Odkyslenie organizmu a vaše skúsenosti

bambi2
1. jan 2011

Nenasla som na mk ziadnu temu ohladom odkyslenia organizmu, preto zakladam novu... 🙂
Vcera som sa dostala k jednej knizke, kde som sa vela toho dozvedela o tejto teme. Napr., ze vnutorne prostredie tela ma byt zasadite, co vsetko si sposobujeme prekyslenim a ako lahko je vyliecit sa od kyseliny.... a este to, ze ludske telo je vraj naprogramovane na 130 rokov zivota, od sposobu, ako
clovek so svojim telom zaobchadza, zavisi, ci zostarne v zdravi, alebo ochorie a predcasne umrie.
Takze, som pripravena to vyskusat a pripadne aj zmenit jedalny listok... uvidime, ci to potrvdi svoje ucinky tak ako sa pise v tejto mudrej knizke...
Mate s tym niekto skusenosti??

bambi2
autor
25. feb 2012

pozeram, ze sa to tu nejako rozbehlo zase 😵 😵 😵

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranat
23. apr 2012

Viete mi poradit nejaku "odkyslujucu dietu?" dakujem 😵

maranat
23. apr 2012

@augnika ahoj, dopracovali ste sa k tej knihe? ako ano, kde sa da stiahnut? dakujem 🙂

augnika
23. apr 2012

@maranat Poslala mi jedna mamina mailom knihu "Odkyslenie". Pošlite mi mail, prepošlem vám to. 😎

maranat
24. apr 2012

maria.zrobekova@centrum.sk

dakujem velmi velmi pekne 🙂

lia09
22. máj 2012

tak co uz nikto neodkysluje 😀 .Ja som si to tiez precitala.aj by som to skusila len sa bojim toho,ze schudnem.Lebo mne staci trocha menej jest a uz mi moje horko tazko nazbierane kilecka mavaju na rozlucku 😀 .Pijete niektora aj ten caj royal plus?Ja som si ho chcela kupit a vraj stoji 30 eur tak som si to rozmyslela 😅

jazminn
5. nov 2012

@lia09 síce pozabudnutá téma, ale zapojim sa svojou skúsennosťou. Pijem čaj ryoal plus už týždeň, nemám síce papieriky, aby som si zistila kyslosť, ale žiadny iny viditeľný efekt nepociťujem...

87saja
18. nov 2012

@bambi2

Ahoj, vynikajúce skúsenosti na odkyslenie organizmu a aj iné zdravotné problémy - napr. vyrovnanie krvného tlaku a zmiernenie žalúdočných problémov má pitie kávy s hubou reishi. Mám veľa spokojných odberateľov, ktorí na túto kávu nedajú dopustiť a mám od nich spätnú väzbu.

bambi2
autor
18. nov 2012

@jazminn nestaci pit len caj treba aj stravu zmenit a testovat... Ja mam velmi dobre skusenosti ale treba dodrziavat aj stravu, pitny rezim a testovat. Aj na vahe som dala tusim 12kg dole.. Ale za 6 mesiacov. Chce to trpezlivost a cas..

betka2010
30. dec 2012

@pici Môžem aj ja poprosiť o knihu o odkyslení organizmu? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

jasmika
17. feb 2013

Dievčatá...skúšali ste niekto odkysľujúci kúpeľ? zásaditý? Treba si niečo kúpiť či sa to dá aj doma nejako vyrobiť?

betus21
19. feb 2013

dovolím si pridať príspevok, som v tejto diskusii nováčik 😀 Niečo o Colových nápojoch, našla som to na jednom fóre, kde je prekyslenie tiež celkom dobre rozpísané....

V USA policajti pri obhliadke havarovaných aut a prostredí berú so sebou 2 galóny (
asi 7 litrov) coly, aby pri nehode mohli krv odstrániť z vozovky.
Ak namočíš 1 steak do coly za dva dni sa rozpustí.
Ak vyleješ do WC misy 1 colu, necháš hodinu stáť a spláchneš, máš WC misu
dokonale čistú.
Na odstránenie hrdze z chromovaných povrchov stačí povrch potrieť do coly
namočenou hliníkovou fóliou.
Z pólov – kontaktov autobatérie koróziu jednoducho odstrániš, ak na ne naleješ l
krabicu coly. Všimni si ako to pení.
Ak chceš nejaké mazivo odstrániť z textílie nalej do pračky 1 krabicu coly a prebehni
celý prací cyklus.

