Odoslanie balíka cez GLS - skúsenosti

zdeno525
14. okt 2023

Zdravim vás, máte niekto skúsenosti aká spoločnosť kurierska alebo pošta je najlacnejšia mám brzdové kotúče cca.20kg, rozmer krabice cca. 50 šírka, 50cm dĺžka, výška 20cm,

Je najlacnejšia na takýto balík GLS služba, keďže tam podľa ich web stranky nezávisí cena na váhe, ale iba na rozmeroch ? Má niekto skúsenosti ?

maranco
14. okt 2023

@zdeno525 balík budeš podávať priamo na depe Považské Podhradie 297?

Uvedené ceny platia pri posielaní prostredníctvom výdajných miest GLS Parcel Shop alebo cez Balíkomat. Balík môže mať hmotnosť najviac 15 kg.

zdeno525
autor
14. okt 2023

@maranco nie na web stránke majú že kuriér príde pre balík do 40kg

zdeno525
autor
14. okt 2023
zdeno525
autor
14. okt 2023
maranco
14. okt 2023

@zdeno525 ja som pozeral toto, tak potom si radšej objednať aby prišiel kuriér.

zdeno525
autor
14. okt 2023

@maranco áno, len neviem či to tak je že cena záleží len na rozmere nie na váhe, lebo idem posielat do 20kg až neobjednal a povedia že 30€ doprava 😅 pošta je za 10€

julia_a_romeo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdeno525
autor
14. okt 2023

@julia_a_romeo keď som dal vypocitat na GLS stránke tak váhu nepýtalo vôbec iba že podmienka balík do 40kg

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdeno525
autor
14. okt 2023

@julia_a_romeo aj tak že kuriér od vás prevezme zásielku ? Ja tam vidím že záleží len na rozmeroch

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdeno525
autor
14. okt 2023

@julia_a_romeo on to váži v aute či ako ? Meria ? Či bola správne online vyplnená zásielka ?

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdeno525
autor
14. okt 2023

@julia_a_romeo aha, ale vsak ja za dopravu zaplatim online, vy keď vypĺňate online na GLS pýta od vás aj váhu ?

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdeno525
autor
14. okt 2023

@julia_a_romeo keď píšete že cena závislý od váhy aj v GLS, tak nerozumiem a na stránke neni take nič písané

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdeno525
autor
14. okt 2023

@julia_a_romeo aha 🙂 Ok

ivanaks
15. okt 2023

Ahoj, posielam cez GLS balíky sestre do zahraničia, objednávam cez net, kuriér príde po to ku mne domov. Váhu to po mne nikdy nechcelo a ani ju kuriér nikdy neriešil - keď tak, vidí, že to nesiem a zvládam to (obvykle posielam balíky do 15 kg), potom to vezme do rúk on a podľa mňa už vie odhadnúť, či to je alebo nie je do tých 40 kg...

zdeno525
autor
15. okt 2023

@ivanaks jasné, takze cena závisí od rozmerov nie od váhy podmienka je len že max40kg
A rozmer nejako kontroloval ?

ivanaks
16. okt 2023

Nie, ale nemám dôvod klamať v rozmeroch. Balík vždy vopred odmeram a podľa toho vyberám kategóriu. Opäť si myslím, že ak by som vybrala lacnejší balík a môj by mal väčšie rozmery, kuriér nespadol na hlavu a nevezme mi ho... Ale nikdy mi ho nepremeriaval, ak sa pýtate na to.

zdeno525
autor
16. okt 2023

@ivanaks jasné Ok

adrianadeutschova
22. apr 2024

TÚTO DPOLOCNOST HLS nalikomat NIKDY VIAC‼️‼️‼️Píšem to aj e-shopom, z ktorých objednávam,nech sa im vyhýbajú, keď nechcú nespokojných zákazníkov‼️