Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
13. jan 2010

Ahojte babenky 🙂 no ja už stíham menejpísať, bo MM už chodí do roboty 😝 a aby toho nebolo málo tak sa mi trochu pohoršilo črievko zas, tak som dve noci moc nespala, bo bolelo hnusoba jedna. Túto noc som sa konečne trochu vyspala, snáď už bude lepšie.
Bay, vravela som MM o tom plávaní s bábatkami ako ste boli aj vy s Miškom na 4 dni, a veľmi sa mu to páčilo, tak ťa potom poprosím o nejaké linky na takéto zájazdy 😉 😅 skúsim pozrieť niečo aj pre nás, snáď bude malá nadšená 😝 😀

ninockaskv
13. jan 2010

no, ja som dnes dala zubara.. akoze taku dieru uz v tom zube mam, nabuduce neviem, co mi v nom bude vrtat, nasiel dalsie dva kazy (za to vdacim asi malusovi 😅 ), dalsi termin o mesiac .. a stretla som sa ex prezidentom kovacom.. pochybujem o tom, ze cakal mesiac na termin ako ja.. ale nemal problem sa vsupnut predomna .. ja som tam stravila kvoli nemu hodinu a pol a to som bola objednana..

z jogy mam svalovicu uplne najvacsiu.. 9 mesiacov akoze cvicenia a potom lezanie v posteli mi moc nepomohli, tak teraz treba zabojvoat.. posilnit telo aj maternicu 😀

leni, skus zmenit stravu, skus vynechat mlieko, syry, jogurty.. alebo akupunktura? to pomaha na bolestive stavy.. 😀

kami, ti poviem, bojujem kazdy den so psom, davame jej do ocka taku nejaku mast.. ale tak sa bojim, ze ju to bolli alebo co, ze jej to tam vzdy dam zle, az sa vcera chlap nastval a sam si ju chytil a sam jej to dal do ocka.. no ako sa ja postaram o dieta, ked sa neviem ani o psa? 😔

bay
autor
13. jan 2010

Leni, zas tie tvoje creva?!? 😔
Linky poslem, hned ako maly zaspi, takze asi az vecer 😠 😠 😠 😠
Ninka, ked musis, musis 😔

sisipetka
13. jan 2010

ahojky kocky,
tak ja tiez nestiham, bo MM uz chodi do prace a kedze papame aj od maminky aj z flasky, tak krmenie s grganim trva vyse hodiny...
Inac vcera sme boli na kontrole klbikov a vsetko je ok 😉
Vecer napisem viac, maly placka - ma problem zvdy popoludni zaspat - musim nieco vymysliet, lebo on je tak unaveny, ze od unavy nezaspi a potom sa trapime obaja...

bay
autor
13. jan 2010

Ufff, tak mne dnes pomohla nahoda, maly zaspal pri papani 😵 Takze stacilo iba prelozit 😵 😵
U nas tiez je poobedne zaspavanie teraz uz tvrdy boj. Odkedy sa Misko naucil pretacat, tak su to tvrde boje. Bo ak ho dam spat ze sa mu este uplne nechce, tak sa pretoci a hra sa a ked to prezenie, tak uz nemoze zaspat bo je unaveny 😔 😝 Vcera sme poobedne uspavanie prerevali obaja 😅 Potom musel MK zachranovat oboch 😅 😵
Peti, super, ze mate klbiky ok 😉
S vami boli chlapi aspon dlho. Moj bol doma 3 dni plus vikend 😀 😀 Ale zas sme to mali jednoduchsie 😉

bay
autor
13. jan 2010

Tak my sme boli tuto: http://www.ruzbachy.sk/atlantida-2009/

Dalsie taketo pobyty robi alva. Co viem, tak naposledy chodili do Spissekej Starej Vsi (to je este kusok za Ruzbachmi). A pocula som, ze taketo pobyty robia aj v Trencianskych Tepliciach, ale to sa mi na nete nepodarilo najst ☹ (ak by sa vam niektorej podarilo, tak poprosim info).

