškovi, má malého tento víkend zas u seba a malý v piatok robil kaskadéra a rozbil si hlavu na zárubni,museli mu to zašívať. Už si ho viem živo predstaviť ako tam omdlieval, chudiatko naše. Tak som poslala Vlada do obchodu až mu nakúpi niečo sladké ako bolestné 😉 🙂

m311293
7. feb 2009

leni nic zásadního, chci udělat pořádky, mám ještě nejaké věci po mamce, doklady o bytě a tak různě, tak to chci zlikvidovat.....dnes nevařím, jdeme k tchýni na oběd, tchán slaví narozeniny.
Chtěla bych tímto víkendem jan tak nějak proplout,(či jak to nazvat). venku se vyčasilo, tak asi dáme nějakou procházku.
Zítra chci na návštěvu k tetě, (to je hrozný takhle jí říkat, je jen o 13 let starší než já).
jela bych někam na víkend, hodil by se ten wellnes, ne že bych byla unavená, ale všechno to na mně nějak padá, potřebovala bych vypadnout, pryč od starostí a zaběhnutého koloběhu.

peti, ozvi se pls....

halienka
7. feb 2009

Eliška, ani ja nevarím, zostalo niečo s týždňa, tak podojedáme. Ja by som v prvom radepotrebovala aby ma prestalo to brucho bolieť, dva týždne nemám dňa bez bolesti, už mi z toho tiež začína šibať a napadajú ma také filozofické myšlienky že: načo má človek emócie, veď to pre vývoj druhu nemá žiadny význam 😀 No povedz, nešibe mi to? 😀 Ešteže MM ma nepošle na psychitriu ale poctivo sa mi snaží vysvetliť, že sme vyšší vývojový stupeň a na niečo to určite dobré je 😀 😀 😀 Ja začínam mať obavy či ten wellnes v marci výnde, zabudla som že niekedy v novembri nás bratranec prihlásil na víkend v marci do Tatier, ani neviem ktorý víkend, a z roboty by sme mali ísť na agrokomplex na výstavu, chcem sa síce z toho vyzuť, ale neviem či sa mi podarí - a to býva od štvrtku tuším do nedele začiatkom marca. Tak fakt neviem ako to dopadne. Peťka sa neozýva, tak ktovie či vôbec pôjde.

bay
autor
7. feb 2009

Tak my sme boli dnes na kolibe na prechadzke. Samy lad to tam ale NEPADLA som 😵 😀 😀 NA obed sme boli v restike na vyprazanom syre - no zdrava strava 😀 . Akurat co som teraz spravila kolacik na poobedie, ked k nam pride navsteva a idem si asi trosku lahnut, aj ked poprata aspon trochu by bolo treba 😅
Ja vam dam s tym pavukom, keby uz nebol niekde na skladke (vcera ho vecer MK vyniesol so smetami a v sobotu rano nam odvazaju smetie smetiari) tak prisaham, ze vam ho poslem!!! 😠 😠
A ja si to stastie co do domu prinasaju moooc cenim, ale som ochotna sa podelit aj s ostatnymi 😀 😀 😀

mery.maja
7. feb 2009

Odkazem jej vase pozdravy urcite sa potesi 😉 .Halienka rodila normalne nie cisarskym,ona mi poobede pisala ze je otvorena na 3 prsty a malicka sa vecer narodila a mala aj doktorku ktoru si priala pri sebe tak bola urcite spokojna pisala mi ze je to krasny pocit a ze malicka je nadherna 😵 😵

Bay ja tomu nasmu drobcekovi stale dohovaram ale zrejme to vyzera tak ze caka na tie dedkove narodeniny 😝 😖

m311293
7. feb 2009

emoce sice nemají pro vývoj druhu význam ale pro zachování druhu ano 😵 no na sobotní dopoledne filozofie až moc, na to je nejlepší sobotní páteční večer a láhev chardoney mně se osvědčilo i rulandské bílé 😀

leni, ale dost drsné je když člověka neustále něco bolí, já to zažila jen pár měsíců, ale bolest která trvá dlouho, tě úplně změní, myslím že i osobnost. Já tě stejně obdivuji jak se s chronickou bolestí dokážeš vyrovnat, já bych asi z toho zcvokla.
Já nevím , dá se na bolest zvyknout? Zvyknout tak že to nevnímáš?, že to bereš jako součást dne?, že když tě nic nebolí tak si říkáš co se děje? Říká se že si zvykneš na vše i na šibenici, ale opravdu to jde?
konec filozofického okénka 😀

bay, ty si jak naše mladá, tak když bude mít u postele pavouka, tak si ani lehnout nepůjde. tomík se pavouků nebál, ale už je tak zblbnutý, že ječí taky.

