Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
19. feb 2009

musím vám napsat co bylo včera večer,
MM včera dorazil z práce a šel na WC, když vylezl povídá:" to je strašný, ráno jsem ten záchod umýval a už je zase posraný" já chvíli nic a pak říkám:: to je hrozný, v neděli jsem prala celý den a zase je tam špinavé prádlo. Jo práce v domácnosti je marnost nad marnost" a už mlčel. Že by došli argumenty?

bay
autor
20. feb 2009

Tak dnes opat pokojna noc. Iba horiece benzinky a trosku vybuchujuci benzin. Uuuuuplna pohoda.
Vcera MK zahlasil, ze si cely zivot myslel ze on je lenivy, ale ze na mna nema nikto ☹ Tak to bolo krute 😠 😠 😠 A este jednej drzosti sa dopustil. Predvcerom vecer ked som uz sla spat (lebo si varil klobasu a ten smrad som nemohla vydrzat) tak si otvoril SALKO a mne to nepovedal!!!! A len ho schoval do chladnicky 😠 😠 😠 Joooooooooj. Tak som mu ho za trest vyjedla kym prisiel z prace 😀 😀 😀 😀 😀
Elis, no chudaaaak. Tolku namahu vanalozil aono sa to zas posralo 😀 😀

weja
20. feb 2009

dobre ranko 🙂 ako sa tu mate? priznam sa, ze sem-tam som vas precitala, ale nestiiiham pisat... 😝

Bay - gratulujem k dobrym vysledkom z genetiky 🙂 ako dlho ste na ne cakali? nas to caka zaciatkom marca... 😖

Leni - poslem vam zopar ludi odtialto z hotela, ak mate malo zakaznikov 😀

my ideme dnes s MM na ples... 🙂 organizuje to jeho zamestnavatel, nejako sa mi tam ani nechce 😒 po celom tyzdni som uz riadne unavena, okrem toho bude vsetko tak narychlo - saty mam uz doma, ale akurat ked dofrcim domov z roboty, rychlo sa prezliect, namalovat, nejako ucesat.... a bezat tam... nemam rada, ked nemam cas si ani vydychnut... 😖 okrem toho budu u nas este spat MM kolega so zenou, tak sme vcera este upratovali ako sroby... 😀 no a po takomto celotyzdnovom nahanani budem rada, ak o polnoci nezaspim kdesi na stole... 😅 asponze saty mam pekne... 😀 😀 😵

bay
autor
20. feb 2009

Weji, boli sme na nich 24.11. a ze za 8 tyzdnov vysledky 😀 😀 😀 😀 Takze asi 12 tyzdnov 😉

weja
20. feb 2009

no vyyyyborne.... 😖 my sme uz na genetike raz boli, este v tehu, ked sme sa rozhodovali, co dalej... a uz vtedy bolo vsetko v poriadku... to sme cakali asi len mesiac... tak nerozumiem, aky to ma vyznam znova podstupovat... 😖 no aspon si spravime vylet do MT.... 😅

bay
autor
20. feb 2009

No my sme sa tiez zabavali ze na co to absolvujeme ked Dr povedal ze aj tak budem mat vysledky ok a mali sme 😅 😀 😉

halienka
20. feb 2009

Ahojte babky 🙂 Ja som sa dlho nehlásila, bo včera sme mali návštevu, ktorá dokonca u nás prespala a dnes sme frčali do toho Trenčína. A dopadli sme dobre, teta z úradu nám pomohla dovyplňovať papiere ohľadom adopcie a vypísala ona nejaké papiere, vysvetlila nám aký bude teraz postup (čo už aj vieme), no a potom že si k nej prídeme vyberať detičky, majú ich asi 800 vhodných na adopciu. Škoda, že to potrvá ešte tak dlho, minimálne 3 mesiace, kým prejdeme tou prípravou. No ale aspoň potom už bude aj krajšie počasie a bude sa nám lepšie cestovať. Dnes to teda nebolo bohviečo, kopu áut a permanentné sneženie 😝 Bola som aj na kontrole s mojim bruchom, dal mi nejaké nové lieky, uvidíme či pomôžu 😎
Eliška, ten článok, no ja som všetkými desiatimi za 😀 bo ja som lenivá od prírody 😀 a možno boli aj moji rodičia a preto som aj ja 😀 Eliška, a tvoj MM vážne umýval záchod? 😕 Lebo môj veru ešte nikdy 😀 Som rada keď použije aspoň kefu po velkej, niekedy ani to akosi nestíha 😝 Ale veru, mali by si to chlapi skúsiť, ako je to každý týždeň to robiť a ono sa tu furt znovu zas..e a potom by si to možno vážili viac, že to žena robí a furt dookola 😝
Weji, pekne si to uži na plese, nechcem ťa nejako deptať, ale starneme, a ono je akosi čím ďalej tým menej príležitostí zatancovať si. Aj keď úpne ťa chápem, že keď je človek unavení, nechce sa mu nič. Ale možno ťa to naštartuje, keď budeš počuť hudbu 😉 🙂

