Orchidea - rady ako sa starať, aby kvitla?

diewcatqoo
14. feb 2019

Ahojte, zienky. Neviete nahodou, ako prinutim orchideu kvitnut? Mam ich dve a kvitli naposledy pred rokom a pol. Asi sa maju dobre, lebo stale vyhanaju nove listky, ale mrzi ma, ze nekvitnu. Mam ich na okne, kde na ne nesvieti priame slnko, su obe pri sebe, maju priesvitne kvetinace, zalievam odstatou vodou. Skusila som uz rozne rady, napr. na par dni odlozit na tmave miesto, na par hodin vystavit teplotnemu soku, zalievat s cesnakovym vyvarom, presadila som ich... a stale nic. Dakujem za kazdu radu 🙂

lubik87
14. feb 2019

@diewcatqoo skús hnojivo na orchideu podľa.nna nemajú výživu

diewcatqoo
autor
14. feb 2019

@lubik87 Skusala som take tie tycinky, co sa davaju do substratu. Skusim teda kupit aj tekute. Mas, prosim, skusenosti s nejakym konkretnym? Dakujem

baska_nice
14. feb 2019

Jedine ich ako uz bolo povedane prihnojit. No s orchideami je to tak, ze patria medzi tie kvety, ktore vedia dost dlho oddychovat pred naslednym kvitnutim

lubik87
14. feb 2019

@diewcatqoo ocino si mieša vlastne mne všetko vždy skape :/ mám už len kaktusy 🙂 takže presne ti poradiť neviem.ale.pogoogli najdes veľa typov na internete 🙂

simatko2
14. feb 2019

Ja už som varila orchideam aj slabú nescu, do.vody s kvasnicami ich ponaram..jedna mi kvitne už niekoľko mesiacov, ale druhej som spravila aj sok do tmy a nechce sa jej, asi ozaj už prihnojim.. A edte aj do vody dat banánovu supu, aj to je vraj dobre pre ne😁

zanettsur
14. feb 2019

neprinutis, niekedy treba proste len cakat 🙂 samozrejme to hnojivo vyskusaj ale nebud sklamana ak by sa to nahodou nepodarilo

opica_skorica
14. feb 2019

Skús zmeniť miesto. Na inej svetovej strane sa jej bude dariť viacej. Zvacsa juzna a vychodna 😉

diewcatqoo
autor
14. feb 2019

Dakujem za rady, zienky 🙂 uz som mavala aj predtym orchidey, ale vzdy mi do pol roka zomreli. Akonahle odkvitli, coskoro zacali hynut listky a uz sa to nedalo nijako zachranit. Tieto dve, ktore mam teraz po odkvitnuti prekvapivo vyhanaju stale nove listy a korienky, vyzeraju zdravo, len proste nechcu zakvitnut a uz neviem, ako na ne 🙂
Moja mama ma niektore, ktore uz kvitnu vkuse hadam aj 10 rokov. Dokonca ich nikdy ani nehnojila. Vyskusala som vsetky jej rady a proste neviem, co robim zle 🙂 skusala som aj tu nescu, aj kvasnice, aj miesto som im parkrat menila. O tej bananovej supke do vody som este nepocula, ale vyskusam to.
Asi mi potom uz naozaj nezostane nic ine, len cakat.

simatko2
14. feb 2019

Aj ja čakám na zazrak😁😁

igor256
15. okt 2020

Ahojte, o orchidey sa staram uz asi 4 roky. Mam ich asi 20, jedna dokonca kvitne nonstop 2 roky. Prestahovali sme sa do domu a mame tu zahradny domcek kde ich pestujem od jari cca. Teraz ako ide zima, mam pocit, ze bude tuha tak mam celkom o ne obavy. Viem, ze ked su mrazy je vnutri 3°C. Mame tam taku piecku tak parkrat do tyzdna tam prekurim. Len cakame dieta v decembri tak na to asi nebude moc casu.
Moja otazka je, aku mate s orchideami v zime skusenost? Kolko stupnov C znesu minimalne?
Moj jediny problem je, ze sa mi ich nechce nikde stahovat. Doteraz som ich mal v praci, v presklenej budove vysoko a tam im bolo dobre. Len teraz uz robim skoro stale z domu tak ich mam doma vsetky... Do domu sa mi ich nechce pchat - zaberaju vela miesta
Prikladam aj foto 🙂

dakujem za rady