Objednávanie cez ebay

rudy252
15. nov 2012

Chcem sa opýtať či mi neporadí niekto s objednávaním detských hračiek a oblečenia cez ebay. Ako to vlastne funguje? To sú anglické stránky? Koľko sa potom platí poštovné? Neporadíte mi nejakú konkrétnu stránku? Ďakujem všetkým za pomoc. 😉

veriiii
15. nov 2012

na e bay mas vlastne roznych dodavatelov t.j.predavajucich , ktori si platia,ze mozu predavat takto, vzdy tam mas aj meno predavajuceho-seller a aj feedback-referencie,a co sa tyka postovneho, to je najlepsie sa spytat-pri kazdom mas ikonku-opytat sa predavajuceho otazku..,ze ci vobec posiela na Slovensko a kolko by to bolo.Inac ,mozu tam byt aj predajcovia z USA, tak to postovne ti sice mozu povedat,ale potom sa este plati dan na colncii a to ti uz oni nepovedia a niekedy to vie byt mastne...plati sa cez pay pal, to sa tam musis zaregistrovat skartou,ale neviem,ak mas sovensku,ci nahodou len kreditku ti to nezoberie..to neviem..okrem toho sa tam aj drazia veci,ale vo vseobecnosti, to co hovori BUY IT NOW,sa nedrazi..vacsinou sa drazia uz pouzite veci,akoze secondhand,ale nemusi to byt pravidlo...

dedenini
15. nov 2012

ahoj.ja cez ebay objednavam veci uz velmi dlho..vsetko mozne..od auta co sme kupili az po detske vecicky.. tiez neviem ako to funguje zo slovenska... pretoze zijem v anglicku.. co ti napisala veriiii je to tak. u kazdeho predavajuceho je feedback, takze vacsinu veci pridu tak jak maju... ja tam casto kupujem vecicky pre moju dcerku aj nosene, ktore drazim, ale vzdy su skoro ako nove... a hlavne velmi lacne... no co som pocula od mojich znamych tiez objednavaju zo slovenska cez ebay... staci sa tam prihlasit a uvidis..alebo pre viac info sa spytaj niekde inde.. na pokeci alebo tak... mozno ti poradia viac 🙂

tatrankamoja
15. nov 2012

@rudy252 žijem na Slovensku, registrovala som sa zo Slovenska - teda ebay funguje celkom spoľahlivo aj tu. dajú sa kúpiť veci voľne - teda buy it now -alebo lacnejšie - v aukcii. je na tebe, čo si zvolíš. pod každou vecičkou je shipping - teda miesto doručenia - veľmi často posielajú aj na Slovensko, pričom je tam aj vyčíslené koľko to poštovné stojí.
potom je tam naspodu zaplatiť - cez paypal obyčajne. na paypal sa tiež musíš registrovať, je tam potrebné aj zadať číslo karty, z ktorej budeš platiť - musí byť embosovaná (teda s takými vypuklými číslami). zaplatíš a čakáš, kým tovar príde. je to max. bezpečné, ešte nikdy sa mi nestalo, aby som peniažky poslala a tovar neprišiel. ak chceš vedieť viac, napíš mi IP.

rudy252
autor
16. nov 2012

@tatrankamoja prosím ťa nemôžeš mi poslať presný link na stránku ebay cez ktorú si sa registrovala zo Slovenska? Vďaka

tatrankamoja
17. nov 2012

@rudy252 www.ebay.com - tam sa zaregistruješ
to heslo potom platí aj na ebay.co.uk alebo ebay.au

franziska2010
14. jan 2013

@tatrankamoja ahoj.ja som sa tiez pozerala na tu stranku a nasla som tam vecicky,ktore zhanam,lebo su uz vypredane a na mmb a mk ich zatial nikto nepredava.uz som sa aj zaregistrovala.len neviem ako to je s tou paypal kartou.to usim mat bankovatovu kartu z krorej sa mi to bude stahovat.vobec neviem ako to funguje.dakujem 🙂