Užitočné informácie:

Účinnou látkou coly je kyselina fosforečná, ktorej pH je 2,8

1 železný klinec sa rozpustí za 4 dni. Kyselina fosforečná uvoľní vápnik

z kostí a tak prispieva k vzniku rednutia kostí.

Cola sa už 20 rokov používa na čistenie motorov nákladných áut.

Teda čo by si si dal radšej vodu alebo colu?"

evulienka123
24. feb 2013

@augnika Ahoj mohla by si mi preposlať tú knihu na odkyslenie srdečná vďaka

fila82
8. máj 2013

@augnika aj ja by som si prosila mailikom knihu...dakujeeeeem

augnika
9. máj 2013

@fila82 Poprosím mailovú adresu.🙂

5om
27. máj 2013

citam co pisete, vsetko je celkom fajn...
zdravou stravou sa zaoberam uz niekolko rokov...
jest zastadite je velmi dolezite suhlasim...
citam tam ale zapekanu brokolicu...
jedlo ktore preslo varenim, cize teplenou upravou nieco nad 40C je znehodnotene (rozbite enzymi), z "alkalickeho" ste vytvorili patogen a ten velmi prekysluje organizmus. Jest alkalicke (zasadite) znamena jest surove teplene neupravene.
Skuste hladat RAW strava a dat sa na dva mesiace na to, pomozete vyrovnat kyselost organizmu...

stgraal
27. jún 2013

Tu je základné riešenie ako začať odkyslovať, chudnúť, zbaviť sa chronických chorôb, predísť prace neschopnosti, získať viac pôdy, času, menej stresu a všetky problémy raz a navždy zahoďte jednoducho začnite od základu. Pri pití tejto vody sa vsetky Vaše liecitelske kúry niekoľko krat znásobia svojím účinkom a vy pocítite blahodárne účinky uz v priebehu prvých dní. Stačí ak poradíte hoc ktorému svojmu blízkej nech pije túto vodu a uvidíte že sa Vám zavďačí a Vy získate skvelý pocit. Ja som zacal piť túto vodu a dnes ju už pije moja rodina a blízke okolie a každým dňom jej užívatelia narastajú. Mimoriadne čistá voda akú sme doteraz nemali kožnosť prijať sa pomaly a isto sa začína objavovať na naších pultoch bio predajní, lekární, obchodov a pekární. Ak vo Vašom mieste chýba predajné miesto píšte na stránke www.stgraal.sk

janinar
8. júl 2013

citujem z linku od momky :
'' Náš organizmus si svoje pH veľmi prísne stráži, a z toho najprísnejšie pH krvi. Správne pH krvi má byť medzi 7.35 až 7,4. Ak by kleslo pod 7,35, človek zomiera. Väčšia odchýlka je možná v ostatných telesných tekutinách, ale nie v krvi. ...''
a pytam sa,aj moc ma mat teda tuto hodnotu? dakujem 🙂

bambula11
19. aug 2013

@augnika ahoj môžem aj ja poprosiť o knihu ? Ďakujem 😉

gulickova
25. aug 2013

5om, nesúhlasim s tebou....také paradajky alebo mrkva sp dokonca výživnejšie a zdravšie ak sú tepelne spracované, nie v surovom stave...

baculacik
11. sep 2013

ahojte, chcela som sa opýtať čo si myslíte o tom, keď mi moja ženská doktorka hovorí na to, že mám kyslý moč, že to mám z ovocia. Som v 33 týždni tehotenstva a už 3-krát po sebe som mala kyslý moč. Bolo/je obdobie kedy rastie a dozrieva všetko ovocie a ja som jedla naozaj všetko od jahôd, čerešní, ríbezlí až po čučoriedky, slivky, hrozno, melóny, jablká.... Ďalej tvrdí, že nemám jesť citrón. Pritom som sa dočítala, že je zásaditý. Každé ráno si dávam nalačno pohár teplej vody s vypučenou polkou citrónu. Tak ja teraz naozaj neviem, že kde je pravda :( Čo si o tom myslíte? Fakt mám to ovocie zo stravy vylúčiť? Môže toto prekyslenie organizmu mojej malej uškodiť?

