Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otravné lienky v byte

sosanna88
2. feb 2015

Hladam na nete hladam ale nenachadzam...
Mame s prepacenim plnu rit lienok v byte od jesene a je ich coraz viac. Vzdy sa mi lienky pacili, no uz ich pomaly nenavidim 🙂
Zlikvidujeme 10lienok, za hodinu prilezie 15..vecer ked zazneme svetlo vsetky vylezu a maju party na strope a mne sa uz chce revat. cez den su zalezene alebo popripade ich najdem na okne. Myslim, ze maju niekde hniezdo a stale sa kotia. tak sa pytam ako take hniezdo asi vyzera a kde ho mam do kelu hladat???? uz si pomaly najdem lienky aj v tanieri...
poradte.

bonaqa2013
2. feb 2015

@sosanna88 aj ja doma vidím lienky- nie toľko ako ty. mne pripadajú nejaké iné ako bývali kedysi - tieto akoby boli zdegenerované.....

mimla
2. feb 2015

http://zaujimavosti.net/priroda/premnozene-lien...

Aj my ich máme. Zabíjam ich paučou, Nemáš správny počet bodiek (7)? Papuču na teba! V počte bodiek som konzervatívna.

Tieto 16 bodkové lienky sú agresívne. V článku sa to nespomína, ale ich nebezpečenstvo spočíva aj v tom, že vytláčajú 7 bodkový druh a následne zožerú všetko, čo nájdu. Áno aj vošky, ale následne aj sedemodkové lienky a iný užitočný hmyz. Ak má ovocie poškodenú šupu, vlezie aj do neho a tam sa kokoší.

Vraj ide o umelo privezený, či umelo vypestovaný druh lienok, ktorý mal byť prirodzenou zbraňou proti voškám. Niekde sa označujú aj ako "ázijské lienky". Nuž, takto to dopadlo.

sosanna88
autor
2. feb 2015

@mimla ten clanok som nasla ale do riti kde ich mam hladat? myslim to hniezdo. nech to znicim 🙂
v ovoci nie, bo to mame v chladnicke. ale myslela som na kvet..na listoch nevidim nic a pochybujem ze v hline, ved to zalievam..i ked..tieto lienky su ozaj odolne. minule som jednu splachla a ked som isla asi za hodku na zachod, hovela si na mise...skoro ma vystrelo! fuj tejbl.
na jar/leto mame nakoteny balkon so smradochmi, ze tam nemozem pradlo susit, nic...a cez zimu budem ubytovavat lienky..a to ja, co neznasam cokolvek co ma viac jak 2nohy :P

mataba155
2. feb 2015

@sosanna88 fuha to ti nezavidim. Zase som sa nieco nove dozvedela. Nemala som ani sajnu o tom ako mozu lienky strpcovat zivot. Drzim palce nech sa ich rychlo zbavite

mimla
2. feb 2015

@sosanna88 Oni budú v čomkoľvek organickom. Tam si nakladú vajíčka. Izbové kvetiny, kúsok šupky, niekde zapadnutý, možno sú u susedov a lozia cez nejakú dieru. Zvládnu preletieť celkom slušné vzdialenosti, tak to môže byť kľudne aj vzdialenejší sused. Z hocijakej záhrady, kde sa kotia doletia po vetre. Na ázijského chorbáka funguje vraj len to, čo na amerického (mandelinku) - vyzbierať.

sosanna88
autor
2. feb 2015

@mimla uz len zbadam lienku a svrbi ma cele telo.
teraz nam svieti slnko a na okne sa prechadzaju cele stastne. mala mi spi, vysavat nemozem a chytat ich nebudem. este ma zozeru 🙂
ach jo...dufala som, ze mi napise nejaka vestica teodora a povie hniezdo mate tam a tam, zlikvidujte ho tym a tym.
ale vdaka zeny, ze ste sa unuvali aspon reagovat na takuto ,,nicovatu,, temu 🙂

lucianna210
2. feb 2015

My ich máme tiež a hlavne keď nechám otvorené okná. Ako sa ich mám zbaviť. Udržujú sa hlavne na oknách alebo medzi oknami, ani neviem ako sa tam vôbec vedia dostať. :D Pomožte niekto :D Najhoršie je to, keď je teplejšie a nechávam otvorené okno a potom sa trepú dnu do izby. A neviem či v noci a jneštípu, hnusoby.

simsalabim
2. feb 2015

Na okna by som dala sietky a otvarala iba tie. A pouzila by som Raid na lietajuci a lezuci hmyz...vystriekat izbu a o hodinu PORIADNE vyvetrat. Hnusna chemia, ale....ked vam tak velmi vadia a neviete, odkial lezu....

midori123
2. feb 2015

Aj ja bojujem s lienkami už od leta tuším. A to som sa tešila, že v zime pokapú! 😀 No h*vno z toho. Stále tie smrady malé bodkované hluším papučou alebo zhadzujem z okna, lebo sa po nich promenádujú jak po Václaváku. A to je zima. Nechcem vedieť čo to bude v lete za maseker.

sosanna88
autor
13. feb 2015

@midori123 v lete mame pre zmenu smradochov...

drvicka
28. mar 2016

My mame zamorene cele horne pidlazie domu tymi havedami a tiez na ne nefunguje skoro nic. Jednu zabijes priletia tri dalsie... zatial najucinehsia zbran je kampa so silnou ziarovkou denne tam skape cca 20

lauraaaaaa
4. apr 2016

ja ich kaličím sprejom na osy,ja som ich mala plno v kupelni v priestoze pod vanou

dasenka110
17. okt 2016

ahojte.ja som sa tiez trosku one zaujimala viacej a zistila som ze to su akesi aziske agresivne lienky tak aj ked ich nastriekate niecim dajte pozor lebo oni vraj dokonca kusu a moze to mat alergicku reakciu a uspesne sa liahnu v zajati a dokazu naklast az 150vajiciek. 😠

pica007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli