Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
10. apr 2009

Mazanec měl sice trošku připečenější kůrku, ale byl bez práce, tak co. Chuťově je lepčí než ten co poslala tchýně. Ale to MM nemůžu říct 😀 😀 . kde ty si byla celé odpoledne, jestli si uklízela tal máš vyměkčený celý byt.

bay, ty si opravdu nepřechyluješ jméno?

m311293
10. apr 2009

jsem blbá, vysmejčený ne vyměkčený 😀 😀

m311293
11. apr 2009

dobré ránko,
teprve dne budu mít kuchyňový den, tak se nejspíš "uvidíme" večer, ale vy klidně pište ať mám co číst.
přeji všem krásné svátky, jarní pohodu a krásné chvíle s rodinou 😉

bay
autor
11. apr 2009

Dobre rano 😔 Tak my sme dnes mali tazke rano a jedna seltia ho skoro neprezila 😠 😠 😠 😠
Aby ste pochopili - nieco pred siestou zacalo jedno stena (potom som zistila ze princezna) knucat a jacalo a jacalo a jacalo. Po dlllllhej dobe som to vzdala, vyliezla z postele a nabehla do detskej, ze zabijem ich matku ak okamzite nepojde k stenatam (oni jacia ked su same a nudia sa prip su hladne). Ako prve zacne kricat na cernoha nech okamzite ide k stenatam. Ta na mna vyplesti oci ale teda vstane a neochotne ide a za nou taka mala cerna gulka. No oci mi skoro vypadli. On vyliezol z ohradky!!!! Co je asi meter vysoky plotik a v jednom su dvierka asi vo vyske 15 cm. Tak sa mu to podarilo prekonat. Lenze sestra je este vyyyrazne mensia a jej to nevyslo a ostala tam vysiet za predne nohy a jacalaaaaaaa. A cernoch ako spravna matka sa venoval tomu stenatu co mala pri sebe a nechapala co to furt jaci 😀 😀 Tak som stenda zachranila, zavrela dvierka a isla spat. Cha cha. Na to spustil Atrej taky vreskot, no keby ho z koze drali, tak je tichsie, bo ved s auz dostal na slobodu a takto ho nepravom zas zavreli!!! A teda ani pritomnost matky, nepomohla. Tak som im nachystala granule (to chvilu trva, bo sa musia rozmocit). Medzitym zacal cernoch svoje pochody a brucanie a spat nam uz obec nedal. Takze s matkou rodu rychlo von. No a ze riadne musela chuda moje. Ale to ma z toho ze poziera stenatam granule namocene v materskom mlieku!!! Ked som sa vratila, dostali stenda granule a bolo ticho. (ale vobec ich nezozrali, to vykonala maminka 😀 ) Chvilku. O siedmej som zavrela cernocha do ohradky k stenatam, zavrela detsku a spalnu a spala som este ve hodky.
No a co je blbe, tak ked som sprchovala cernocha, tak mala tak stvrdnute struky, ze sa bojim ci nema zapal 😔 Takze hura k vetosom ☹

Elis, co je neprechylujes? Uz som to pocula, ale vyznam mi akosi unika 😅

m311293
11. apr 2009

bay, zdá se že máte o zábavu postarané 😀 😀 počkej až bude mimčo, to teprve bude vzrůšo. 😀

nepřechylovat znamená, přidat si -ová, u nás můžeš mít jméno bez -ová, jen když máš svoje rodné i manželovo. např. Romana Jákl Vítová, anebo když si vezmeš cizince

bay
autor
11. apr 2009

Ahaaaa. Tak ja neprechylujem a aj u vas je to mozne aj ked mas len jedno meno 😉 Kamoska sa tak vydala a tiez je bez ova 😵

m311293
11. apr 2009

to je divný protože podle matričního zákona z roku 2004 lze jméno v mužském tvaru užívat jen

