Opel astra. Napíšte ako ste spokojní, keď ho máte

anavila
9. mar 2009

ahojte..chystame sa kupit toto auto, ojzadene a hladam rozne nazory... kto ho ma, ci je s nim spokojny a pod... prosim napsite mi, aj ked ho nemate prave vy, ale vasi znami..dakujem

aponchie
11. mar 2009

skoda neni Opel a jestli je neco pozinkovaneho nemuze to hnit 😉 leda ,ze je otlucena a spatne opravena a kasle se na to to potom mozne je jinak svevolne ne

aponchie
11. mar 2009

btw ja jsem videla shnileho Saaba a Volvo 😀

zabka78
11. mar 2009

Ople celkovo vzdy hrdzaveli...spracovanie plechov nie je dobre

aponchie
11. mar 2009

eleonora :vy mate rocnik 98?mozne je to,ze nebylo pozinkovane 😉 pac v roce 98/99se zacala vyrabet modelova rada 99,ktera je cela pozinkovana a tudiz nemuze svevolne jen tak hnit 😀

zabka78
11. mar 2009

aponchie - preto odporucav WV Golf...jazdne vlastnosti super, kvalita super!

aponchie
11. mar 2009

ale jeste jsi nenapsala ty konkretni veci dle kterych argumentujes 😎 ja doporucuju BMW rady 7 nebo M6

eleonora
11. mar 2009

apon ja sem nepsala ze mame opla(manzel je automechanik a tuhle znacku by si nikdy nekoupil) mel ji znamej a byl rad ze se ji zbavil a preskocil na forda jako my. Jinak sem mela na mysli ten starsi typ

aponchie
11. mar 2009

starsi typ do roku 98 pod oznacenim F nemelo celopozinkovanou karoserii a proto mohli hnit,ale od toku99se vyrabi rada G s celopozinkem a ta je super ,ale to tvuj manzel musi vedet ne? 😎

Ford=Mord 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
11. mar 2009

jinak holkam co chteji Opel doporucuji misto damskeho chatu sekci opelastra.cz kde je technicka podpora poradna atdatd kde se muzou zeptat na vsecko priznivcu Opelu a docist se i o negativech 😎

zabka78
11. mar 2009

aponchie- BMW je luxusne ovozitko, ale je nutne za nim tahat cisternu s palivom...zozere aj travu pri ceste 😀
Uz ked sa bavime o luxusnych autach, tak odporucam kupit VW Passat 4 Motion alebo Audi A6 TDI, ktorych spotreba 2 x nasobne nizsia od BMW a aj kvalitou a dizajnom sa im vyrovnaju.
Aponche, Anavila rozmysla o ojazdenom aute a predpokladam, ze nie je ochotna investovat do BMW alebo niecoho podobneho....to je pre fanatikov...ostava jej ford alebo oplel.
Ich vyhoda? Nekradnu sa! 😉

aponchie
11. mar 2009

to me nevadi ja to snesu jednou za mesic ho vyvencim 😀 😀
audi bych brala uz jen A8
a BMW mam vyzkousene za ty roky hodne a proste ho vzdycky budu milovat uz jen pro ten vzhled zraloka a u A8 led svetla a u jineho auticka miluju kdyz jedes 200km v hod se na tebe ta kocicka zacne mracit ..hadej co je to za auto? 😀 😀 😀 ale na nej nemam zatim

ted se bavim s klukama na astre a rikaji,ze astra F se v roce 92-94 vyrabela v polsku a nebyla pozink tudiz fakt hnila,ale nepredpokladam,ze si koupi rocnik pod 99 to je uz nema cenu dneska koupis slusne astry (ja mam zkusenost jen s combi verzi teda) ve velmi solidni vybave pozink do 100tis uplne s prehledem a celkem mlade rocniky

zabka78
11. mar 2009

Opel je v nemecku menej uznavane auto a vycsinou si ho tam kupuje nizsia spodna vrstve a tomu zodpoveda cena a kvalita.
Preco VW Golf? Drzi si dlhodobo cenu, kvalitu, bezpecnost, dostatok nahradnych dielov, dostupnost servisov, bezkonkurencne motory...porozpravaj sa s niekym kto ma toto auto, nech hodi kritiku. Tie auta prosto pocuvaju 😀 😉

mirko
11. mar 2009

ahojte, my mame opel astra combi, naftak, rok 01-myslim, ----------sme s nim nadmieru spokojny, , priestranne, velky kufor, 4 airbagy ,a slape ako hodinky...