romco3
17. okt 2013

@bambi2 Rad by som prispel k teme Royal plus a Tepperwein. Knihu som precital tak asi do polovice, potom mi nedalo, aby som nezacal patrat kto je pan Tepperwein a preskumal som zlozenie toho jeho "caju". Vo viacerych diskusiach som nasiel ze ho ludia zhanali, chceli si ho kupit alebo uz ho mali kupeny. Po prve zrejme nie je zrovna najvhodnejsie ho nazyvat cajom, pretoze caj tvori len 5 percent, t.j. z toho 400 gramoveho balenia tvori 20 gramov. Po druhe vsimli ste si coho je tam najviac? Hmm, vzhladom k tomu ze "prof.dr." Tepperwein povazuje vo svojich knihach cukor a bielu muku za bielych zabijakov a v navode k Royal plus pise ze sa moze pre osladenie napoja pouzit med ale nikdy nie cukor, tak paradox je ten ze az 81 percent Royal plusu tvori cukor!!! (maltodextrin+sacharoza). Maltodextrin (zo 400 g balenia tvori 182 g) je tiez cukor, ziskava sa zo skrobu obilnin, v Europe najma zo psenice a byvava sucastou pripravkov pre sportovcov, kulturistov. A sacharoza (zo 400 g balenia tvori 138,4 g) je repny cukor. Potom nasleduje uz spominany oolong caj 20g. Ostatne zlozky tvoria necelych 60 gramov. A pozrite sa na tie megadavky vitaminu C a B, kolko ho tam je na 100 g a porovnajte si to s celaskonom ci b-komplexom! Ale ake krasne reci a pokec okolo Royal plus najdete v popise. A uz nehovorim o tej cene. Stoji okolo 36 eur ale podla mojich vypoctov by nemal stat viac ako 6 eur a to som ratal do toho ten drahsi oolong caj (10eur/50g, existuje aj za menej). A este dalsia vec - na stranke tupperwein.sk v sekcii Najcastejsie otazky, najdete otazku zaujemcu ohladom toho ci to mozu uzivat aj diabetici a odpoved znela ze ano lebo to obsahuje fruktozu. No lenze ja v zlozeni teda fruktozu nevidim. Pan Tepperwein zije na Tenerife a firma ktora vyraba pripravky sidli v Lichtenstajnsku (zaujimave, tusim ze Kanare a Lichtenstajnsko su danove raje). A co sa tyka jeho titulov prof.dr. tak za ich pouzivanie dostal pokutu. Ze vraj ich ziskal na Akademii duchovnych vied a ziskal aj cenu za ezoteriku. Napisal kopec knih (vacsinou o prekysleni, dalej o hypnoze, zvladani stresu a neviem co este). Nemam nic proti tomu, ze ludia by sa mali stravovat lepsie, zdravsie. Ale uvedene veci dost vyvolavaju cervicka pochybnosti o knihach a pripravoch pana Tepperweina. Bohuzial farmaceuticke firmy ale aj liecitelia, homeopatia atd. tazia zo zdravia ludi.

