Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
2. apr 2009

Bay, tak to som velmi zvedavá čo ti povedia na ten bilirubín, bo ten mám stále zvýšený aj ja, aj ke´d nikoho to nejako zvlášť neštve (myslím z doktorov) takže neviem či to niečo znamená či nie. 😝

rybacina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisipetka
2. apr 2009

Leni, nebolo to narocne, robili mi ho len teraz v pondelok. A to uz viem aj sama chodit. Skor mi hrozi druha operacia a ta bude narocnejsia 😖 Ale to sa este rozhodnem, ci sa hodim na matersku alebo na pn-ku 😀 😀
A ten bilirubin aj mne minuly tyzden zistili zvyseny a doktorka povedala, ze to nic vazne nie je, skor mi chyba nejaky enzym, ktory ho viaze a ze sa to neda nijako upravit. To musi prist samo - vraj to byva niekedy aj zo stresu, pripadne niektori to maju stale mierne zvysene. Dolezite je, aby boli ostatne pecenove testy v poriadku.
Tak sa moje zatial majte, idem cvicit naordinovane cviky.... 😅

halienka
2. apr 2009

Peti, tak ja ti prajem tú materskú 😵 šak využi to, že teraz tolko polihuješ v poseli 😉 😀 a čo vieš, možno zrovna 😉 😅 Ja som sa zlakla, že to koleno liečiš už dlhšie, tak to je potom fajn, že sa to zlepšuje 😉 masérka ťažkého kalibru si dá zatiaľ teda pauzu 😀 Tak bilirubín môže byť zo stresu? Tak to ho tam v dnešnej dobe majú zvýšený asi všetci 😀 Si ma upokojila, mala by si byť lekárka 😉 😀

bay
autor
2. apr 2009

Ahoj Petulik 😵 😵 xdrzkaj sa moja. Mooc na teba myslim 😵
Co sa mojho bilirubinu tyka, tak bol uznany za geneticku poruchu (vysledky genetiky - aspon na nieco bolo to vysetrenie okrem toho ze mam za manzela chlapa 😀 ). Standardne sa moze bilirubin zvysit pri sterse, telesnej namahe ci chorobe. Ale ja ho mam aj v kludovom obdobi zvyseny na 300% voci maximalnej tolerantnej miere. Ale kedze je to syndrom, tak lieky na to nie su. Akurat zakaz sportu (nech zabudnu) a dieta (mozno ciastocne, ale coko sa nevzdam!!!) No a ano pri zvysenom bilirubine ide o poruchu tvorby alebo funkcie enzymu tvoreneho pecenou. Akurat ze tie moje frcia na 30% voci tomu co by mali 😔 a to vraj zienky mavaju slabe toto ochorenie 😀 😀 Tak to chlapi maju asi 0% funkcnost alebo fakt neviem 😀
Dnes som v praci skisla dlho, zas som robila 10 hodin, ale ved si to buduci tyzden vyberiem. Len mame pohotovost a asi budeme robit aj cez vikend 😢 ale vraj sa pojdeme za odmenu (okrem preplatenych nadcasov, co sa u nas vo firme nerobi, tam sa to brie ze si rad ze mozes byt dlhsie v praci) sa pojdeme vraj aj spolocne opit a ja dostanem ceeeeelu flasu detskeho sampana 😀 😀 😀
No a teraz uz musim ist, bo mi v kupelni padol prasok zo skrinky a isto bude este aj na balkone rozsypany 😠

halienka
2. apr 2009

Bay, no už som rozmýšlala, že kde si 😀 a ty takto pracuješ ako divá za fľašu detského šampáňa 😀 😀 Dobre vedieť do budúcnosti, keby som náhodou potrebovala s niečím pomôcť 😉 😀
A ten bilirubín sa dá akou dietou ovplyvniť, čo by si nemala jesť? Len nepovedz že slaninu 😀 😀 lebo sme v kýbli 😀 priam som ju do seba nadžgala 😀

bay
autor
2. apr 2009

Slaninku neviem, takze ju dame do skupiny povolenych 😀 😀 😀
Zakaz alkohol, cokolada, rafinovany cukor, co najmenej solit, korenit, vela papat bôboviny.

