Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
31. mar 2009

taky jsem přemýšlela co bude s touto témou, za chvili se těhule rozpadnou do jiných tém, podle termínu, a zůstanu tady sama.

sonicka07
31. mar 2009

babenky,dakujem za moralnu podporu. uz mse ok,zmiereni so situaciou,ale v noci som ani spat nemohla. v takom veku by clovek este nemal umierat. mal 58r. ale najviac mi je smutno z toho,ze nestihol vidiet malinku. stacil len jeden mesiac navyse...
teraz bude svokra sama, manzel je jedinacik,bude si musiet zvyknut na novu situaciu. oki,idem balit MM,zajtra rano leti a este musim krmit. ppap

m311293
31. mar 2009

Soni, to byl opravdu mladý chlap, to je hrozné, to bude pro tchýni těžkéa pro tvého muže nejspíš taky, bude se trápit, co tam sama dělá. Musíte být hodně silní.

halienka
31. mar 2009

Babky, ja sa na neho vyprdnem, on ma chce prinútiť šoférovať, auto mi dá, ale tiež si mohol na to nájsť iný čas a nie keď mi je na prd, som chorá a ešte ako najust aj tehotná 😝 😀 a jemu je to jedno. Prečo by som popri nádche, slziacich očiach, bolavej hlave a nevolnosti na žalúdku nemohla mať ešte aj stres že či vôbec pred nemocnicou zaparkujem? Šak keď bude jemu na hovno, tiež sa na neho vykašlem, nech si šoféruje sám 😠 . Chlapi šibnutí 😖
Eliška a ako tak kukám, ten tvoj tiež potvrdil svoju vrtkavú náladu 😀 vieš že ma to aj včera napadlo? Reku, ktovie, či to on nezmení, ty sa už tak na to tešíš...no akoby som to bola tušila 😝 No čo na to povedať, len chlapi šibnutí 😝 😀
Sonička, tak to bol fakt ešte v podstate v strednom veku, to je ozaj skoro ☹ A on mal už aj predtým potiaže zo srdiečkom? Či to prišlo náhle? Pre svokru to bude isto ťažké, možno ak má vzťah ku zvieratkám, tak by jej pomohlo keby mala nejakého psíka alebo mačičku. Vraj to pôsobí tak terapeuticky a predsa len to núti človeka, aby sa oň staral, aj k pohybu a tak. Trošku odpútava myšlienky. Držím palčeky aby ste sa všetci s tým nejako vyrovnali čo najľahšie. 😉

halienka
31. mar 2009

Inak, Eliška, toho sa vôbec nemusíš báť, že zostaneš v téme sama, ja tu teda budem naveky 😀 a myslím, že Bay tiež a ostatné babky stále nakuknú, lebo je to proste naša rodná témička 😉 😵 Ja si teda neviem predstaviť, že by mi bola niektorá iná taká blízka 🙂 No ale keď príde bábatko, tak je možné, že sa tak často už nedostanem ako teraz, veď naše mamičky to môžu potvrdiť 😉 ale uvidíme, ak bude dobrý spachtoš/ka, tak možno aj hej 😀

m311293
31. mar 2009

No tentokrát je v tom nevinně. Prý volal kamarádovi co tam taky jede a chtěli se domlouvat co a jak, ale zrušil to oslavenec. jak znám svého MM, když je taková akce tak není nic co by ho přimělo zůstat doma. 😀

Ale to on pojede zase někdy jindy.

halienka
31. mar 2009

Jaj tááák 😀 no veď on si to isto vynahradí 😉 😀
Idem si dať druhú večeru a šup do postele, ideálne by bolo, keby som sa ráno zobudila zdravá, ách jo 😝

takco
31. mar 2009

sonicka uprimnu sustrast 😔
.....elis nebud-labut sak ja to tu citam a ty to chces zrusit.....?len cez moju mrtvolu 😠

elenamarek
31. mar 2009

AHOJ takco 🙂 teba som dlho tu nevydela,som rada,ze si sa ukazala ani ty ani Elis ste neni nazvis aj ja budem zachvilku medzi vami ky babenky budu mat dalsie babetka ja budem len zavidiet tie malicke uzlicky nakolko dalsie v mojom pripade nepripada do uvahy tak si musim uzivat to co uz mam.
Halienka ked vo februari tak je to chlapcek ale zasa 2tyzdne hore dole mozu skakat tak to moze byt aj babenka tak sa nechame prekvapit hlavne nech ste ok a zdravucky 🙂

