Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
27. mar 2009

dani sášek byl u toho, i drátek kterým se svázalo, jsou dva druhy, česnek a bylinky, paprika a bylinky

danka24
27. mar 2009

jee elis supeer dakujem si poklad 😵

halienka
27. mar 2009

Ahojte babky, ja mám dnes akýsi frmol v robote, šak nestíham ani sem nakuknúť. Ešte aj riďo nás potešil svojou návštevou, to už si fakt nemohol lepší deň vybrať - zrovna piatok pokazí človeku. No ale asi sa mu u nás páči, lebo tu kvákal cez hodinu. A nás s kolegom bolia krky z toho prikyvovania 😀 😀 😀
Eliška, s tým kuraťom to aj ja musím vyskúšať 😉 Dani, potom povieš aj ty svoje skúsenosti, dobre? 😉
Weji, mne vždy prišli medové rezy zložitý koláč, tak som ich ešte nikdy nerobila. Či sa mýlim?

m311293
27. mar 2009

mám čas, tak píši recept, ale je to delší:
Těsto: 500g hl. mouky, 200g cukru, 2 vejce, 200g másla,2 lžíce medu, 2 lžičky sody rozmíchané ve 2 lžičkách mléka. Z toho všeho zaděláme těsto, rozdělíme na 3 poloviny a rozválíme na plechy. jednu placku hned pečeme 10-15 min na 175°C ( v horkovzdušné troubě). na druhou ( neupečenou) placku naskládámě směs.

Směs: 300 g ořechů nasekaných na větší kousky, 80 g cukru, 120g másla, 3 lžíce medu. Toto vše dáme na pánev a počkáme až cukr zkaramelizuje a opečeme to do zlatova. ještě teplou směs nanesema na neupečenou placku. Placku s ořechy pečeme rovněž 10-15 min při 175°C.

Krém: 3dcl mléka, 1 a 1/2 lžíce hladké mouky a stejné množství solamylu, 80g cukru uvaříme na kaši a necháme vychladnout. vychladlou směs postupně zašlehat do 250g másla s vanilkovým cukrem.

První upečenou a vychlazenou placku postříkáme rumem, necháme vsáknou, potřeme kyselou marmeládou ( já měla višňovou), poté natřeme krémem, přiložíme druhým upečeným plátem ( s ořechy). necháme uležet do druhého dne.

já to mám vedeno jako "Nebe v hubě"

bay
autor
28. mar 2009

Dobre ranko 😉 Dnes to vyzera na kraaaaaaaasne pocasie, takze prechadzka ma uz neminieeeeee! No idem este do postielky 😉 Arinka je vyvencena, steniatka napapane, tak snad ese take dve hodky nam daju 😅

m311293
28. mar 2009

Dobré ránko,
zdá se Bay, že každá máme svého budíčka 😀

halienka
28. mar 2009

Dobré ránko babky 🙂 No ja som strašila do polnoci a o šiestej som už tiež bola hore. Keď človek môže spať, tak just to nejde 😀 ale veď ja to poobede dospím. Eliška a teba zobudil kto? Tomík? 😅
U nás tiež vykukuje slniečko, ale sú aj mráčky, tak to tipujem na poloblačno dnes. Neviem, či bude prechádzka lebo som ešte trochu nascípaná, tak asi dnes ešte pobudnem doma. Idem trochu čo to poupratovať a potom budem vegetiť na gauči pred telkou 😀

m311293
28. mar 2009

Leni, Bingo! 😀 😀
Já už uklizeno mám, tak koukám na televizi už teď. Musím si najít nějakou práci, nevydržím sedě celý den nečinně

bay
autor
28. mar 2009

Tak druhe ranajky uz mame za sebou 😀 😀 Pojdeme na rychly nakup a hura von 😵 MK chce dnes upratovat, ale ja to moc realne nevidim, kedze je taaaaaaaaak pekne. 😅

weja
28. mar 2009

ahojte 🙂
Eliska, fiiiha, to je nejaky zlozitejsi recept... 😕 velmi pekne zan dakujem, ale vsimla som si, ze su tam aj orechy, na tie je MM alergicky, tak neviem - slo by to aj bez nich?
Leni, ja som si kupila uz hotove medove platy (stary lenivec 😀 ale nemala som tolko casu na pecenie platov 😝 ) a doma som uz potom varila len krem.... takze to tazke nebolo, ale aj tak som sa s tym "zabavala" 2 hodiny 😖
my sme dnes tiez chceli ist na prechadzku, rano bolo krasne, slnecne... ale teraz sa zasa zatiahlo... 😠 tak ja uz neviem, kedy ta jar pride... 😖

halienka
28. mar 2009

Weji, ty si môj človek 😀 ja si tiež uľahčujem každú robotu ktorú môžem 😀 Takže stačí kúpiť medové pláty a urobiť krém? No zdá sa že to je super koláč 😀
Ja som vydrhla záchody a kúpelky a odkväcla pri telke. Čiže už mám aj po krátkom šlofíku. A von je naozaj veľmi pekne tak ma to ťahá na ten náš hrôzostrašný dvor ísť robiť okolo domu aspoń trošku poriadky. Tak sa idem vyhrabať, aspoň budem v noci lepšie spať 😉
Eliška, akú robotu si si vymyslela? 😅 Alebo si tiež na prechádzke?