halienka
2. apr 2009

bôboviny? 😀 panebože čo sa do toho zaraďuje? Inak, alkohol ja minimálne, rafinovaný cukor už strašne dlho nie, solím a korením velmi jemne, jediný prehrešok je tá čokoláda, ale teda zas ani s ňou to nepreháňam, niekedy si nedám aj celý deň 😀

bay
autor
2. apr 2009

No ja som vydrzala bez coko asi tri mesiace - zvotny rekord, ale teraz to musim dobiehat 😀 😀
Tak som konecne zvladla spracovat prve video 😉 ale je len na facebooku 😔 tak ak by ste take nieco mali, kuknite nasu princeznu 😀 😀

m311293
2. apr 2009

ahoj holky, před chvíli jsem dorazila, tak jsem strčila prádlo do pračky, vyndala nádobí z myčky, hlad jsem měla jak herec 😀 tak rychlou večeři, a teď se cpu kyselou okurkou.

peti, jsem ráda že si se ukázala, a že si v pořádku, byť po nepříjmené operaci. ale to rozhýbeš, i když už to nikdy nebude takové, mně to pobolívalo rok, teď už lepší.

Hurá, zítra je pátek, já mám odpoledne stříhání,takže budu ještě krásnější 😀

bay
autor
2. apr 2009

Jaaaj, tak ma zas vytocila voda. Vlezem do vane, ze potrebujem umyt seba (som si fakt uz smrdela, bo nam v praci zas nefunguje klima, bo je prechodne obdobie tak kyslik netreba 😠 😠 😠 a mame tam teplo ze len vojdes do officu a uz je clovek mokry ☹ a po celom dni. fuj fuj 😝 ) plus mastna hlava 😅 no a just tepla voda bola len hneda!!!! 😠 😠 Tak som sedela pol hodku vo vani bez vody a cakala kym sa voda uraci na chvilku vycisit aaspon trochu a potom rychlovka ze az 😠 😠 jak ja to tu neznasam 😠 😠 uz sa tesim do baraciku 😀 😀
A este ku vsetkemu som chytila od MK aftu 😢 a to som mala cez vikend kutik a cela stastna ze som sa ho uz zbavila 😀 tak ne ne
Leni boboviny su strukoviny 😉 Ja sa zacnem tesit ze je piatok az budem mat iste ze v sobotu nerobim 😀 😀

halienka
2. apr 2009

No fajn, tak strukovinám sa vyhýbam, bo ma s nich duje 😀 takže enzým nebude a bilirubín bude 😀 Bay, nechcem ťa strašiť, ale ja zažívam v dome tiež riadne šoky. na byte nebol skoro nikdy problém, teplá voda tiekla takmer vždy a donekonečna. Tuto sa mi stane, že v polovičke sprchovania dôjde teplá voda (lebo som predtým robila dlho niečo iné s teplou vodou) a mám smolu, musím to zo zaťatými zubami zakončiť studenou. A keď si chcem napustiť vaňu, tak už klasicky na dvakrát, lebo teplá voda tečie asi iba do polovice, potom prestane ísť teplá, tak 10 minút treba počkať kým sa v kotli nahreje a potom dopustím zbytok. Ide ma s toho klepnúť. Takže baráčik nie je záruka teplej vody 😝 😀
Eliška, ako bolo? Asi máš riadny frmol 😉 Tak keď ťa zajtra ostrihá kaderníčka, mala by si hodiť foto 😉 ak sa to podarí samozrejme 🙂
No idem ja do hajan, už ma berie, takže dobrú nôcku všetkým 😉 🙂

maso
2. apr 2009

Caute baby, som tu len na skok, a co necitam????

GRATULUJEM BABY!!! Veeeeeelmi sa s vami tesim a prajem, aby tehotenstva boli krasne a aby ste si ich vychutnali a narodili sa vam zdrave a krasne babatka 😵 😵 😵

Ja len na okraj, nas malicky ma slabe brusne svalstvo a cvicime s nim Vojtovku ☹ nenavidim to ... nemam ani chut fungovat na MK, mam pocit, ze niektore dni sa skladaju len z cvicenia a spania. Keby som mohla, tak urobim vsetko preto, aby to necvicil 😔 Drzte nam palceky 😔

weja
3. apr 2009

ahojte 🙂 konecne piatok, co? 😵
no ja by som bez coko neprezila ani jeden den 😝 jedine pocas tehu mi vobec nechutila, inak som stara zavislacka 😀
tak pekny den vsetkym, precitala som vas len velmi zbezne, bo sa ponahlam, dnes toho musim este veeeeela vela dokoncit... 😖
Masko, Vojtovka je veru neprijemna vec ☹ ale neboj, Branko to urcite vsetko coskoro dozenie a nebudete musiet dlho cvicit... 😉 drzte sa 🙂

inneska
3. apr 2009

dobré ránko dievčatá 🙂 ako sa máme?

