Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
24. mar 2009

Sky to bylo správné rozhodnutí 😀

bay
autor
24. mar 2009

Jasne, mama to vie najlepsie 😀 😎

skybaby
24. mar 2009

a inak uz aj viem ze to bude dievcatko a vobec sa nenecham zneistit tym, ze minule som bola presvedcena ze jeto chlapec a boli dve baby 😀

bay
autor
24. mar 2009

No tak to isto mnoha tehulka zavidi ze uz v tak skorom stadiu poznas pohlavie dietatka 😵 😀 😀

m311293
24. mar 2009

Sky a jak to víš? To přece nemohlo být vidět?
Teď čtu Norské dřevo a zdá se to být docela dobré, zatím mi to nepřijde smutné, ale jsem jenom v polovině. A co ostatní knihy od Murakamiho jsou taky dobré?
Jsem mrtvá z našeho mladýho, oblíbený program na PC je Google Earth, neustále sjíždí řeky v Africe , sopky na islandu a Galapágy jsou jeho nejoblíbenější místo. Tam chce jednou pracovat, jako paleontolog

danka24
24. mar 2009

ahojte tak sky blahozelam k dievcatku takto skoro vediet .. 😀 baby kedy je uz srdiecko v ktorom tt? ja mam ist v stvrtok k dokimu aj na utz a chcem aby uz bolo srdiecko budem 6+4tt 😉
ja sa citim choro hrdlo ma nastastie neboli ale zacalo mi tiest z nosa 😠 a budem v robote len doobedu a poobede idem si lahnut domov kaslem na robotu zatvaram 😀

m311293
24. mar 2009

dani, ty máš nějaký obchod? a kde vlastně bydlíš přimo v Sabinove?Jinak ja mám sestru vo Vranove nad Topľou

weja
24. mar 2009

Leni, super, ze vysledky su ok 🙂 ako napisala Bay, teraz uz len presvedcit o tom aj svoje telo 😉

Sky - gratulujem k srdiecku 😵 ja som tiez mala naposledy cele tehu pocit, ze to bude chlapec, a nakoniec to bolo dievcatko... zvlastne... ale drzim palce, aby vam ta baba vysla 😉

Dani, veru mudry napad, chod pekne domov a vylez tu hnusobu... podla mna v 7tt by uz srdiecko mohlo byt vidno 😉 budeme drzat palce... 🙂

bay
autor
24. mar 2009

Dani, v 7tt uz isto bude 😉 😉

skybaby
24. mar 2009

eliska ja to neviem, jasne ze to nebolo vidno, to som ja len na 100% presvedcena 😀 ale inak je mi to uplne jedno
mne sa od murakamiho pacilo velmi kafka na pobrezi - to bolo take uletene 😉 ja som sa ale teraz platonicky zalubila do upira edwarda z filmu sumrak a uz som aj precitala vsetky knizky, moj muz si mysli ze mi sibe, ale mne sa to strasne pacilo 🙂
dani srdiecko by uz malo byt vidno 😉

m311293
24. mar 2009

mně se zdál být zajímavý film, podle ukázek, viděla jsem v knihkupectví i knížky, ale už si zase dlouho nesmím koupit další knížku, i tak to musím doma schovávat

danka24
24. mar 2009

elis ano byvam priamo v sabinove a Vranov je od dnas tak 2hodky cesty 😉 a mam obchodik 😉
weji dakujem za dovolenie asi ta posluchnem 😉

m311293
24. mar 2009

dani co prodáváš? 😀 ty si nějaká skoupá na slovo, tak se pochlub 😉

danka24
24. mar 2009

elis ja a skupa 😀 😀 a na slovo 😀 😀 no tak predavam farby,garnize,listy podlahove,polystyrenove,polystyren,lepidla,omietky,zamky,klucky,robim kluce a aj drogerku predavam a co este vesiaky a uchytky.. dufam ze to staci 😀 nech sa paci mozte prist vsetky na nakup k nam do Sabinova 😀 do krasneho mestecka na vychodnom slovensku 😀 😀

halienka
24. mar 2009

Jáj, Eliška, keby to bolo tak, že už som úplne zdravá 😀 to by bolo super. No ale to je vlastne, že teraz mám tie črevá v kľude, ale bohužial, akútne obdobia sa vracajú, preto je to chronické ochorenie. To len tak Dr. zo smiechom povedal - že som zdravý človek - ale dokedy? Uvidíme. Ja dúfam, že čo najdlhšie 😝 😀
Dani, veď nestoj vo dverách, potom prechladneš 😉 😀 teraz sa musíš poriadne šetriť 😉
Sky, to sa mi lúbi ako si presvedčená 😀 mne každý hovoril chlapec, a ja som akosi furt chcela dievča a asi som to cítila, lebo bolo dievčatko. 😉 Tak verím, že aj tebe ten pocit výnde 😎

m311293
24. mar 2009

No vidíš Dani, a já dělám ve fabrice co vyrábí dřevěné lišty. Ale jinak zajímavý sortiment. A já určitě přijedu na návštěvu, na východ jezdím minimálně jednou za rok, tak si udělám výlet.

Holky mně čím dál hůř, v neděli jsem jen kašlala ate´d mně začalo i bolet v krku, kašel je horší a to beru léky. Mně asi nic jiného nezbyde je jít k doktorovi.

leni, a ty horší stavvy přicházejí po strese nebo po nějakém jídle, víš co je spouštěčem? No nemáš to jednoduchý, je nějaká šance na úplné uzdravení, nebo stačí aby se to nezhoršovalo. Víš jak to myslím. zdá se že mi kašel leze na mozek a ani vyjádřit se nedokážu

halienka
24. mar 2009

Eliška, tak to ma mrzí, že ťa to chytilo tiež. Asi to bude chcieť antibiotiká 😝 Dúfam, že ťa nechytí teplota. Držím ti palčeky, aby ťa to čím skôr prešlo. Veď vieš, treba veľa tekutín, vitamínky a teplo, no a hlavne dostatok trpezlivosti vydžať kým to prejde 😀
No u mňa je to tak, že úplne vyliečenie nehrozí, lekári ani nepoznajú presne príčinu, sú radi, že to vedia aspoň tlmiť na znesiteľnú mieru, no niekedy ani to nezaberá. Bohužial, je to tak nevyspytateľné, že sa vôbec nedá povedať, čo spúšťa to zhoršenie, niekedy sa mi pohoršilo keď som bola v strese, niekedy zas keď som bola v kľude. Strava nemá na spustenie zápalu absolútne žiadny vplyv, diéta sa má dodržiavať v podstate len v zhoršenom stave preto, aby som si to zapálené črevo ešte viac nedráždila. Ale v skutočnosti zápal nevyvoláva a ani sa nezahojí len vďaka nasadeniu diéty. Vždy mi to len začne akoby s ničoho nič a tak isto z ničoho nič mi to prestane. Takže ja som vďačná za čo najdlhšie kľudové obdobia. Naposledy som mala dosť zlý takmer celý január. Odvtedy je klop-klop celkom kľud. 🙂

halienka
24. mar 2009

Haló babky, vy už spinkáte??? Tehulky, teraz driemete a v noci budete zase strašiť? 😀 😀 Šak v telke nič nie je, hrúza, 30 programov máme a nikde nič k veci 😝 Žeby som si išla radšej čítať?

elenamarek
24. mar 2009

AHOJ Halienka 🙂 ako sa mi mas?jak pokracuje adocia?dostali ste na vyber aj mensie deticky ale oni to prideluju a mozes odmietnut napriklad romske dieta?

m311293
24. mar 2009

Já nespím, ale celý odpoledne jsem ležela, Martinka byla doma a mohla poskakovat kolem Tomíka a mně. Ale ne, Tomík je hodný, ale občas chce různý blbosti, nebo vymyslenosti, jako pustit pohádku, utřít prcku , podat jogurt a tak. Musím se dát dohromady, v sobotu hrajeme.