kristynr
14. jan 2013

Ahoj, ja by som sa len chcela opýtať, že či neviete koľko to trvá, kým z ebayu veci prídu, lebo ja som si objednala už asi 2 mesiace dozadu a stale nič neprišlo.....
Ďakujem

simsalabim
14. jan 2013

@kristynr s reklamaciou by si sa mala poponahlat, ak si platila paypalom, v takomto pripade ti tusim do 2 mesiacov platbu okamzite vratia (uz sa mi to stalo). Nespominam si, do kolkych dni to garantuju, ale tusim 60? Prva vec je komunikovat s predajcom - z Britanie veci vacsinou dorazia do 2 tyzdnov. Ak nie, hned kontaktovat predavajuceho. Ak nereaguje, napisat na ebay do Resolution centre. Oni to riesia s predajcom. v mojom pripade predajca nekomunikoval ani s nimi a peniaze mi okamzite cez paypal vratili (v tomto je obrovska vyhoda paypalu!)

@franziska2010 V prvom rade musis mat embossovanu kartu - to je ta, ktora ma vystupene pismenka a cisla. Potom si tu kartu musis prepojit s paypal uctom - postup isto vygooglis, ja si to uz nepamatam, robila som to snad pred 6 rokmi. Po prepojeni karty ti paypal strhne malu sumu - do par eur (cca 2?). Vo vypise transakcii bude uvedeny kod (podla mojich skusenosti sa paypal transakcia objavi vo vypise az za cca 3 dni) - ten potom zadas vo svojom paypal ucte - to je pre nich signal, ze vsetko je OK, ze o to prepojenie ziadas naozaj ty. Nasledne ti celu strhnutu sumu vratia. Potom pri nakupe na ebay pri platbe (ked potvrdis, ze platis s paypal) ta to presmeruje na paypal stranku, kde sa prihlasis pod svojou mailovou adresou+heslom a iba potvrdis transakciu a predavajuci ma peniaze okamzite na ucte. Rovnako okamzite ti vie predavajuci peniaze vratit pri reklamacii, resp. ti ich vrati samotny ebay, ak predajca nekomunikuje, nevie preukazat poslanie atd. Mne sa to stalo, nastastie len raz alebo 2x. Teda raz mi peniaze vratil predajca sam, druhy krat to musel urobit ebay, lebo predajca prestal komunikovat.

franziska2010
14. jan 2013

@simsalabim dakujem ti 🙂 ja som si to teraz pozerala a ja mam len obycajnu maestro kartu :( takze nic z toho.tou sa asi platit nebude dat.oplati sa mi ju vybavit?oplati sa objednat jednu vec?kolko je postovne?

simsalabim
14. jan 2013

@franziska2010 ved si zriad ucet zadarmo v Mbank alebo Zuno....nestoji ta to ani cent, k tomu mas embossovanu kartu... Postovne vzdy zalezi od konkretneho predavajuceho, niekto ho ma vyssie, niekto nizsie. A ci sa oplati? No podla mna ano....kupujem oblecenie, topanky, knihy, CDcka.... Ale nekupujem bezhlavo, pozeram, hladam. Da sa nakupit za super cenu, ale aj za horsiu. Cena sa niekedy zbytocne prilis navysi o postovne...proste plati to, co pri kazdom inom nakupe cez net.

franziska2010
14. jan 2013

@simsalabim ja mam sporitelnu.pozerala som si cez internerbanking ci sa da aj takto zriadit,ale tam som to nenasla.ja zijem v taliansku,tak sa skusim popytat tu.ja som si pozerala vecicky na aukciach a take tricka nevijdu draho 🙂 a aky kurz treba asi ratat,meni sa kazdy den?ja chcem hlavne next-ove vecicky pre moju malu.

simsalabim
15. jan 2013

@franziska2010 tak v Taliansku urcite nebude problem s embossovanou kartou. ako je to s kurzom, neviem, pretoze to nesledujem, viem, ze sa to priebezne hybe, myslim, ze je okolo 0,8, ale do detailov to nesledujem. Ak napr. kupujem CDcko za 5 libier a u nas stoji 18, tak mi je jasne, ze sa mi to oplati. Ak kupujem dcere bundu za 16 libier a u nas je za 42, tak tiez. Ja sa kurzom proste nezatazujem, riadim sa pribliznymi cenami. Navyse paypal pred potvrdenim platby ukaze sumu aj v eurach, hoci platis v vlastne librach.

franziska2010
15. jan 2013

skusim sa na to tu popytat kolko to stoji atd...mne to az tak neponahla,mozem to nechat az na leto ked pojdeme na sk.tak ako pises tak to je naozaj dobry rozdiel,to sa oplati🙂kupujes nove,ci aj nosene vecicky?ako platis v librach?

simsalabim
15. jan 2013

@franziska2010 postovne uvadza kazdy predajca pri kazdej konkretnej veci. Nie kazdy predajca zasiela do zahranicia. Ak ano, niektory ma udanu standardnu vysku psotovneho a nezaujima ho, ci to posiela do Ciny alebo do Holandska...kludne to moze byt aj postovne vo vyske 14 euro. Niektori to rozlisuju. NApr. tu je velmi vyhodne postovne, z Britanie casto byva skor okolo 5 libier.

http://www.ebay.co.uk/itm/BOYS-FLEECE-HOODED-TR...

Postovne na Slovensko je u tohto predajcu u tejto konkretnej veci iba 2.99. Ak kupis veci viac, tento predajca za dalsiu vec uctuje polovicne postovne. Iny predajca ti postovne moze uctovat v plnej vyske alebo ti ho odpusti - to ma kazdy inak. A nie kazdy posiela na Slovensko. Niekto ma napisane, ze neposiela, ale ak sa opytas, povie, ze OK.

Ked si pod opisom veci zvolis Postage and payments, zobrazi sa ti lista s krajinami, kam posiela a kolko to bude stat. zaroven tam je uvedene, ako predajca prijima platby - vsetci preferuju Paypal, aj on ho uvedeny na prvom mieste. Okrem toho tam ma uvedene este 2 dalsie sposoby platby.

No a ako platim v librach? No normalne, cez paypal. ked vec kupis, vyzve ta to k platbe, kliknes na platenie paypal, presmeruje ta to na stranku paypalu, platbu potvrdis a je to. O to, v akej mene platba ide sa nestaras, iba platbu potvrdis.

A co sa tyka veciciek a celkove oblecenia a topanok, v absolutnej vacsine pripadov kupujem veci nove, s visackou. Su to povacsine outletove veci zo starsich kolekcii. CDcka kupujem nove, zabalene. Knizky kupujem pouzite, citane.

Inak ak si v Taliansku, chod na ebay.it . Tam sa zaregistruj a tam je urcite vsetko vysvetlene. Ak zijes v Taliansku, urcite taliancine budes rozumiet. Ked sa zaregistrujes na ebay.it, uzivatelske meno aj pristupove heslo ti plati vo vsetkych verziach ebay. Ja som kupovala v nemeckom, anglickom, americkom aj autralskom ebay. Bez problemov.

franziska2010
16. jan 2013

velmy pekne ti dakujem za podrobne vysvetlenie,velmy si mi tym pomohla 🙂 dakujem krasne 🙂

irriss
16. jan 2013

@franziska2010
ahoj!!Ja objednavam z italskeho Ebay (vemi casto, naposledy dnes rano) 😔 a ziju v Italii.. 😉

franziska2010
16. jan 2013

ahoj,a platis tiez cez paypal?tu som len tak jednym okom mrkla,ale zda sa mi,ze next som nevidela.co objednavas ti?a kde tu si?ja som pri bolzane 🙂

irriss
16. jan 2013

@franziska2010
ano..pres PayPal..ale kartou Poste-Pay.. 😉

p.s. Ty jsi pri Bolzane? to jsi doma!!! 😀
Ja jsem u Genova

irriss
16. jan 2013

@franziska2010
Next tu neni...ani obchod jsem nevidela, a to jsem projezdila Italii krizem krazem 😉
vcetne Sicilie..

franziska2010
16. jan 2013

@irriss no doma,mame to cez 1000 km 🙂 ty to mas dalekoooo 😉
teraz pozeram tu tal.stranku,ale pri detskych vecickach nevidim kde sa da vybrat velkost.pri topankach to je.
tu kartu si si vybavila na poste?

irriss
16. jan 2013

@franziska2010
detske obleceni nekupuju..ale boty jsem sehnala.. 😉
u obleceni zadej bud roky nebo velikost..
pak si ji roztrid podle barev napriklad.. 😉
Rekni mi co shanis, ja to rozkliknu a ty taky..reknes mi kam ses dostala,jestli ses dostala k tomu,co chces, nebo jestli potrebujes pomoc.. 😉
Zpocatku jsem platila kartou Poste-pay v Baru..v Lottomatica,jako kdyz jdes zaplatit rychle ENEL..nebo jinou poukazku 😉
Vezmou si 2 Eura ale pres Ebay-Paypal neplatis NIC.
Karta se vystavuje na Poste..zaplatis zalohu 5 Eur a pak vkladas..na poste stoji vklad 1 euro.. 😉

franziska2010
16. jan 2013

@irriss ja som dala oblecenie dievcenske,ale dalej nevidim nikde ani velkost a ani podla rokov :(

franziska2010
16. jan 2013

@irriss ja som sa tam dostala.len tie velkosti nie :(

irriss
16. jan 2013

@franziska2010

a hledas obleceni nove nebo bys chtela spojeni na maminku, o ktere vim, ze nakupuje NEXT...a bydli take v nItalii..mohla by Ti poradit, jak to resi ona..resi to preposlanim ze Slovenska..tusim 😉
a nebo se ji zeptej na "moznost dedeni" po jejich devcatkach... 😉 😉 😉

franziska2010
16. jan 2013

ja som tiez doteraz objednavala vecicky aj nove,aj nosene tu cez mk,alebo mimibazar a posielane mi to bolo na sk.ale dostala som sa k ang.ebay-lu a tam su vecicky podstatne lacnejsie.next som nasla na nemeckom ebay-le.a zda sa mi,ze akceptuju niektore predavajuce aj maestro karty 😉 ale mozes mi dat kontakt aj na tu maminku 😉😉

franziska2010
25. jan 2013

@simsalabim ahojky.zasa som tu 🙂 mam na teba este otazocku.ked som si dala do ang.ebay vyhladavanie europa,alebo svet,tak su tam predajcovie,co maju napisane len anglicko.a to je ich tam vela.myslis,ze sa da posielat aj na sk,alebo do talianska?mam sa s nimi kontaktovat?diiiky a pa

simsalabim
25. jan 2013

VAcsinou, ak je napisane, ze zasiela iba do Anglicka, tak ti ebay nedovoli dat prihoz. Je dobre sa preto predavajuceho opytat, ci by bol ochotny poslat na Slovensko(nie kazdy je ochotny) a ak ano, aby si v nastaveniach umoznil ucast ludi z cudziny. Niektori predajcovia v inzerate uvadzaju, ze posielaju len do Anglicka, ale v nastaveniach maju povolenu ucast ludi z cudziny, vtedy mas prihoz normalne umozneny.

iniska
1. máj 2013

@tatrankamoja
ahoj cchem sa ta opýtať ci by ste mi nieco nekupila cez e- bay pravdaze peniaze by som vám poslala na ucet 🙂 ja nemam ani tu karticku pay.Deniska

tatrankamoja
3. máj 2013

@iniska ok, deni ale mám málo času. musela by si mi presne dať link, čo chceš

alexis13
3. máj 2013

babule ked objednavate cez ebay...satky detom..mam 2ročnu 3mesiace sedia velkosti mam dat 2-3 alebo radsej vacsie 3-4? dakujem 🙂