Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
31. aug 2009

Leni, myslim ze si sa rozhodla spravne....a neboj, ak bude spontanny porod, tak este v tej handlovej aj cakat budes kym Sonicka pride na svet 😉
Kamilka, no Misko zatial robi program Tebe, ale neboj casom si to vymenite 😉
Deny, myslim, ze si silna zena, ked si to takto zvladla a dokazes sa s nami podelit o svoju skusenost a bolest.....takze zvladnes aj svoju pracu, aj ked mi je jasne, ze to bude velmi narocne 😔

weja
31. aug 2009

Bay, ako si to nakoniec vyriešila s tým obedom? pošli MM na nákup, veď nemôžte zostať o hlade... 😖
inak o manduce vs. babyšatke bola tu na koňovi aj nejaká téma, tu je link https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea..., skús pozrieť...

Leni, za kocúrom by bolo smutno aj mne... 😔 a čo sa pôrodníka týka, tiež by som asi bola za tú Handlovú... aj keď neviem, ako ďaleko to je od vás, či by si to stihla, či by to MM a rodina nemala ďaleko, keby vás chceli prísť pozrieť a pod. Ono 5 dní sa dá v pohode vydržať, ale kebyže (nedajbože) tam musíte zostať dlhšie, tak by vám bolo smutno... 😒

Peti, ako ti je fajn, s tým home officom... mne sa dnes chce táááák strašne spať... 🙄 a bolí ma celý chrbát, ako keby som niekde prechladla, taká hnusná bolesť... 😝 ešteže je zajtra zasa voľno 😅 aj keď si moc neoddýchnem, musím už pomaličky začať chystať nejaké veci, prať, žehliť... neviem zatiaľ, čo si chce zobrať so sebou MM, ale isto niečo, čo momentálne nie je opraté... 😅 takže pekný deň predo mnou... 🙂
... a za chvíľu sa chystám do banky, tak ak sa tu už neukážem, tak pekný zbytok dňa... 😉

weja
31. aug 2009

kým sa ja vymačknem, čo chcem napísať, tak vidím, že Lenka sa už aj rozhodla 😀 ale myslím, Leni, že si sa rozhodla správne... 😉

sisipetka
31. aug 2009

francuzske su vo mne a dotlacila som ich cokoladovou tycinkou capucino 😉 mnamky je to fajne...
Weji, troska zamakas teraz a potom hura oddych. Inac neznasam balenie, dohodnut sa co so sebou, prat, zehlit, tlacit do tasky a mysliet este na kopu dalsich veci - ale vacsinou to samotny pobyt a MM odcinia 😀
Mna takto chrbat bolel minuly tyzden, asi ta niekde ofuklo, hlavne teraz...ked je teplo, clovek sa spoti a pocasie sa zmeni fuka....a ups uz sme nachladene 😖 Omotaj si doma nejaky sal okolo pasa az pod lopatky....ja teraz tak pobehujem po byte uz druhy tyzden, aj ked sem tam sa do neho zamotaju aj nohy, ked pada 😀 a pada teda z toho bruska riadne casto 😎

nada.hope
31. aug 2009

Ahojte......................mala konecne od rana zaspala................ufff aj vonku sme boli a ona iba cumackuje okolo seba, a ocka drzi otvorene a nie a nie ich zavriet,.............nakoniec trochu spapala jablcko s cucoriedkami a zeleninovu polievocku a uz nevladala, zaspala uz ked uvidele postel,...........moja mala 😵 😵 😵
Kami klokanku mame aj mi, ale pre tak male novorodeniatko este asi nie je vhodne,........kamoska ma satku a nevie si ju vynachvalit.............dietatko tam nahobudne pocit istoty a stale ta citi,...pri druhom urcite skusim satku....... 😉

bay
autor
31. aug 2009

Nadi, dik za info 😉 Weji, tiez 😵 Ste zlatunke ako sa o nas starate.
No MK musi vyrazit najneskor zajtra rano na nakup, bo to ze nie je jedlo, by sme este v dnesnej modernej dobe s donaskou do domu prezili ale bez plienok 😒 ani moc nee 😀 😀
Myslim, ze u nas prechadzka zabrala na vsetkych. Holky a aj Misko zalahli a je klud a ja si idem urobit nejaku dobru mnamku 😵 Som ostala nejaka pazrava 😀 😀