weja
28. mar 2009

no tu to vyzera, ako keby malo kazdu chvilu zacat prsat... 😖 takze prechadzka sa nekona... 😅 okrem toho som dnes dostala mrchu, takze som rada, ze vladzem aspon sediet... 😝 ale uz som sa nadopovala Ibalginom, tak cakam ako na spasu, kedy tie hnusne krce prejdu... 😅 🙄
Leni, hej, krem bol uvareny v podstate za chvilu, potom ale musel uplne vychladnut a pri tom chladnuti ho bolo treba dost casto premiesavat, aby nechytil taku "kôrku" ako puding... inak v pohode... 🙂

inak, neskusali ste niekto toto? http://slnieckova.sk/elixiry/feminan-elixir 😕 ja by som chcela skusit nieco take bylinkove na tu moju mrchu, lebo raz na nu zomriem... 😝 😝 a okrem toho aj ten hnusny PMS syndrom 😠 donedavna som netusila co to je, ale po 2.tehu sa teda prejavil naplno a pomaly uz tyzden pred mrchou mi zacina byt zle... 😝

bay
autor
28. mar 2009

Weji, ja som taketo nepila, ale Petka pila Femigard nejaku dobu a celkom si pochvalovla, len neviem ci to aj ovplyvnilo PMS a ms. Ale ovu ano 😉 A mne na ms bolesti pomahali bylinkove caje - biela hluchavka a alchemilka. Z oboch som denne vypila max davku. Len to ma nevyhodu, treba mat zachod blizko 😅 😀 😀
My sme dnes boli pozriet nas buduci pozemok a stretli sme tam srnky. To bude nadhera 😵 clovek vykukne z okna srnky hned za domom 😵 aj Arinke sa pacilo a hned suhlasila so stahovanim 😀 😀 😀 😀
A potom sme boli kupit stenatam granule a Arik s Mk sa zamilovali do papagaja - Zako a vykecavali sa spolu. Ale nekupili mi ho ☹ 😔 Asi mi budu musiet staci dve stenata 😀 😀 😀

m311293
28. mar 2009

Ahob baby,
Leni práci jsem si vymyslela, dopoledne jsem požehlila, uvařila a hned poobědě jsme šli ven. bylo nádherně, 20°C. a protože jsme šli do zahrádek, viděli jsme kvést fialky, bno je to jasné, zima už nebude. A pak jsme jeli ke známým a grilovali jsme. MM se předváděl, a dělal živáňskou, vypila jsem asi 7 dcl vína, jsem trochu piclá, ale dobrý.

Weji, ten recept není složitý, to se jen na první pohled zdá. No když nemůže ořechy, tak je tam nedávej, upeč ho bez té polevy a jen to pocákej čokoládou.

Bay, neboj až se nastěhujete tak tam srnky nebudou 😀

Leni teď poslouchám že ve středu hrajeme fotbal česko -Slovensko, no škoda že nebudu koukat. To by jsme si v tvým MM pokecali 😀 Tipuji že vyhrajeme 3:1

halienka
28. mar 2009

Ahojte babky, tak ja som tiež požehlila a potom som si urobila skrášľovací večer, hodila masku, oholila všetko potrebné a dala si parádnu sprchu. Takže teraz už len vegetujem a hľadím s MM na hokej, ktorý sa mu prelína s futbalom, takže má diaľkové privarené k ruke a do toho ukazováku už asi za chvíľu dostane tik 😀 Eliška, Vladovi tvoj tip odkážem, škoda že nemôžeš pozerať, Vlado isto bude. Dnes dávajú v noci nejaký mysteriózny triler, tak by som si ho rada pozrela, ale je strašne neskoro, to už budem asi spať 😝 😀
Weji, ja som zas počula dobré refernecie na toto http://www.mojalekaren.sk/him-menstricare-60-cp... ale keď som si to chcela kúpiť v lekárni, tak mi povedali že to nemajú a tuto na tejto stránke to tiež majú vypredané. Tiež už by som mala s tým niečo robiť, lebo presne ako ty Weji, idem skapať, už týždeň pred mi je špatne a keď ho dostanem tak by som sa najradšej nehýbala. 😝

m311293
28. mar 2009

Leni, já bych se na fotbal ráda dívala, ale máme zkoušku, tak nic. A ve čtvrtek hrajeme dokonce ve znojemském divadle, to máme zkoušku už od 2 odpoledne. Čeká mně náročný týden, tak zítra budu preventívně odpočívat.

