Orchidea - kvitnutie

18. feb 2023

Ahojte, čítala som dosť článkov o tom ako sa starať o orchideu, ale nikde sa neviem tak presne dočítať ako často by mala kvitnúť. Viete mi poradiť? Ďakujem

lilinka88
19. feb 2023

Moje kvitnú cca 10 mesiacov v roku. Ale toto je veľmi individuálne. Keď majú dobré miesto a darí sa im, kvitnú dlho. Ak im niečo nevyhovuje,nemusia kvitnúť aj veľmi dlhú dobu. Mám jednu, ktorú som dostala od mamy,jej nekvitla, mne kvitne ozaj takmer celý rok a s veľkým počtom kvetov

20erika07
19. feb 2023

Mala som len 4 orchidky a kazda bola ina. Ja som sa teda nejak extra nestarala ,jedna ktoru som dostala poslednu ,tá pokapala prva a celkom rychlo. Jedna kvitne asi 2x do roka, raz nekvitla strasne dlho a ostatne 2 kvitnu 4/5x do roka . Vsetky su na jednom mieste a ked si spomeniem, vsetky dostanú rovnako aj vodu. Teraz som dostala dalsiu, a mam ju na uplne inom mieste,tak som zvedava ako sa tá bude správať 😊

hyta
19. feb 2023

Mne kvitnú takmer po celý rok. Dávam im hnojivo v podobe tyčiniek, ktoré sa zapichnú do substrátu. Kúpila som ich v OBI. Polejem podľa potreby, žiadnu zvláštnu starostlivosť nemajú,

viestta
19. feb 2023

Mam asi 15 phalenopsysov, majú rovnakú starostlivosť, rovnaké miesto, niektoré kvitnú pravidelne, niektoré nekvitli roky.

autor
19. feb 2023

Lebo suseda má orchideu a tvrdí mi, že jej ako náhle odkvitne o 2-3 týždne ma ďalšie kvety. A takto sa to opakuje celý rok

lilinka88
19. feb 2023

Áno, moje tiež tak. Keď na jednej stonke začínajú opadávať lístky,tak väčšinou už má ďalšiu stonku

milos1311
11. nov 2023

@lilinka88 takuto fial.krasnu som kupil svojej 1/2ke a po 4 dnoch kvet zacal akoby vednuť....čo robyť prosi. A tabola krásna.

viestta
11. nov 2023

@milos1311 uz s tym nespravis nic. Kvety zvadnu, opadaju. Ak jej bude dobre rozkvitne zas

matkahelka
11. nov 2023

moje kvitnu celorocne. odkvitnu a o 2 tyzdne kvitnu opat. a kvety vydrzia extremne dlho. u mna funguje - vela svetla, malo vody, celorocne hnojim kazdy druhy tyzden. a su ukazkove.