Ja koukám na Ordinaci v růžové zahradě, pak bude kriminálka a jelikož padla vláda tak večer bude mít politickou dohru. 😀

No jo, nejhorší je když nevíš kdy tě to chytne, já vím že nesmím určitá jídla, a když je nejím tak se cítím dobře, stres sice nedokážu ovládnout, ale většinou to dokážu skrotit bylinkami. nemám takové problémy jak ty, většinou jen bolesti, maximálně žlučníkový záchvat, ale tomu se dá předejít dietou. Někdy bych si ráda dala topinku s česnekem, majonézová salaát, nebo míchaná vajíčka, ale co naděláš, každý máme něco čeho se musíme vzdát.
Moje mamka na tom byla hůř, měla cukrovku, takže mohla jenom malé porce a spíše bílkoviny a zeleninu než sacharidy, kvůli ledvinám zase musela omezit bílkoviny a některou zeleninu. tak a teď si vyber. byla z toho nešťastná a nebylo nic co by ji pomohlo a zlepšilo náladu. Bo když už nevíš ani co by si snědla, tak je to děs.

elenamarek
24. mar 2009

boze sami preklem,tasko sa pise ked mam malu na kolenach niak sa jej nechce buvat

halienka
24. mar 2009

Ahoj Elenka 😅 😵 ty máš asi frmol riadny, už sme ťa dlho nevideli. Ako sa máte? Ako rastiete, čo malinká? A čo Alex, zvláda to v škôlke? Ja mám zajtra ešte len prvé sedenie s psychologičkou, musíme absolvovať psychologickú prípravu. Až potom nám snáď schvália žiadosť a zaradia nás do poradovníka. Oni ti nemôžu dať hocijaké dieťa, to my sme si napísali, aké chceme, nie rómske ale iba biele a vek od 0 do 3 rokov, na pohlaví nám nezáleží, ale mňa to vždy ťahalo k dievčatku, no vôbec by mi nevadili aj dve, trebars súrodenci. Takže keď nám schvália žiadosť, tak nám ukážu databázu všetkých detičiek, ktoré spĺňajú tieto naše podmienky a s tých si my budeme potom vyberať. No a potom budú nasledovať stretnutia a musia tam nastať vzájomné sympatie, či už nás k dieťaťu, tak aj dieťaťa k nám. Tak som sama zvedavá ako to bude, a dúfam, že do konca roka budeme mať nejaké dietko doma 😉
Eliška, tak to poznám, ke´d mi je dobre,môžem zjesť takmer všetko, ale ke´d mi je zle, tak som pomaly niekedy už len na suchej ryži a dusenom kuracom na vode a aj tak ma preháňa a bolí. Veru ono to vie kaziť náladu, keď si človek ani toho jedla užiť nemôže. 😖

halienka
24. mar 2009

Eliška a u vás padla vláda? A ja o ničom neviem 😕

elenamarek
24. mar 2009

Halienka tak drzim palceky,urobili ste dobre,ze nechcete romske dieta,nasi znami si adoptovali 5rocneho chlapca ale to bol problem za problemom,kradol,klamal potom ani neviem niak sa ho vzdali a doteraz k nim chody policia co ho za nieco hladaju,podla poslednej adresy uz musi mat aj cez 30rokov