halienka
29. mar 2009

Pekné nedeľné ránko všetkým prajem 🙂 Dnes síce nie je tak krásne ako včera, ale to nevadí, hlavne že je volno a nemusíme do práce 😀 😀
Eliška, tak Vlado keď počul tvoj tip, tak sa zasmial a povedal, že on to tipuje tak isto 😀 😀 Je to realista. Tak som zvedavá, dúfam, že nás nenabijete ešte viac, toto by bolo také ešte vcelku solídne 😀 A čo hráte v divadle, nejakú rozprávku? Akú máš rolu?

m311293
29. mar 2009

Dobré ráno, no počasí nic moc, ale dnes se budeme válet doma, tak to je taky pozitivní správa 😀

leni, myslím že po našem včerejším výkonu ve Slovinsku, budu muset svůj tip opravit 😀 😀
v divadle hrajeme Bludičku, ale jsme předskokani před větší divadelní hrou. To hrají současní i bývalí žáci naši režisérky.
Teď jsem dokoukala VC austrálie, to bylo napínavé, tři kola před koncem skončil Kubice

tak jask jste se holky vyrovnali se změnou času?

bay
autor
29. mar 2009

Dnes je zmena casu??? Sakra, este ze vas mam 😀 😀 😀 Ani mi nedoslo ze na niektorych hodinach mame o hodku viac 😅 😀 😀
Dobre ranko. Tak ja som dnes vsatavala neskoro az o siedmej (no ale prepocitane na stary, tak o siedmej 😒 ) 😀 dala ranajky a potom huraaaa opat spat 😉

halienka
29. mar 2009

No ja už mám zas dodrbkanú náladu, včera bola svokra na návšteve, tak som si povedala, no hádam tento víkend stačilo. Ale kdeže! Práve sa nahlásili ďalší dnes na návštevu, tak už zas aby som chytro zisťovala či mám čo vyložiť na stôl. A kopala MM do toho aby povysával a upratal si ten svoj brajgel na stoličkách, ako ho poznám zas sa bude tváriť že, šak čo, veď je upratané. A pritom som dostala takú nádchu, že mi v jednom kuse valí z nosa. 😝 Keď už sú takí otravní, tak dúfam, že to všetci odomňa pochytajú 😀 😀 😀 Tá jedna ešte sama nie je doliečená po chrípke a ide sa mi sem valiť. Ja tých ľudí niekedy nechápem. 😖
Eliška, aj my sme samozrejme pozerali formulku, fakt je to zaujímavé tohto roku, toľko zmien majú na tých monopostoch, že a to komplet celé pomiešalo. Ferari je úplne v kýbli, a keďže Vlado je fanda ferari tak nebol moc nadšený 😀
Ja som sa dnes zo zmenou času vyrovnala dobre, myslím, že horšie to bude zajtra, keď budem vstávať do roboty. To to isto pocítim 😝 😀

m311293
29. mar 2009

Leni, omotat šátek okolo krku, a strašne kašlat, takový ten kutnohorský smích a obzvlášť ve chvíli když něco poneseš na stůl, aby si si nemohla dát ruku na pusu. 😀 😀 To návštěva bude spěchat domů 😀

No já zítra jdu později do práce, protože musím k pediatrovi ukončit OČR, tak tu změnu času lépe strávím. Ale jinak já prohodím hodiny ajedu podle nového snažím se uzpůsobitk tomu i jídlo a tak.

odpoledne jsem stihla nepéct pekáč buchet, dorazil tchán ( on je takový buchtomil) a tchýně a půlka pekáče je pryč.

halienka
29. mar 2009

No asi som dostatočne smrkala a kašlala, lebo návšteva je už preč chvalabohu 😝 😀 Teraz rozmýšlam, či ísť ešte dožehliť alebo akej nie moc nročnej roboty sa chytiť, aby som si nepokazila nedeľné poobedie 😀 MM zase pozerá hokej, takže telka nehrozí. Eliška, vidím, že aj ty máš návštevu, dúfam, že nie nepríjemnú, keďže sú to svokrovci 😝 😀

sonicka07
29. mar 2009

bayka,aj ja by som uplne zabudla posunut hodinky,keby nebolo konika...
nasa malinka je chora,ma soplik a kasle. je to hrozne pozerat sa na babetko,ako nemoze poriadne dychat. vcera strasne plakala,lebo nevedela co sa s nou deje. bola to pre nu nova situacia. dnes je to uz lepsie,nie je taka ustrachana,ale soplik ma teda riadny.
uz aby bola zas zdravucka. tento tyzden budeme asi zavreti doma a liecit sa. ☹

m311293
29. mar 2009

Leni, nic jsem neříkala, bo budou hlídat Tomáše příští týden, pořád kašle a do školky ještě nemůže. Taky nám chtějí přepsat chalupu, tak musím být hodná snacha 😀

