O čom rozprávať v spoločnosti?

24. apr 2022

Ahojte, prosím, poradíte, o čom sa rozprávať napr. v spoločnosti nových ľudí alebo známych na oslave?Ani keď sa stretám s blízkymi príbuznými napr. súrodencami, tak neviem.Je taká kniha, kde bysom sito mohlaprečíta5? Ďakuem.

marci77
24. apr 2022

o skole, o praci, o detoch, o dovolenke, celkovo co ma kto nove, co planuje ....
s cudzimi o pocasi a temach, co mate spolocne😉

denkatn
24. apr 2022

pytat sa na zvieracich milacikov (tam ked sa najdu rovnake temy, neda sa prestat) na cestovanie, na dovolenky..kde sa chystate na dovolenku?... na program vecer: citas knihy alebo radsej chodis von? o praci? mas dobreho sefa? kolegov? s cim nie si spokojny?

oli18
24. apr 2022

Ja žasnem nad niektorými témami. 🙉

marca12
24. apr 2022

@oli18 tak nie kazdy ma dar reci a je dobre sa aj v tejto oblasti zlepsit a ked ju to trapi,tak preco to neriesit? Urcite su nejake metody,teorie,knihy ako sa zdokonalovat v komunikacii,tak preco sa nepodelit o tieto info?

oli18
24. apr 2022

@marca12 veď nech počúva, čo tí ľudia rozprávajú a nech sa zapojí. Nemusí ona začínať rozhovor. Ak by si mal človek pripraviť dopredu témy, tak to rovno ani nikde neisť. Nezáväzná komunikácia nie je predsa policajný výsluch, že sa na to treba dopredu pripraviť, ani skúška v škole.

nafka0483
24. apr 2022

@marca12 Ale nevediet o com sa rozpravat so surodencami??

marca12
24. apr 2022

@oli18 su ludia,ktori nedokazu nezavazne komunikovat a nedokazu sa bavit ani s rodicmi,surodencami. Trosku empatie nezaskodi. To,ze to nepoznas a nezazivas,neznamena,ze to neexistuje

marca12
24. apr 2022

@nafka0483 ved prave,ze preto potrebuje rady,lebo nema v sebe ten gen na rozhovory.

heln
24. apr 2022

hlavne nezacat o politike, o kovide alebo o vojne..... to sa clovek potom dozvie veci....
na detskej oslave som sa prihovorila jednemu oteckovi, aby rec nestala..... okrem vsetkych manzelskych problemoch som sa dozvedela, ze biden je dvojnik, covid bol vymysleny preto aby mohla byt vojna....

denkatn
24. apr 2022

a este su dalsie temy tabu podla mna ako kedy planujete deti, starsich zien sa pytat na vek, parov na svadbu... chorlavych sa neodporucam pytat na zdravie, ak nemas hodinu casu🙂