"......jde-li o (a) cizinku; (b) občanku, která má nebo bude mít trvalý pobyt v cizině; (c) občanku, jejíž manžel je cizinec; (d) občanku, která je jiné než české národnosti"

to je přesná citace zákona

weja
11. apr 2009

ahojte 🙂
ja som tiez akosi vo vire velkonocnych priprav - vcera som bola pomahat mamine, dnes upratujem a periem doma... este by som mala vecer zehlit, ale akosi ma stale picha v pravom boku, dufam, ze to nebude nejake slepe crevo... 😝 ale to je tusim nalavo, ci nie? 😅
a vcera sme mali damsku jazdu s kamoskami, bolo celkom fajn 😵 draheho MM som nechala doma, neskor mi zavolal, ze ide s kamaratom "len na kavu", pretoze kamarat (zhodou okolnosti nas svedok na svadbe 😵 ) je autom... a asi za 3 hodiny sa dotrepali za nami, obaja uz dost "spolocensky unaveni" 😖 ze sa rozhodli, ze aj ten kamarat bude spat u nas, takze si spravili aj oni pansku jazdu... 😅 takze dnes som na upratovanie sama, lebo MM ten vcerajsok este predychava... 😅 😝 🙄

pekne sviatky vsetkym 😎

halienka
11. apr 2009

Ahojte babky 🙂 ja som sa dneska ešte k vám akosi ani nedostala. Doobeda vždy ležím na gauči ako zdochlina 😝 😀 a poobede sa snažím urobiť niečo záslužné 😀 Zajtra má k nám prísť dosť veľká návšteva, tak som ešte trochu upratovala a rozhodla som sa upiecť aspoň bublaninu. No a vyšla mi akási čudná, nechápem čo som pohnojila, ve´d som urobila všetko ako vždy. Chuťovo je asi dobrá, ale zostala taká zbitá, málo nadýchaná. No nič, budú jesť akú im dám 😀 Zajtra urobím ešte studený cestovinový šalát a snáď to bude stačiť 😉
Bay, tvoje štence sa teda navyvádzajú 😀 ešte šťastie, že to vždy dobre dopadne 😝 😉
Eliška, ja len tak po troške upratujem, lebo si stále musím robiť prestávky na jedlo 😀 a samozrejme pomedzi to kukám telku, lebo sú tam kadejaké filmíky 😉 napríklad takú Annu zo zeleného domu už asi po 20x pozerám, ako decko som tú knižku zbožňovala, tak zo sentimentu si to vždy znovu pozriem.
Weji, ty to máš zas veselé s tvojim MM 😀 No ale kedy sa budete zabávať keď nie teraz? 😉 Inak slepé črevo je v pravo, ale môže to byť aj vaječník, nemáš náhodou ovulku? Mňa to vie pri ovulke tak pichať.
Aj ja vám všetkým prajem pekné sviatky 🙂

m311293
11. apr 2009

servus leni, já si řílkala co se stalo, že se tak dlouho neozýváš, te´d by se ti hodil NB, co?

weji, slepák bolí kolem pupíku, a můžu tě ubezpečit, že kdyby tě bolel slepák, tak nežehlíš ani neuklízíš.

Já dnes uvařila uzené, upekla ořechový koláč, udělala hrudku, oběd, a jěště jsme stihli velkou procházkua 2 piva na zahrádce.

bay
autor
11. apr 2009

Elis, no neviem 😒 Oni sa brali v Prahe v roku 2005 alebo 6 a urcite bola bez ova a dokonca jej povedali na matrike ze moze mat priezvisko bez ova 😀 Obaja su cesi, tak neviem ...
Tak ja som sa dnes upratovaniu vyhla navstevou veterinarov, ktora zabrala cca dve hodky a MK povysaval, umyl podlahu. No proste si budem musiet asi castejsie vymysliet dovod tam vyrazit 😀 😀 Co som milo soknuta, tak cernochovi uz po prvej masazi a obklade z repiku ten zapal mliecnej zlazy ustupil tak, ze som teraz uz ani nevedela na dotyk zistit, ze na ktorej to mala strane 😵 😵 😵