Soni, to je trápení s nemocema. měla by si ji odsávat soplíky. V anglii se taky mění čas? 😀 Já myslela že když je tam nultej poledník, že je tam porřád stejně 😀

bay
autor
30. mar 2009

Dobre ranko, tak vcera to bol teda den des ☹ 😢 Este aj to pocasie sa spyklo 😠 Nam vcera prestala princezna jest a hybat sa a proste z nej bola handrova babika 😔 😔 Takze panicka naklusala do obchodu (este ze mame tak blizko domu psaci obchod co je otvoreny do osmej vecer kazdy den 😵 ) kupila umele mlieko a zacala stopat stena. Respektive zverila mame a vyrazila na predstavenie irskych tancov Avalonu 😅 No a po predstaveni do polnoci nalievala stena mliekom, ktore teda bojovalo vehementne proti. A najdivnejsie bolo, ze ona vobec neskusala cucat, akoby o tom ani nikdy nepocula 😔 Ale ked uz sa o polnoci po jedle zacala trochu pohybovat, tak hned bolo doma veselsie (len ta jej mama - cernoch sa ma stale pokusala zabit pohladom 😅 ). V noci som bola kazdu hodku hore a kontrolovala stenata ci spia a ci nemusim ist kojit. O tretej rano uz bol hladicek ale napapala sa od mamy 😵 😵 😵 😵 Vitazstvo najvacsie. Aj rano pekne papala a potom sa hra s mamou alebo hrackou. Tak som v siedmom nebi aj ked s takymi vakmi pod ocami 😅
A MK sa skoro nedozil usvitu 😠 😠 😠 Bo nieco pred tretou zacala Arin stresovat ze musi von. A on na nulen nakrical, ze si ma ist lahnut, otocil sa na druhy bok a kaslal na nu 😠 😠 😠 Tak som musela ist ja - aby som nahodou vela nespala 😠 Tak som mu rano pekne vynadala 😀
A dnes mam home office 😎

halienka
30. mar 2009

Dobré ránko babky 🙂 dúfam, že posledný škaredý deň v tomto roku je dnes 😀 od zajtra už hlásia krajšie, tak sa už teším, bo mi ide hlava prasknúť od toho nízkeho tlaku 😝
Bay, tak toto keď čítam, tak si vždy vravím, chvalabohu že nemám doma zvieratko, nie že by som ich nemala rada, ja ich mám rada, veď kedysi som mala aj mačku - no tú si potom po otcovej smrti zobrala mama aby jej bolo veselšie a teraz má doma už 3 mačky a jedného psa 😀 No len je to predsa riadna starosť, keď ich lúbiš, tak ti to nedá a to máš naozaj ako s malými deťmi 😀 No ale čítala som to ako detektívku a som rada že všetko dobre dopadlo. Ktovie či černoch má dosť silné mliečko keď tak hnačkuje, možno sú šteniatka hladné.
Nám sa v robote tak rozbehli zákazky ako sme zlacnili, že až taká radosť, hneď sa človeku lepšie robí. A šéf už snáď dá konečne pokoj 😝 😀

bay
autor
30. mar 2009

njn. Je to tazke s tymi co clovek miluje a este ked su bezbranni 😅 😵 😵

weja
30. mar 2009

ahojte 🙂
ja dnes nejako nestiham... doobedu nam nesiel server a na zajtra nam uz tiez avizovali,ze budu instalovat nove verzie programov, takze zajtra tiez nepojdu, tak sa snazime porobit dnes, co sa da...
my sme mali doma tiez kocura 😵 ale asi len rok, v lete, ked sme ho sem-tam zobrali vonku "vyvencit", tak sa mu to zapacilo, ze zacal vyplakavat pri dverach - chcel byt stale von... tak sme ho dali k nasim - byvaju v rodinnom dome so zahradou a dvorom, takze teraz je nas maznacik vo svojom zivle 😵 😀

danka24
30. mar 2009

ahojte kocky moje tak sme uz naspat od dokiho tak mame 6/4mm a mame srdiecko a bije 134BPM co to je to neviem ale vsetko v poriadku a dalsia poradna o 3tt

halienka
30. mar 2009

Dani to je super 😵 Držím palčeky nech to ide celých 9 mesiacov tak pekne 😵
Ja tiež aby reč nestála, tak som si zmenila nastavenie v pase 😀 😀 😀 Som zistila skvelú novinu aj keď akosi stále neverím, aj keď mi to už aj doktor potvrdil 😀 😀