Jinak, dnes MM volala jeho asistentka že ho zve k nim večer a chce s ním mluvit. Jestli má strach že ji propustí? No nevím padne před ním na kolena, nebo mu nabídne své tělo? 😀 😀 Tohleto doprošování neuznávám, to je pod mojí úroveň, já bych to nikdy neudělala.

maji, tzřeba to u tebe bude mít taky tak rýchlý průběh, doufej.

bay
autor
7. feb 2009

Elis, no ja planujem naucit deti aby zachranovali maminku pred pavukmi 😀 😀 No mna do tej miestnosti kde je pavuk tiez nedostanes 😉 A ked isiel lovit tohto, tak som mu povedala, ze ked mu ujde (pavuk, nie MK pred pavukom 😀 ) tak sa stahujem spat k mame 😀 😀 😀 😀

sonicka07
7. feb 2009

majka,ty si stale v celku?
vyvolavacky ani epi sa bat nemusis, ja som to prezila a dalo sa. bude to vsetko rychlejsie,ked ti vyvolaju. ja som sa za dve hodiny otvorila uplne a mohla som rodit,dovtedy stale na 1-2cm. a tu injekciu ani nebudes citit, najprv ti to umrtvia a potom az epi a je to uplne bezbolestne. juj,drzim velmi palceky. tfuj,tfuj.

halienka
7. feb 2009

Majka, tak to nakoniec Naďke super vyšlo, ešte aj vcelku rýchly pôrod zdá sa. 🙂 Tiež myslím, že sa epidurálu nemusíš báť, ti poviem, v tých bolestiach ti to príde ako nič to pichnutie, už len čakáš kedy to konečne zaberie. Veď aj Sonička sa bála, pravda Soni 🙂 a veru neni sa čoho báť, je to v pohode.
Eliška, no na určitý stupeň bolesti sa dá zvyknúť, ale nie tak že si tú bolesť nevšímaš a funguješ ako keby nič,len si zvykneš takým spôsobom, že sa dokážeš premôcť a niečo aj urobiť popri tom. Kedysi keď by sommala takéto bolesti už by som utekala k doktorke nech ma zachraňuje a celý čas by som sa nepohla s postele, teraz s tým idem normálne do roboty, aj keď to nie je bohviečo a znižuje to moje sústredenie a v podstate sa snažím len nejako prežiť v tej robote. No ale keď tie bolesti prekročia určitú hranicu, tak sa už nedá vtedy proste sa nedoterigám ani do tej roboty. Ale ani to ma nedostane k doktorke, už to poznám a viem, že len musím počkať, ono to zas prejde. Si niekedy vravím,že keby sa ozaj niekedy stalo niečo vážne, tak ja sa k doktorke dostanem ozaj až v kritickom stave, lebo ja už som tak zvyknutá tie bolesti prekonávať, že by ma ani nenapadlo s tým skôr ísť. Veď aj 10cm cystu mi odhalil gastroenterológ pri náhodnom sone. Poslal ma ku gynekológovi, a ten mi to nechcel veriť, že veď to by ťa už dosť bolelo. Urobil sono a že fakt 😀 Ja neviem, či mi to zmenilo povahu, ale niekedy mávam z toho smútok a depresívne myšlienky, je to na kečku niekedy, hlavne keď mi je zle nejako dlhšie. Ešte šťastie, že medzitým bývajú aj svetlé chvílky, tie ma vždy zas akoby psychicky dobijú pozitívnou energiou. 🙂 Tiež končím filozofické okienko 🙂
S tou asistentkou máš pravdu, ja som na toto bola tiež vždy hrdá, neexistuje aby som sa išla prosíkať. No ak je v nejakej finančnej núdzi, ktovie...to by asi donútilo každého aby niečo urobil. Aj keď teda "telo" by som neobetovala 😀 Veď nech ti potom muž povie, som zvedavá 😀

m311293
7. feb 2009

Leni, myslela jsem si to tak, že někdy tě ta bolest ochromí, ... zlomí,.... si nervozní..... neklidná, rozčilují tě věci, kterých by si za okolností nevšímala,..... tělo si nedokáže odpočinout myslí jen na bolest,...nedokáže se uvolnit...i když tě nic nebolí myslíš na to, kdy to přijdě,....nedokážeš se radovat, protože čekáš že za chvíli to bude jinak........ a některé lidi to změní, začnou být zlí, nedokáží se bavit.............netvrdím že je to tvůj případ (chraň mě ruka páně), ale u někoho to tak může být.

je pravda, že lidi dělají pod tlakem různé věci, ale já bych nikdy šéfa k sobě domů večer nezvala. Když bych s ním chtěla mluvit, tak bych se domluvila s ním v práci, maximálně pozvala na pracovní oběd. jen mně to překvapuje zrovna u ní, taková seběvědomá. Ale nevím přesně o co jde, možná mi MM kecá a jde za někým jíným.

m311293
7. feb 2009

holky víte co to znamená HIP-HOP?