m311293
12. apr 2009

dobré sváteční ráno všem, užijte si hezkého dne a odpočívejte.
ne jak já která jede na chalupu makat. 😀

halienka
12. apr 2009

Dobré ránko babky 🙂 Dnes mi je akosi menej zle, dúfam, že to nie je znak niečoho zlého. Na jednej strane sa teším, na druhej sa bojím, šak to poznáte. 😝 V utorok mám ísť na kontrolu k Dr., už aby to bolo až sa zase ukľudním. ja idem dnes robiť ten cestovinový šalát, navarím polievku, druhé našťastie nemusím, bo nám ostalo zo včera 😀 A že sviatočná nedeľa 😀
Eliška, veru ten NB by som už vééélmi potrebovala. Len čo budú nejaké prašulky navyše tak MM nahovorím naň. Celkovo už potrebujem silnejší počítač, lebo tento mi už moc nestačí ani na grafiku. A teraz sú už aj NB nalepšej úrovni ako táto naša šunka 😝 😀
Babky, ako to vy máte zariadené? Púšťate všetkých kupačov? Ja totiž iba jediného - nášho malého Lukáša 😀 ostatných už som odučila a tí sa už ani neunúvajú, keďže som im pekných pár rokov neotvárala dvere 😀 Ja to neznášam toto oblievanie. Ja si radšej urobím nejaký pekný výlet do prírody.

weja
12. apr 2009

ahojte 🙂
no moje pichanie v boku sa na vecer riadne vyostrilo 😝 ale to som sa uz riadne zlakla, dokonca aj MM bol z toho vyplaseny, lebo nedokazala som uz ani vzpriamene stat, co to tak strasne bolelo... 🤐 tak som cely vecer prelezala na gauci, skusala som studeny obklad - nepomohlo, tak som si zapla elektircky vankus a po cca 3 hodinach to trocha ustupilo... doteraz netusim, co to mohlo byt... 😲 ale chvalabohu, ze je to prec... 🙂
Leni, ovulku by som mala mat teraz niekedy, ale takyto drsny priebeh....??? 😲 to by bolo dost krute... 😒

co sa tyka kupacov - tiez vsetkych nepustame... 😅 ide mi na nervy, ze s niektorymi sa nestretneme ako je rok dlhy, podaktori sa nevedia poriadne ani odzdravit, ale na Velku noc pridu ako keby sa nechumelilo... 😠 neznasam to... rodina je ok, ale zvysok by si ten trapny zvyk uz mohol odpustit... 😖

bay
autor
12. apr 2009

Krasnu nedelu zelam, tak mi pustime domov iba sesterku s jej dvoma sibacmi a prip kamarata s jeho synom, ale ti su tent orok mimo, takze nic 😀
Leni, urcite je vsetko ok, to je len docasna ulava - omylom 😀 😀 😀

m311293
12. apr 2009

leni, nejsi trochu náročná 😀 , nejdřív je ti blbě, tak chceš aby ti blbě nebylo, a pak když ti blbě není, tak máš strach z něčeho zlého a chceš aby ti blbě bylo. prostě ženská, neví co chce ale nedá pokj dokud to nedostane.

Za mnou na Velikonove nikdo nechodí, jen kolega MM, takže já jsem v klidu, a na Marťu chodí spolužáci, to ať si vyřídí ona.
tak jsme byli na chaloupce, umyla jsem okna, vymetla pavučiny, vyluxovala pavoučky, vyplela skalku, zryla kus trávníku na kvítka a teprve teď mi začala neděle. 😀

jo a MM si asi fakt vstoupil do svědomí, protože mi sdělil, že má možnost jet začátkem prázdnin na vodu, jestli bych jela. 😨 😨 , Ale jinak "Furt ve střehu" 😀 😀