konečne začala jar, tak si to plne užívam 😵 😵 hned mám omnoho lepšiu náladičku...dnes má aj drahý dovolenku, tak neviem čo za plán vymyslíme 🙂

a ešte sa vám chcem podakovať za hlasy, čo ste mi posielali do súťaže...vyhralaaa som 😵 😵 tak sa moc teším a moooc dakujem 😉

halienka
3. apr 2009

Dobré ránko bambulky 🙂
Zuzik, to mu ako na to prišli, že má slabé brušné svalstvo? 😕 To ma moc mrzí, že máte takéto problémy, budem moc držať palčeky aby sa to čo najrýchlejšie dalo do poriadku. Ja nemám šajnu aké sú to cviky na tú Vojtovku, aj keď viem že taká metóda existuje, no asi je to náročné. Ako to zvláda malý? Dúfam, že ho to nebolká 😔 Držkajte sa 😵 😵 😵
Weji, tak nech ti ten piatok rýchlo ubehne, až už sa tešíš z víkendíku 😉
Ja sa dnes zase idem vyvalovať, ale je mi už trošku lepšie, aj teplota už klesla, aj keď nebola veľká, ale človek to cíti. Akurát teda nevolno od žalúdka mi samozrejme je 😀 ale dá sa to vydržať 😎
Bay, kde si? Už pracuješ? 🙂

halienka
3. apr 2009

Ineska ahoooj 🙂 tak to je super, gratulujem k víťazstvu, ve´d som to vravela, že si najkrajšia 😉 😎 😵 a dostaneš aj nejakú cenu? 😅

inneska
3. apr 2009

ahoj leni..hej dostanem...mali by mi poslať toto http://mamimo.sk/fotosutaz.php?sid=4
a ty si choručká? a čože?? teraz je akosi moc tých chorôb..aj tehuliek z júloviek je kopec chorých a o detičkách ani nehovorím...ako píšeš, že je ti už lepšie, tak to je fajn..nech to čo najskôr prejde... 😉

masko....tiež neviem, čo to cvičenie všetko obnáša, ale robíš to pre svojho synčeka a pre svoje detičky urobíme všetko...čo by som ja dala za to, keby som to mohla cvičiť s mojim paťkom, spravila by som aj nemnéožné, aby sa mi vrátil, ale to nie je možné...
ked budeš poctivo s brankom cvičiť, tak sa mu to polepší a bude v poriadku 😉

halienka
3. apr 2009

To je zlaté, budete mať s maličkým rovnaké tričulká 😵 😎 Ja som kapánek nascípaná, ale ja som zvyknutá, že ma to vždy chytá v takomto období, ja som tuším ešte nikdy nebola chorá v decembri alebo januári. Skoro vždy je to marec. Ono to isto prejde, len to chce čas 😉 A ako sa cítiš? Všetko v poriadku?

inneska
3. apr 2009

leni, tak to smola...nie si alergická na jar?? 😀
a cítim sa moc fajn...tehu prebieha super, malý kope čo mu sily stačia 😵 aj bruch sa zväčšuje(a ešte aj bude 😀 )..aj jesť mi chutí 😝 už mám +10kg 😠 ale z toho si hlavu nerobím, hlavne že sme zdraví 🙂

bay
autor
3. apr 2009

Ahojte, Leni, ja viem ze domcek nie je zarukou teplej vody, ale aspon nehrozi niekolko krat do mesiaca hrdzava voda a odstavky na niekolko dni kludne aj uprostred zimy ci len teplej alebo rovno oboch. Takze pockat 10 min na teplu cistu vodu je pre mna total pohodaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😀 a luxus 😅
Masko, sice neviem co su to za cvicenia a snad ani nezistim, ale drzim palceky, aby ste coskoro nemuseli cvicit 😉
Idem makat, tak mozno vecer napisem 😔

halienka
3. apr 2009

Ineska, kdežééé, na jar sa vždy moc teším, a to asi práve preto ma vždy chmatne chrípka 😀 Som rada, že všetko ide u teba hladko, tak sa len pekne držkaj a guľať sa ďalej, aby bol maličký taký akurát keď vykukne na svet 😉
Bay, tak to bývate v nejakej čudnej bytovke, to sa ti nedivím, že máš na to nervy 😝 Ja som zas bola zvyknutá na lepšie, teplá voda tiekla z kohútika hneď, tu musím vždy čakať, kým tými trubkami dorazí 😀 Ale možno to všetko treba ešte všeliako podolaďovať a bude to fajn 😉 A neprežeň to s tou prácou 😉nechaj si niečo aj na budúci týždeň 😝 😀