bay
autor
20. feb 2009

Tak ja som dnes uz bola sikovna. Trosku som aj pracovala aby sa nepovedalo 😀 ale zvladla som vyprat (2x), vyvesit pradlo, spratat vsetky igelitky. No este mam toho vela ale uz sami nechceeeeeee 😀 😀 Asi sa budem musiet podelit o domace prace aj s manzelikom 😵 😀 😀

m311293
20. feb 2009

Ahoj holky, dnes jsem opět byla doma, na takový 4denní pracovní týden se lehce zvyká. Leni, myslela jsem na tebe jak jste dnes dopadli a vidím že dobře. Já si dnes válela šunky, dokonce jsem byla méně pracovitá než Bay.

odnesla jsem příhlášky na SŠ, uklidila upekla chleba a pak jen koukala va TV. viděla jsem dva filmy: Ve stínu Beethovena a Deja vu. To první byl romanrické drama a to druhé napínevé drama, ale super.

weji, taky bych šla na ples, ale nemám tanečníka. Ale většinou to bývá tak že když se netěšíš, tak bývá nejlepší zábava. Mně dnes lákal jeden kolega na tanec, on je v takové skupince nezadaných a ti chodí pravidelně každý pátek tancovat.

halienka
20. feb 2009

Eliška, aj ja by som si rýchlo zvykla na taký krátky pracovný týždeň 😀 To je vždy fajn, keď má človek chvílku len pre seba. A chlebík pečieš v tej pekárničke, či klasicky v trúbe? Ja som ešte nikdy nepiekla chleba, ale stále o tom snívam, že raz budem. Na tú zábavu si mala s kolegom ísť, to by si kukala, ako by to zakývalo s tvojím mužom. Možno by sa mu zišlo také "pichnutie" že by trošku požiarlil 😝 😀
Bay, ty normálne makáš 😀 nepreháňaj, to, to nie je zdravé 😀 len tak přiměřene 😀 (neviem či som to správne napísala 😀 )
A teraz len tak trochu mimo: vedeli ste že u nás bol trest smrti až do roku 1990 ? Som bola normálne prekvapená, som si myslela, že to bolo zrušené už dávno a ono to fungovalo celý socík. Posledný popravený bol vraj v roku 1989. To len tak ma šokovalo, kolko toho ešte neviem 😀 😀

m311293
20. feb 2009

Leni, ty si jak Seneca: Viem, že nič neviem. No dnes by se trest smrti hodil, aspoň v některých případech. 🙄

Já nejsem taneční typ, a navíc to je taková uzavřená skupinka a já bych se tam necítila dobře.
Chleba jsem pekla v pekárně, normálůně bych to asi nedělala, tak jen všechno nasypeš do pekárny, zapneš a za 3 hodiny vytahuješ chlebík. Vidíš, moje děti jsou šťastné, bo mají lenošnou mamku, ani chleba by jim neupekla.
A v trenčíně jsi i trochu někaké obchůdky navštívíla a peněženku provětrala?

halienka
20. feb 2009

No pochodila som aj pár obchodov, mala som v úmysle kúpiť si nejaký svetrík, taký dlhší ako sa teraz nosí, teplý pletený, pretože v robote máme dosť kosu a potrebujem taký nejaký na bežné nosenie do roboty. Lenže som zistila, že idem s krížkom po funuse, v obchodoch už je z 3/4 letná móda, tričká a blúzky s krátkym rukávom. Takže som nič vhodné neobjavila a tým pádom ani nič nekúpila 😒 Tak asi už budem musieť vydržať s tými čo mám 😀 Doprdelky, človek chce aj peniažky otrepať a nemá za čo 😀 No a druhá odradzujúca záležitosť : kyslý výraz v tvári MM. Isto to poznáš, keď na neho kukneš, hneď sa ti aj prestane chcieť nakupovať 😀 Musím ísť radšej s nejakou kamarátkou 😝

halienka
20. feb 2009

Nááá už ani ťuk? 😅 Tak ja idem spinkať, dobrú nôcku všetkým 😉 🙂

m311293
21. feb 2009

Dobré ránko, dneska první?