weja
12. apr 2009

no pekny vecer, dnes ste teda vela nepopisali... 🙂 kazdy asi sviatkuje... 😉
Leni neboj, drobcek ti dal trosku vydychnut len na sviatky, zajtra si budes nadavat, ze si sa z tej docasnej ulavy netesila, kym bol cas 😀 a mozno uz teraz kecas s wc misou 😅 urcite je vsetko ok 😉
Eliska, takze vam sa crta prava rodinna letna dovolenka 😵 ci by ste isli len sami dvaja? 😕 🙂

halienka
12. apr 2009

Ahojte babky, tak návšteva konečne odišla 😝 a že ich tu bolo zase požehnane 😀 ešteže som toho šalátu urobila tak veľa 😀 Inak to že som sa ráno chválila, že je mi akosi dobre, už za dve hodiny nebola pravda, samozrejme. Stihla som sa aj pos... 😀 A zle mi teda zostalo riadne. No našťastie kým prišla návšteva, tak sa to zlepšilo, takže si nič na mne nevšimli 😝 😀 A teraz ďakujem bohu za umývačku riadu 😀
Weji, no niekedy sa môže stať, že to aj takto veľmi bolí, neviem, ja mávam pri ovulke takú pichavú bolesť, aj keď nie až takú silnú, ale je to presne taká pichavá. Myslím, že pri slepáku síce možno bolí vpravo ale aj celé brucho a človeka preháňa alebo mu je zle. A na zapálený slepák by ti teplo nepomohlo, ba skôr zhoršilo. Vtedy sa prikladá práve ľad. No ktovie, asi to už nezistíme čo to bolo, hlavne že si už v poriadku 😉 🙂
Eliška, to si vystihla s tou náročnosťou 😀 😀 tehotná ženská hotový schizofrenik 😀 😀 Inak ten tvoj MM sa nezdá, ale ako vravíš, radšej zostaň v strehu, veď vieš že on to tak vie, najskôr ťa namotá a potom bum 😝 😀 Ale bodaj by to vyšlo, držím palce 😉 🙂
No idem ja kuknúť to Kráľovstvo nebeské, čo to je za zázrak, keď to tak 2 mesiace reklamovali 😉 🙂

m311293
12. apr 2009

weji, s největší pravděpodobností bez Tomáška.
Leni, není to film o letcích? U vás neděláte, uzené kolbásku, plnku a hrudku? Bo na východě se jen tohle nabízelo hostům. Tady zase jen obyčejné chlebíčky.

m311293
12. apr 2009

tak jsem sekla, že o letcích 😀 😀 😀 , ono je to o rytířích, ale hraje tam můj oblíbenec Edward Norton.

halienka
13. apr 2009

Ahojte babky, tak čo, vykúpané, vyšibané? 😀 😀 Ni kto nemá ani čas písať 😝 😀 Ja našťastie som nemala tu nikoho, ani Lukáška, lebo zostal s mamou v Púchove, tak asi až budúci víkend. No a chvalabohu, bo už na pohľad nevyzerám dobre, nie keby ma tak ešte niekto vyšibal 😝 😀 Eliška, ja ani neviem čo sa tu pečie a varí na Veľkú noc, vravím, ja tento sviatok neoslavujem, takže ani tradície nedodržiavam. Už si ani nepamätám, čo chystala moja mama, ale myslím, že nejaké údené tam bolo a tiež tuším piekla toho barančeka. 🙂
No Kráľovstvo nebeské ma zas tak neohúrilo, americká klasika, zo všetkého urobia bombastické zábery, ale akosi tomu chýba skutočné hĺbka, iba nabubralé slovné vyjadrenia, a hlavne nech je vidieť ako strieka krv, že áno. No ale aspoň mám prehľad,aj keď nemám šajnu koho hral Edward Norton, asi toho postihnutého leprou, lebo inak by som ho hádam tam spoznala. 🙂
Dnes ak sa mi podarí zhrabať z gauča, tak snáď vybehneme niekde von trošku na vzduch 😎 🙂

m311293
13. apr 2009

ahoj holky, u nás bylo narváno 😀 😀 , to zase ne, jen rodina a známí od MM z práce, takže v klidu, ale byl tu strejda, tak nám povykládal, jak ta jeho partnerka se v pátek vybourala na motorce, ale nic se jí nestalo, ani škrábanec. on i takové neštěstí dokáže podat s vtipem, a taky jak si dělal z lidí na 1. apríla srandu( jezdí s MHD)