Hromada Idiotských Pičusů Hopsajících Okolo Pódia 😀 😀

halienka
7. feb 2009

Eliška, mne to teda tiež príde čudné, tiež si myslím, že pracovné veci patria do práce. A ona je vydatá či nie? Lebo maximálne som schopná zobrať to, že by chcela na svojho šéfa urobiť dobrý dojem, tak ho pozve aj s manželkou (!!!) k sebe trebars na večeru. Nič iné mi nepríde vhodné ani slušné. Nuž ale tento svet sa neriadi len pravidlami slušnosti, a pravdu si povedzme, že väčšinou vyhrávajú tí čo majú dostatok drzosti a široké lakte a ešte k tomu gumennú chrbticu. Takže, ktovie, možno to fakt na tvojho muža zapôsobí a dotyčná o prácu nepríde. Ja som sa stretla veľakrát s tým, že sa kolegyňa alebo kolega vedeli iba správne podlizovať a v práci mali na ružiach ustlané, aj keď do očí bilo, že v robote ho..no robia. Ja trúba som ani to nikdy nedokázala (vtierať sa niekomu a lichotiť a tak) takže bárs som makala, výhody ani plat nikdy neboli také ako u tých pätolízalov. 😝
S tou bolesťou máš pravdu, keby nebolo tých dobrých chvíl, tak som na tom rovnako. A spoločnosti sa niekedy tiež vyhýbam, no nie že by som sa nedokázala baviť, ale že bavenie sa typu chlasceme do rána, žerieme čo nám príde pod ruky a tancujeme čo nám nohy stačia - jednoducho nezvládam. A nechce sa mi dotyčnej spoločnosti vysvetľovať prečo - raz keď som to komusi išla naozaj vysvetlovať tak mi bolo povedané: Tak načo si tu?! 😕 Zdravý to proste ťažko pochopí. Ale to ma už nejako netrápi, kedysi hej, teraz už nie. Idem len tam, kde chcem a kde viem že to ľudia pochopia. 🙂

halienka
7. feb 2009

Eliška 😀 😀 😀 ja inak mám melodický hip-hop rada 😀 😀

bay
autor
8. feb 2009

Dobre ranko! Ste sa nejak vrhli na tu filozofiu 😀 😀
No Leni obdivujem 😔 😵 co zvladas....
Ja som mala zas zly sen tuto noc. Minulu som sa nan zobudila o stvrtej, dnes styri dvadsatdva 😠 To si mam ako zvykat? Alebo nastavit budikana zajtra ze styri styridsattri a mozno sa tomu zlemu snu vyhnem??? 😒
Co sa navstevy tyka, tak sa dvihli na odchod o desiatej. No uz o osmej som zacala pokukovat po hodinkach, ze rada ich vidim, ale drobcek by siel aj spat, ale kedze prisli o siedmej a navsteva bola zdaleka, tak som si povedala ze oki. O deviatej uz som riadne vyzvovala a mala v sebe dalsie dve jedla po veceri 😀 A o desiatej uz vyrazili domov, som do seba hodila banan, natlacila veceru do druhej tehule (nechce jest ryzu, tu ona neznasa, ale co ine jej mam dat ked ma hnacku?? 😒 tak na velke nutenie nakoniec zjedla 😀 ale prosit sa nechala riadne 😠 ) a padla som do postele uuuplne tuha 😝
A dnes ma caka dalsia navsteva. Ale ta by mala prist skor, co ale znamena, ze nebude poobedny spanok 😀 Ale pozrieme filmik (bo ma nechcu pustit do kina 😠 ) a potom uvidime 😀

halienka
8. feb 2009

Bayka 🙂 tak ja som mala dnes erotický sen 😀 bolo to fááájn 😀 Dúfam, že ťa tie zlé sny nebudú dlho bantovať. A to spanie veru viem o čom hovoríš, je to utrpenie, keď sa ti už velmi chce a návšteva nie a nie odísť. A druhá tehulka má ešte furt tú hnačku? Dáke vajco natvrdo by nepomohlo zapiecť? Neviem síce či to psíkovia také môžu.
Ja dnes čo-to doma poupratujem a poobede ideme na návštevu k bráškovi a Lukáškovi. Sa teším 🙂

maso
8. feb 2009

Caute baby, by som povedala, ze to len ja buntosim na nete a vidim, ze nie som sama 😀
Ja si tu hoviem s malym v obyvacke (striedavo bucha do hraciek zavesenych na obruci nad jeho kresielkom a miestami spinka) a ja sa idem trosku posparat v jeho fotkach - patrilo by sa dat nejake aj vyvolat 😅 ked uz ma tri mesiace, nie? 😅
Idem vas trosku precitat ...

