Odplienkovanie skoro dvojročného dieťaťa - rady, tipy, návody

akzi
5. jún 2017

Zdravím vás mamičky,
Chcela by som vás poprosiť o nejake dobre rady, tipy, návody ako odplienkovat dieta.
Skúšali sme to uz, ale maly nechce sedieť na nocniku, nemam tiez šancu odsledovať to, kedy ide cikat, nijak to nedáva najavo.
Bude mat o mesiac dva roky.
Dakujem

liz_lemon
5. jún 2017

@akzi je prilis maly, nie je pripraveny
mam 2 deti, a syna som odplienkovala v 2 rokoch 8 mesiacoch, islo to velmi lahko, uplne bez problemovo, naschval som to nechala na neskor, a vyplatilo sa
dceru som oducila v 2,5 roku, tiez bez problemov

zabina27
5. jún 2017

@akzi tiez si myslim podobne ako @liz_lemon , nasho sme odplienkovali ked mal 2r7m, za 1-2 dni, parkrat cvrkol do gati a bolo hotovo, ziadne ze tyzdne pocikavania...
byt tebou, proste pockam, ale ide leto, ak mas kde, nechaj ho holeho behat, na zahrade, na dvore, vsimne si, ze cika, mozno si nieco uvedomi, uvidis, nic za to nedas,
len kup umyvatelne sandalky 😉

akzi
autor
5. jún 2017

Presne to som aj vyskusala, ze som mu nechala iba gatky, bez plienky... prvy den bol hrozný, stále cural.. postupne sa to zlepsovalo... cikal menej často, ale vždy ked cikal tak len tak, nechcel si ist sadnutna nočník, dva krat sa mu podarilo vycikat do nocnika, ale vždy ked som ho v priebehu dna chcela posadiť na nočník, odmietal, a naseledne sa sa pocikal mimo....
A ked mala vždy začal veľmi plakať...
Neviem možno je este skoro, ale chceli sme to skúsiť teraz v lete...

liz_lemon
5. jún 2017

@akzi ked si nechce sadnut, tak ho nenut, lebo to bude velmi tazke ho tam dostat
nechaj to tak, ak ta netlaci skolka, tak ho nechaj
oducit sa da hocikedy, nie iba v lete

janak42
5. jún 2017

náš si tiež nechcel sadnúť, neskôr sme zistili, že nie pre nočník, ale preto že chce cikať postojačky. Tak najprv vonku ku stromom, alebo stĺpom, neskôr aj do nočníka ale len postojačky - skús či nie je Váš podobný typ😉

zabina27
6. jún 2017

nas tiez nocnik nechcel ani vidiet, reval ako tur, skusali sme ho teda davat rovno na wc s redukciou, ale teda niezeby sa hned odplienkoval, to len aby videl, kde sa to robi, plienku nosil stale, ale aspon sa nebal nocnika. skuste, uvidite...

akzi
autor
6. jún 2017

No rozhodla som sa to este nechať tak... asi este nie je pripravený... nočník som nechala v izbe ma ho stále na očiach a ked ideme niečo pozerať tak ho zvyknem posadiť na chvíľu ked mu pustím tv tak sedí...
aj nad tym som rozmýšľala ze mu možno robí problém cikat posediacky 😊
No uvidíme... este chvíľu počkáme a dakujem Vám mamičky, ste ma upokojili 😁