S Martinkou jsme měli hezké dopoledne, a kluci byli už v poledne doma. Dnes ještě jdeme grilovat, tak budeme na červstvém vzduchu. po včerejšku mám toho čerstvého vzduchu dost ajak je pořád pěkně, tak mně to ani neláká jít ven. Už se těším že za týden se má ochladit a pršet.

Tak jsme vymyslela jak to budeme s velikonocema dělat za tři roky. Marť už bude mít řidíčák, tak bude vozit Tomáše ona, ji nikdo nevymrská a Mm se bude válet doma.
Leni a to tě nepooblíval ani tvůj MM a brácha?

halienka
13. apr 2009

Eliška, nie veru, MM dostal veľkú príučku hneď prvú veľkú noc čo sme boli spolu, vravela som mu vtedy že to neznášam a nech sa neopovažuje ma oblievať, ale asi mi neveril, tak ma predsa len polial. no potom sa dva dni s ním ani dvere nerozprávali, takže odvtedy mi dal pokoj 😀 A bráško je teraz maród, chodieva inak iba s Lukášom aj to len k babke a mne. On to tiež bohvieako neuznáva, takže len kvôli malému 😝 😀 Kebyže mi je dobre, tak sme celý deň na záhradke u svokrovcov dnes, ale to sami nedá a hlavne ešte sme im nepovedali, že som tehu, takže by im to bolo asi podozrivé, že čo mi je furt tak zle. No teraz poobede už mi snáď bude lepšie, tak niekam vybehneme.
Inak s tou Martinkou ste to vymysleli super 😀 tuším budú všetci spokojní 😀 😀

weja
13. apr 2009

ahojte 🙂
tak vidim, ze dnesny den ste prezili celkom v pohode... 😎

Eliska, tak snad vam ta letna dovolenka vyjde... 😵 inak u nas sa vari tradicne liptovsky - kapustnica a udene masko a zemiakovy salat... 😵 tu hrudku si nemyslela nahodou taku, co sa robi z rozkov a mlieka? cosi ako plnka do kurata, len sa to vari v polievke... to robime tiez... 🙂 teda - ja nie - my sme boli na obed u nasich 😀

inak, mna dnes trosku polial MM rano este v posteli, ale tiez si vela nedovolil, lebo to by som robila cirkus 😀 a okrem toho este traja rodinni prislusnici - jasne, ze kazdy s inou vonavkou, takze prave smerujem do kupelne vymyt ten vonavkovy mix z vlasov 😅

Leni, a kedy sa to chystate rodine povedat? 😵

ozaj, taka otazka - mozno Bay by mi s tym vedela poradit: nasmu kocurovi Richardovi kazdy den najdeme 1-2 kliestov 😲 nestihli sme mu tohto roku dat tu protilatku proti tejto havedi, zdalo sa nam to skoro, a teraz cez sviatky bol veterinar off, takze bude musiet pockat do zajtra... problem skor je, ze dnes sa nam uz zdal trochu apaticky ☹ - menej zral a ani tak nebehal ako inokedy... ☹ bojim sa, ci nedostal boreliozu... 😨 lebo jeden kocur nam na to uz davnejsie zdochol a priznaky boli podobne, tak sa teraz onho dost bojim... ☹ neexistuju nejake lieky, co by ho preliecili, ak aj bol niektory z tych kliestov infikovany...?

halienka
13. apr 2009

Ahojte babky 🙂 Tak sviatky sú za nami ani nevieme ako 😝 😀 Ja som teda velmi zvedavá ako to zajtra zmáknem v robote, to bude divočina. 😝 Weji, no vo štvrtok sa má k nám nasťahovať na prechodnú dobu švagriná, MM sestra, tak pred ňou to už isto neutajím a tým pádom to už potom asi budem musieť povedať postupne všetkým. Uvidíme, či ona dokáže udržať ešte chvíľu tajomstvo, ešte tak mesiac by som bola rada keby to zostalo len u nás.