Inak, ja sa stale neviem zmierit s tym mojim bruchom. Este je take mlandrave a trochu vacsie (to nie je problem, az na to, ze uz su mi tehu veci velke a normalne male 😒 😔 ale zvladam) ale ten pupok 😠 😠 On je zas v tvare dierky, to som taaaaaaaaaaaaak dlho nevidela, ze ma to normalne fascinuje 😀 😀 😀 😀 😀

danka24
31. aug 2009

ahojte ..
wejka prajem ti krasnu dovolenku a uzite si ju s mm a nezabudnite na suvenir v brusku si doniest 😉

bay
autor
31. aug 2009

Weji, to mas este dobre, mne MK zahlasi co vsetko chce poprat az den pred odchodom, ked uz je vsetko poprane a ja potom musim prat v rukach 😔

sisipetka
31. aug 2009

ze dierka v bruchu 😀 - tak ja ju mam este stale, mne lahne popolom asi tak v 30 tt 😎 - ale uz mi zacala vyliezat ta hneda ciara. Pamatam si, ze aj pupok bol cely hnedy a potom sa supal ako spindur spinavy 😖
Kamilka s bruskom mas este cas. Daj tomu tak par tyzdnov, potom troska zacvicit a budes krasna ako latka 😎
Danka, Tebe tie tt tiez riadne rastu. Citala som, ze Janulka je v nemocnici - sem tam sme si pisali cez IP po kontrolach. Takze ked s nou si nejako v kontakte, tak ju odo mna pozdravuj a nech sa drzia, vsetko bude dufam ok 😉

bay
autor
31. aug 2009

Peti, ved ten pupok moj nijak neriesim, iba co ho kremikujem 😉 a cvicit budem az po sestonedeli, nech si neublizim 😎
Ciaru mam este aj ja, len je teeraz troooosku kriva ako povolilo brucho 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisipetka
31. aug 2009

a nesupe sa ti? Ja som bola ako po letnej dovolenke, ked to prezeniem na slnku - same supiny zo mna liezli 😅

bay
autor
31. aug 2009

nem. za mna sa supe Misenko 😵

bay
autor
31. aug 2009

ale ked sa mi tvorila ciara, tak bol taky cerveny ako keby som si ho spalila (aj bolel den-dva) ale nesupal sa a potom uz to bolo ok.

danka24
31. aug 2009

peti ano bola este minuly tt v nemocnici ale od piatku som s nou nebola v kontakte .. ju len bolelo brusko tak ju nechali v nemocnici a davali infuzie magneziove a babatko krasne ju kopkalo .. 😵

danka24
31. aug 2009

peti no pribudaju a zachvilu budem rodit .. 😀

bay
autor
31. aug 2009

to dieta ma snad zabudovany budik. 2h a uz je hore 😒

sisipetka
31. aug 2009

Dani, tak som rada, ze je to takto ok 😉
...a o rodeni ani nehovor, mam pocit, ze vianoce su za dverami...a uz mam aj prvy darcek pre mamu 😀 Ja si tak dopredu postupne kupujem, lebo potom uz asi nebudem stihat 😅
Kamilka, tak Misko sa dosupe a budete obaja fit 😎 ...a ako hovorim, on zatial robi program 🙂

bay
autor
31. aug 2009

Ale tak stara sa mi o prsia 😀 😀 😀 je to dobry chlap 😵 😀

sisipetka
31. aug 2009

😀 😀
...tak zvladla som odepilovanie oboch stehien. Ale poviem vam, ze ten tehu obvod dal riadne zabrat...myslela som, ze sa nedozijem konca 😅 😀

bay
autor
31. aug 2009

auuuuuuuuuuu, tak to by som nezvladla... 😝

sisipetka
31. aug 2009

ked si zvladla vytlacit Miska, tak toto je malina - mna to boli menej ako spodne nohy 😅
...idem postavit fazulu na polievku, uz je asi dost rozmocena, takze by sa mohla pekne zacat varit...bobula jedna 😀

ellise
31. aug 2009

ahoj holky,
kamarádka, dnes odjela a já právě provádím debordelizaci, po dvou dětech.

leni a není ta tvoje švagrová u vás nějak už dlouhou, to jim tak dlouho předělávají byt? Jinak, myslím že si si porodnici vybrala dobře, a určitě to stihneš, já jsem odjížděla do Brna s kontrakcemi každých 10 minut,a za hodinu mně příjímali v porodnici, s kontrakcemi co 3 minuty. A prý do hodiny porodíte, trvalo to pak ještě další 3 hodiny.

