Okuliare z obchodu

12. jan 2022

Ahojte,mam rovnake dioptrie na oboch ociach a lekar mi povedal,ze kludne z obchodu si mam kupit,nemusim v optike.Noviete mi poradit,kde tak najlepsie,v akom obchode?

oktoberka
12. jan 2022

Všetky jednorazovky-hotove okuliare z obchodu,sú robené sériovo,bez centracie a nie je tam optický kvalitné sklo. Preto sú jednorazovky-na jednorazové, príležitostne použitie,keď stratíme,kým si dáme urobiť nové.
A zodpovedá tomu aj cena.
Kdekoľvek kúpiš,kvalita tých "skiel"je to isté.
Čiže na pár minút do dňa ok,na dlhšie,radšej optiku.
Neverím,že očný lekár môže toto povedať. Aspoň fundovany odborník nie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oktoberka
12. jan 2022

@viestta no,kto vie. Už som od lekárov počula kadečo,čiže nakoniec to aj u očiara môže byť takto

tncka
12. jan 2022

Ono je to dobre v obchode kupit ako plan B,pripadne ako nudzove riesenie ked nemas 100-500e na nove.a poriadne. Ale ak mas v plane ich denne pouzivat zvazila by som optiku.

autor
12. jan 2022

@oktoberka
@viestta bolo mi povedane,ze nepotrbujem multifokalne ani ziadne ine skla a ze okuliare z drogerky mi postacia v mojom pripade.

oktoberka
12. jan 2022

Potrebuješ okuliare na čítanie?plusky?
Keď s nimi začínaš,tak zrejmá vysoké dioptrie mať nebudeš. Čiže nemusíš mať multifokalne,načo aj-zatial.
Ale tak,či tak potrebuješ mať kvalitné sklo,po optickej stránke a vycentrivane.
V drogérie,či cinak,či Ali je iba zmes plastových fliaš,pochybnej kvality. Na chvíľu ok,dlhodobo uvidíš neskôr výsledok.
A k tomu lekárovi už nechoď,nájdi si iného.

autor
12. jan 2022

@oktoberka slabe dioptrie mam okuliare len nacitanie plusky,presne a rovnake

oktoberka
12. jan 2022

Nemáš silné,čiže určite len sem tam budeš nosiť. No zväz si sama.

autor
12. jan 2022

@oktoberka Dik,no vcelkusom ostala zarazena...Je to fundovany odbornik.Okej,tak uvazim.🙂