Inak ja mám tiež otázku, ak mi viete niektorá poradiť ako to vlastne je, keď ja mám v robote zmluvu na dobu určitú do konca roka, a ja ešte predtým ale nastúpim (ak boh dá) na materskú, tak mne asi už zamestnávateľ nie je povinný držať miesto, že? To je asi iba vtedy keď je zmluva na dobu neurčitú, či nie?

Weji, pokiaľ viem, ľudí preliečujú na boreliozu silnými antibiotikami, možno aj jemu by pomohla liečba antibiotikami. Ale moc sa v tom nevyznám, no MM bratranec to má a viem že ho liečili antibiotikami. Ale treba to podchitiť včas 😉

bay
autor
13. apr 2009

Ahojteeee! Tak ja som vysibana az az. Aj z vonku aj znutra 😀 😀
Aj sme dnes ustvali steniatka ze 4 hodiny spali 😀 😀 http://rajec.rajce.idnes.cz/steniatka
Takze odpovede na otazky:
Weji, lieky existuju, ale to ma iba veterinar. Odporucam mu pozriet tlamicku (ak si necha, ale ak je apaticky, tak si necha) a prstom stlacit jedno dasno nad zubami. Pokial ostane dlhsie biele (ako ked sa dotknes koze ked si sa spalila na slniecku) tak to je zle 😔 a pravdepodobne nieco chytil. Ci boreliozu ci babeziozu. Spravnu diagnozu urci odber krvi (urcite na nom trvaj!!! a nie ze je to borelioza). Tiez skontroluj moc, ci nie je prilis tmavy, prip krvavy, potom necakaj a bez na pohotovost (nejaky vetos u vas urcite ma, LM je dost velke mesto 😉 ), dalsi priznak je vracanie. Ale dufam, ze mu nic nebude a len poprehanal macky a je unaveny zo sibacky.
Leni - musi ti drzat miesto len pocas trvania kontraktu. Ked ti vyprsi pocas materskej, tak sa na teba moze vies co 😠 😠 Asi to co moj na mna, kedze sefka, co mi slubila ze mi podrzi miesto v septembri odchadza do zahranicia 😢 😢 😢 😢

bay
autor
14. apr 2009

Dobre ranko krasky, tak ja sa hlasim uz z prace 😔 Skoda ze tie sviatky tak rychlo ubehli 😢 Ale ved za chvilku tu mame vikend 😀 😀

halienka
14. apr 2009

Ahojte babky, tak aj ja sa už hlásim z práce, mám za sebou už aj prehliadku u gyndoša, a našťastie je všetko v poriadku srdiečko nám bije ako divé, tak som spokojná 🙂 Nasledujúcu kontrolu mám až za vyše mesiaca, lebo gyndoš ide na dovolenku - 3 týždne 😕 - takže dúfam, že sa dovtedy nič nevykrámi.
Bay, no ja som si to myslela že to tak bude s tým držaním miesta. No aspoń ma bude menej štvať, ak budem musieť zostať doma na PN, ak by mi bolo moc zle 😝

bay
autor
14. apr 2009

Leni, no mne konci kontrakt co budem rok na MD a to sa teda tak rychlo vratit nechcem, chcem si nasho krasavca uzit (ono ma to mozno este prejde 😀 😀 )
A neboj, vsetko bude ok a v roku 2010 ideme spolu kocikovat 😉 😀

weja
14. apr 2009

ahojte bambulky 🙂 dnes nestiham, tak som vas prisla len pozdravit, vecer potom popisem viac 😉
vdaka za rady ohladom nasej cice, MM ma dnes dovolenku, tak ho isiel ratovat... dufam, ze to dobre dopadne... 🤐
pekny den 😎