Odkyslenie organizmu a vaše skúsenosti

bambi2
1. jan 2011

Nenasla som na mk ziadnu temu ohladom odkyslenia organizmu, preto zakladam novu... 🙂
Vcera som sa dostala k jednej knizke, kde som sa vela toho dozvedela o tejto teme. Napr., ze vnutorne prostredie tela ma byt zasadite, co vsetko si sposobujeme prekyslenim a ako lahko je vyliecit sa od kyseliny.... a este to, ze ludske telo je vraj naprogramovane na 130 rokov zivota, od sposobu, ako
clovek so svojim telom zaobchadza, zavisi, ci zostarne v zdravi, alebo ochorie a predcasne umrie.
Takze, som pripravena to vyskusat a pripadne aj zmenit jedalny listok... uvidime, ci to potrvdi svoje ucinky tak ako sa pise v tejto mudrej knizke...
Mate s tym niekto skusenosti??

pici
1. jan 2011

nemam ale mohla by si sem dat par rad a trikov... alebo nieco o zasadotvornych potravinach

bambi2
autor
1. jan 2011

@pici mozes 😉

pici
1. jan 2011

@bambi2
to by bolo super. trapia ma mykozy a vznikaju mi z prekysleneho organizmu... tak ma potesi ked mi napises nejake zasadotvorne :D

bambi2
autor
1. jan 2011

@pici jasne, kopirujem z knizky: Potraviny s prevahou zásad a neutrálne
Najdostupnejšie zásadité a neutrálne potraviny:
ananás, artičoky, baklažány, bambusové výhonky, banány, brokolica, broskyne (čerstvé), bylinkový
čaj, camembert (30 % tuku v sušine), cesnak, cibuľa, citróny, cmar, cukina, cukrová kukurica,
cvikla, čaj, čerešne, černice, čučoriedky, diétna soľ, diétny margarín, diétny olej, dule, endívia,
fazuľka (zelená), fenikel, grepová šťava, hľuzovky, hovädzie plátky, hrášok (zelený), hrušky,
husacie prsia, chlieb (celozrnný - pšeničný alebo ražný, čierny ražný a grahamový), jablká, jablkové
pyré, jablkový koláč (z kysnutého cesta), jahody, jogurt, kaleráb, kapusta (biela, červená i kyslá),
karfiol, kel kučeravý, kondenzované mlieko, kôpor, krupica, kukurica, kuracina pečená i varená,
kvasnice, kyslá smotana, kyslé mlieko, ľadový šalát, ľanové semeno, maliny, margarín (stužený
pokrmový tuk), marhule, minerálka (bez oxidu uhličitého), mirabelky, mlieko (1,5 a 3,5 % tuku),
morčacie mäso, nektárinky, odtučnené mlieko, orechy, koreňová polievková zelenina, pomaranč,
pomarančová šťava, petržlen, plátkový syr, platesa, pór, rakytníková šťava, rajčiaky, rajčiaková
šťava, ražná múka (typ 997), reďkovka, rezance, ríbezle, ružičkový kel, ryža (natur), slnečnicový
olej, sójové klíčky, srnčie stehno, šípky, špargľa, špenát, špenát so smotanou, šťava z kyslej
kapusty, treska škvrnitá, tvaroh (netučný), uhorky (octové nakladané), vodový melón, zelený čaj,
zeler, zemiaková polievka, zemiakové knedle, zemiaky.

bambi2
autor
1. jan 2011

pise sa tam aj o mykozach... Mykózy
Prekyslené telo ponúka ideálne prostredie rozličným patogénnym kvasinkám, hubám a plesniam
(plesňové choroby síce existujú, ale výraz plesne sa v jazyku značne nadužíva aj na menej závažné
hubové ochorenia). Zelenú dostáva najmä kandidóza, čiže napadnutie kvasinkou Candida albicans,
spôsobujúcou svojimi toxínmi značnú kyselinovú záťaž. Je preto nevyhnutná pravidelná a dôkladná
očista organizmu od kyseliny, aby sa tomuto patogénu odobrala živná pôda.
V dôsledku neustáleho prekyslenia trpí hubovými infekciami čoraz viac ľudí. Napadnutá býva
veľmi často prirodzená bakteriálna flóra čreva. Priam zázraky sa tu dosahujú dôslednou očistou od
kyselín, najmä ak je spojená s konzumovaním kyslých mliečnych výrobkov, napr. jogurtu. Dva
poháriky biojogurtu bez prísad denne v priebehu jedného týždňa prinášajú citeľné zlepšenie. Skvelý
účinok má najmä štvortýždňová jogurtová kúra ako doplnok k bežnej každodennej strave (jedno
jedlo pritom možno pokojne vynechať). Jogurtová kúra je taká účinná, že by ju vlastne mali lekári
nariaďovať.

bambi2
autor
1. jan 2011

@pici ja som si teraz objednala caj, vola sa ROYAL PLUS a este tie testovacie papieriky na moc, kontrolu ph v nom. tak pocitam s tym, ze tento tyzden v stredu by mal prist a hned zacinam.
stravu chcem tiez trosku upravit tak som zvedava na vysledok... a na tvoj potom tiez 🙂

bambi2
autor
1. jan 2011

@pici inak mi o tom hovorila jedna znama ale nejako som tomu nevenovala pozornost. o par tyzdnov, ked som ju stretla, bola nejaka schudnuta... az vcera po precitani knizky mi to doslo, ze urcite schudla od toho odkyslenia. mne sa tiez nedari schudnut, po porode mi este nieco ostalo... tak uvidime, co urobi odkyslenie so mnou 🙂

pici
2. jan 2011

@bambi2
dakujem ti velmi velmi pekne... velmi mi to pomoze.. ja som si objednala kokosovy olej panensky, candivac kuru a wobenzym... je pravda ze teraz cez sviatky som pozrala vela vela sladkeho ale tie mykozy mi lezu na nervy.. idem do toho.budem teraz sa venovat tym zasadotvornym potravinam a uvidim ci mi to pomoze...