bay
autor
1. apr 2009

Dobre ranko 😉 😵 Elis, ale ved ja som stale tu 😎 Mna sa tak lahko nezbavis ako napr zrusenim temy 😀 😀 😀

weja
1. apr 2009

dobre ranko 🙂
Eliska, s tymi snami suplujes Bay? 😀
ja tym cinskym kalendarom moc neverim... ale na spestrenie je to pekna vec 🙂
Eliska, to z coho vestis? 😕 mne jedna vestica povedala, ze najlepsi rok v blizkej buducnosti na splodenie potomka je 2009 a este 2011... 🙂 len to este mojmu telu treba vysvetlit... 😒
a co tu chcete rusit??? 😨 ja sa tu citim dobre a vsetky vas mam rada, kde by som vas hladala po inych temach... 😀 😉

evitkamalicka
1. apr 2009

Dobre ranko vsetkym,
ako sme sa vyspinkali? my mame dnes polrocnicu 🙂

bay
autor
1. apr 2009

Suhlasim ze 2009 je plodny 😀 😀 vid nasu rodinu 😀 😀 Z troch bytosti zenskeho pohlavia je jedna tehu a druha matka. Mysiscka nie je zaratana, bo ona nemoze mat steniatka... 😉
Ja som mala dnes celu noc pracovne nocne mory 😠 😠 to ani pisat nejdem 😉

sonicka07
1. apr 2009

dobre ranko. dakujem este raz. uz sme vystrojili ocina,sme same do nedele. neviem ako si poradime.
leni,oni mali psika,zdochol min.rok. svokra by urcite aj chcela,ale ona casto chodi niekam,po navstevach. a ona byva na bytovke,takze pes by tam nemal vybeh. chceme aby prisla na nejaky cas k nam. uvidime ako sa rozhodne. ale 4.5.uz letime na sk na mesiac,to uz je zachvilku.
leni,ako sa inak citis? uz zacali ranne nevolnosti?
dani,vitaj spet. coze si tu tak davno uz nebola? ved ty si bola casty prispievatel.
evitka,vsetko najlepsie k polrocnici. my sme vcera mali trojmesacnicu. malinkej som robila otlacok noziciek do sadry,aby sme mali pamiatku,ked uz bude mat sestku ako ja.haha
no,idem kuknut na mail. este sa tu ukazem. a musim malej odsat nostek a dat ju spinkat. ppaa

halienka
1. apr 2009

Ahojte babky, tak ja a hlásim až teraz, takže Bay, môžeš byť spokojná, som na PN 😀 minimálne vraj do pondelka aj to preto,e a somjej vysvetlila, že 3 pracovné dni+ víkend my musia stačiť na vyliečenie 😀 pozrela sa na mňa spoza tých brýlí ako na cvoka, no ale dala tam teda tú kontrolu na pondelok 😀 Takže idem ležať poctivo, lebo fakticky mi je o dosť horšie, uzliny mám tak spuchnuté, a slabá som ako mucha.
Sonička, mňa klepne, že 3 mesiace! Veď mne to stále príde len ako nejaké 3 týždne, čo si rodila a nie 3 mesiace 😀 Držkajte sa, snáď to bez drahého do nedele nejako vydržíš 😉 🙂
Weji, do konca roka 2009 ešte ďáleko, takže sa neboj, ja myslím, že to tohto roku určite bude 😉 😅 a už prišla aj k vám jar? U nás je už celkom fajne - 10 supňov 😎
Dani, ty máš nejaké nové foto 😕 😎 no toto 😀

danka24
1. apr 2009

leni len pekne lezkaj aby malemu sa pacilo a ked ta boli hrdlo tak kloktaj to prejde to som mala pred tyzdnom presne toto co ty teraz a uz som fit takze len lezkas pi cajik teply a chod na wc sa vycikat .. a kvapky do nosa ked tak pinosol mne pomohol ten sa moze aj v tehu a ked budes soplit strasne tak najlepsie aby si sa naparovala nad slanou vodou alebo nad soluxom...

bay
autor
1. apr 2009

Leni, ale na hrdlo len teplu vodu so solou!!!! Ziadne kloktadla!
Poriadne sa zababus pod perinky a vela cajiku s citronom! 😉 😵
Tak to teda nie som rada, ze si na PN, ale lepsie takto ako riskovat!

