• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Orchidea. Ako sa o ňu starať?

16. júna 2017 
boli suche odumrete teraz ide par novych ale neviem či to prežije
2. jún 2016 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@orakula prosím pošli fotku..
2. jún 2016 o 21:11  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v októbri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu su fotky,a korene som teraz nepozerala
3. jún 2016 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@orakula ona je presadena? nevidím ani jeden zdravý korienok..odstrán posledné 2 listy..spodok obtoc handričkou a denne ju macaj do vody..udrzuj ju stále vlhkú až kým neuvidis, že sa tlačia zdravé mladé korienky...rastlinu nepolievaj..ak budú korienky dlhé cca 2 cm..vyberieš rastlinku von..vymenis korí a zasadim ju hlbšie ,aby boli nové korienky pod kôrou..ona si uz potom vytvory koreňový system..preto ju máš zvednutu lebo nemá cez čo prijímať vodu..veľa stastia
3. jún 2016 o 17:36  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v októbri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim vas, poprosila by som radu. Dostala som orchideu, je modra. Je to vsak phalaenopsis takze viem ze je nafarbena. Neviete mi poradit cim a ako ju zafarbit? Velmi sa mi paci a rada by som ju modru nechala. A este mam jednu otazku. Mam orchideu, tiez phalaenopsis ktora ma uplne zvednute a take akovy pokrcene listy. Co s nou mam urobit? Je smedna, ci naopak? Polievam vsetkych 6 rovnako. Ponaram ich a potom nechavam odtiect. Poradite mi? Dakujem. A este tej zvednutej ide teraz aj novy list...
21. aug 2016 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A toto je ta "smutna"
21. aug 2016 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cleioleti na farbenie sa pouziva potravinarske farbivo do,ktoreho sa namaca,druhej orchideji v ramci listov uz nepomozes ale nove budu uz krasne a pevne, zrejme casto namacas,niektore to znasaju niektore nie
22. aug 2016 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem za odpoved :wink:
23. aug 2016 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, ci sa da zachranit este tato orchidea. Mam ju tri roky, dostala som ju ked sa mi narodil syncek a nechcela by som o nu prist. Netusim co sa stalo, ale vsetky listy su mäkke, zvädnute a korene odhnite:confused: mozem jej esre nejako pomoct?
3. sep 2016 o 07:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana2209 jasne nic hrozne sa nedeje vybrat odstrihat zhnite korene,zasadit,stava sa to casto,starym listom uz nepomozes ale nove budu opät krasne pevne,hlavne casto nepolievat,nenamacat :wink:
3. sep 2016 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saska.t dakujem, idem hned nato. Snad jej pomozem:relaxed:
3. sep 2016 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saska.t este mam jednu otazocku. Vybrala som orchideu zo zeminy a vsetky korene boli uz zhnite, akurat jeden bol zeleny aj ked zvrchu uz trochu hnil. Tak som ho nechala a zasypala som tie vzdusne korene, moze sa to?
3. sep 2016 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana2209 plne korene aj ked su hnede su stale zije korene, strihaju sa len prazdne korene, ale orchideji staci naozaj malo na prezitie, takze by to malo byt v poriadku a ano mozes zasypat aj vzdusne, pusti si nove korene
4. sep 2016 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte pestovateľky......máme približne 5 orchidey a zrazu sa nám na kvetoch všetkých objavila plieseň....začne od stonky ktorá drží lupene kvetu a postupne sa rozšíri na celý kvet.......viete mi poradiť z čoho sa tá pliaga mohla vytvoriť a ako s ňou bojovať? Ďakujem za každú radu
21. okt 2016 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemohla by to byt nahodou prilisna vlhkost vzduchu v miestnosti?ale to asi nie,lebo by to napadlo aj listy a zeminu. Ja si skor myslim,ze by to mohol byt neaky skodca a vy si zle vysvetlujete prvotne priznaky,tu zrejme o plesen nepojde,je to neaky skodca... :frowning2:
14. nov 2016 o 03:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tereniz a viete prosím o nejakých prípravkoch proti škodcom na orchideách?
14. nov 2016 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.pluska.sk/izahradkar/izbove-rastliny/skodce-choroby/spoznajte-skodcov-choroby-orchidei.html
tak to mozno nebudu ani skodcovia ale skor ochorenie,skuste pozriet ten link
14. nov 2016 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poprosil o radu orchidea mi odkvitla a začali jej vládnuť listy a jeden uz zltne.
1. feb o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pozorne sledujem všetky vaše rady, lebo aj ja sa trápim s mojimi orchideami. Bývam v panelovom dome so suchým vzduchom (35%) najme teraz v zime. Už mám len dve, z toho jednu už zachraňujem, lebo má mäkké listy. Odstránila som všetky zhnité korene, omotala vlhkou handričkou - budem vlhčiť a čakať či z nej niečo bude. Druhá mi teraz kvitne a zatiaľ sa drží. Asi nebudem môcť namáčať ale iba preliať vodou - musím to sledovať.
Alebo mi vie niekto lepšie poradiť?
3. feb o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,z listov mi vyrástli na boku ďalšie a aj korienky uz ma..Mám to tam nechať alebo co s tým?o takomto rozmnozovani som nikde nečítala tak neviem..Ďakujem za každú radu :slight_smile:
10. mar o 09:50  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2017 (34. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nechaj až dotiaľ, než rastlinka dostatočne nespevnie a nebude sa dať opatrne od materskej oddeliť. Potom presaď do črepníka so substrátom pre orchidei.
Nech sa darí!
10. mar o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
čaute baby mam problém mam orchidei ktoré majú na listoch čierne škvrny čo mam robiť. dakujem za radu
16. jún o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok