To si naozaj môže človek postaviť šťastie na úkor iných?

21. jún 2023

Zivot to nejak zariadil. Kazdy zije ako vie a to co vie. Ale pride moment ze si uvedomite ze nie ste stastna a viete co by vas stastnou urobilo. No samozrejme ako to v zivote byva ma to hacik. A to ten ze na ukor vasho stastia urobite nestatnymi mnoho ludi. Na tomto sa da postavit naozaj vlastne stastie ? To ma byt clovek taky sebecky a bezohladny a ist si za tym svojim ? Zivot je svina nevrati sa mu to potom vsetko este vo vacsej miere trapenia ? Proste len tak ublizit ludom na ktorych vam zalezi len preto ze JA JA JA ?

stanulienkat
21. jún 2023

Nie každý má toľko slušnosti a charakteru. Bohužiaľ. Na takýchto ľudí platí len veľmi zle dopadnúť, aby si človek uvedomil, co je v živote dôležité.

deti95060810
21. jún 2023

autorka, píšeš dosť nekonkrétne.... len takú úvahu. 😉

svetlonos
21. jún 2023

Chystas sa opustit muza alebo opustil on teba?

otazka1
21. jún 2023

Skôr má ženatého milenca

osky
21. jún 2023

No....treba budovat svoje stastie tak,aby som tym neranila ostatnych.
Nemyslim teraz-nechcem chodit so svokrou na vylety...to nie je pre svokru dolezite.
Ale take Fakt sebecke uvazenia,ktore poznacia zivot blizkych ludi fakt rapidne..
Napr.
V nasom.okoli je taka zena....
Ked boli deti male,nasla si mladsieho, muza opustila.
Deti tym hrozne trpeli,rodicia i cela rodina...
S tym novym mala potom dalsie dieta..
Cely cas vesala fotky a kazdy prd na socialne siete...
Po case co myslis?
Nasla si ineho,opustila priatela aj nove dieta,nasla si ineho,znova vsetko vesala na socialne siete...
Rozbila 2 svoje a celu povodnu/rodicovsku/ rodinu..
Vsetci su na prasky z nej,hanbia Sa za nu..
Ale ona je ocividne ultra stastna...
A nedochadza jej....

autor
21. jún 2023

@svetlonos nie nie vobec nie len uvazujem lebo to okolo seba vidim aki su ludia a ze nehladia na pocity inych

autor
21. jún 2023

@otazka1 ani to nie nemam ziadneho milenca ☺️

autor
21. jún 2023

@deti95060810 aj to mala byt taka uvaha ze co nato hovorite. Nech uz si kazdy z toho vytiahne hocijaky priklad coho by sa to mohlo tykat. Je vela takych veci. V rodine v manzelstve v praci v kamaratstve co ja viem

autor
21. jún 2023

@osky no to je fakt hrozne smutny priklad. Ved to ze aj taketo sa stava a tej zene nikdy nedoslo co vsetko narobila ? Fakt si vie zit tak spokojne akoby nic ?

osky
21. jún 2023

No.....uziva si to naplno.
Prezentuje Sa ako najstastnejsia a najuzasnejsia pod slnkom.
Mne pride,ze Sa na nieco hra.
Nie je vyzreta,mozno sama nevie co chce.
Ci je ozaj vo svojom vnutri spokojna,to vie len ona.

ckocka
21. jún 2023

Neodmietla som povýšenie v práci, hoci viem že si na to miesto myslel aj niekto iný. Ja som bola šťastná, tá druhá osoba asi podstatne menej. A podobných vecí v mojom (aj vašom) živote bude pomerne dosť. Žiť tak aby som nikdy nikoho neranila, a pritom úplne nepotlačila svoje potreby a svoju osobnosť nepovažujem za možné.

pralinka25
21. jún 2023

tato tema tu uz pred casom bola.

katulkagajdos
19. nov 2023

Mám skúsenosti, ze ti, čo idu cez mŕtvoly, sa majú najlepšie, lebo je taká doba. A paradoxne ich správanie vadí okoliu, nie im samým. Ako jasne, že nemáš byt submisívny trtko, čo si nechá skákať po hlave, ale pokial sama cítiš, že Ti je to proti srsti , a napriek tomu sklznes na takú cestu vnútorne sa ajtak budeš cítiť na prd.