Okradli ma na Marketplace

maximiliandzvonik
12. júl 2023

Čo mám robiť keď ma dakto okradol na Facebook Marketinplace, najprv chcela 35 a keď sme ich zaslali tak chcela ďalších 10 eur a aj keď tých sme zaslali tak prestala písať a odpovedať na moje správy, čiže má asi okradla(a není to tým že nieje aktívna lebo keď sa jej spýtam na dačo iné ako že či chce adresu, či to vôbec pošle tak odpovie palcom hore a vidím že je aktívna) ale ešte počkám, chcem iba vedieť že čo mám robiť.

liz_lemon
12. júl 2023

poucit sa do buducna

simona20201309
12. júl 2023

@maximiliandzvonik zajtra si zavolaj do svojej banky a spisete reklamaciu. Peniaze ti vrátia, ale aj tak to stojí 10e. Stojí to za to. Tak prídeš len o 10e, namiesto 45e
A určite si daj nabudúce pozor. Pýtaj viac foto, opýtaj sa ci je možný osobný odber, takto rýchlo odhališ podvodnika

kitycat
12. júl 2023

@simona20201309 no mne sa zda, ze prijemca penazi musi s vratenim suhlasit

simona20201309
12. júl 2023

@kitycat myslím ze nie. Nahlasi to ako storno, alebo podvod... nepamätám si presne, ale nemusí príjemca suhlasit

maranco
12. júl 2023

@simona20201309 banka nemôže sama od seba zobrať peniaze z účtu, banka vyzve príjemcu aby vrátil peniaze, ak do 7 kalendárnych dní ich dobrovoľne nevráti banka postupuje podľa https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...
autor sa môže obrátiť aj na políciu a budú to riešiť ako priestupok proti majetku