Odvážnemu šťastie praje - skúsenosti

pupavka234
19. nov 2023

Ahojte, hovorí sa, že odvážnemu šťastie praje. Máte nejaké skúsenosti, keď ste v živote urobili odvážny krok a následne ste mali šťastie, aké by ste možno inak nemali? Ďakujem

melanta
19. nov 2023

Áno, učila som sa jazyky a preto mám šťastie robiť prácu, ktorú by človek bez tejto znalosti robiť nemohol. To nie je šťastie. To hovoria leniví ľudia, ktorí nechcú vyjsť zo svojej komfortnej zóny, či už ide o prácu, vzťahy, zdravie, postavu, závislosti, atď. To akože šťastie nie je šťastie. Je to následok toho, že človek vstane a niečo urobí.

pupavka234
autor
19. nov 2023

@melanta áno, samozrejme s tým súhlasím, ja to nevidím tak, ze ked sa cloveku dari, tak mal stastie. Viem, ze vacsina veci v zivote je vydreta a su za tym roky driny. Skor som myslela take mozno jednorazove stastie, co sa da vyslovene nazvat stastim. Napr. ze ma clovek odvahu ist sam na koncert a ma "stastie" stretnut tam osobu ktora tiez isla sama, skamaratia sa a su najlepsie kamaratky na cely zivot... nieco v tom zmysle som myslela

13uzivatelka11
19. nov 2023

@melanta tak to zrovna odvážne nie je, začať sa učiť jazyky 😀 to je už hlavne o tvojej šikovnosti..

Ja som napríklad išla na predĺžený víkend do prahy s človekom, ktorého som poznala iba z internetu, potom som sa presťahovala za ním z malého mesta do Bratislavy a teraz tu spolu s malým pozeráme rozprávku. A to som predtým skoro s nikým z internetu nešla ani len na stretko par km od bytu.. Kebyže vtedy za ním nejdem, asi by som sedela stále v tom zapadakove nešťastná..

zuzanka.zuzu
19. nov 2023

joooj ja som navyvadzala toľko hlúposti, že ozaj so šťastím som tu ešte živá a zdravá 🙈 chápem že si to myslela inak, ale za šťastie považujem skôr svoju odvahu než zdravý rozum 🙊

melanta
19. nov 2023

@13uzivatelka11 vieš koľko ľudí mi povie, aké mám šťastie, že málo robím a veľa zarobím? Pretože väčšina ľudí to považuje za šťastie.

13uzivatelka11
19. nov 2023

@melanta áno jasne, šťastie určite v tomto máš, ale tak nebolo to tým, že si urobila odvážny krok, napríklad odsťahovať sa do iného štátu, ale proste o tom ze si zrejme šikovná

vevesh
19. nov 2023

@pupavka234 odvaha je ist do rizika a uspech je v tomto riziku mat stastie- a ano, zariskovala som v niektorych veciach- niekedy to klaplo, inokedy nie. Napriklad ist na skusku nenaucena, ist na studijny pobyt bez ubytovania a bez penazi, ist na trajekt bez vopred zakupeneho listka, ist sama do zahranicia atd. Kazdy ma tu pomyslenu latku rizika inde, ale so skusenosti, ti ktori neriskuju v zivote nic, "nemaju stastie" (to tvrdia dane osoby same o sebe...)

karolinakr
19. nov 2023

predposratí ĺudia su out

nikoletta1712
19. nov 2023

@13uzivatelka11 A toto je podľa teba odvážne?Ísť s cudzím človekom na víkend niekam?Hmmm, zaujímavé…

domiklik
19. nov 2023

@pupavka234 po 2 mesiacoch chodenia sme si zobrali spoločnú hypotéku na byt, ze my žiadne podnájmy platiť nikomu nebudeme 😃 a ak to nevyjde, tak to bude aspoň super investícia

lucyluska
19. nov 2023

@pupavka234 išla som do zahraničia a po 13 r sa vratila s dobrými skúsenosťami. Pracu som si hľadala do vtedy kým som si nepovedala, že sa tam budem tešiť začať. Veľa pohovorov prešlo, nedala som sa znegovať. Ďakovala za každú príležitosť 🌟 mám 4.000 v hrubom a ešte som si povedala že idem investovať, tak som kúpila firemné akcie a zatiaľ sme v pluse 10.000 e počas 6 mesiacov... odmietam žiť v strachu 🙏🙋🏼‍♀️

mladena
20. nov 2023

@pupavka234 No zrovna toto čo píšeš sa mi stalo, že som išla sama na diskotéku a zoznámila sa s chalanom čo sme tak trochu spolu chodili a zoznámil ma so svojou partiou a ja ich s mojou kamoškou a stretávali sme sa vonku v takej inej časti mesta než "u nás" boli to dobré časy, a tiež som odišla z výšky pritom som sa neučila zle a tiež som odišla z práce aj keď ďalšia ešte vôbec nebola istá ale dobre to dopadlo, ale človek často robí aj veci ktoré ľutuje takže nedá sa to podľa mňa zovšeobecniť že by odvážnemu šťastie "vždy" prialo

tundra
21. nov 2023

@pupavka234 cestoval som 1000 km na vyberove konanie a zobrali ma😁.Za 2 dni 2000km autom a potom rano do roboty🤪.Oplatilo sa✨️.