bay
autor
24. mar 2009

Babky, toto mi robite naschval? To vas mam fakt o desiatej docitavat a vy ste toho tolko popisali??? 😒
Ja som dnes bola na dvojhodinovom stretku z cvicaku. Vratim sa domov a tu tri hladne seltie, samozrejme aj Bay, ale to je u nej standardna tak to neratam. Najviac ma stvala hladna mamina, bo nechce zrat a MK tvrdil, ze ju skusal krmit a ze nechcela 😠 No viem si predstavit ze sa moc netrapil a nehral s granulkou lietadielkove predstavenie aby ju zjedla 😠 😠 V miske nebola ani kvapka vody... A zabudol odvazit stenata 😠 co treba vazit medzi siedmou a osmou 😠 😠 😠 No nechajte chlapa sameho doma! ☹

elenamarek
24. mar 2009

No ja som v jednom kole,nas maly uz vyprava usta sa mu nezastavia ta specialna skolka pomohla aj teraz bol v nej 1mesiac,od buduceho tyzdna nastupi do normalnej tak sa toho desim,co zas bude,v tejto sa im stale venovali naucil sa kraslit doma mi nechcel ani ciarku nakraslit teraz si pita aby som stiahla s internetu dalsie obrazky na vymalovanie,no neverila by som tomu som rada.A odputali sme ho od malej tym ze sme mu kupili havinka tak jej dopraje pokoj ked je poobede doma.No malicka ta je uzasna,ja sa s nej idem zblaznit nedokazem sa od nej otrhnut,rastie jak z vody,len dzavoce,a chce sediet a stava sa nam na nozicky,tak ju musim zamestanavat aby leskala a len sa smeje.

bay
autor
24. mar 2009

Elis, skus si kupit Bioparox. Su to antibiotika ale daju sa (aspon u nas) kupit aj bez receptu, len su vtedy samo drahsie. Ja to nemozem kvoli alergii. Ale Mk si to moc pochvaluje a zabera mu to a aj mnohym dalsim co poznam...

halienka
24. mar 2009

Elenka, tak Ellka musí byť teraz zlatučká, by si mohla prihodiť zas nejaké nové foto 😉 .Som rada že sa aj Alex tak rozbehol, a že sa vlastne všetko dalo celkom do poriadku a ťažké chvílky máš už za sebou. Vidíš, chcelo to k malému len správny prístup a keby boli učiteľky v tej normálnej škôlke čo k čomu, tak aj sami zistia aký prístup je mu najvhodnejší.
čo sa rómskych detí týka, nemôžem si pomôcť, tiež mám strach, predsa len u nich sú tie gény také silné...Aj ke´d niekedy to nemusí byť problém, no predsa len... Ale ja som počula taký prípad aj s bielym adoptovaným, síce sa ho adoptívny rodičia nevzdali, ale doteraz s ním majú len nepríjemnosti, tiež hotový grázel je z neho. Dúfam,že mi budeme mať šťastie a na takého nenarazíme, ono je to pri maličkom dieťati ťažko rozoznať aké bude.
Eliška, Bay ti veru dobre radí, te Bioparox zaberá aj mne 🙂 skús 😉

halienka
24. mar 2009

Idem spinkať, až zajtra na tom sedení s psychologičkou netrepem nejaké sprostosti 😀 Tak mi držte palce, zajtra hneď podám správu ako som dopadla. Dobrú nôcku všetkým a pekné sníčky 🙂

bay
autor
24. mar 2009

A este aby som nezabudla, MK si nema co obliect zajtra do prace - nema vyzehlenu koselu tak mal dnes zehlit, kym som bola prec. Tak vraj bude zehlit rano 😠 😠 takze skor budik 😠 😠 😠 😠
A ked sme si umyvali zuby tak ma pobavil. Ze mali by sme kupit tu pastu co nam spominala zubarka. Ja ze tuto? (a ukazala som na tubu co stala pred nim). Tak skusil dalsie, ze sa tak lahko nenecha. A to co spominal kamarat tu pastu ci co to (elmex gelee) A ja tuto? A vytasila som dalsiu tubu co mame medzi pastami. Tak to uz sa zacal durdit 😀 😀 😀 A to mi vzdy kecal, ze na com nam toho tolko je 😠 😀