bay
autor
3. apr 2009

No u nas mimo vecera od siestej do osmej musis nechat napustit cca celu vanu vodou zapnutou na horucu aby si ziskala aspon ako tak teplu 😠 😠 😠 😠 😠
A o tu pracu by som sa nebala, keby sa nic nerisovalo, tak si isto zas nieco vtipne ako tento audit vymyslia 😠

halienka
3. apr 2009

Jéžiš, mne je dneska akosi viac špatne, žeby sa to už rozbiehalo? 😝 A si predstavte, že už som mala aj kontrolu zo sociálky, ale teta sa sekla, šla na adresu trvalého pobytu, pritom som tam udala, že miesto pobytu počas maródky bude iné. Takže mi zavolala svokra, že tam bola, a že možno ide ku mne, ale ku mne už neprišla. Ja neviem, ja maródujem raz za rok na pár dní, ale mne vždy príde kontrola 😖 . Dúfam, že teraz nebude tvrdiť že ma nenašla doma 😖
Bay, tak audit máte? No to je na nervy veru, už nech tomáš za sebou 😉

nelinka79
3. apr 2009

ahojte babule tak ako sa dari 🙂 vidim ze pekne sa postupne zacinate gulatit 😀 k lepsiemu .. tak vam drzime s kajkou palecky.

u nas je celkom pohoda. kajka je velmi dobrucka a ja sa zatial citim ako na dovolenke 😀 kazdej by som priala aspon take mimi ako je nasa kaja ... tak sa drzte a aj ked sem nemam kedy nakuknut to neznamena ze vam nedrzim palce ... 😀 😀 😀

bay
autor
3. apr 2009

Leni, to mas mile sefstvo ze na teba posiela socialku 😠 😠 😠 😠

halienka
3. apr 2009

Ahoj Nelinka 🙂 to je fajn, že je Kajka taká dobručká, bodyj by sme aj mi všetky mali také dobručké bábatká 😀 Len si to uži pokial môžeš 😉
Bay, myslíš, že to mi poslalo šéfstvo? 😕

sonicka07
3. apr 2009

nelinka ahoj. dlho si tu nebola. karolinka je nadherne dievcatko.
inneska,pozerala som fotky a podla poctu oblecenia by som povedala,ze cakas prinajmensom trojicky 😀
mozes maleho prezliekat kazdych 10min. ved to babetko tak rychlo rastie,ze to ani vsetko nevynosi.
bayka,si v polovine!

m311293
3. apr 2009

Ahoj holky, jen na chvilku.
dnes je u nás krádně, tak jsme byli s Tomáškem venku a pak jsem uklízela v autě. Zítra se chystám na velký uklíd, tak dnes si už něco připravím, abych zítra umyla jen okna a hotovo.

Zuzi, já jsme s Tomášem cvičila Vojtovu metodu 8 měsíců 4x denně. začal jsem ji už v porodnici, protože měl ochrnutou levou ruku a toto byl jediný způsob jak to napravit. nebylo to nic jednoduchého , strašně plakal, já taky, ale musela jsem. JInak bych si to neodpustila. navíc měl slabé zádové svalstvo, takže jsem ho musela hodně dávat na bříško aby si ho posiloval. protože měl špatné klouby, tak měl frejkovu peřinku a s ní se nedalo ležat na břichu. Takže moje dny se skládali, umýt, cvičit, nakojit, na záda s peřinkou, na břichi, na záda., cvičit, kojit, ........ a končilo to kojením. mezitím jsem se snažila nakoupit, uklidit, uvařit, najíst se, dělat s marťou úkoly, hrát si s marťou.
Vím že je to těžké, ale jseš velká holka, děláš to pro své dítě, branko si z toho nic pamatovat nebude, musíš se zapřít a cvičit a cvičit.

halienka
3. apr 2009

Jéééj, Eliška, no úplne super to máš ostrihané, veľmi ti to takto pristane 😅 Si zlatá na tej fotke 😵 a prestaň s tým prehnaným upratovaním 😀 stačí utrieť prach a povysávať, no nie? 😉 😀 😀 koníkovať treba 😀