Najvacsia vyhoda, je ze do bazenu mohli ist obaja rodicia, takze si to uzil aj tatinko 😵

ninockaskv
13. jan 2010

peti, skvele, ze klbiky su ok.. to znamena, ze uz sa nemusite balit nasiroko? a uplne sa tesim z toho kojenia, mozno sa ti to nakoniec rozbehne a budete sa len kojit.. 😉 😵

bay, som si misena predstavila, ako sa prevaluje a bojuje.. joooj.. 😅

povedzte malusom, ze nech spia,kym mozu, lebo ze ked budu velki, tak bude po spani 😀

halienka
14. jan 2010

Ahojte babky 🙂 tak malá konečne zaspala po svojej rannej šichte nespánku ktorú má zhruba od piatej 😝 😀 takéto šichty má za deň dve, vždy ráno a potom večer takisto od piatej do desiatej straší. Tá večerná je ale o dosť horšia, lebo to už mrnčí a nevie čo by chcela 😝 tak si ju s MM len podávame a skúšame od cumľa cez fľašu a nosenie všetko možné. A keď konečne odpadne odpadneme aj my 😀 Inak mne malá často vydáva také zvuky akoby tlačila, aj zo spánku, dokáže to robiť aj hodinu s párminútovými intervalmi. Aj vám to robia deti? 😅 Alebo to len naša tak vyvádza 😀 Som sa minule smiala, že asi ma počula ako ju tlačím pri pôrode a teraz to napodobňuje 😀 😀
Bay, ďakujem za link, preštudujem a porozmýšľame s MM či vyrazíme 😉 Trochu sme finančne naprd teraz, ale zas trochu zmeny a relaxu človeku teraz len pomôže 😉 🙂
Ninočka ako v práce? Stále kľud? 😅
Peti, gratulujemku kĺbikom 😉 Inak ja nebalím naširoko vôbec. V nemocke povedali, že šak uvidíte čo vám povedia na sone, a dr. na sone povedal, že ako chcem. Tak ani neviem, ale keďže som nebalila doteraz a má ich v poriadku tak nebalím ani teraz. No neviem či robím dobre 🤐

ninockaskv
14. jan 2010

boze baby a ja som si vzdy myslela, ze take babatka iba spia ... 😀 😀

leni v praci klud, mala som akurat dnes rocne hodnotenie, normalne umenie napisat take veci na cloveka, ktory skoro 6 mesiacov v praci n ebol a zvysok len tak prezival.. a kedze dostavame aj znamku, tak som dostala.. no jednicku mi nedali.. neviem preco..xixixi 😉

bay
autor
14. jan 2010

Leni, by som ta aj utesila, ze sa to s tym spavanim zlepsi, ale nezlepsi. My uz po vacsine fungujeme len na jeden spanok denne... 😔
Ale zas kzdy den je super, bo Misko stale objavuje novinky a potom ho to tri dni drzi a potom zas nieco odhali 😀 😀 😀 Od vcera vyskame 😵 😵 😀 a ze vydrzi cely den 😀 😀 😀 😵

A nam sa nejak zahadne zmensili bodynka v komode 😠 😠 Zrazu z nicoho nic nam uz su 74ky akurat 😅 😀 😀

ninockaskv
14. jan 2010

no kami rastiete, to je dobre .. 😀 uz to zacina, kupovanie veci... z ktorych vzdy vyrastie

halienka
14. jan 2010

Ninka, to sú blbci že ti nedali jedničku, šak už len za to hodnotenie by si si ju zaslúžila 😀 😀 No ale kým sa od toho neodvíja výplata tak ti to môže byť šumafuk 😝 😀
Bay, no to si ma veru nepotešila 😀 šak ja už teraz hundrem ako staré pivo, čo bude potom? 😀 A inak dnes som to doobeda zakríkla, dnes mala Sonka taký nespavý takmer celý deň, v podstate dlhšie spala iba poobede v kočíku, aj to som s ňou chodila schválom ako najdlhšie sa dalo, som už skoro omrzliny mala 😀 No ja už sa teším na obdobie keď ju aj nejaké hračky zaujmú, lebo teraz ešte nič a musíme ju len my zabávať 😝 😀
Inak včera dávali v telke, že s prasacou chrípkou to bol podvod storočia 😀 😀 niekedy sú tie "konšpiračné" teórie aj pravda 😀

evitkamalicka
14. jan 2010

dobry vecer kocky

halienka
14. jan 2010

Ahoj Evitka, ako sa mávate? 🙂

evitkamalicka
14. jan 2010

mame sa super....a co vy? malinka poslucha?

halienka
14. jan 2010

no dnes zrovna moc nie 😝 😀 no ale zas keby furt len spala tak to by bolo asi čudné 😀

evitkamalicka
14. jan 2010

veru obcas musi aj vediet ze ju mas 😅

evitkamalicka
14. jan 2010

musis som chcela napisat

bay
autor
14. jan 2010

Leni a Sonicka sa zobudi ked kocik zastane?