Leni, já včera koukala na HBO, a pak dávali Tudorovce, tak jsme měla včera televizní den.
Leni, já nejraději nakupuji sama, občas beru Mar´tu protože ona zkouší taky, apak si nevzájem radíme. Mm se teda nikdy neksichtí, ale já si umám poradit sama. Ale on potřebuje moju radu, když si kupuje věci on, tak jen stojí v kabince a já nosím a nosím....nosím, ale mám docela okouknutý jeho vkus, takže se trefím nejpozději do třetího kusu. On když jde sám tak nakoupí takový gebuziny, že až...... proto chodím raději s ním.

Jo letní móda je tady, zimní je teď ve velkém výprodeji na freeportu, bundy, svetry ale to jsou čísla tak pro tebe, nad 48 nic nemají. Mar´te už taky dotáhla letní trička.

Co budeš dnes dělat? MM se dnes nabídl že odpoledne vezme děti do bázenu, tak budu mít volno. A dopoledne klasika, vaření, úklid a praní. odpoledne chci zajet na hřbitov a nakoupit do Intersparu.

halienka
21. feb 2009

Dobré ránko 🙂 teda predpoludnie 😀 dnes u nás svieti slniečko - konečne je pekne 🙂
Eliška, ja to mám asi podobné s tým programom ako ty, teraz som vyhnala MM do obchodu a idem variť, práčku už mám pochystanú, čakám len kedy MM príde z toho obchodu a stiahnem s neho tie menžestráky, ktoré by najradšej nosil dokým by nezmenili farbu 😀 a tiež ju pustím prať. No a poobede sme mali skúsiť ísť na lyže, taký predbežný plán sme mali, že vezmeme aj kamarátku (v podstate ona je iniciátorka) a tiež môjho brácha a Lukiho. Bráško s Lukášom by sánkovali a my by sme lyžovali. Lenže ja som dostala mrchu, respektive mrchové bolesti, aj keď ešte nekrvácam, ale už je to na spadnutie, a tým pádom mi lyže nehrozia. Tak neviem ako to nakoniec vykočičíme, možno pôjdu len oni bezomňa, alebo pojdeme len na vychádzku. Uvidím ešte ako mi bude poobede.
Aj u vás je tak pekne?
MM si sám nekúpi nič. To by radšej všetko nosil dokým sa to na ňom nerozpadne 😀 A ti poviem,keď skúša veci v kabínke, je horší ako 5 ženských dokopy. Veľakrát sme v tej kabínke aj polhodinu, lebo on si neustále prezlieka tie 4 kúsky dookola a dookola a nevie sa rozhodnúť, no des. Takže pre neho fakt nakupujeme len nutné veci a najlepšie po dva kusy, aby mu to dlhšie vydržalo, lebo kto by to chodil s ním furt skúšať. Ti poviem, ja mám nervy zo zlata, ale toto je aj na mňa niekedy silné kafe 😀 😀

m311293
21. feb 2009

No Mm se chystá s Marťou lyžovat v úterý a v pátek, příští týden jsou u nás prázdniny. Pojedou do rakouska, od nás je to blíž než do nějakých českých hor.

je pravda žee mM je v kabince déle než já 😀 a prý že baby jsou parádivé, se koukám že naši MM jsou si v nečem podobní, stejně jako my dvě.
a chtěla jsem se ještě zeptat, chci dělat ten točený slivkový perník podle tvého receptu, a musí tam být Rama nebo nějaký jiný tuk myslím třeba Hera nebo jak je u vás Palmarin. A ty děláš z poloviční dávky?

halienka
21. feb 2009

Eliška, podľa mňa tam môže byť aj iný tuk, len z knižky z ktorej ho mám, tak tá bola asi sponzorovaná Ramou, lebo skoro všade kam šiel tuk bola napísaná Rama. 🙂 Ja robím s polovičnej, lebo my dvaja by sme to jedli mesiac. Z celej dávky ti výndu 3 velké štrúdle, no možno tvoje mlsné jazýčky doma to spapajú len také fukoty 😅 😀 Si mi teraz urobila normálne chuť naň, žeby som si ho urobila aj ja? 😅 No ale to by som MM musela ešte raz poslať do obchodu a to už isto nepôjde 😝 😀 Tak nabudúce 😉

m311293
21. feb 2009

vyzkouším to ale z celé dávky, v nejhorším to v pondělí vezmu do práce, jak říkám: mám to vyhodit prasatům nebo chlapům do práce.

