Omylom som oprala aj pampersku, ako sa toho zbaviť v práčke?

maj98
17. sep 2019

Nemáte náhodou skúsenosť, prípadne radu ak sa aj vám stalo ked ste si nevšimli že ste hodili do práčky s oblečením aj pampersku? Cela práčka vrátane oblečenia sú pokryté takými krystalikmi a neviem ako sa toho zbaviť

dskjhfdlkdjhl
17. sep 2019

@maj98 nemam skusenost, ale na cistenie pracky su prostriedky (aj v DM maju), takze pracku by som vycistila podla navodu na takomto pripravku. Co sa oblecenia tyka, tak by som to nechala par hodin napr. vo vani odmocit-v teplej vode a potom skusila vyprat. Ale skusenost nemam, len pisem, co by som asi urobila ja.

januska20
17. sep 2019

@maj98 ak máš sušičku ,tak tá ti pomôže .. ak nie,nechaj šaty vyschnúť,vypráš ich,odstráň to ako to najviac pôjde a daj znova prať.

0hena0
17. sep 2019

@maj98 na najvyssi stupen dat prat staru handru, plachtu. A sodu bikarbonu nasypat.

veronikaszabova
17. sep 2019

Do pracky daj 2 tabletky na umyvanie riadu a spusti nejaky program na 60'

maj98
autor
18. sep 2019

Tak nakoniec to nebola až taká tragédia ako to vyzeralo keď to bolo všetko mokré. Práčku som pustila na najvyšší program s kyselinou citronovou a octom a je ako nová a čo sa týka siat stačilo len vyprasit ešte mokré a nechať uschnut. Všetko z nich poopadavalo chvalabohu 🙈 ďakujem vám baby za rady 😘