Baby, aj vam sa drobci pri jedeni tak krutia? Ten moj je ako paragraf a neviem ci to je normalne alebo ten moj proste "neobsedi" a musi vsetko sledovat aj pocas jedenia 😅

ellise
14. jan 2010

ahoj holky,

bay nemá pravdu, zlepší se to se spaním věřte mi, takové 3-4 roky a bude to v pohodě. 🙂 Pak takových 12 let to bude v klidu a potom se zase budete v noci budit, kde se to dítě toulá.

bay
autor
14. jan 2010

tak predsalen z dlhodobeho hladiska mame nadej 😀 😀 😀

bay
autor
14. jan 2010

Potrebujem poradit....
Mam problem s pranim... Vzdy pred pranim kontrolujem vacky ci tam nie su vreckovky. A nikdy tam nie su. Ale ked doperiem, vzdy tam nejaka je ☹ Hroza. A neviem odhalit kedy sa tam dostane... 😠

ellise
14. jan 2010

Kami, mně se zase v pračce strácí ponožky 😀

halienka
14. jan 2010

Bay, tak presne tak, Sonka sa zobudí keď kočík zastane 😀 neviem či má v sebe nejaký radar na pohyb, lebo mne sa zdá že tvrdo spí, ale ona to zaznamená aj v tom spánku a hneď mi to dá najavo 😝 😀 No a pri jedení sa zatiaľ nekrúti, uvidíme či sa to nezmení, zato niekedy po jedení sa začne krútiť a to ma ide poraziť, bo to je jasné že tým krútením si vyvolá grckanie. Najlepšie je keď zaspí "napojená na fľašu" 😀 ako hovorí MM 😀 😀
Eliška, ja sa tým stále utešujem, že už len pár rokov a bude to lepšie 😀 😀 Inak naša malá začala vcelku dobre spávať v noci chvalabohu, ale hrozne nás budia tie zvuky čo vydáva, to tlačenie a také ako hlasné naťahovanie.
Bay, to s tými vreckovkami sa aj mne stáva a viem že je na vine MM (hádam to nehodím na seba), stále mu vravím, nech si to povyberá z vreciek keď to ide dať do koša, a on stále na to zabúda. 😝 😀
No keďže malá konečne snáď skončila svoj večerný maratón, tak sa idem uložiť rýchlo tiež aby som aspoń čosi pospala 😉 🙂 tak dobrú nôcku všetkým 🙂

sisipetka
15. jan 2010

Dobre ranko kocky,
tak dnes prva - niezeby som nevedala spat, ale konecne chvilka ked mozem na PC. Maly po rannom papani konecne chvilu spinka - teda viac keca zo sna, ale aspon neplace, ze ho boli brusko.
Leni my mame tiez take nespanky - hlavne rano od 5tej - najprv sa napapa a potom ho zacne boliet brusko, nevie si prdnut a mam pracu na 2 - 3 hodky s nim. No a ked konecne rozbehneme prdiky, tak je opat cas papat a dalsia hodina v cudu.
Inac nam maly celkom slusne spi, ale sem tam na neho pride chvila, ze nechce spat a potom to prepiskne a uz je taky unaveny, ze nezaspi. Naposledy v stredu bol hore od 12tej obeda do 18tej a to uz som aj ja od zufalstva ronila slzy, lebo som bola uplne hotova, kedze noc predtym som tahala nocnu, kedze papanie dlhe a potom sa mu nechcelo spat, prepiskol, nezaspal a boli sme hore do ranneho krmenia. Proste ma niekedy den, kedy malo spi a ta jeho unava nas potom nici oboch. Uz som aj na MM vybehla a musela som zaviest nocne striedanie aspon, ked ma maly problem so spankom. Ved to sa neda non stop tahat a este s tym nasim dlhociznym papanim. Niekedy ranajkujem az o 10.30 - naposledy som sa do sprchy dostala po 2 dnoch a to nehovorim o mojej hrive - ved aj vsi sa mi tam o chvilu ubytuju 😅 😀 Ale inac je to krasne a uzasne a prajem to zazit uplne vsetkym zenam na svete 😉

