Oblečenie na turistiku

pavla013
6. aug 2021

Ahojte baby, chystam sa na turistiku, myslite ze mi teraz v lete budu stačiť nejake sustakove nohavice, tricko, bunda a turistické topanky, pozerala som decathlon celkom pekne maju, alebo kde, čo mi odporučite? Ďakujem 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pavla013
autor
6. aug 2021

@viestta ano, ano s tym ratam 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pavla013
autor
6. aug 2021

@viestta super, tak pôjdem asi rovno do decathlonu a nebudem ine nič vymyšľať 😃

nika82
6. aug 2021

hlavne dobre turisticke topanky

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika82
6. aug 2021

@viestta ja mam tiez lacnejsie za 35e zo Sportsdirectu, nechcela som davat vela za obuv, kedze moc neturistikujem casto , ja mam tieto https://sk.sportsdirect.com/gelert-ottawa-mid-l...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
6. aug 2021

@viestta ktoré máš z Decathlonu?

nika82
6. aug 2021

@viestta ked mne z lidla damske boli male a panske velke 😒

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika82
6. aug 2021

@viestta tak ty mas mini nozku, ja musim 41 alebo 42

ibrunova
6. aug 2021

Ja mám teraz tieto

luccija
6. aug 2021

@ibrunova tie mám aj ja, vlastne všetci máme z Decathlonu a sú fajn

tykat
6. aug 2021

@pavla013 ...dnes sme boli pri Skoku v Tatrach a neskutocne vetrisko, dazd a zima, pritom dolu na Strbskom bolo celkom fajn...takze som.dakovala za nasu vybavu. Softshelove nohavice, funkcne lahke mikiny, lahke nepremokave bundy a nepremokave clenkove topanky. Takze sme aj s deckami boli v suchu a teple.
Topanky mam z Decathlonu, tam to mam rada lebo maju rozne cenove hladiny. Decka aj muz chodia viac tak maju uz viac rokov Salomony (najlepsie topanky ake sme kedy mali, aj po rokoch su ako nove). Ja chodim ovela menej tak sa mi nechcelo dat 150€ za topanky, moje boli cca 30-40€. Ale vyber si naozaj dobre a pohodlne, a nepremokave. Na ture to ocenis.

tykat
6. aug 2021

@pavla013 ja mam uz 3roky tieto lebo v damskom.mi nic nesadlo (42) https://www.decathlon.sk/polovysoka-obuv-mh100-...
Clenkove kedze nemam pevne clenky lebo tolko nechodim. Su vyborne, pohodlne, nepremoknu.

jana_eyre_2
6. aug 2021

@ibrunova aj ja mam.tieto, ale starší model - už 4ty rok a som s nimi veľmi spokojná.. chodíme teda ale len na ľahkú turistiku, sice často, ale len po lese, mierne stupaky a pod. Ale nie je to na nich takmer vidno a chodí sa v nich výborne..

fantaghiro21
6. aug 2021

V nových topánkach by som na nejakú velku túru nesla...
Treba ich rozchodiť, ibak si donesieš talizman v podobe pekných odtlakov
Poprípade naplaste hned dat....
Ale ako flector naplaste. Niečo take podobne materiálom. . Neviem teraz názov tých lepších náplasti na odlaky...
A nezabudni náhradné tričko, ponožky, a tenká mikina.....
Nepíšeš kde ides. Aka oblasť. Aka dlha tura, ake prevysebie.. Ak je to dedinský kopček tak ti polovicu veci netreba

Ja son ao sebou vždy brala kaser, zvonček na medvede.. Par sme ich na par krokov postrtali
Ale my sme s manželom boli aktívni turisti....

zaba21
7. aug 2021
pavla013
autor
7. aug 2021

@pavla013 baby, ďakujem vam veľmi pekne, ste zlatee, chcela by som isť do Tatier, zatiaľ len niečo menej naročne a ďalej pridavať a samozrejme zaleží od počasia ako bude, zbytočne sa netlačiť na niečo naročne aby som nebola prekvapena. Ďakujem Vám 🙂

letfenixa
7. aug 2021

@pavla013 určite nie sustakove nohavice, ale softshellove, prípadne také, aby sa dala časť odzipsovat, to máš aj na teplo aj na chlad. Bundu s membránou, funkčné ponožky a členkové topánky, nie nízke. Tatry nehodno podceňovať.

tykat
7. aug 2021

@pavla013 ..aj ja takto chodim Tatry, jednoduche tury - zo Strbskeho na Popradske, alebo naopak z Popr.na Strbske. Na Hrebienok - viac tras zo St.Smokovca alebo z Tatr.Lomnice, na ten vodopad Skok atd...decka s muzom davaju narocnejsie. A ta dobra zakl.vybava sa zide na vsetkych lebo pocasie sa moze rychlo zmenit a dole moze byt inak ako hore. Este nosim palice, lahke, skladacie. Par krat sa mi zisli.

pavla013
autor
7. aug 2021

super baby, ďakujem vam všetkym 🙂

jankapepe
7. aug 2021

@pavla013 na turistiku kam??

pavla013
autor
7. aug 2021

@jankapepe Tatry, konkretne ešte neviem

pseudomonas87
7. aug 2021

@pavla013 určite topánky členkové, nech máš pevnu nohu , ja odporúčam Alpine pro, slúžia mi už roky a stále super, členkové s pogumovanou špičkou.

enoula
7. aug 2021

Este okrem spomínaných veci je dobre mat funkcne tricko a multifunkcnu satku, ci na hlavu, na krk, ci fuka, poprcha, na všetko mozne 😀

pavla013
autor
17. aug 2021

@pavla013 baby, nechcem zakladať novu temu tak píšem tu, topanky si kúpiť radšej o číslo väčšie alebo normalne akurát, ako nosim? Ďakujem

zaba21
17. aug 2021

@pavla013
Tak nie som nejaká znalkyňa, ale musíš mať v topánkach nejaké miesto navyše. Choď skúšať s ponožkou, akú budeš nosiť na turistiku, zvyknú to byť hrubšie ponožky. Nesmú ťa ani trošku tlačiť na prstoch, ani byť úzke. Na turistike ti môžu nohy aj opuchnúť, takže to tiež treba brať do úvahy.
Ja som si kupovala topánky cez lockdown, z decathlonu, bola tam taká pomôcka na stránke k výberu topánok a správnej veľkosti. Skús si to nájsť. Ale tak v každom prípade, treba skúšať. Dôležité sú aj dobré šnúrky, aby sa dali dobre regulovať podľa potreby.