maroli
2. jan 2011

Prva pomoc pri prekysleni je caj z paliny alebo horca,su dost horke ale ucinne.

pici
2. jan 2011

@maroli
a kde sa da kupit?

maroli
2. jan 2011

@pici zozenies to v hociakom obchode so sypanymi cajmi,alebo aj v lekarni.

pici
2. jan 2011

@maroli
skusim zajtra to kupit.. a ako sa to ma pit? myslim ako casto?

maroli
2. jan 2011

u mna este funguje aj ajurvedska kava shatavari,chuti mi len tak samotna bez cukru,ci mlieka.Je dobra na travenie a hlavne na sexualne zdravie.A tu urcite kupis v nejakom bio obchode.

maroli
2. jan 2011

@pici ako presne pit ti nepoviem ,my to pijeme podla potreby.Ale jedna dve salky palinoveho caju za den v pohode myslim.A ten horec to je vlastne koren,ten pripravuj opatrne,na tri deci vody len trosicku medzi prsty,lebo je to horke jak parom.Ale ta palina je celkom prijemna ked si na nu zvyknes.Po vypiti prijemny pocit v bruchu 🙂

pici
2. jan 2011

@maroli a pomaha to?myslim ten caj...

maroli
2. jan 2011

@pici Len samotny caj nepomoze,treba hlavne zmenit stravovanie.To je to najdolezitejsie!Ja s prekyslenim nemam nejaky problem.Zato moj priatel rad niekedy po nociach vyjeda chladnicku,potom mu je rano tazko,je "kysely",tak si bachne tuto horku supu a potom si tak spokojne hladka brucho.Vravieva:-len to tak vo mne zasypelo. 🙂

pici
2. jan 2011

@maroli
to mi je jasne ze len caj nestaci... preto som bambi poprosila aby mi vypisala tie zasadotvorne potraviny...

momka
2. jan 2011

Ahojte!
Pripojím sa, v poslednom čase som tiež hľadala info na nete ohľadom prekyslenia organizmu v súvislosti s výskytom rakoviny v rodine, nakoľko som čítala, že rakovina sa vytvorí len v prekyslenom organizme. O odkyslení organizmu som našla tému aj na tomto fóre : http://www.porada.sk/t150818-prekyslenie-organi...
v rámci diskusie je tam veľa užitočných linkov. 😉

momka
2. jan 2011

@maroli spomínala si ajurvédsku kávu shatawari. Viem, že je tu novozaložená téma o himalájskych a ajurvédskych čajoch, mohla som aj tam napísať, no nevieš prosím ťa náhodou aký je rozdiel medzi shatawari čajom a kávou? Lebo shatawari čaj odporúčajú na nete hlavne na onkologické choroby.
Ja inak pijem kávu DXN , ktorá je vraj zdravá, pretože je zásaditá. 😉

katecameron
2. jan 2011

tak pripajam sa ku vam aj ja pretoze ma to zaujíma este sice o tom nic neviem ale asi zacnem studovat tak tu len pekne píste vase vedomosti ja ich budem nasavat 😉

momka
2. jan 2011

@bambi2 zaujal ma ten čaj ROYAL PLUS, kde si ho objednávala? Kniha, ktorú si čítala sa volá Omladzujúce odkyslenie?

pici
2. jan 2011

@momka
dik za ten link. je tam aj ta kniha cela v pdfku tak kto ju chce, napiste mi mej poslem vam to

bambi2
autor
2. jan 2011

@momka okrem byliniek sa v caji nachadzaju tieto latky:
- fosforecnan sodny 10.0
- uhlicitan draselney 10.0
- uhlicitan vapenaty 100.0
- hydrogenuhlicitan sodny 80.0
- uhicitan horecnaty 50.0
vraj to namiesaju aj v lekarnach... ale su tam pritomne este nejake vitaminy ako C, B2, B6, nejaka vlaknina a este nejake latky...

bambi2
autor
2. jan 2011

takze nasla som vam ten caj ROYAL PLUS na tejto stranke sa da objednat... http://www.suncity.sk/vyrobky-tepperwein-c-73.html
ale treba aj tie papierove testove palicky na testovanie ph v moci...

bambi2
autor
2. jan 2011

@momka ano tak sa vola... 🙂

pici
2. jan 2011

idem studovat...

momka
2. jan 2011

@pici Hej je tam pripojená aj tá kniha.

momka
2. jan 2011

@bambi2 Ďakujem za link, ja som si test na zistenie pH moču už kúpila v lekárni cca 2 týždne dozadu, aj som hneď vyskúšala, ranný moč mal hodnotu ph 5. Čo sa týka ideálnych hodnôt pH moču, na nete čítam všade iné hodnoty.

bambi2
autor
2. jan 2011

@momka neni zac... 5 je malo... malo by to byt tych 7,36- 7,44 sa pise v knihe...

bambi2
autor
2. jan 2011

@momka neni zac... je malo... malo by to byt tych 7,36- 7,44 sa pise v knihe...