evitkamalicka
8. feb 2009

dobre ranko 🙂

bay
autor
8. feb 2009

Leni neviem,.... Ako vajicko mozu, len netusim co by to s nou spravilo 😅 vzdy sa kaze hladovka a potom ryza 😒 No jasne ze hnacku, bo venci MK a ten ju neustrazi aby vonku nespapala nejake to svinstvo, napr. kosticky, ... No vsetko lepsie ako ryza 😝
Ahojte maminy, Zuzi, nechces sa prebrat aj nasimi fotkami, by sa tiez hodilo, premazat a dat neco vyvolat 😅 😀 😀 😀 Sme este nezvladli spracovat ani svadobnu cestu 😀

maso
8. feb 2009

Elis, uvidime, ci vobec pojdeme do Freeportu, ale urcite sa ozvem, keby som chcela urobit prepadovku 😉
Ako je to v Cechach s chripkou? Premyslam, ze ci ist do Freeportu, v BA som este v obchodnom centre s malym nebola, boli sme spolu akurat v DM a na poste 🙂 a vcera v Kika 🙂 my uz sme machri a chceli sme kupit cumliky od 3 measiacov a tiez cestovnu postielku 😵

maso
8. feb 2009

😀 Bay, ja sa tiez uz dlhsie chystam na tie nase fotky, to ani nehovorim, ze v albume su posledne fotky dobre rok stare (ja si potrpim totiz aj na fyzicky album, ked mozem s niekym listovat vo fotkach - mam to rada 🙂 )

Elis, este k tej bolesti - MM ma najlepsieho kamarata, ktory je tridsiatnik a ma problemy s chrbticou a cakaju ho takmer dozivotne bolesti a uz sme si vsimli nejake zmeny ... tazko sa nezmenit, ked ta bolest otravuje ... mrzi ma, ze mu nevieme pomoct, mozno pojde na operaciu, ale to nemusi vylucit dalsie bolesti ...

maso
8. feb 2009

Gratulujem Nadke 😵 😵 😵

Maji a tvoje malicke na co caka? Zeby ho oslovil datum 14.2.? 😀

Cau Evit, ako sa mate?

m311293
8. feb 2009

leni, je vdaná, není ani mladší než já´, jsme stejný ročník. Jich je ve firmě jen 5, a ty vztahy jsou spíše přátelské, než pracovní, ale je to zvláštní i tak.

m311293
8. feb 2009

Zuzi, chřipka nějaká je, ale mám pocit, že ve Znojmě moc neřádí a můžu tě ubezpečit, že ve freeportu je poslední dobou tak málo lidí, že tam chřipku nechytne. Já tam byla 3 týdny před svátky a nejvíc jich bylo v Adidasu - 7 ks. V některých nebyli žádní.

Leni, mně se dnesl zdálo že jste měli přijet 28. ale nevím čeho, a já čekala a čekala ale tebe chytli střevní potíže, takže jste přijeli až v 11. večer. Ale už jste měli nachystáno spaní.

evitkamalicka
8. feb 2009

masko mame sa super...Adamko sa pretaca jedna radost a uz sa zacina dvihat do sedu, no je to zive striebro takze uz treba mat oci vsade...a vy ako?

jeeej Nadka gratulujem 😵

halienka
8. feb 2009

Ahoj Zuzi, tak vidím, že nie som sama čo nemá poriadok vo fotkách. Keď boli fotky len "papierové" akosi lepšie sa to udržiavalo. Teraz ich máme v PC obrovské množstvo, no nikomu sa už nechce v tom robiť poriadok a vyčleňovať tie čo by sa mohli vyvolať. 😀 Inak ku nám už chrípka dorazila, detí je v školách čím ďalej tým menej. Náš Lukáš už mal v škole aj chrípkové prázdniny. A je pri nej vraj silná nádcha.
Eliška, som rada, že si už nachystaná, že so mňou nikdy nie je nič isté 😀 😀 ale vždy sa snažím, tak ako v tvojom sne, nejako sa už vždy dohrabem 😀
Evitka, Adamko musí byť teraz už ozaj rozkošný 🙂 ako ten čas letí, sa mi ani veriť nechce, že už má 4 mesiace 🙂

maso
8. feb 2009

Ahoj Leni 🙂

Inak, baby, co keby sme dali stretko v Znojme? Nemyslim rovno u Elis, ale v ramci Znojma ... co si myslite? Cez nejaky vikend?