Ošetrovateľstvo

niikoletka
2. júl 2013

Ahojte, je tu nejaká zdravotná sestra alebo študentka, ktorá chodí/chodila na SZU? Zaujímalo by ma aké prijímačky tam sú. Viem, že sú z predmetov biológia a NOSka, ale skôr ma zaujíma v akom rozsahu. Či sú ťažké alebo skôr pohodové, či sa treba učiť všetko od predu aj od zadu alebo to tak dôkladne až netreba... A kľudne aj nejaké pikošky privítam 🙂 Zaujíma ma najmň predmet NOSka, pretože v škole ho nemám a neviem či mi bude na učenie stačiť kniha zmaturuj z NOS alebo mám hľadať ešte aj niečo iné.
Len ma prosím neodhovárajte, o tomto tá téma nie je. Ďakujem za každú odpoveď

graceful9
2. júl 2013

@niikoletka moja teta 20 rokov po sš šla sem a zvládla v pohode.je tam hlavne biologia a osetrovatelstvo.z nosky neviem čo bolo, ale myslím že nejaký extrém to nebol.povedala že si stačí pozornejšie prečítať knihý

skorinkas
2. júl 2013

@niikoletka Ja som skončila pred dvomi rokmi. NOS? neviem čo to znamená, ale boli tam otázky z biológie v rozsahu gym. učiva. Ja som si len prečítala kamoškyne zošity z biológie(a to len letmo) a zvládla som bez problémov. Nič strašné to nie je. 😉

niikoletka
autor
2. júl 2013

@skorinkas NOS je náuka o spoločnosti a na stránke szu.sk je písané, že test je samostatné z biológie a samostatne z NOSky čo ma trochu mrzí, lebo u nás v MT je len tá biológia a to sa mi zdá lepšie, len pre mňa je prioritnejšia BA takže tak :/

skorinkas
2. júl 2013

@niikoletka Ja som chodila na SZU v BB a tá patrí pod BA. Neviem,či tam niečo také bolo. Mne sa zdá, že asi aj hej, no len nejaké omáčky a to som sa vôbec neučila.len tú biolu. No a samozrejme moje vedomosti zo školy čo som mala a to mi úplne stačilo.

niikoletka
autor
2. júl 2013

@skorinkas tak to snáď zvládnem, ďakujem za odpovede 🙂 a so školu si bola spokojná?

skorinkas
2. júl 2013

@niikoletka Ja som bola spokojná. Robotu som si našla hneď a má dobré referencie aj v zahraničí. Nie je problém sa z nej dostať aj von robiť. Niektoré školy v EU neakceptujú, ale túto áno. Mne prišla aj z Rakúska ponuka do nemocnice, ktorá so SZU spolupracuje. Tak si myslím, že to nie je zlá škola

niikoletka
autor
3. júl 2013

@skorinkas ešte ma zaujíma či si bývala na intráku? Pretože som pozerala ceny a v oboch mestách sú neskutočné.. v BA je to 115 € na mesiac, veď to sa mi viacej oplatí privát.. toto ma strašne sklamalo ☹

skorinkas
3. júl 2013

@niikoletka Neblbni s intrákom. Ja som mala privat za 75 aj s netom a všetko. Super som mala. Intrák vtedy SZU nemala ešte sa len staval a čo bývali na iných intrákoch...Ja neviem. Ja by som tam nemohla bývať asi. Tu som mala pokoj a veľa to tak riešia.

niikoletka
autor
18. aug 2013

@skorinkas ahoj, viem že už prešlo veľa času, ale chcela by som sa spýtať ešte na jednu vec. Že ako je to keď sestra doštuduje? Môžeš si vyberať oddelenie na ktorom chceš pracovať? Napríklad ja by som chcela ísť na novorodenecké potom, tak môžem si takto vybrať, alebo si dáš žiadosť a čakáš z akého oddelenia sa ozvú?

skorinkas
24. aug 2013

@niikoletka Až teraz som našla správu. Prepáč. Jasné, že si oddelenie môžeš vybrať. Oni ponúkajú, ťo majú voľné, ale ak budú mať miesto na novorodeneckom,tak ti ponúknu, alebo časom môžeš prestúpiť na iné oddelenie

niikoletka
autor
24. aug 2013

@skorinkas ďakujem teda za informácie 🙂 Snáď sa mi tam podarí dostať

skorinkas
25. aug 2013

@niikoletka držím palec 😉