bay
autor
1. apr 2009

A Vlado ta nakoniec odviezol alebo si si to odsoferovala sama?

sonicka07
1. apr 2009

leni,prajem rychle vyliecenie, potrebujes vela sil na babetko. je to uzasne vidiet pri tvojom mene tu sestku! uz aby tam bolo aspon 26. vianoce uz budete oslavovat traja. 🙂
nasa malinka sa uz bude tmolit pod stromcekom,mozno uz bude chodit. a ja uz mozno budem znovu tehu 😉
taky je plan. 😎
manzel je uz doma,pohreb je v piatok.

halienka
1. apr 2009

No doktorka mi predpísala bioparox, ale ja nemám moc chuť si ho striekať. Mňa to hrdlo až tak nebolí, aj nádchy je už dnes lepšia, len teda to telo odpísané, tak ako to vraví Eliška, že akoby ma dobili skíni 😀 Ja dúfam, že na to stačí ležať v posteli a piť kopu čaju a prejde to 😉 Vlado ma nakoniec odviezol, keď na videl ráno takú zúboženú, tak už mu to asi nedalo svedomie 😀 má šťastie, lebo by sa mu to isto vrátilo 😀 😀
Inak babky tehulky, vy nemáte také búšenie srdca po jedle? Ja som to mala aj minulé tehu, gynekológ mi vravel, že to niektoré tehotné mávajú a vtedy mi doporučil magnézium, ktoré to trochu zmiernilo. No a teraz to mám zas a fajne znásobené touto chrípkou, výndem po schodoch a ide ma zadusiť, akoby som vyšplhala na Materhorn 😝 😀 Inak zle mi zatiaľ je iba trochu, aj preto stále tomu ťažko verím, lebo minulé tehu to bol hotový teror a teraz zatiaľ v pohode, tak mi to príde také čudné, že tehotná a pritom mi je len tak málo zle 😀 no ale bodaj by to tak zostalo.
Soni no bodaj by si mala pravdu o tých vianociach 😉 🙂 aj o tom tvojom tehu 😅 😀

m311293
1. apr 2009

Ahoj holky,
no nechci zrušit tému, jen těhule postupně opadnou, a až porodí, tak budou mít málo času, že jsem budu přispívat jen já a věčně na nějaké 10. stránce.

vypadá to že dnes stuhnu i fotbal, sice jdu na zkoušku, ale na scénu nemusím, jen se domluvit na zítra. A dnes ani vařit nemusím, bo jsem dostala od tchýně kynuté knedlíky.

Soni a tchýně je už v důchodě? a nenapadlo vás ji využít při hlídaní tamarky? Tak ty hned do dalšího těhu chceš?

leni, tak jen pěkně hajej a uzdrav se, to víš tělo potřebuje teď více času na regeneraci. A už si byla u gastroenterologa? Co ti řekl?

tomík mi včera oznámil, že od pondělka do pátku bude zmrzlinář a v sobotu a v neděli bude archeolog. A já mu říkám a kdy budeš odpočívat? Nikdy,práce je práce. zdá se že mám pracovitého syna adoufám že i finančně potom přispěje na nebohou matku
😀

skybaby
1. apr 2009

ahojte 😉
sonicka uprimnu sustrast, svokor bol fakt este mlady, dufam ze to tvoj muzik nejako zvladne 😒
leni ja som tiez zadychana aj pri najmensej namahe 😉

m311293
1. apr 2009

Weji na tebe jsem zapomněla, no já věštím pohlaví podle prstýnku, a pak pohledem. 😀 Kouknu a buď je mi to jasné hned nebo fakt nevím. tady jsem se netrefila u nadi a majky. Ale prstýnek je jistota.

weja
1. apr 2009

ahojte, hlasim sa uz z domu 😎
kedze zasa nesiel server, tak sme sli domov skor a chystam sa umyvat okna... 😝

Soni, uprimnu sustrast... ☹ ale fakt to nie je zly napad, ze by ste na chvilu zobrali svokru k vam, aspon by jej bolo veselsie a tebe by trochu mohla pomoct s Tamarkou 🙂

