Opel Zafira

21
3. aug 2017

Pekný deň, netuším, či som mala dať do tejto kategórie túto tému, ale už dlho zháňame väčšie auto, deti sa totiž vzadu tisnú a chceme,aby malo konečne aj klímu. Náš rozpočet je podpriemerný... Nedávno sme obzreli aj Opel Zafiru r.2001. Kto mi vie povedať nejaký objektívny alebo aj subjektívny názor na toto auto? Máte s ním nejakú skúsenosť? Alebo čo konkrétne pozerať? Napíšem rovno, že tak do 2500€... Ďakujem moooooc za rady.

21
autor
3. aug 2017

Možno by sme zohnali ešte nejakých 1000€🙂😀

janka0276
3. aug 2017

@21 my ho máme , ja som s ním spokojná, je priestranne, my máme 7 miestne, máme rok v.2008

janka0276
3. aug 2017

myslím že ten starší ročník kúpiš aj za takú sumu ako máš, my to naše ideme predávať rodičom, lebo ideme kupovať nové a im ho predávame za 3000€

21
autor
3. aug 2017

@janka0276 konkrétne, to čo sme našli, sa predáva za 1600€

anicka245
3. aug 2017

Ahoj, my mame r.2002 ale je to ta ista edicia, my sme max spokojní, auto sme kupovali po druhom majitelovi a prvy bol z nemecka, mame ho uz asi 4 roky, je 7-miestne, cize aj ked maju z rodiny novsie auta, ked sa ide na vylet ideme jednym a pomestime sa. Tie dve sedacky vzadu sa daju potom zlozit a mas velky kufor. Ja ti neporadim nejake technicke veci, ale cisto moj zensky nazor je, ze je to super auto a v pomere kvalita-cena sme si asi lepsie nemohli vybrat. Predtym sme mali tiez Opel-Astru combi a s tym sme tiez boli velmi spokojni.. zalezi od koho kupujete, po kolkom majitelovi, co tam bolo menene,najlepšie dat prezriet nejakemu technikovi, aby sa vam nekazila.

dai
3. aug 2017

@21 ahoj. ja som kupila tento rok - ale teda novu - ja som nenormalne spokojna - mame tiez 7miestne... ti rovno napisem ze druhe auto mame luxusne ale toto ma take vychytavky ze radsej chodim na nom😉
neviem zial posudit 2001 rocnik - ale rozmery asi bude mat podobne ako to moje a tie su dostacujuce - aj bez posledneho radu sa podla mna 5 ludi zmesti do auta, aj v 7miestnej verzii je ok - aj ked teda uz vela nenabalis ...

anicka245
3. aug 2017

My sme pred 4rokmi kupili za 3500 ale vo vazne dobrom stave.

janka0276
3. aug 2017

aj spotreba je celkom slušná na ňom, my máme diesel

21
autor
3. aug 2017

@anicka245 ďakujem krásne, veď to, niekedy môže človek natrafiť na dobrý kus a niekedy nie. Raz sme kupovali auto po známom a tak sa kaziloooo...

anicka245
3. aug 2017

@janka0276 aj my diesel 🙂 spotrebu mame 6,6 😁

meiwe
3. aug 2017

Moje ma niake muchy, ale inak na to ze to je skoro 10 rocne auto je super. Doteraz za 7rokov co ho mame sme do neho vrazili cc 3tis ale to ratam aj s gumami .

21
autor
3. aug 2017

@janka0276 to, čo sme si vyhliadli, je benzín plyn. Lenže tiež nie sme odborne zdatní..

janka0276
3. aug 2017

@dai tie staršie sú priestrannejšie vo vnútri a vyššie , kamarátka boli pozerať nové , chceli kúpiť, no len jej nevyhovovalo že sú nižšie, dokonca naše rok 2008 je o niečo nižšie ako ročník 2001.

janka0276
3. aug 2017

@21
Dajte si ho radšej niekomu pozrieť po motorickej stránke, lebo tie prerábky na plyn vraj hrozne ničia motory , je vraj iné ked je auto od nova na plyn ako ked sa prerába . Znižuje to vraj výkon a preto ani neodporúčajú na slabšie motory dávať plyn. ale tiež nie som odborník, len som o tom čítala a známa mi hovorila že ked chceli dať prerobiť koli spotrebe, tak im to mechanik neodporúčal

dai
3. aug 2017

@janka0276 to neviem posudit - nam rozmerovo staci a hovorim ze tie vychytavocky typu automaticky tempomat, svetlomety, kontrola tlaku pneumatik, citanie znaciek a automaticke napojenie na policiu v pripade nehody... a dalsie standarty - ja som mala predtym velke starsie auto ale teda toto si fakt uzivam😉

hettinka
3. aug 2017

manžel je opel-maniak a povedal, že v kombinácii benzín+plyn zaberie nádrž viac priestoru na úkor batožinového priestoru. Ak benzín, tak s obsahom motor 1,8, alebo diesel 1,í (ale to by bo,o náročnejšie na údržbu)
A vraví mi, že by bral radšej novší typ (Zafira B), vyrobenú po roku 2005. Mne osobne ako žene sa táto páčila veľmi aj dizajnovo. Oproti tomu najnovšia Zafira sa mi zasa nepáči vôbec.

michaelkanr
3. aug 2017

kolko ma najazdenych km? v akom je stave? lebo len znacka, to je slaby udaj na posudenie.
ja osobne by som do tak stareho auta nesla, to moze milion veci vyskocit, jedine ak od znameho, ze by som vedela ze je servisovane a fakt v dobrom stave (aj ked to je relativne vzhladom na vek).
my mame novu zafiru, som s nou celkom spokojna, aj ked par much ma.
muz mal aj volakedy davno zafiru z 2001, v autopozicovni, bolo fajn.
nuz ale pri aute z r 2001 musis byt pripravena na vsetko, odist moze hocico.

21
autor
3. aug 2017

Jasné, veď práve, keby niečo odišlo rýchlo po kúpe, bolo by to pre nás dosť nevhodné..

anjelic
3. aug 2017

@21 manžel po ňom poškuľoval a jediné odporúčanie od neho je: Nekupuj s motorom Diesel 2,2 TDI - majú časté poruchy motora. Iná kubatúra nie je až tak zlá a benzín tiež. Ale tieto typy motorov majú zlú povesť, žiaľ. Ale na plyn by sa nedal nahovoriť ani za nič - každoročné kontroly, údržba, skoro žiadna úspora, riziko. Ostatné sa dá obhliadnúť na mieste a podľa toho sa rozhodnúť.

21
autor
3. aug 2017

@anjelic hm, ďakujem