bay
autor
21. feb 2009

Dobry den sa zela 😀 😀 Tak mi sme boli vecer u kamaratov a domov sme sa dotiahli o polnoci a tak nejak som mala chut na tutumutu a ono nic, bo MK sa siel hrat este ne pocitac 😠 😠 😠 Tak som mu spravila ranajky do postele a vdacnost? Cely den je hnusny a hadze blbe ironicke poznamky (unho nic neobvykle, len dnes faaaaaaaaakt perli a mam dovod urazit sa min kazdych 5 minut 😒 ) Doobeda sme boli na kraaasnej prechadzke v Petrzalke a ziskali sme aj psov od mamy, kedze sa im cez vikend nemoze venovat (pracovne povinnosti) tak mame teraz 4 zlaticka doma 😀 😀
Dnes sme mali na obedik polievocku slepaciu z paprciek (psy budu mat radost) a MK teraz kuchti bravcove s nejakou omackou, tak som zvedava co to bude.... A zajtra bude kacka!!!! Mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaam. Len na vyrobu loksi sa moc netesim a ze sa zas prezerem 😝 ale to neva 😀

halienka
21. feb 2009

Bay, kačka a lokše? Mňááám! To isto nezvládnete zjesť sami. Kto sa pridá? Ideme zajtra do Blavy na kačku a lokše! 😀 😀 A potom do Znojma na koláčik a kafe 😀 😀 Eliška neboj, neostane 😀 😀 Som asi pojedla vtipné huby 😝 😀

m311293
21. feb 2009

já chcu takyyyyyyyyyyyyyyyyy kačenku se zelím, ale já si dovezu vlastní knedlík.

Ha, leni výborný nápad, udělaáte si kolečko. Ale já ten závin udělám až zítra, dnes jen těsto, a mám tam lístkové takže bude štrúdlík. Pacholící vypadli, tak si tady ležím a čtu.........úúúúúúúžasné sobotní odpoledne.

m311293
21. feb 2009

něco veselého na sobotní odpoledne

https://www.youtube.com/watch?v=EnlCz1P95WM
halienka
21. feb 2009

Eliška, mne to nejde ☹

m311293
21. feb 2009

Leni, zkus na youtube do vyhledávače zadat: Do penguins fly

bay
autor
21. feb 2009

Mnam, strudlicka 😵 Tak ja som sa konecne vykopala (za pomoci MK) z postele z poobedneho slofika 😀 😀

bay
autor
21. feb 2009

Elis 😀 Najlepsia bola kosatka na konci 😀 😀 😀 😀

halienka
21. feb 2009

Bay, nezahováraj 😀 že šlofík a pritom si sa chcela vyvliecť z toho aby si nám povedala aká veľká tá kačka bude 😀 a chceš si ju všetku nechať pre svoj mlsný jazýček a po nociach vyjedať kačičku 😀
Sme akurát odprevadili dve návštevy 😝 a to si ešte gratulujem, že som svokru odpálkovala, nech príde zajtra, lebo sa mi zas chcela dohrabať dnes, vraj aby som jej urobila návrh kuchyne. Tak zajtra mám o popoludnie zas postarané. Ja snáď ten digestor nikdy neomalujem 😝 😖

weja
21. feb 2009

ahojte 🙂
no vy mi tu robite riadne chute 😝 tu kacku by som si dala aj ja... 😵

nas ples dopadol dobre, domov sme prisli az o 4tej rano, takze vydarena akcia 😀 a vyhrali sme v tombole aj flasu Becherovky 😅

Elis - to video bolo dobreeee 😀

Leni - ja som tiez chcela dnes len tak lenosit, som nejaka nevyspata 🙄 ale tiez som mala navstevu - prisli kamarati MM a on sa po pol hodine zdvihol, lebo sa dohodol s inymi kamaratmi, ze pojdu hrat hokej a nechal ma s nimi samu 😅 🙄 ale asi som im stacila aj ja, lebo sa celkom zdrzali 😀

tak pekny zbytok vikendu 😎

bay
autor
22. feb 2009

Dobre ranko, tak ku kacke... taka pomensia. No je mensia nez nase standardne kurata, ale to mavame z domaceho chovu, tak su asi trojnasobne voci kupovanym 😵 😝 Takze kacicka taky standard 😉

m311293
22. feb 2009

dobré ránko, dens mně bay předběhla.

Ale jak se vymlouvá, že taká maká kačička, 🙂 jen aby nám nemusela poslat 😀 😀

my už jsme po snídani, uklizeno, pračka v běhu, přečteno 20 stránek z knížky a navíc dnes prý nevařím, Marťa to udělá za mně. Takže další hezký den přede mnou.

Weji, vidíš, nakonec si se dobře bavila, to je fajn. Jinak dnes se mi v noci zdálo stebou, ale už jsem zapomněla co.

další hezké video: "Škodolibý koník"

https://www.youtube.com/watch?v=rx53MVtcYDw