nextik
5. nov 2013

O prekysleni pocuvam a citam uz dlhsie ale az teraz som tomu zacala davat vacsiu pozornost. Diskusiu som si precitala az po stranu 18 a potom som uz len prebehla ocami - ked budem mat viacej casu povenujem sa aj vsetkym linkom. Vela informacii si tu aj v inych zdrojoch - ci uz knizky alebo internet protireci. Zatial som len na zaciatku a neviem presne co mam dodrzaivat ale snad sa tam dostanem. Kym som citala som si robila poznamky co by som si mala kupit v bio odbchode.
Mam malinke babatko a je strasne pocasie tak dnes sa tam nedostanem ale PH pasiky som si prave objednala a prave chrumem jablka zo zelerom a citronom.
Uzivam MMS (CDS) co je vyborne na odkyslenie organizmu ( uzivam to ale zo zdravotnych dovodov) A po precitani jedneho clanku som prestala pouzivat sprchove geli a bolo to tazke zvyknut si na tuhe mydlo. Vlastne plodova voda ma hodnotu okolo 8 a sprchove gely su vsetky kysle. (Ph neutral nieje 5.5 ako nahovara reklama) a toto je jedno z vyssich PH na trhu. Takze hned ako sa babatko narodi zacneme ho umyvat kyselinou ☹
Musim si ale davat pozor co zjem kedze stale kojim a maly ma len 3 mesiace.
Chcela by som vediet ako sa vam vsetkym dari? ci ste si udrzali vahu dole, a ci je vam po zdravotnej stranke lepsie?
Ja som dala dole 2 kg za 4 dni.
@bambi2

zuzana315
6. nov 2013

@nextik ...uplne na povrchu koze je kysly kozny ochranny plast, ktory je tvoreny potom, mazom a odumretymi bunkami, to znamena, ze pH nasej koze nemoze byt neutralne...kedze je to ochranny plast chrani nas pred vonkajsimi vplyvmi, mikroorganizmami...to len tolko k tomu ph kože🙂
...ja pracujem s LR produktami, velmi sa mi na upravu pH osvedcili nase zasadite mineraly Probalance, ktore mojim zakaznickam pomohli aj pri roznych zdravotnych problemoch. Ale co je najdolezitejsie uprava stravy, pravidelnost v stravovani a pohyb...kazdej mojej zakaznicke upravil stravu nas lekar, ktory spolupracuje s LR podla konkretneho zdravotneho problemu...

nextik
6. nov 2013

@zuzana315 to je velmi zaujmave. kuknem sa na to. dakujem za info.

zuzana315
6. nov 2013

@nextik ...v com s tebou suhlasim je, ze deticky maju pH pokozky ine ako dospely clovek, je naozaj okolo ph neutral, kedze pH plodovej vody je cca 8. Preto su deticky aj viac nachylnejsie na infekcie koze ako dospeli, ktorym sa uz vytvoril spominany kysly kozny ochranny plast.

quiduska752
14. nov 2013

Ahojte 🙂 Odkyselenie je pre telo veľmi dôležité, pretože mierne zásadité PH je pre zdravie najlepšie. Mne osobne najviac vyhovujú očistné čaje. Myslím, že je to najpohodlnejšie 🙂 Čo som čítala tu na nete v rôznych fórach, tak najviac vychvaľovali čaj Matcha. Tak som sa ho rozhodla skúsiť, aj keď nebolo fakt jednoduché ho zohnať. Nakoniec som narazila na stránku matchatea.sk, kde som si čajík zakúpila. Odvtedy ho pijem pravidelne, pretože mi aj veľmi chutí a dokonca mi pomohol schudnúť, čo sa mi fakt hodilo 🙂 Je to vlastne japonský zelený čaj, plný antioxidantov, vitamínov atd. Dôležité je, že môžete pripravovať ako horúci nápoj, tak aj studený 🙂 Je rozpustný vo vode, čím je fakt výživný a vzácny 🙂)) dávam mu 1******** 🙂 🙂 🙂

aaajanka
28. nov 2013

@betus21 urcite vodu!!!!

aaajanka
28. nov 2013

boze babule ja som podla mna tiez prekyslena ale aj chuda to ako si nemozem este ist dole z vahou :( vsetky skoro pisete ze chudnete ☹ netreba zabudat ze cukor nirjr iba v sladkostiach :D aj muka robi svoje nafukuje a vsetko kysnute pecivo je toho strasne vela co nezdrave popapame a aj ked to nevieme na 100 percent stiahnut z jedalnicka urcite treba z casu nacas ocistit telicko :( hladam najrychlejsie riesenie a o tej Paline ci akejto bylinke som uz vela pocula zahajim zrejme kedze aj ide zima cajik pride vhod...