nevím jak Kamce řekl pediatr, ale mně doktor doporučil, žádné mýdlo, žádné přísady do koupele, omýt jen vodou a dokonce nemusí být každý den. já jsem malého mazala jen Lipobázou a později a to používám dodnes i já, Excipial U Lipolotio. Na zapařenou prdelku Bepanthen.

denne73
1. sep 2009

Ahojte dievčatá.NO?? vidím ,že je tu dnes rušno 😕 😕 .Nemáte niektorá šikovný recept na domáci chlieb??Kolegynka si zmyslela, že ma musí vypratať z bytu anavrhla u nej pečenie chleba 😲 😲 😲 .Dostala som bojovú úlohu zohnať recept.

bay
autor
1. sep 2009

Dobre ranko ;)
Ja mam dobry recept od Evitky 😵 A nemata jednoduchsie kupit uz hotovu zmes v obchode? Niektore su faaaakt dobre 😉

sisipetka
1. sep 2009

Dobre ranko kocky,
na rychlo vas pozdravim a poprajem pekny slnieckovy volny den a Tomikovi krasnu cestu do skoly 😉
My ideme dnes grilovat, tak sa pekne napapame 🙂
papa

bay
autor
1. sep 2009

joj, ze zavidim 😵

denne73
1. sep 2009

hm?? ja tiež. Grilovačky?? to ja môžem 😉 😉 😉 .Viac ako pečenie 😝 😝 😝 😝 😝

denne73
1. sep 2009

Lenka kde si?? 🙂 🙂 🙂

halienka
1. sep 2009

Ahojte babky 🙂
Včera som sa nehlásila, bo bol brat na návšteve a aby nuda nebola, tak ma popreháňalo a celú noc ma bolelo brucho, takže som zas parádne nevyspatá. No proste moje klasické problémy 😝 😀 Ešteže nechodím do roboty, a dnes je dokonca sviatok, tak mi MM pomôže s obedom 😵
Eliška, švagriná mala ísť za 2-3 mesiace preč, ale nejako to neodhadla, ten byt jej prerába totižto len jeden jediný robotník a ešte k tomu jej strašne dlho trvá povyberať všetko čo potrebuje, tak sa to tým naťahuje a už je to vlastne 5 mesiacov. Ale vraj by už teraz za nejaké 2 týždne mali odísť, tak uvidíme. Napíš ako Tomík zvládol prvý deň v škole 😉
Deni, ja veru chlebík nepečiem, tak ani tie recepty nepoznám, ale isto sa dá nájsť aj niečo na internete. Ale už som veru párkrát uvažovala, že by som si upiekla, poprípade keby bola taká tá pekárnička chleba, tiež by to nebolo zlé 😉 do toho sa kupujú také hotové zmesi.
Bay, ja teda už dávno dierku v pupku nemám a tiež je taký hnedý, ale tá čiarka sa mi zatiaľ nespravila. No je pravda, že brucho mám akési červené a raz ma bolí tá koža, raz svrbí, také čudné je to. Ale nejako to neriešim, dúfam, že to patrí k tomu že tá koža sa rozťahuje. 😝 😀
Tak janka bola v nemocke? No dúfam, že sú aj s Barborkou v poriadku a všetko je oukej. Mňa tiež to brucho furt niekde bolí, ale pri tých mojich črevách nečudo, podstatné je že sa neotváram a to ma ukľudňuje. Dnes v noci sa mi snívalo že čakám 5-torčatá a že preto ma to všetko tak bolí a omína 😀 😀Ani si neviete predstaviť aká som bola šťastná keď som sa zobudila a došlo mi že čakám len jedno 😀Fakticky už teraz obdivujem všetky ženy ktoré donosia normálne do 9-ho mesiaca a o dvojičkách ani nehovorím.. Veď ja si už teraz niekedy pripadám ako že už sa mi predsa do toho brucha viac nevmestí a to mám ešte 3 mesiace pred sebou 😕 😕 😀

halienka
1. sep 2009

Hodila som do albumu čo som uštrikovala maličkej, taký teplý vak, ešte treba prišiť cvočky na zapínanie a rukáviky tiež budú odopínateľné 🙂 No a ešte jej idem takú súpravičku uštrikovať, len si musím ísť kúpiť vlnu a ihlice 😵