zabka78
11. mar 2009

aponchie - ak sa bavime o vzhlade a krase, co tak Bugatti Veyron...jeho cena je 40 000 000,- a vykon 900-1000 PS 😉 ?
Nemozes pozerat iba na krasu a cacky, ale dolezita je kvalita, spotreba a bezpecnost.
Astram combikom hniju hlavne piate dvere a zadne lemy blatnikov 😉

zabka78
11. mar 2009

mirko - do kedy? 😀

mirko
11. mar 2009

zabka78, tak dufam ze dost dlho

zabka78
11. mar 2009

mirko - nech vam dobre sluzi a nech nehrdzavie 😀 😉

aponchie
11. mar 2009

zabka to same co pises muzu napsat o Opelu a bude to take pravda 😎 ja mam sousedku co ma golfa v kombiku a je spokojena uplne stejne jako ja 😉 zadne namitky zadne vytky naprosto stejne a je logicke,ze kazdej bude doporucovat svoje auto,ale nechapu proc doporucujes WV kdyz se pta na Opela 😀

mirko mame 2TDI a slape cele roky jak nic..plna palba vybava ,kufr co do nej das naprosto vse a navic vypada elegantne..nicmene se koukam co jezdi asi nejvic na cestach a to jsou Skody Opely Fordy a WV takze na tom ani jeden nebude tak spatne a je to hlavne o udrzbe na kazde znacce muzes narazit na spatnej kus,ale to i u drahejch znacek a mezi nama kamarad ma Forda combi a imrvere neco opravuje posledne spojku za 10tacu 😀 jinak u nas za cele roky pyl.filtr coz je samozrejmost gumicky na sterace,cisteni oleje a generalni prohlidka v servisu plus u znameho na STK a pohoda 😎

aponchie
11. mar 2009

zabko kdo rikal,ze pozeram jen na design? 😎 ale ja neznam nikoho komu to hnije a ,ze jich znam hodne 😅
btw ford focus prvni generace taky nebyl pozink 😉 a koncim protoze nekomu kdo to auto nema to proste nevymluvim 😀 😀 😀

zabka78
11. mar 2009

Som optimistka a verim, ze nova nastupkyna Vectri, teda Insignia bude konecne z vydarenejsej rady 😎

zabka78
11. mar 2009

aponchie - stare BMW by som si nekupila nikdy...ak BMW, tak jedine funglac a z trojkovej rady 😎
Nemam rada velke monstra...
Inak k tomu designu - BMW rady 7 je zastarale vyzorom... ☹

mirko
11. mar 2009

my sme predtym mali fiat palio weekend, muz ked ho doniesol z nemecka, pocula som dobre ze nie z druhej dediny, prisiel s odtrhnutym vyfukom v noci o jedenastej.odpadol mu niekde pred zilinou a isiel tak az do martina .....no dovidenia ten rachot, ale ked sme ho dali spravit, tiez dobre auticko.....teraz ho ma svokor a tiez si nestazuje..

zabka78, no dufam ze sa nam nerozpadne, inak ho vraciam spat majitelovi-kamaratovi, som mu povedala ze ak sa na nom nieco pokazi a podobne veci ze chcem od neho naspat peniaze a nech si ho berie 😀

aponchie aj my mame 2TDI strieborne, no super vozenie, ja na nom teda nejazdim, no ale ked niekde ideme tak si tu jazdu vychutnavam.....