Ninka, minule som ti zabudla napisat - ja som bola na cintorine v sobotu (maly mal 2 roky) a bolo prave po tom velkom snezeni a topeni sa. Skoncila som po clenky vo vode a domov som soferovala v ponozkach, bo cele topanky premocene a mensie zlo mi bolo s mokrymi ponozkami na pedaloch ako zmykanie topanok pri pridavani plynu 😖 Hlavne, ze platime peniazky a k malemu som sa brodila a smykala 😠

K tomu baleniu na siroko, v nemocnici to uz nerobia a ja som si ho doma potom na 2tt preventivne balila. Na sone ho prezreli a povedali, ze uz nemusime - je to ok, akurat treba papat vigantol, aby sa mu vytvorili jadierka.

Inac bola som vcera v Tescu a maju akcie na dojcenecke veci ako napr. Lucka, plienky, Lovela a pod. Ak nieco potrebujete, tak si vybehnite pozriet. JA som tam smahom ruky nechala 100 € 😝

bay
autor
15. jan 2010

Dobre ranko 😉
No v noci ked popri jedeni spi, tak sa nekruti, ale inak hroza. Normalne problem ho udrzat 😝 njn. Je to sidlo 😀 A robi to od maleho malinka 😅 Tak neviem, bud mam zlu techniku alebo akcne dieta 😀 Ale verim ze to druhe 😀 😀 😀
My sme tiez dnes rano mali o piatej vyspane dieta 😠 😠 😠 Som sa snazila odignorovat to jeho vykecavanie, ale on sa nedaaaaa 😀 😀 Po hodine nastastie zaspal 😵 a spali sme az do pol osmej. ze wau 😀

halienka
15. jan 2010

Peti, tak my už mávame niekedy také celé dni, že malá nespí a od únavy plače a nijako ju nevieme uspať, aj keď zaspí tak len tak na 10 minút ľahkým spánkom a zas je hore. Práve včera mala taký deň, spala len na prechádzke v kočíku, takže za celý deň som bola rada že som sa stihla vyčúrať a najesť 😀 No ale utešuje ma, že potom ten nasledujúci deň dospáva, takže dnes je super a zatiaľ krásne spinká, dúfam, že to nezakríknem. 🤐 😀 Isto si to treba s mužom podeliť, bo to je na kečku zvládať to sama deň aj noc. U nás nočné ťahá hlavne MM, omnoho lepšie zvláda nevyspatie ako ja, takže mu to akosi už prischlo. A práve keď kojíš, tak potrebuješ dosť veľa oddychu ešte, ja teda teraz cítim riadny rozdiel, ako som prestala kojiť mám omnoho viac sily - neviem, možno to len mňa tak vyčerpávalo 😖 A dík za tip na akciu v Tescu, to sa vždy zíde, akurát mi dochádza Lovela, plienky a Lucka sa dajú kúpiť aj do zásoby, takže super 😉

ninockaskv
15. jan 2010

leni, praveze sa odvija.. a teraz ako je kriza tak vsetkym tym, ktori nemali 1 prip. 2+ nezvysia plat.. ja uz takto stagnujem 2 a pol roka.. xixixi

baby, ked vas tak citam, az ma stres chyta, ako my to budeme zvladat, ked raz budeme mat mimi, ja strasne lubim spat a v noci sa nevladzem budit 😀

a to este nemate mrnuska 2rocneho doma, pockajte, ked bude druhe mimi a bude sa treba starat o dvoch... 😀 😝

ja dnes robim len pol dna, poobede idem vyberat poslendy krat zavazne saty.. a vcera sme ratali nas rozpocet, asi to nezvladame zaplatit.. chlap je z toho nervozny a podrazdeny.. no nie je zivot krasny>>>??? 😖 😝

halienka
15. jan 2010

Bay 😀 😀 😀

ninockaskv
15. jan 2010

peti, nemate vaseho maleho nahodou v petrzke na cintorine? ak ano, tak to tam mame maluskov obe 😅