Odporúčate neoprén na plávanie?

ivula7
3. nov 2022

Ahojte odporúčate neoprén na plávanie? Rada plávam a keď nie som v pohybe, býva mi zima vo vode. Už som sa z bazénovej vody aj prechladila na močové, tak sa chcem opýtať, či by mi pomohol neoprén na plávanie a či stačí o hrúbke 1,5 mm - taká krátka kombinéza. Plávanie je moja láska proste a potrebujem to tak na 45 min.... A či sa v tom aj dobre pláva a zároveň ochrániť problematické partie... Ďakujem za dojmy a pojmy 🙂

katarinaba
3. nov 2022

Vobec sa v tom nerozumiem, ale par dni dozadu som prezerala neopreny na Decathlon.sk a pri kazdom je napisane do ako teplej vody je vhodny a na aky cas - skus si pozriet. Je tam aj hrubka neoprenu uvedena.

ivula7
autor
3. nov 2022

@katarinaba áno viem mam tam vyhliadnute ale pýtala som sa na reálne skúsenosti. Snáď sa niekto ozve. Aj tak vďaka za reakciu.

ivula7
autor
3. nov 2022

@katarinaba priamo v decathlone mi hovorili ze stačí 2 mm preto sa pýtam aj na slabší... pokukala som aj recenzie ale tak viac informácií je vždy k dobru

katarinaba
3. nov 2022

@ivula7 ohladom hrubeho by som sa opytala priatela, ale s tenkym nepomozem. Ja by som sa asi riadila informaciami pri predaji. A osobne - ja som zimomravec - urcite by som sla do hrubsieho 🙂
Snad niekto so skusenostou napise.

veselo_neveselo
3. nov 2022

Stacit ti bude aj taky tenky, ale otazne je, ci ta v nom pustia do bazena - to si over skor, nez ho kupis. V bazene je voda tepla, takze cokolvek si das, ta zohreje este viac.

Plavat sa v tom tiez bude inak, ale zvyknes si - neopren viac nadnasa 🙂 A aj na rukach to budes asi citit, no ale to uvidis ked si vyskusas.

ivula7
autor
3. nov 2022

@veselo_neveselo zaujímavý postreh by ma nenapadlo ze by nemuseli pustiť... teda ja chcem len krátku kombinezu a viem ze tie a la potápačský výzor existujú aj normálne plavecké pre sportovcov

ivula7
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivula7
autor
3. nov 2022

@veselo_neveselo Wau tak niečo na tom je predsa len :D čítala som si teda prevádzkový poriadok plavárne a tam sa píše: "Osobám každého veku je z hygienických dôvodov povolený vstup na bazénovú halu a kúpenie iba v plavkách priliehavého typu alebo v bermudových plavkách. V prípade bermudových plaviek dolná časť plaviek musí siahať nad kolená"

rooskoliv
3. nov 2022

chcel som ti napisat to iste, co @veselo_neveselo , ze v neoprene ta plavat nepustia. Co takto sportove plavky? Nemyslim si, ze budu hriat ako neopren, ale mozno koli materialu nebudu tak studit ako bezne plavky.

https://www.decathlon.sk/p/304845-69903_damska-...

ivula7
autor
3. nov 2022

ani v takomto niečom? Veď existujú aj neoprénové plavky a toto nie je od toho ďaleko...

majlo1234
3. nov 2022

Neopren nie je podla mna do obyc bazena dobry napad. Plava sa v kratkom dobre, necitis rozdiel. Tie “neoprenove” plavky budu asi skor lycra, maju ochrannu funkciu, teplotu nedrzia. Ja by som skor odporucala obyc plavky a v bazene plavat. Ak neplavas, hned von a plavky dole