emogeon
11. mar 2009

opel je kazovy ten by som nechcela a pomaly krachuju kde sa potom budu suciastky predavat 😨

noo a VW golf to je nieco, uzasne spolahlive auticko 😉

konoupek
12. mar 2009

no ale trošku jiná cenová relace myslím že 😕

skurinka
12. mar 2009

vsechny oply se vyrabi v polsku pac nemusi platit tolik zamestnance.
jo a nas kamos dela v autovyrobe Rüsesheim a tak nam vykladal jak se ty auta vyrabeji.no proste kdyz nekdo tam neda soucastku tak se nic nedeje a jdeme dal.opel v zivote nikdy.vzdyt opel krachuje a kde budete shanet soucastky?bydlim v nemecku tak o tom tady porad discutuji

zajo79
12. mar 2009

xixi... a myslite si ze peugeoty sa robia inak? nesedi im kvalita,tak upravia tabulky, aby to sedelo 😀

petka015
12. mar 2009

ahojte moj manzel robi s autami a tiez opel, VW a skoda su auta najviac kradnute. najlepsie a spolahlive su toyota nissan mazda mitschubichi. tod moj nazor 😝 🙂

mahulienka
23. mar 2009

ahojte dievcata.uz dlhsie robime s autami a zda sa podla vasej diskusie ze nemate vyskusane ine auto.ja konkretne znacku opel nemusim.ale z radu oplov su aj vinimky 🙂 ople su dost kazove.my mame vw dislovy a nemenila by som ya nic na svete.je to rok 2001 a este sme donho okrem vymeny olejov,filtrov a rozvodov co sa musi menit nic ine nemuseli.ked si vyberate auto tak si skuste vybrat podla rebricku najlepsich aut.davaju to na auto moto.SUPERB SOM ESTE ZHNITY NEVIDELA ZABKA!!!!!!!!!!!!Ma pozinkovane plechy ktore su odolne korozii.TIE AUTA SA UY TAK VYRABALI 😉 😉 😉 tak sa skuste povozit aj v inom AUTE!!!!! 🙂 🙂 🙂

emogeon
23. mar 2009

mahulienka ako si na to prisla ze nemame vyskusane ine auticko ? 😨

dnada
23. mar 2009

ahojky,tak sem to tu nepročetla sice celé,ale názor a zkušenosti přidám. Na Opla nedám dopustit,mám už 3tího a jsem spokojená. Ono záleží hodně na výběru kubatury a roku atd. JInak ano nemoc oplů a nejen oplů je kastle,hlavně kufr nebo páté dveře u hatchbecku.Mluvím tu o starších autech ne jako mahulienka o nových autech(jinak je jasný že superb nemůže být shnilý když se vyrábí pár let 😀 😀😀) Měla sem Opla kadeta hatchbeck 1.8i r.v. 1986,pak sem měla Daewoo espero 1.8i (to má podvozek i motor z opla)r.v.1996 a teď mám Opel vectra hatchbeck 2litra r.v. 1990 . Jinak sem měla taky ameriku Chryslera New Yorkra v automatu,úžasný auto🙂 JInak co člověk(mechanik,prodejce) to jiný názor.Každý člověk má zkušenosti s něčím jiným a každý člověk preferuje něco jiného.Mě se třeba líbí BMW(ty nové)ale uvnitř to jsou auta pro trpaslíky(do 160cm)vyšší člověk tam neví co s nohama(u spolujezdce) a k řidiči se taky těžko nasouká.Já mám ráda auta prostorná jak ve předu tak v kufru 😉

A když odpovím na úvodní otázku. Astra je dobré auto,ale nebrat 1.6(starší výroby) poruchové motory(elektrika) moc se nepovedli. JInak 1.8 jsou nejlepší oplácké motory,už sem viděla nejto i Půl milionu km na tento motor 😉

a součástky na jakékoli auto není problém sehnat 🙂 I na ameriku sem sehnala spoustu dílů snadno a levněji než na škodovku nebo japonce.pokud se pořád budeme bavit o ojetinách a ne nových autech.
A nehledě na to,že v době krize krachuje mnohem více podniků,nejen automobilky.

A nakonec napíšu že nejkrásnější je AUDI TT 😀 A insignia se taky povedla,jen čas ukáže,jak bude spolehlivá 😉