Leni, len pekne vsetko vylez, nech si v pondelok fit 😉 mne v lekarni povedali, ze najlepsie je nedavat si v tehu nic, ziadne lieky... akurat mi odporucili salviove kloktadlo...
a k tym tehu nevolnostiam - aby si to este nezakrikla 😀 este sa to moze rozvinut v plnej parade... ale velmi ti prajem, aby ta to obislo, lebo dokaze to pekne skomplikovat cely den 😖 aj ked je to vlastne prospesna vec, aspon vies, ze vsetko prebieha ok... 🙂

no idem sa pustit do tych okien... 🙄

weja
1. apr 2009

Eliska, vazne? 😵 no tedaaa... mozno niekedy v buducnosti vyuzijem tvoje schopnosti 😉 teda aspon dufam, ze bude dovod...

bay
autor
1. apr 2009

Leni to busenie srdca mam aj ja. Obcas sa len dvihnem z gaucu a akoby som mala maraton za sebou 😀 😀 a ked tak lezim tak len vidim ako mi busi srdce v sialenom tempe. Ale ja sa tomu trosku aj tesim, bo moje srdiecko patri k tym lenivejsim, tak nech si chvilk uzamaka, len nech ho z toho slak netrafi!!! 😅 😵

halienka
1. apr 2009

Eliška, ja som volala gastroenterológovi, už som 4 deň bez liekov na žalúdok, zatiaľ to ide. Lieky na Crohna môžem aj v tehu, ale ja beriem tak minimálnu dávku, až je to smiešne. Ono v tomto prípade by bolo omnoho nebezpečnejšie keby som dostala akútnu fázu počas tehu. žien s Crohnovou, ktoré vynosili a porodili zdravé deti aj so silnejšími liekmi je kopa, dokonca poznám jednu s dvojičkami 😉
Sky, tak to som rada, že nie som sama, si pamätám že som sa toho v minulom tehu dobre zľakla, myslela som si že tehotné sú zadýchané len na konci tehu, a ja už od začiatku, nešlo mi to do hlavy. ale dr. mi to nejako tak vysvetlil, že sa znásobuje množstvo krvi a srdce musí viac pumpovať či čo, no a niekomu to spôsobuje citeľné problémy.
Weji, ty si optimistka, že umývať okná 😀 tak to ti držím palce, aby si to mala čo najskôr hotové, to je taká nie príliš príjemná činnosť 😝 A čím umývaš? Ja si kupujem také tie modré handričky z mikrovlákna, jednou mokrou to umyjem, suchou doleštím, nepoužívam žiadny saponát. No ono sa to musí takto umývať stále aby sa dosiahol ten lesk, lebo keď sa to medzitým umýva saponátom, tak zostávajú šmuhy. 😝

weja
1. apr 2009

tak hlasim, ze okna su umyteee... 😝 som rada, ze to mam z krku, aj ked som zacala v duchu nadavat uz ked som umyvala prve 😅 🙄 Leni, aj ja tak umyvam - bez saponatu, len cistou vodou... 🙂 ale musim povedat, ze umyvanie plastovych okien oproti tym povodnym je uplna parada... keby som umyvala tie stare, tak tam visim asi este teraz 😝 Leni, to som vam teraz vlastne urobila reklamu, nie? 😀
a teraz som strasne hladnaaaaaaa.... 😝 takyto "vlci hlad" asi jogurtom neoklamem... 😅 musim daco dobre vynurat... 😵

ozaj a mam dobru spravu - v praci mi predlzili zmluvu o dalsi rok 😵 😵 😵 tak sa z toho tesim, lebo napriek vsetkemu ma to bavi, aj kolektiv je fajn, takze nerada by som odchadzala...

inak tehulky, ja si pamatam, ze mna v tehu straaasne boleli klby... 😖 normalne som nevladala stat na nohach, po 10min. som vsade len pozerala, kde si mozem rychlo sadnut... 😝

pekny vecer 😉

m311293
1. apr 2009

Ahojy holky, tak jsem doma z divadla , koukám na fotbal a doufám že vy taky. Já v těchto vzájemných zápasech, ať hokejových nebo fotbalových, nikdy nevím komu mám fandit. jestli našim, nebo našim. 😀
tak a teď jsme dostali gól, no motali se tam ti naši před tou bránou, jak holoubci na báni. Divné by bylo kdyby nám slováci góĺ nedali.

m311293
1. apr 2009

mně by zajímalo, čím si tem Hamšík tuží to kouhout, protože to má dlouhé a trčí mu fest